Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
bilgicin cok sol fakat ben mb130 editledim ama porfille dosyasnı geri yuklu yor bendi mb120 anakarlısı var onda bvr açtım kafama takılan acaba mb130 da ankarta bvr kapalı geldi ondan olabilirmi yoksa ben yanlış yaptığım bişmi var ama mb120 açtım yardım ilgin için tşkurler bu kunda varsa bilgin baylaşırsan sevinirim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Pvr zaten tüm serilerde "kapalı" gelir,sonra açılır.MB130 kartı da editleyebilirsin,tvye geri yüklemek için Profiles isimli dosya yaratacaksın, editlediğin sw_profi dosyasını yaratığın klasöre kopyala,usb belleğe kaydet (usb bellekteki downloadprofil isimli dosyayı sil mutlaka,kalmasın usb bellekte),sonra belleği tvye takıp menü+4+7+2+5 tuşlayıp usboperations üzerine gelip OK tuşuna bas,tvyi kapat-aç yap :ok

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ilk mesajda anlatım var dikkatlice okuyunuz.mb130da pvr oluyor sıkıntı yok

Screenshot_2019-06-18-00-43-10-492_com.opera.browser.png

teraspy hocamında paylaşımini okuyunuz.

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
vlayi dostum bilgi için cok sol fakat mb120 bvr aktif etim fakat mb130 birturlu edemedim forumdon aldığım butun biligleri okudum gerek sen ğibi değrli dosların baylaştığ bilğileri fakat olmadı sende mb130 hazır dosya varsa baylaşırsan sevinirim bilgi ve emeğin için çok teşkurler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
vlayi dostum bilgi için cok sol fakat mb120 bvr aktif etim fakat mb130 birturlu edemedim forumdon aldığım butun biligleri okudum gerek sen ğibi değrli dosların baylaştığ bilğileri fakat olmadı sende mb130 hazır dosya varsa baylaşırsan sevinirim bilgi ve emeğin için çok teşkurler
İnan ben yapmıyorum artık modlama işini,çünkü yeminliyim bu konuda, ama profilini tvden alıp bir yere yükle,indirip inceliyeyim, forumdan "editleme talimatı" yazarım sadece,kendin yaparsın :ok

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
ilgin ve bilglerin için cok saol eline kolna sağlık omarım bilgilerin sayesinde bende bvr aktifederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ilgin ve bilglerin için cok saol eline kolna sağlık omarım bilgilerin sayesinde bende bvr aktifederim

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mrre07

Yeni Üye
23 Haz 2019
4
Öncelikle Adem Bey' e bu konuyu açtığı için çok teşekkür ediyorum. Daha önce Tv nin yazılımı konusunda çok yardımcı oldu.

2016 yılında A101' den HILEVEL 55UHL900 4K Smart Tv almıştım. Anakart Modeli: MB120.
Dahili Wifi adaptörü yok. Ancak TV' me Vestel den aldığım USB Dongle' ı taktım
Laptop' tan WİFİ üzerinden görüntü aktaramıyorum. Menü üzerinden "Kaynaklara" girdiğimde Wireless Display görünmüyor.
Daha önce yazılmış yazıları okuduğumda mb120 anakartı sadece yazılımsal anlamda sınırlandığıyla ilgili kısımlar mevcut.

SWProfili editlemeye çalıştığımda da 1 ile 16 arasinda sayi giriniz bilmiyorsaniz ellemeyin tv donguye girebilir diye bir uyari veriyor.(ENUM değeri kaç olacak bilmiyorum..) (Modlama için SWprofilepatcher kullanıyorum...) Tıkandım kaldım..Yardımlarınızı beklemekteyim.

Verdiği uyarı ekteki resimdedir.

Not:
Laptop' ta Win10 işletim sistemi vardır. Ayrıca TV, wifi ye bağlıdır. Çünkü istediğim zaman Tv ile internette dolanabiliyorum ve sadece telefondan you tube yoluyla ekran aktarma yapabiliyorum. Laptoptan "Yansıt" seçeneğini kullanamıyorum...

uyarif0f5c0ae262a1c39.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Öncelikle Adem Bey' e bu konuyu açtığı için çok teşekkür ediyorum. Daha önce Tv nin yazılımı konusunda çok yardımcı oldu.

2016 yılında A101' den HILEVEL 55UHL900 4K Smart Tv almıştım. Anakart Modeli: MB120.
Dahili Wifi adaptörü yok. Ancak TV' me Vestel den aldığım USB Dongle' ı taktım
Laptop' tan WİFİ üzerinden görüntü aktaramıyorum. Menü üzerinden "Kaynaklara" girdiğimde Wireless Display görünmüyor.
Daha önce yazılmış yazıları okuduğumda mb120 anakartı sadece yazılımsal anlamda sınırlandığıyla ilgili kısımlar mevcut.

SWProfili editlemeye çalıştığımda da 1 ile 16 arasinda sayi giriniz bilmiyorsaniz ellemeyin tv donguye girebilir diye bir uyari veriyor.(ENUM değeri kaç olacak bilmiyorum..) (Modlama için SWprofilepatcher kullanıyorum...) Tıkandım kaldım..Yardımlarınızı beklemekteyim.

Verdiği uyarı ekteki resimdedir.

Not:
Laptop' ta Win10 işletim sistemi vardır. Ayrıca TV, wifi ye bağlıdır. Çünkü istediğim zaman Tv ile internette dolanabiliyorum ve sadece telefondan you tube yoluyla ekran aktarma yapabiliyorum. Laptoptan "Yansıt" seçeneğini kullanamıyorum...

uyarif0f5c0ae262a1c39.jpg
Diğer konuda cevapladım :)

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
teraspy [U]teraspy[/U] dostum senden mb130 bvr açmak için yardımını isyorum şayet muknse değlde can saglsun furmda cogu argadaşlara elenden geldi kadar yardıcı olduğun guruyum başırılar zaten seningibi dostların saysindi bizde bir şeyler yapaya çalışıyoruz inşalah senin gibi dostların saysind binde mb130 kayıt özliğini acarım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teraspy [U]teraspy[/U] dostum senden mb130 bvr açmak için yardımını isyorum şayet muknse değlde can saglsun furmda cogu argadaşlara elenden geldi kadar yardıcı olduğun guruyum başırılar zaten seningibi dostların saysindi bizde bir şeyler yapaya çalışıyoruz inşalah senin gibi dostların saysind binde mb130 kayıt özliğini acarım
tvden profil dosyasını al ,bir yerde yedekle mutlaka önce
toolbox ile aç
Config (+) tıkla
aşağılardan Pvr (+) tıkla
PVRFeatures tıkla ,sağ taraftaki FALSE yazan yere gel,2 kere tıklayıp aç ve TRUE seçip Save de,
ExternalHarddisk tıkla,sağ taraftaki FALSE yazan yere gel,2 kere tıklayıp aç ve TRUE seçip Save de,
RetentionLimit tıkla eğer False tazıyorsa ;sağ taraftaki FALSE yazan yere gel,2 kere tıklayıp aç ve TRUE seçip Save de,true yazıyorsa birşey YAPMA
RecordingEncryptionType
tıkla,sağ taraftaki 0x00000002 olan yeri "< ve > tuşlarıyla 0 (sıfır) yapıp,save de,
En sonunda yukarıdaki diskete tıklayıp hepsini kaydet,pcde Profile isimli klasör yarat,modladığın "mb130_swprofile.bin" dosyasını klasöre kopyala,
sonra da bu klasörü Fat32 formatlı USB belleğe kopyala,tvye tak Menü+4+7+2+5 ile servis menüye gir alttan "USBOperations" gelip kumandadan OK bas,
tvyi kapat-aç pvr aktif olması gerekir :ok

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
ilgin için cok teşkurler eline koluna sağlık inin yazdığın tarife yi bire bir uyguladım ama borofili yükleyince tekrar geri yukluyor hem Vestel toolbox ile yazdığının aysını yatım hemde swprofilbin patcher ile düzenlediğim zaman tekrar geri yukluyur dostum bilmim daha ne yapcagım senin daha iyi bi bildiğin varsa yardımını bekliyorum teşkurler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
ilgin için cok teşkurler eline koluna sağlık inin yazdığın tarife yi bire bir uyguladım ama borofili yükleyince tekrar geri yukluyor hem Vestel toolbox ile yazdığının aysını yatım hemde swprofilbin patcher ile düzenlediğim zaman tekrar geri yukluyur dostum bilmim daha ne yapcagım senin daha iyi bi bildiğin varsa yardımını bekliyorum teşkurler
Bence tvye yüklemede hata yapıyorsundur,farklı bir usb bellekte dene bakalım,birde klasörün adı mutlaka Profile olmalı ,p harfi büyük harf.

I Çevrimdışı

ibobey

Yeni Üye
3 Ara 2017
39
DOSTUM İAN SİTEDEN HAZIRLANMIŞ İNDİRDİĞİM PROFİLE ETDLİYİP TAKIYORUM İNİN FARKLI USBEDE DENEDİM HAT HAZIRKITLADA DENEDİM OLMADI MB120 ANAKIRTIDA AYNI ŞEKİLDE BVR ACMIŞTIM ŞAYET ELİNDE MB130 HAZIR PROFİLE VARSA SENDEN RİCAM BAYLAŞIRSAN EN AZINDAN BENİM HATA YAPIP YAMDIGIM BELİ OLUR İLGİN İCİN NAKDAR TEŞKUR ETSEM COK SOY ELİNE KOLUN SAGLIK

Geri
Üst Alt