Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
oscam1 dosyasını bin içine,tuxbox klasörünü de var içine kopyalıyacaksın,kopyalamazsa klasör izinlerini ayarlaman gerekiyor,bin klasörüne sağ tıklayıp dosya iznini 777 yap bakalım izin verecekmi ,verirse o zaman oscam1i kopyala

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
oscam1 dosyasını bin içine,tuxbox klasörünü de var içine kopyalıyacaksın,kopyalamazsa klasör izinlerini ayarlaman gerekiyor,bin klasörüne sağ tıklayıp dosya iznini 777 yap bakalım izin verecekmi ,verirse o zaman oscam1i kopyala

Her iki dosyayı kopyalamaya izin verdi. Ancak, bin klasöründe oscam1'i göremiyorum.

Not; var içindeki tuxboxtaki config klasörünü görüyor, ancak notepad dosya türlerini tanımıyor.dosyaları tanımıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Her iki dosyayı kopyalamaya izin verdi. Ancak, bin klasöründe oscam1'i göremiyorum.
Not; var içindeki tuxboxtaki config klasörünü görüyor, ancak notepad dosya türlerini tanımıyor.dosyaları tanımıyor.
Bakayım bin klasörünün resmine ,izin verdiyse oradadır :)

EK:
Şimdi telneti de aktif et,aktifse elleme,telnetle bağlanıp
önce:
cd /bin
ile bin içine gir, sonra :
./oscam1
komutunu ver bakalım ne yapacak :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
önce:
cd /bin
./oscam1

EK:
oscam1 klasör değil değilmi :) öyle görünüyor

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
önce:
cd /bin
./oscam1

EK:
oscam1 klasör değil değilmi :) öyle görünüyor

Not found (bulamadım diyor). Şİmdi fark ettim. Oscam1'i bin dosyasına gönderirken "bağlantı sunucu tarafından kapatıldı" "Sunucu ile bağlantı kesildi" diyor. Yani kopyalama izin hiç vermiyor. Resimlerdeki IP nin altında bu yazıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

Bu arada tv'yi açıp kapatacağım, ama bağlantı kesilecek. Yarın mı devam etsek ne dersiniz?
Benim de uykum geldi,sen yarın deneyebilirsin yazdıklarımı,naslsa tv içine kopyaladın ama oscam1 klasör olarak değil,uygulama olarak kopyalanacak unutma,pc kapatmadan tvyi kapat-aç bakalım sıkıntı olacakmı onu göreyim :)

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Affınıza sığınarak ben izin isteyeceğim.
Benim de uykum geldi,sen yarın deneyebilirsin yazdıklarımı,naslsa tv içine kopyaladın ama oscam1 klasör olarak değil,uygulama olarak kopyalanacak unutma,pc kapatmadan tvyi kapat-aç bakalım sıkıntı olacakmı onu göreyim :)

Sorun yok. Tv çalışıyor. İyi geceler. Yine, yeni denemelrde buluşmak zere.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Affınıza sığınarak ben izin isteyeceğim.
Sorun yok. Tv çalışıyor. İyi geceler. Yine, yeni denemelrde buluşmak zere.
Rica ederim,izin nedemek ...
yarın ftp ile bağlan,bin klasörüne sağ tıklayıp dosya izinlerini 777 yap dene,olursa var ı da öyle yap ve oscamı çalıştır :)
İyi geceler ...

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
yarın ftp ile bağlan,bin klasörüne sağ tıklayıp dosya izinlerini 777 yap dene,olursa var ı da öyle yap ve oscamı çalıştır :)
İyi geceler ...

Dosya izinleri zaten 777 idi. Tüm alt klasörlere de uyguladım gene de oscam'ı bin içine almadı.
  • "bağlantı sunucu tarafından kapatıldı"
  • "Sunucu ile bağlantı kesildi" mesajları veriyor. Oscam'ın bin klasörüne aktarılmasına izin vermiyor. Nasıl bir koruma koydularsa!
Gene de denemeye devam ...

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Sn. teraspy teraspy üstad, usb üzerinden çalışmalarını hayranlıkla izliyorum. Oscam'ı usb'den çalıştırma konusunda aklıma bir fikir geldi.
1 - Bilgisayarlarda olduğu gibi Tv'de, kesinlikle bir koruma yazılımı olduğunu düşünüyorum. Bazı yasaklı uygulamaların Tv'ye yüklenmesi engelleniyor. Engellenen yasaklı propramlar acaba Tv'de hangi dosyada tanımlıdır? Tanımlı dosyanın içinden Oscam'ı çıkarırsak, usb üzerinden MB100 şaseli tv'lerde de oscam çalışabilir.
2 - Bilgisayarlardaki tv kartlarından yayınları decript etmek için hadu, biss, , gibi eklenti yazılımları kullanılıyor. Hadu'nun veya bir başka programın .dll dosyasını açıp, usb üzerinden çalışacak şekilde tanımlayamaz mıyız?
3 - En önemlisi de, bu tv biss şifreleri çözüyor. Yani, yayın ile girilen şifreyi eşleştirerek açıyor. Biss şifreli yayınların açılma mantığını diğer kanallara şu şekilde uygulayamaz mıyız?
- Biss şifrelerin kaydedildiği bir dosya olmalı. Tv, biss şifreli yayın açıldığında, önceden bir dosyada tanımlı yol ile şifrelerin kaydedildiği dosyaya bakıyor. Şifre eşleşmesi doğruysa yayını açıyor. Bizim yapacağımız, eğer mümkünse, biss şifrelere giden yolu usb üzerinden servera yönlendirmek olacak.

Her ne kadar sizin tv'de oscam usb üzerinden çalışıyor olsa da, diğer Tv'lerde oscamın çalışması adına bu yollardan biriyle çözüm üretebileceğinize inanıyorum.

Resource Hacker diye bir program ile dll dosyaları açılıp düzenlenebiliyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Gene de denemeye devam ...
:ok

Sn. teraspy teraspy üstad, usb üzerinden çalışmalarını hayranlıkla izliyorum. Oscam'ı usb'den çalıştırma konusunda aklıma bir fikir geldi.
1 - Bilgisayarlarda olduğu gibi Tv'de, kesinlikle bir koruma yazılımı olduğunu düşünüyorum. Bazı yasaklı uygulamaların Tv'ye yüklenmesi engelleniyor. Engellenen yasaklı propramlar acaba Tv'de hangi dosyada tanımlıdır? Tanımlı dosyanın içinden Oscam'ı çıkarırsak, usb üzerinden MB100 şaseli tv'lerde de oscam çalışabilir.
2 - Bilgisayarlardaki tv kartlarından yayınları decript etmek için hadu, biss, , gibi eklenti yazılımları kullanılıyor. Hadu'nun veya bir başka programın .dll dosyasını açıp, usb üzerinden çalışacak şekilde tanımlayamaz mıyız?
3 - En önemlisi de, bu tv biss şifreleri çözüyor. Yani, yayın ile girilen şifreyi eşleştirerek açıyor. Biss şifreli yayınların açılma mantığını diğer kanallara şu şekilde uygulayamaz mıyız?
- Biss şifrelerin kaydedildiği bir dosya olmalı. Tv, biss şifreli yayın açıldığında, önceden bir dosyada tanımlı yol ile şifrelerin kaydedildiği dosyaya bakıyor. Şifre eşleşmesi doğruysa yayını açıyor. Bizim yapacağımız, eğer mümkünse, biss şifrelere giden yolu usb üzerinden servera yönlendirmek olacak.

Her ne kadar sizin tv'de oscam usb üzerinden çalışıyor olsa da, diğer Tv'lerde oscamın çalışması adına bu yollardan biriyle çözüm üretebileceğinize inanıyorum.

Resource Hacker diye bir program ile dll dosyaları açılıp düzenlenebiliyor
Öncelikle teşekkür ederim ;
Benim elimde yeni kartlı tv olsa inan hallaç pamuğu gibi atmıştım,tabii elimde full yazılımı da olmalı :) ,uzaktan yazarak ancak bu kadar oluyor ki biz bence bu konuda şanslıyız ,tıpkı samsungun her serisinde olmadığı gibi demekki vestelin de her serisinde olmuyor ,tv içinde koruma yazılımı varmıdır bilemiyorum,ama salt okunur olduğunu biliyorum,aslında bizimkilerde salt okunur ama yazılabilir olarak bağlanabiliyor,işte belkide şansımız bu bizim.
Senin adında herkese yazayım tekrar,benim oscam ,toscam veya adı neyse :) hiç bir ilgim ve bilgim yoktur,deneme yanılma ile bir yere kadar geldim,hemen yanımda bu konunun kullanımının uzmanı birisi olsa, belki birşeyler çıkartabiliriz,ama hiç bilmeyen birisi olarak ben ancak buraya kadar gelebildim,ayar dosyalarını yapamıyorum en basitinden,bir ara kanal isimleri çıkmıştı,burada da yayınlamıştım ama şimdi ne yaparsam yapayım kanallar çıkmıyor artık,tıkandım bu konuda ,tek başına bir yol alınmıyor,config dosyalarıyla oynadım,ondan çıkmıyor bir şey,ama orjinalleride sildim,ordan burdan bakmaya birşeyler yapmaya çalışıyorum.

X Çevrimdışı

xvirus

Yeni Üye
23 Eyl 2018
18
31
Kolay Gelsin
SEG 42sd6100 sn: 743515 500429 çekirdek yazımı var mıdır. Teşekkürler

Geri
Üst Alt