Vestel inverter plus split klima ısitma sorunu?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Temizliğini yaptım dün dış uniteyi suyla yıkayınca bugün temizlemeden önce ic panel buz tuttu . Galiba dışarıdaki motor gücü artınca içeriyi sıkıştırdı. Sonrasında asperox ile temizledim yıkamazsını yaptım fanın rengi turkuazmiş ben siyah sanıyordum öyle kirler aktı ki anlatamam
sadece iç ünite fanını mı yıkadınız. Alüminyum blok.?

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
sadece iç ünite fanını mı yıkadınız. Alüminyum blok.?
Blok artık fan heryerini yıkadım yani biraz daha iyi oldu fakat 25 mt2 dükkana tam kapasitede 17 derecede anca yetiyor gücü 12btu klima dükkanda dondurucu ve dolap çalışıyor normal mi bu durum sizce

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Blok artık fan heryerini yıkadım yani biraz daha iyi oldu fakat 25 mt2 dükkana tam kapasitede 17 derecede anca yetiyor gücü 12btu klima dükkanda dondurucu ve dolap çalışıyor normal mi bu durum sizce
Yetersiz kalır. Mümkünse 24'lük taktırın daha rahat çalışır ve faturanda düşme olabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Biraz küçük geldiği için tam kapasite çalışıyor mecburen
Sürekli açılan kapı
İçeride çalışan dolaplar
Dükkanın cam yüzey alanı
Bu üç durum nedeniyle ısı kaybın çok fazla olur.

Aynı şartlar altında Adana da çalışan klimalar termik açardı.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Sürekli açılan kapı
İçeride çalışan dolaplar
Dükkanın cam yüzey alanı
Bu üç durum nedeniyle ısı kaybın çok fazla olur.

Aynı şartlar altında Adana da çalışan klimalar termik açardı.
Bugün gündüz sürekli 17 son güç fanda derecede çalıştığı içinmi Bilmiyorum iç ünite ve dıs borular buz tuttu iç ünite bildiğin buz tuttu

Son düzenleme:
Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Bugün gündüz sürekli 17 son güç fanda derecede çalıştığı içinmi Bilmiyorum iç ünite ve dıs borular buz tuttu iç ünite bildiğin buz tuttu
Şunuda belirtmek istiyorum klima çalışırken iç ünite buzlandı dış ünitede sadece ince boru ve kalın boru her ikiside buzlandı cihazın fan ayarını otomatik yaptım ve nem alma modunu açıp sıcaklık ayarını 20 dereceye yükselttim . Bu modda 2 dakikada hem iç ünitede buz kalmadı hem dış ünite ince ve kalın borudaki buzlar çözüldü. Daha sonrasında soğuk modu tekrar açtım 18 derecede dükkan çok çocuk oldu 19 20 derken 20 derecede otomatik fanda çalıştı gün boyu ve buzlanma tekrar olmadı gayet güzel soğuttu. Gaz eksik desem o zaman sogutmaz fazla ise bilemiyorum böyle iç ünite buz tutması yapar mı?. 17 derecede tam kapasite çalışırken buz tutuyor cihaz. Bildiğiniz üzere hem iç ünite hem dış ünite temizliğini yaptım aşırı soğutma ve performans farkı gördüm. Ama bu seferde iç ünite buzlanıyor. Engin tecrübelerinize dayanarak neden olduğunu sebebi ne olabilir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Şunuda belirtmek istiyorum klima çalışırken iç ünite buzlandı dış ünitede sadece ince boru ve kalın boru her ikiside buzlandı cihazın fan ayarını otomatik yaptım ve nem alma modunu açıp sıcaklık ayarını 20 dereceye yükselttim . Bu modda 2 dakikada hem iç ünitede buz kalmadı hem dış ünite ince ve kalın borudaki buzlar çözüldü. Daha sonrasında soğuk modu tekrar açtım 18 derecede dükkan çok çocuk oldu 19 20 derken 20 derecede otomatik fanda çalıştı gün boyu ve buzlanma tekrar olmadı gayet güzel soğuttu. Gaz eksik desem o zaman sogutmaz fazla ise bilemiyorum böyle iç ünite buz tutması yapar mı?. 17 derecede tam kapasite çalışırken buz tutuyor cihaz. Bildiğiniz üzere hem iç ünite hem dış ünite temizliğini yaptım aşırı soğutma ve performans farkı gördüm. Ama bu seferde iç ünite buzlanıyor. Engin tecrübelerinize dayanarak neden olduğunu sebebi ne olabilir
dereceyi 24-25 getirin klimaya nefes alması için zaman tanıyın ayrıca fanı olabildiğince yüksek tutun. Hala buzlanma devam ederse gazı kontrol ettirmekte fayda var.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
dereceyi 24-25 getirin klimaya nefes alması için zaman tanıyın ayrıca fanı olabildiğince yüksek tutun. Hala buzlanma devam ederse gazı kontrol ettirmekte fayda var.

Fanı düşük mü tutmaliyim yüksek mi

Geri
Üst Alt