Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

S Çevrimdışı

sonser

Yeni Üye
5 Mar 2019
1
62
nexon-panel.jpg
nexon-yazilim-ustundeki.jpg
nexon-yeni-kart.jpg
nexon anakart deiğti resimler ters nasıl düzeltiriz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ve oscam testlerindeki "Permission denied" sorunu nihayet çözdüm,en azından bende çözüldü (SEG- MB97 ),aslında ne kolaymış ama görememişim sorunu,sedece tvde aramıştım herhalde ondan :sirit
Bugün,odunları -ağaçlardan kalan- kestim,saat 17 gibi hadi bir kere daha deniyeyim dedim,olmadı tabii önce,yemeğimi yedim,tekrar tvnin başına...
Yav ,halbuki ne basitmiş,ben hep "tmp" klasörüne yazma hakkı veriyordum,ki o da olmuyordu,kendi kendime "ulen,kök dizinini rw (yazma-okuma) yap,oscam uygulamasını tvde "bin" içine , tuxbox klasörünü de "etc" içine at bakalım ne yapacak meret dedim.
usbye geçip verdim komutu :
Kod:
cd /mnt/hd0a
./oscam4
o da bana verdi cevabı yine :
Kod:
/bin/sh: ./oscam4:Permission denied
Hımm,uzaktan laptopa bakınca eee,hani uygulamayı "bin" içine kopyalamıştım,neden usbden çalıştırdım dedim ve hemen:
Kod:
cd /bin
./oscam4
ve bingo :sirit
sonra log dosyasını açıp baktım,nedir-ne değildir diye (linux "vi" editörü ile) :
Kod:
-------------------------------------------------------------------------------
>> OSCam <<  cardserver log switched at Sat Mar 16 19:55:05 2019
2019/03/16 19:55:05 00000000 s >> OSCam << cardserver log switched, version 1.20_svn, build r11500 (mipsel-unknown-linux-gnu-libusb)
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) System name    = Linux
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Host name      = (none)
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Release        = 3.1.10
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Version        = #2 PREEMPT Wed Nov 29 13:27:50 +03 2017
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Machine        = mips
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) creating pidfile /tmp/.oscam/oscam.pid with pid 814
2019/03/16 19:55:05 00000000 s   (reader) emu2 [constcw] creating thread for device /mnt/hd0a/tuxbox/config/constant.cw

201 ...................................................................................    <   LOG DOSYASINI  KISA KESTİM
şaşırdım log dosyasını görünce,bizim oscam tvde çalışıyor ama bilgileri usbden alıyor, görüyorsunuz burada :
/mnt/hd0a/tuxbox/config/constant.cw
Acaba hatamı var diyerek etc içindeki "tuxbox" klasörünü sildim,tekrar çalıştırdım oscamı,evet usbden çalışıyordu,ama uygulama tv içinde.Sonuçta çalıştı yani.
İşte aşağıdakilerde çalıştığını gösteren resimler(im):
Hata verdi ilk başta tabii:
oscam-denied0.png

Kök dizine yazma-okuma hakkı verdim,oscamı bin içine kopyaladım ve çalıştırdım:
oscam-denied1.png

Canlı log dosyası:
oscam-denied2.png

Veee,beklenen webif :
oscam-denied3.png

İşe yararmı yaramazmı bilmiyorum ama çalıştı "Permission denied" hatası veren bir tvde :sirit

NOT:
Tvde sıkıntı yaratmadı,oscam halen tv içinde gömülü,reset atmadı ,tıkır tıkır çalışıyor tv (SEG- MB97 ) ,bu arada oscam revizyon 11500 müş,yenisini daha derlememiştim ,onun için eski revizyon görünüyor ,bilenleri aldatmasın bu rakam :sirit

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bu arada herkese:
Aşağıdaki resimde gördüğünüz "buffer" içinde tv ayarlarının yedekleri durmaktadır (conf_backup),hani tvye "reset atın" diyoruz ya, işte reset atıldığında tv ayarları buradan geri çağırıyor,ve kanal listesini de buradan yüklemeye kalkıyor,daha önce yazdımmı hatırlamıyorum ama ben şahsen bu klasörün içindeki
"preset_services" isimli klasördeki "default_preset_services.sdx" isimli dosyayı kendi kanal listemle değiştirdim,reset attığımda kendi kanal listem yükleniyor.
Birde devamlı yazıyorum," core yüklemede profilleriniz değişmez" diye hatırlarsanız,işte profilleri de buradan alıyor,çünkü profillerimiz de burada :)
biz tvye profili yüklediğimizde(modlanmış da olasa) bu klasöre yedekliyor profillerimizi.

oscam-denied0.png

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Ve oscam testlerindeki "Permission denied" sorunu nihayet çözdüm,en azından bende çözüldü (SEG- MB97 ),aslında ne kolaymış ama görememişim sorunu,sedece tvde aramıştım herhalde ondan :sirit
Bugün,odunları -ağaçlardan kalan- kestim,saat 17 gibi hadi bir kere daha deniyeyim dedim,olmadı tabii önce,yemeğimi yedim,tekrar tvnin başına...
Yav ,halbuki ne basitmiş,ben hep "tmp" klasörüne yazma hakkı veriyordum,ki o da olmuyordu,kendi kendime "ulen,kök dizinini rw (yazma-okuma) yap,oscam uygulamasını tvde "bin" içine , tuxbox klasörünü de "etc" içine at bakalım ne yapacak meret dedim.
usbye geçip verdim komutu :
Kod:
cd /mnt/hd0a
./oscam4
o da bana verdi cevabı yine :
Kod:
/bin/sh: ./oscam4:Permission denied
Hımm,uzaktan laptopa bakınca eee,hani uygulamayı "bin" içine kopyalamıştım,neden usbden çalıştırdım dedim ve hemen:
Kod:
cd /bin
./oscam4
ve bingo :sirit
sonra log dosyasını açıp baktım,nedir-ne değildir diye (linux "vi" editörü ile) :
Kod:
>> OSCam <<  cardserver log switched at Sat Mar 16 19:55:05 2019
2019/03/16 19:55:05 00000000 s >> OSCam << cardserver log switched, version 1.20_svn, build r11500 (mipsel-unknown-linux-gnu-libusb)
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) System name    = Linux
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Host name      = (none)
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Release        = 3.1.10
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Version        = #2 PREEMPT Wed Nov 29 13:27:50 +03 2017
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) Machine        = mips
2019/03/16 19:55:05 00000000 s     (main) creating pidfile /tmp/.oscam/oscam.pid with pid 814
2019/03/16 19:55:05 00000000 s   (reader) emu2 [constcw] creating thread for device /mnt/hd0a/tuxbox/config/constant.cw

201 ...................................................................................    <   LOG DOSYASINI  KISA KESTİM
şaşırdım log dosyasını görünce,bizim oscam tvde çalışıyor ama bilgileri usbden alıyor, görüyorsunuz burada :
/mnt/hd0a/tuxbox/config/constant.cw
Acaba hatamı var diyerek etc içindeki "tuxbox" klasörünü sildim,tekrar çalıştırdım oscamı,evet usbden çalışıyordu,ama uygulama tv içinde.Sonuçta çalıştı yani.
İşte aşağıdakilerde çalıştığını gösteren resimler(im):
Hata verdi ilk başta tabii:
oscam-denied0.png

Kök dizine yazma-okuma hakkı verdim,oscamı bin içine kopyaladım ve çalıştırdım:
oscam-denied1.png

Canlı log dosyası:
oscam-denied2.png

Veee,beklenen webif :
oscam-denied3.png

İşe yararmı yaramazmı bilmiyorum ama çalıştı "Permission denied" hatası veren bir tvde :sirit

NOT:
Tvde sıkıntı yaratmadı,oscam halen tv içinde gömülü,reset atmadı ,tıkır tıkır çalışıyor tv (SEG- MB97 ) ,bu arada oscam revizyon 11500 müş,yenisini daha derlememiştim ,onun için eski revizyon görünüyor ,bilenleri aldatmasın bu rakam :sirit

Ben de test edeyim müsait zamanda inşallah

Gerçi ben müsait olana. Kadar sen eve geçmiş olursun ,benden önce mb9x de test etmiş bile olursun :hihi:hihi

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Sn. teraspy teraspy, bu gün test ettim.

Toolbox ile ftp programını aktif ettim. Filezilla ile tv'ye bağlandım. Ama, dosyaları ne sürükle bırak, ne de copyala yapıştır ile tv'ye gönderemedim. Ftp programı error diyor. Dosyaları kopyalamayı yarıda bırakıyor. Dolayısıyla, ben başarısız oldum. Mb100 anakartlı tv

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
PVR açmak için aşağıdaki gibi seçip yüklüyorum ama bir türlü açılmıyor :bilmiyom

YQLv3k.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Ben de test edeyim müsait zamanda inşallah

Gerçi ben müsait olana. Kadar sen eve geçmiş olursun ,benden önce mb9x de test etmiş bile olursun :hihi:hihi
Sevgili rfve,zaten 47pf9090da çalışıyor,onda sıkıntı yok,sadecebazı modellerde yukarıdaki hatayı veriyordu,sadece bu olayı çözdüm :sirit
Sn. teraspy teraspy, bu gün test ettim.
Toolbox ile ftp programını aktif ettim. Filezilla ile tv'ye bağlandım. Ama, dosyaları ne sürükle bırak, ne de copyala yapıştır ile tv'ye gönderemedim. Ftp programı error diyor. Dosyaları kopyalamayı yarıda bırakıyor. Dolayısıyla, ben başarısız oldum. Mb100 anakartlı tv
Klasörlere yazma izni vermen gerekir sevgili tartar10,mesela filezilla ile bağlanıp ,bin klasörünün ayarını 755 veya 777 yapman lazım ki oscamı kopyalayabilesin.
Bu arada bende bu konu neden birden bu kadar hit aldı 10.bin küsürden 28bine hatta 29bine geliyor,meğer meşhur olmuşum da haberim yeni oldu iyimi,ama keşke birde tavsiyeforumu'na link verseydin,yazdığın forumda :sirit
Birde arkadaş sana demişki :sirit
Kod:
Eğer bunu başarırsan bir çok tv için oscam yapmış olursun ki bu bi devrim olur.
Gerçi sana demiş ama evet,bence de doğru ve devrim yaptım zaten,resmen çalışıyor usbde,haaa,tam işlev yapmıyor başka,ama çaışıyor,aslında işi bir anlasam,bilerek yapsam devrim çoktan olmuştu
Bu satırları sevindiğimi belirtmek için yazdım,ama keşke sat-universe forumundan bu işi bilenler de buraya gelse de yardımcı olsalardı daha mutlu olurdum doğrusu,ama inanıyorum ki bu konuyu takip ediyorlardır.
Bu cevabı sana verenler kesin kendileri oscamı derlemiyorlardır,bir yerlerden download edip uydu alıcılarına kopyalıyorlardır,yoksa oscam istediğin yerde çalışır,yol nereyi verirsen orada çalışır yani,bunu neden yazdım,hazır derlenme oscamlar download edildiğinde hangi dosyanın nereye kopyalanacağını da belirtiyorlar ,çünkü derlemeyi ona göre yapıyor olmaları buna neden oluyor,yani benim derlediğimi ben usbde,ahmet bin içinde,turgut vendor içinde ,yani kim nerede yol gösterip derlerse o klasörde-yolda - çalışır,çünkü bunları seçerek derliyorsun :sirit
Bunları yazdım sakın sen üzerine alınma,burayı takip edenlere bilgi mahiyetinde nacizane düşüncelerimdir :sirit
Bu arada filezillada bin klasörünün chmod değerini dediğim gibi 777 veya 755 yapmalısın,sonra da kopyala oscamı bin içine,hadi göreyim seni :ok

NOT:
28.472 izleyen olmuş,ben 29 demiştim,düzeltiyorum :)

Geri
Üst Alt