VESTEL den Klima Konusunda Müthiş Atak ve Performans. VESTEL FLORA serisi.

M Çevrimdışı

mormocha

Yeni Üye
17 Tem 2018
5
33
O şekilde olunca duvar ve giriş kattaki komşunun balkonuna geliyor su. Onlar şikayetçi bu konudan. Zaten aşağısı bahçe olduğu için herkes o şekilde yaptırmış. Bir de kova koymuşlar bahçeye insanlar... Adam da zaten fark etti hatasını biz arayınca biliyorum ama boru yetmedi dedi. Bizden ücret istedi ekstra boru için... Peki sizce o klimayı cama doğru montaj ettirirsek ne kadar ücret alırlar tahminen acaba? İnternetten o dediğiniz kablo kanalına baktım da onunla bile garip duruyor. Çok fazla uzun bu boru. Bizde de hata var gerçi saf saf her şeyi onlara bıraktık.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Annemın evındekı klıması, sonradan duvarlar boyanırken kablo kanalınıda boyattık bellı bıle olmuyor.
aksam son durumuda atarım.

ff26gi.jpg

M Çevrimdışı

mormocha

Yeni Üye
17 Tem 2018
5
33
121-1.jpg
121-2.jpg
121-3.jpg

Ancak bu şekilde fotoğraf atabildim. Bizim eski klima da öyle duruyor orada. ileride başka odaya yaptırıp taktıracağız da o ayrı bir masraf.. Sizin ki çok güzel görünüyor. Biz de boru yamuk. O şekilde düz olmaz herhalde. Hiçbir şeylerini düzgün yapamamışlar neredeyse. Her yerde bir sorun. Aradım müşteri hizmetlerini. Yarın gelecekler bakalım inşallah istediğimiz gibi olur. Zor zamanlarımızda aldık klima ama olana bak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Aynanin uzerine montaj yapilirsa
Hemen onunde kanepedeki oturanlari rahatsiz edirdi bu sekilde karsilik kanapelerin tam ortasina denk getirmis
Bence yeri ideal :ok

Boru mecburiyetten egimli olmak zorunda ki
Ic ünitedeki yogunsan suyu disari atabilsin
Kablo kanalina alip ustunude duvarinizin rengine boyarsaniz.
Bence sizinde icinize sinecektir.

M Çevrimdışı

mormocha

Yeni Üye
17 Tem 2018
5
33
Hmm.. Tabi siz daha iyi biliyorsunuz da bize görüntü çok kötü geldi. Annem hiçbir şekilde kabul etmiyor o uzun boruyu. Değiştireceğiz mecbur. Bir de tam karşısında oturuyorum klimanın üzerime üzerime geliyor o soğukluk. Başta söyleseydik olmazdı bu durum. Yan komşumuz da şaşırdı nasıl böyle hata yaparlar falan diye. Çünkü binada ki herkesin kliması bizim dediğimiz gibi. Drenaj borusu da öyle Ve ilginiz için teşekkürler

M Çevrimdışı

msamy

Yeni Üye
15 Tem 2018
20
49
Sota üstadım flora 18000 aldım ama borular alüminyum muş.bakır istedim metresi 60 TL den 5 metre civarında gider dediler yani 300 TL.vesteli aradım bakır isterseniz ek fiyat vermelisiniz dediler 4 defa aradım.bende internetten Beko 31240 prosmart 12000 klimanın 5 metre tam takım boru ekipmanlarını satan adam buldum kendi evinde hazır sistem olunca kutudan çıkan ekipmanı hiç kullanılmadığı için 100 TL ye verecek.flora 18000 e bu modelin bakır boruları çapları olurmu.hiç bir bilgiye ulaşamadım.ne yapmalıyım bilginiz nedir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
M msamy, çaplar uymaz bosa para vermeyin
kur nedeniyle bakirdaki fiyatin artmasi normal ama 300tl cok yuksek
Cevrenizde toptan satis yapan yer varsa ordan fiyat alibilirsiniz.

Gonul isterki bakirla kitle montaji yapilsin vestelin kullandigi aluminyum boru kiti muadillerine daha etli ado hoca bu durumu onceki mesajlarinda belirtmisti.
Aluminyumla bile duzgun montajla edilirse uzun yillar sikinti cikaracagini sanmiyorum :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Boru etli ondan yana korkumuz yok
Sikinti bakirla aluminyumun kaynak yerinde
Zaten duzgun sekilde kivrim verilirse sorun yok
Kasap birine dusersen yav o kitin haline.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hmm.. Tabi siz daha iyi biliyorsunuz da bize görüntü çok kötü geldi. Annem hiçbir şekilde kabul etmiyor o uzun boruyu. Değiştireceğiz mecbur. Bir de tam karşısında oturuyorum klimanın üzerime üzerime geliyor o soğukluk. Başta söyleseydik olmazdı bu durum. Yan komşumuz da şaşırdı nasıl böyle hata yaparlar falan diye. Çünkü binada ki herkesin kliması bizim dediğimiz gibi. Drenaj borusu da öyle Ve ilginiz için teşekkürler

Merhabalar;

Gönül istiyor ki, Klimanın kalitesi kadar kaliteli servis hizmeti alabilesiniz.
Alçı ve su borusu konusunda %100 haklısınız, Lakin lütfen yanlış anlamayınız o klimanın montaj yeri olması gereken en ideal yer görünüyor. Eğim ise su gideri için mecburi yani gelen ekip dikkatsizliğinden veya umursamazlığından yamuk takmıyor onu.

Bizzat günde 5-6 klima takan birisi olarak samimiyetle yazıyorum ki o borunun başka bir formülü yok, eğik olmak zorunda.

Sota Sota başkana katılıyorum, kablo kanalı takılabilir lakin, enteresandı ki ben de o kablo kanalını daha kaba buluyorum (Kişisel yaklaşımlar bunlar) Zaten ortada kalın olduğunu düşündüğümüz yuvarlak bir boruyu gizlemek için daha kalın ve kare bir plastik kutu içine almanın mantığını ben pek anlamıyorum, aradaki tek fark DÜMDÜZ durmasıdır bu konuda haklı olabilir Sota Sota kardeşim :))

Dekoratif bantlar krem rengi ve beyaz olarak değişiyor, duvarınıza uygun renkte olanına göre 2 kat sarıp, boruyu da DÜMDÜZ yapıp bırakabilirler ellerinden daha fazlası gelmez arkadaşların.

Üzerinize gelen hava için yatay ve düşey kanatların yönlerini değiştirebilir, fan devrini düşürebilirsiniz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota üstadım flora 18000 aldım ama borular alüminyum muş.bakır istedim metresi 60 TL den 5 metre civarında gider dediler yani 300 TL.vesteli aradım bakır isterseniz ek fiyat vermelisiniz dediler 4 defa aradım.bende internetten Beko 31240 prosmart 12000 klimanın 5 metre tam takım boru ekipmanlarını satan adam buldum kendi evinde hazır sistem olunca kutudan çıkan ekipmanı hiç kullanılmadığı için 100 TL ye verecek.flora 18000 e bu modelin bakır boruları çapları olurmu.hiç bir bilgiye ulaşamadım.ne yapmalıyım bilginiz nedir

Azizim yıllardır VESTEL klimaların içinden çıkan alüminyum kitleri kullanırım, samimiyetle yazıyorum daha bir kere dahi çürüyüp gaz kaçırdığına şahit olmadım.

Sota Sota başkanın belirttiği gibi ilk çıkan kitlerde bakır uçlar 10cm idi ve dönüş yapmak isteyen ustalar eğim vermek için büktüklerinde fabrikasyon kaynak yerinden gaz kaçırma geri dönüşleri oldu, bu nedenle 2 yıldır artık uç noktalarda 30cm bakır kullanılıyor. alm kısmı ise ciddi anlamda kaliteli ve kalın alm den yapılmış durumdadır ki bunların resimlerini yayınlamıştım arzu ederseniz tekrar bulur yayınlarım ve hatta size özel yeniden boru keser resmini çekerim.

Bakır yeryüzündeki makul olan en iyi ısı iletkendir buna asla itirazım yok, ancak testlerini çok yaptım, 4 metrelik bakır kit ile 4 metrelik alm kitin ısı iletim farkı neticesi uğrayacağınız zarar senede 15 TL tutmaz, Bunun için yüzlerce lira para verip bakır yaptırmaya değer mi bilemiyorum :ok

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
12 lik vestel flora Klimamım iç ünitesinden tık tık su damlama sesi geliyor etrafını kontrol ettim herhangi bir dışarıya kaçak yok iç üniteden geliyor su damlama sesi. gece yatarken rahatsız ediyor . iç ünitedeki filtreleri kaldırdım baktım evap çok sulanmış hava sıcak olduğundan , muhtemelen yukarıdan gider haznesine damlıyor . Bu sesi nasıl kesebilirim
A Ado

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt