Vestel inverter plus split klima ısitma sorunu?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Klima kart bölümüne su gelmedikten sonra süre şartı yok.ben çoğunlukla;çalışırken klima,dış üniteyi yıkıyorum .garanti olsun diye bı 5 -10 dk sonra çalıştırın.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Klima kart bölümüne su gelmedikten sonra süre şartı yok.ben çoğunlukla;çalışırken klima,dış üniteyi yıkıyorum .garanti olsun diye bı 5 -10 dk sonra çalıştırın.
Kapakları sökmeden pervanenin ordan yakasam olurmu arkadaki alan duvara yakın olduğu için arkasından su tutmam zor gibi

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Hiçbir yeri açmadan fanın ordan ve arkasından su tuttum kirler kapkara aktı ama sanki daha az serinlemeye başladı anlayamadım bozduk mu noldu 😃

hortumu eğim olarak yukarıdan aşağıya doğru tut. kart grubu en üstte olduğu için alttan yukarı doğru su verilmez.
Birde ek bilgi olarak dış üniteye su tutup 5 dakika sonra çalıştırdım bağlantı noktası önce buzlanma yaptı daha sonrasında bu eridi normale döndü

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Kapakları sökmeden pervanenin ordan yakasam olurmu arkadaki alan duvara yakın olduğu için arkasından su tutmam zor gibi
kapakları sökme, cihazın sigortasını kapat üstten aşağıya doğru ön,yan,arkadan yıka bir kaç dakika sonra klimayı devreye alabilirsin.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
kapakları sökme, cihazın sigortasını kapat üstten aşağıya doğru ön,yan,arkadan yıka bir kaç dakika sonra klimayı devreye alabilirsin.
Öyle yaptım gayet güzel aktı kirler ve fan tam kapasite çalışıyor artık fakat klimayı açınca dıştaki borusu vana kısmı buzlanma yaptı biraz çalışınca buzu eridi sorun olduğunu mu gösterir bu soğutma pek değişmedi gibi de

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Öyle yaptım gayet güzel aktı kirler ve fan tam kapasite çalışıyor artık fakat klimayı açınca dıştaki borusu vana kısmı buzlanma yaptı biraz çalışınca buzu eridi sorun olduğunu mu gösterir bu soğutma pek değişmedi gibi de
Aynı şekilde iç ünitede yıkanmalı o zaman soğutmasının değiştiğini daha rahat görebilirsin. Ara ara kontrol et karlanma devam ediyorsa gaz miktarında azalma vardır.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Aynı şekilde iç ünitede yıkanmalı o zaman soğutmasının değiştiğini daha rahat görebilirsin. Ara ara kontrol et karlanma devam ediyorsa gaz miktarında azalma vardır.
Yarında iç uniteyi kendim temizlemeyi düşünüyorum karlanma bir daha olmadı gibi suanlik sorun yok ama fan tam kapasite çalışmaya başladı sanırım öneriler için hepinize teşekkürler faydasını gördüm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Yarında iç uniteyi kendim temizlemeyi düşünüyorum karlanma bir daha olmadı gibi suanlik sorun yok ama fan tam kapasite çalışmaya başladı sanırım öneriler için hepinize teşekkürler faydasını gördüm
ic unitedeki anakartı mutlaka izole et
iç ünite fanına tazyikli suyu tuttuğunda serbest dönüş yapmasına izin verme. Bir elinlede fanı tut elinle az az dönüşüne izin vererek fanı temizle.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
iç ünite fanına tazyikli suyu tuttuğunda serbest dönüş yapmasına izin verme. Bir elinlede fanı tut elinle az az dönüşüne izin vererek fanı temizle.
Teşekkürler tavsiyelerine dikkat edeceğim

Asperox ile temizlemeyi düşünüyorum herhangi bir zararı olmaz sanırım

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Teşekkürler tavsiyelerine dikkat edeceğim

Asperox ile temizlemeyi düşünüyorum herhangi bir zararı olmaz sanırım
Bunun için özel kimyasallar var fakat erişimde sorun yaşarsan asperox olur iyice durulamayı ihtimal etme.

temizlik sonrası ilk kullanımda içeride kimse olmasın ne kadarda durulasanda mikro partiküller ilk çalıştırmada içeri saçılır.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Bunun için özel kimyasallar var fakat erişimde sorun yaşarsan asperox olur iyice durulamayı ihtimal etme.

temizlik sonrası ilk kullanımda içeride kimse olmasın ne kadarda durulasanda mikro partiküller ilk çalıştırmada içeri saçılır.
Temizliğini yaptım dün dış uniteyi suyla yıkayınca bugün temizlemeden önce ic panel buz tuttu . Galiba dışarıdaki motor gücü artınca içeriyi sıkıştırdı. Sonrasında asperox ile temizledim yıkamazsını yaptım fanın rengi turkuazmiş ben siyah sanıyordum öyle kirler aktı ki anlatamam

Geri
Üst Alt