Vestel Klima Deneyimleri

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
forum ıstatıstık uygulama harıcı bır scrıpt yanı sonrada yukluyoruz

onu mobıl temaya uydururken bu sorun ortaya cıkıyor mobılı duzeltırsek

masaustunde bu esefer sorun oluyor

ıstatıstıgı kaldırmak ıstemıyor gelen uye hızlacı ordan sıcak konuları gormesı acısında

bakarım genede ne yapılabılınır dıye

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
@ado hocam 1.30 saat oldu iyonizeri kendisi kapatmadı hala :) bu arada ben sanırım yanlış kullandığım için 25 26 dereceden aşağıda ısınamadım. 3 4 saatir 23 derecede ve oda sıcaklığı gayet iyi. otomatik fan hızında yada düşük fan hızında kullanıyordum hep. 23 dereceye aldım ve fan hızını sürekli en yüksek seviyeye getirdim gayet yeterli ısı veriyor 23 derecede bile hoşuma gitti sanırım kullana kullana oluyor bu işler :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:
@ado hocam 1.30 saat oldu iyonizeri kendisi kapatmadı hala :) bu arada ben sanırım yanlış kullandığım için 25 26 dereceden aşağıda ısınamadım. 3 4 saatir 23 derecede ve oda sıcaklığı gayet iyi. otomatik fan hızında yada düşük fan hızında kullanıyordum hep. 23 dereceye aldım ve fan hızını sürekli en yüksek seviyeye getirdim gayet yeterli ısı veriyor 23 derecede bile hoşuma gitti sanırım kullana kullana oluyor bu işler :)

İyonizer otomatik kapatma konusu modelden modele değşik, eski üretimlerde 30 dk de kapatıyordu, demek sizin ürünlerde kapatmıyor sorun değil. :ok:

Bunun yanısıra sizin gibi bilinçli tüketicilere inanın bir şeyleri anlatabilmek daha kolay oluyor zira işte tam da bu nedenle ben yllardır forumlarda bir KESİN BUDUR şeklinde yaklaşım sergilememişimdir.

Her zaman ısrarla yazdığım tek cümle KLİMA İŞİ KOŞUL İŞİDİR olmuştur zira ısı işleri kişiye, bölgeye, yapıya, şebekeye, havadaki neme vs gibi onlarca sebepten değişiklik gösterir.

İşte bu nedenle sizin kullanım mantığınızın ÜRÜNÜ TANIMAYA YÖNELİK olması nedeniyle doğru bir mantık olduğu konusunda görüş bildirebilirim.

Hevesinizi kırmamak adına bir şey söylemedim elbette lakin 25 26 lar bana göre hele ki şu hava koşullarında yüksekti.
Ben halen 22 23 de kullanırım ki aır kış koşullarında da bu pek değişmez.

Fan hızının yüksek olması demek, alandaki en ücra köşedeki havayı dahi harekete geçirip eşanjörden geçmeye ve ısısını değişmeye mecbur bırakması demektir. bu da klimanın sahte ısı algılama olasılığının da önüne geçmenize yarar. Bunu şöyle basit bir çizimle anlatabiliriz.

kXRWYm.jpg

NOJ1bP.jpg

a1RGBO.jpg

Görüldüğü gibi fan hızı ne kadar yüksek olursa alan hakimiyeti o derece kuvvetli olur, elbette üretim kalitesine göre ses faktörü burada devreye girer ve ayrıca ısıtma modunda ilk 5-10 dakika bu yüksek hızlı üfleme rahatsız edebilir bu nedenle benim kullanım şeklim ısıtma modunda düşük fan ile 5-10 dakika bekleyip, gazın yoğuşma seviyesinin yükselmesini ve eşanjörün iyi ısınmasını sağlayıp sonra en üst performansta 30 dakika çalıştırıp ondan sonra gecenin geri kalan kısmında orta seviyelerde bırakmak şeklindedir.

Her ne kadar AUTO FAN modu burada devreye girse de, ben daha önceleri de belirttiğim üzere sistemlerin benim yerime karar vermesii sevmediğimden hiç bir zaman auto modları kullanmıyorum :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Evet fan hızının fark ettiğini anladım şimdi daha düşük derecelerde isiniyoruz en yüksek bir iki alt kademe hız bile iş görüyor :) yüksek fan hızı olunca derece düşük bile olsa ayaklarım usumedi yane dediğiniz gibi her bölgeye ısı gidiyor bu daha iyi oldu. İyonizerden ayrı oto temizleme özelliği var dün biraz onu da kullandım . Birde bölgeden dolayı bizim burda nem çok yüksek bir deniyeyim dedim nem alma özelliğini sanırım oda sıcak havalar içinmiş soğuk üflüyor sanırım biraz üşüdük :) .

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ekleme yapayım mobilde forum bu şekilde daha kullanışlı olmuş daha güzel olmuş benim fikrim .

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
izmir gibi sıcak ılıman yerde me alıpta ısınamayan insanlarıda gördüm

vessen gibi markası duyulmamış klima alıp ısınan insanlarıda gördüm

ado hocam dediğin gibi KLİMA İŞİ KOŞUL İŞİDİR

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Turbo k.arza78' Alıntı:

vessen gibi markası duyulmamış  klima alıp ısınan insanlarıda gördüm

Vessen alıp ısınanlardan biri de benim :sırıtma: Dün hava sıcaklığı epey düştü sayılır, en son hissedilen sıcaklık dış ortamda 1 derecelere gelmişti 23 derece de ısıttı ... :ok: Ama şöylede bir durum var Vessen de bir midea üretimi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
orl1984' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

vessen gibi markası duyulmamış  klima alıp ısınan insanlarıda gördüm

Vessen alıp ısınanlardan biri de benim :sırıtma: Dün hava sıcaklığı epey düştü sayılır, en son hissedilen sıcaklık dış ortamda 1 derecelere gelmişti 23 derece de ısıttı ... :ok: Ama şöylede bir durum var Vessen de bir midea üretimi

Israr ile iddia ediyorum ki, Teknolojinin invertere geçmiş olması nedeniyle, sıradışı tercihler olmadıkça artık ısıtmayacak klima, bu işi yapamayacak marka yok  :ok:

Bu noktadan sonrası interaktif ürünler, yüksek konfor, ultra sessizlik vs vs olur bakınız göreceksiniz az önce bahsettiğim saçma tercihler ve arıza durumları dışında artık önümüzdeki yıllarda insanlardan ısıtmıyor veya soğutmuyor iddialarını duymayacaksınız. İddialıyım bu konuda.  :ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Evet artık teknoloji geliştikçe başka şeyler daha ön plana çıkar oldu Örnek eskiden TVler iyi göstersin net göstersin derdimiz vardı. Şimdi ise 4k olsun 4 çekirdekli olsun Smart Özelliği Android Olsun, Tüm ses formatlarını desteklesin, V.b. Özelliklere ağırlık vermeye başladık hepimiz :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Şuan samsun 6 derece 23 derecede isiniyoruz oda gayet sıcak . Vestel de kucumsencek bir klima değil bence 23 derece de çorapsiz kısa kollu ile mutlu mesut geziyorum odada :) .oda 30 m2

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
6 fazla söylemişim dışarı çıktım hava en fazla 2 derecedir baya soğukmuş dışarda hava bu şekildeyken 23 derecede rahat ısınıyoruz şuan .

zJqdmO.jpg

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
sürekli üfleme ayar yerini en üstte kullanıyordum haliyle yukarı ve ileri doğru üflüyordu klima. şuan en aşağıya aldım en aşağıya üflüyor ve sanırım 1 2 derece daha kazandım bu şekilde. daha fazla ısınıyoruz şuan yukarıya üfleyen ayara göre. şunuda ekliyim normalde bize fatura 100 110 tl filan geliyordu klimayı alalı 6 7 gün oldu ve bugün fatura geldi 105 tl. ölçüt değil ama 7 günde olsa faturamızı çok fazla etkilememiş.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
clearidas' Alıntı:
sürekli üfleme ayar yerini en üstte kullanıyordum haliyle yukarı ve ileri doğru üflüyordu klima. şuan en aşağıya aldım en aşağıya üflüyor ve sanırım 1 2 derece daha kazandım bu şekilde. daha fazla ısınıyoruz şuan yukarıya üfleyen ayara göre. şunuda ekliyim normalde bize fatura 100 110 tl filan geliyordu klimayı alalı 6 7 gün oldu ve bugün fatura geldi 105 tl. ölçüt değil ama 7 günde olsa faturamızı çok fazla etkilememiş.

İlk gelen faturaları çok dikkate almıyoruz azizim malum klima yei diye bizler de (halen yeni klima alınca çocuk gibi olurum) ''şunuda deneyelim bunu da yapalım'' modunda olduğumuz için gerçek tüketim alışkanlığımızı ilk faturada göremiyoruz.

İşte sizin bundan sonraki faturanız, hem GERÇEK faturanız hem de GERÇEK kullanım koşullarınızın sonucu olur.  :ok:

Şu kadarını söyleyeyim ki yazın çok rahatsız etmiyordu lakin, kış koşullarında on/off klimanın sürekli dur kalk yapması inanılmaz rahatsız edici. Bütün kış kullanırmıyım (ki testlerimin sağlıklı sonucu için bunu yapmam gerekiyor) bilmiyorum, muhtemelen kışın yarısında ben erkenden yatak odasına kaçar orada izlerim tv vs :kıskıs:

Ben hava kapatsın diye bekliyorum, Güneşsiz günler ve tam kış koşulları başlasın 24 saat testi yapacağım yine on/off klimada.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Ado' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

İlk gelen faturaları çok dikkate almıyoruz azizim malum klima yei diye bizler de (halen yeni klima alınca çocuk gibi olurum) ''şunuda deneyelim bunu da yapalım'' modunda olduğumuz için gerçek tüketim alışkanlığımızı ilk faturada göremiyoruz.

İşte sizin bundan sonraki faturanız, hem GERÇEK faturanız hem de GERÇEK kullanım koşullarınızın sonucu olur.  :ok:

Şu kadarını söyleyeyim ki yazın çok rahatsız etmiyordu lakin, kış koşullarında on/off klimanın sürekli dur kalk yapması inanılmaz rahatsız edici. Bütün kış kullanırmıyım (ki testlerimin sağlıklı sonucu için bunu yapmam gerekiyor) bilmiyorum, muhtemelen kışın yarısında ben erkenden yatak odasına kaçar orada izlerim tv vs :kıskıs:

Ben hava kapatsın diye bekliyorum, Güneşsiz günler ve tam kış koşulları başlasın 24 saat testi yapacağım yine on/off klimada.  :ok:

bir sonraki fatura nasıl olcak bende çok merak ediyorum. dün bi kendimden geçtim böyle çocuğu için para yakan escobar misali 30 a aldım valla dedim para var huzur var hamam gibi oldu ev :) :) . ama şuan samsun inanılmaz soğuk gerçekten şuan dışarısı 1 derece 0 derece gösteriyor bide biz biraz yukarıdayız. 25 dereceye alıp baya ısınıyoruz hatta gece klimayı kapatıyorum ısı baya  bi kalıyor oda sıcaklığı iyi oluyor. on of klima kalmadı artık hiç biyerde sanırım :) allah kullananlara sabır versin diyelim :P . ama inverter klimaya göre on of tüketim farkını merak ediyorum.

Geri
Üst Alt