Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden

teraspy teraspy, S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir de yazılımsal yenileme hızı 1000 ama mb130s kartlı olup yenileme hızı yüksek olan tv vardı sanırım bu yenileme hızı da modlama ile yükseltilebilir mi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden

teraspy teraspy, S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir de yazılımsal yenileme hızı 1000 ama mb130s kartlı olup yenileme hızı yüksek olan tv vardı sanırım bu yenileme hızı da modlama ile yükseltilebilir mi
Sevgili yefe,bende bu kart yok ,bu nedenle "memc" için bir şey fiyemeyeceğim ,ama sevgili hosbulduk hosbulduk bilir muhtemelen :ok
Smr değerini modlama ile yükselmez ,en azından ben yapamamıştım MB96 kartta ,çünkü onunki 400,bari 1000 yapayım demiştim :)

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Sevgili yefe,bende bu kart yok ,bu nedenle "memc" için bir şey fiyemeyeceğim ,ama sevgili hosbulduk hosbulduk bilir muhtemelen :ok
Smr değerini modlama ile yükselmez ,en azından ben yapamamıştım MB96 kartta ,çünkü onunki 400,bari 1000 yapayım demiştim :)
Tamam ustam hosbulduk hosbulduk a yazayım ben adem abi size yönlendirdi ondan yazdım size

Senin adına etiketledim şimdi tekrar :ok

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
hosbulduk hosbulduk, S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden. Birde smr 1000hz benim kartın o da modlama ile yükselecek birşey mi yoksa donanımdal mı çünkü mb130s i yüksek smr değeri olan tvlerde görmüştüm

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
hosbulduk hosbulduk, S.a. hocam 50ud8400 tv panel kırıldı servis ücretli değişimle 43u9401 gönderdi mb130s ve auo panel. 1550 tl verdim üste. Sana sorum tv elime ulaşmadı henüz ama memc swprofileden açılıyor mu ya da hw profileden. Birde smr 1000hz benim kartın o da modlama ile yükselecek birşey mi yoksa donanımdal mı çünkü mb130s i yüksek smr değeri olan tvlerde görmüştüm
Aleyküm selam,Linkteki konuda modlama kisminda 5. ve 9. madde de bahsetmistim.Memc donanim olarak desteklenmesi gerek yoksa esprisi yok,resim yenileme hizi modlama ile görüntüde farklilik olusabiliyor ama degerleri denemeniz lazim..

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354

Aleyküm selam,Linkteki konuda modlama kisminda 5. ve 9. madde de bahsetmistim.Memc donanim olarak desteklenmesi gerek yoksa esprisi yok,resim yenileme hizi modlama ile görüntüde farklilik olusabiliyor ama degerleri denemeniz lazim..
Teşekkürler hocam tv gelince kurcalarım artık full yazılımı fikoloji bey den mi talep edecez malum çökme olursa

B Çevrimdışı

Barisuysal28

Yeni Üye
6 Eyl 2020
41
44
Bu arada tüm kullanıcılara bir konuyu yazayım,nacizane :)
Kulaklık+ ana volüm sorunlarını çok okudum,hatta oscam ile ilgili araştırma yaparken başka forumlarda da yazılanları okudum,Yav kızacaksınız bana ama ,yazmadan geçmeyeyim...
Bu hatayı koskoca Vestel nasıl yapar anlamıyorum,ecnebiler yazılımlarını düzeltip yayına verirler,bizimkiler yazılımı bozup yayına veriyorlar,yani hiç mi denemiyorlar bunlar ürettikleri cihazlarını,anlamış değilim.Üstelik hatalarını düzeltmek için birde modlanmış profilleri veriyorlar iyimi :haha1
Madem sizler modlayıp kullanıcıya sunacaktınız,neden o zaman MBXxx serisi kartların profillerini kısıtlıyorsunuz,yani siz kullanıcıya modlayıp veriyorsunuz,ama kullanıcı yapmasın diyorsunuz, işin komik yanı da bu.
Bu işi ben yaparım diyenler için resimli anlattım,çok basit,tarafımdan denenmiştir:
Bu iş için en iyi yazılım Tommynin "toolbox " yazılımıdır:
Swprofile dosyasını açın,profili yükleyin
A-CommonVolControl bulun
1- Yanındaki + basıp alttaki klasörü açın
2- Klasöre tıklayın,içeriği karşıya geçecek
3-Orada FALSE yazacak,ona iki kere tıklayın
4- Açılan mini penceredeki TRUE seçin
5-Save deyip çıkın
Yapılan düzeltmeyi hooop,tvnize yollayın,böylece kendi profilinizi yapmış olursunuz,bu işi birtek SWPROFİL de yapacaksınız,HWPROFİL karıştırmayın

ses1.png

ses2f0f27112d3f42854.png
Teşekkür ederim

E Çevrimdışı

ercum74

Yeni Üye
16 Ocak 2021
12
47
modlama ile aktif etseniz bile anakartiniz donanim olarak desteklemiyorsa bir ise yaramaz, linkte aciklamalar mevcut..
Konu eski ama bana yardımcı olur musunuz TV den aldığım dosyalar toolbox da hep gizli gözüküyor config başlığı altında gözükmüyor hepsi harf rakam kombinasyonlu dosyalar böyle olunca Netflix için iki ayarı da yapmam imkansız bir sürü false var ne yaptımsa olmadı yardımcı olacak biri var mı eğer cevap yazan olursa çok sevinirim hatta tel numaramı verip WhatsApp üzerinden resim de atmak isterim 2 gündür uğraşıyorum kafayı yedim lütfen Allah rızası için yardımcı olur musunuz.teşekkür ederim

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Konu eski ama bana yardımcı olur musunuz TV den aldığım dosyalar toolbox da hep gizli gözüküyor config başlığı altında gözükmüyor hepsi harf rakam kombinasyonlu dosyalar böyle olunca Netflix için iki ayarı da yapmam imkansız bir sürü false var ne yaptımsa olmadı yardımcı olacak biri var mı eğer cevap yazan olursa çok sevinirim hatta tel numaramı verip WhatsApp üzerinden resim de atmak isterim 2 gündür uğraşıyorum kafayı yedim lütfen Allah rızası için yardımcı olur musunuz.teşekkür ederim
17MB230 anakart ile modlama islemleri anlatimi konuyu inceleyin önce,aldiginiz dosyayida paylasin burada..

E Çevrimdışı

ercum74

Yeni Üye
16 Ocak 2021
12
47
Regal mb100 bu oluyor yapan arkadaşlar var benim sıkıntım TV den aldığım dosyayı sizde ki gibi config başlığı altında görememem

C Çevrimdışı

canmuhabbet41

Aktif Üye
25 Kas 2019
121
53
tv kayıt özelliğim açık.fakat netflix i kayıt yapamıyorum.
bunu yapabilirmiyiz.modlama ile olurmu?
oluyor ise toolbox ile hangi bölümde değişiklik yapmam gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri