Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

C Çevrimdışı

Coeffemocca

Yeni Üye
21 Mar 2022
1
47
الإجابة: [تم تحديث أول مشاركة] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. تعديل البرمجيات

العثور على الدم المطلوب :سهم:

سلمت يداك مرحبا اصدقائي هنا حصلت على تلفاز Finlux 65 بوصة مستعمل ، لدي مشاكل في طريقة ترقيته ، أحتاج ذلك لأن YouTube شاشة سوداء لا تعمل بشكل جيد بالإضافة إلى تطبيقات متجر vewd الخاصة بي تقول أن جهازك غير مدعوم !!! لذلك راجعت كل شيء عبر الشبكة ولكني لم أجد شيئًا سوى صفحتك هنا ولأنها باللغة التركية لم أفهم الطريقة التي تقوم بها بإصلاح تلك الأشياء. أنا أعيش في فلسطين وأتمنى لو كان بإمكانك مساعدة تلفزيوني (Thorium) v 3.7.5h ………… MB91R3

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
C Coeffemocca,
كانت اللوحة الأم MB91 غير كفؤة من الناحية التكنولوجية. لا تعبث. شراء واستخدام مربع الروبوت

kanat allawhat al'umu MB91 ghayr kafwat min alnaahiat altiknulujiati. la tukhltu. shira' wastikhdam Android Box@Coeffemocca,

Google translate

A Çevrimdışı

ankesmer

Yeni Üye
14 Ocak 2019
49
40
hocam selamlar flashı takıyorum dediğinizi yapıyorum sadece power up dosyası flasha geliyor
mb120_Hwprofile.bin gelmiyor

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
rfve rfve

Hala kullanan kaldı mı bilmiyorum ama MB9x anakartlarda PVR/Kayıt özelliğinde şifrelemeyi aşmak için yeni bir yöntem yazıyorum, ilk mesaja ekleyebilirseniz sevinirim.

Bildiğiniz gibi bazı MB9x anakartlı televizyonlarda profil dosyasında şifreleme kapatılsa bile kayıtlar şifreli olarak kaydedilmeye devam ediliyor ve bilgisayarda açılamıyor.

Bu durumu aşmak için daha önce H hkn40 üyemiz kayıt öncesinde pause/play yapılabileceği şeklinde bir ipucu paylaşmış fakat bu yöntemin sıkıntısı TV her açıldığında tekrar edilmesi gerekliliği, eğer yapmayı unutursanız kayıtlarınız şifreli olarak kaydediliyor.

Şimdi ise daha önce paylaşılmamış yeni bir yöntem paylaşıyorum umarım işinize yarar.

Yöntem şu şekilde

1. Öncelikle Vestel Toolbox programında daha önce belirtildiği şekilde PVR ayarlarını açıyoruz (PVRReady = 1, RecordingEncryptionMode=0 vb.)
  2. Şimdi ise kilit nokta: Config/Customer/Name kısmından tekrar Name değerini değiştiriyoruz. Örneğin benimkinde VESTEL olan değeri MEDION olarak değiştirdim.
  3. Sonrasında profili TV'ye yüklüyoruz.
İşlem bu kadar. TV'yi açıp kapadığınızda tekrar Menü+4725 ile servis menüsünü açıp Options 3 kısmında Customer değerinin değişmiş olduğunu görmelisiniz. Bu ayar kalıcıdır, TV'yi açsanız da kapatsanız da pause/play numarasını yapmaya gerek kalmadan kayıt tuşuna basıp doğrudan kayıda başlayabilirsiniz. Kaydedilen dosyalar şifresiz olarak kaydedilecektir bilgisayarda VLC ile oynatılabilir.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
rfve rfve

Hala kullanan kaldı mı bilmiyorum ama MB9x anakartlarda PVR/Kayıt özelliğinde şifrelemeyi aşmak için yeni bir yöntem yazıyorum, ilk mesaja ekleyebilirseniz sevinirim.

Bildiğiniz gibi bazı MB9x anakartlı televizyonlarda profil dosyasında şifreleme kapatılsa bile kayıtlar şifreli olarak kaydedilmeye devam ediliyor ve bilgisayarda açılamıyor.

Bu durumu aşmak için daha önce H hkn40 üyemiz kayıt öncesinde pause/play yapılabileceği şeklinde bir ipucu paylaşmış fakat bu yöntemin sıkıntısı TV her açıldığında tekrar edilmesi gerekliliği, eğer yapmayı unutursanız kayıtlarınız şifreli olarak kaydediliyor.

Şimdi ise daha önce paylaşılmamış yeni bir yöntem paylaşıyorum umarım işinize yarar.

Yöntem şu şekilde

1. Öncelikle Vestel Toolbox programında daha önce belirtildiği şekilde PVR ayarlarını açıyoruz (PVRReady = 1, RecordingEncryptionMode=0 vb.)
  2. Şimdi ise kilit nokta: Config/Customer/Name kısmından tekrar Name değerini değiştiriyoruz. Örneğin benimkinde VESTEL olan değeri MEDION olarak değiştirdim.
  3. Sonrasında profili TV'ye yüklüyoruz.
İşlem bu kadar. TV'yi açıp kapadığınızda tekrar Menü+4725 ile servis menüsünü açıp Options 3 kısmında Customer değerinin değişmiş olduğunu görmelisiniz. Bu ayar kalıcıdır, TV'yi açsanız da kapatsanız da pause/play numarasını yapmaya gerek kalmadan kayıt tuşuna basıp doğrudan kayıda başlayabilirsiniz. Kaydedilen dosyalar şifresiz olarak kaydedilecektir bilgisayarda VLC ile oynatılabilir.

ilk mesaja eklenmiştir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt