VESTEL den Klima Konusunda Müthiş Atak ve Performans. VESTEL FLORA serisi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
B burock2010, vestelin ne sucu var da
vestel pismanliktir dediniz.!
Vestel Servislerine gerekli egitimi vermis
belli kalitede urunleri imal etmis
Bunlara ek olarak
Burda bangir bangir montaj esnasinda vakumlama isteyin
Yapmayan servise isi biraktirip musteri hizmetlerine arayip sikayet edin diye kac defa yazdik.

Hicbir marka servisinin yaptığı hatayi cekmek gibi zorunlugugu olmadigini dusunuyorum.

Verirsiniz hakem heyetine buyuk ihtimal değişime karar verilecek.
Vestel size yeni urun gonderecek
Bunun faturasini servise kesecek.

A Ado sen nediyorsun.

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
B burock2010, vestelin ne sucu var da
vestel pismanliktir dediniz.!
Vestel Servislerine gerekli egitimi vermis
belli kalitede urunleri imal etmis
Bunlara ek olarak
Burda bangir bangir montaj esnasinda vakumlama isteyin
Yapmayan servise isi biraktirip musteri hizmetlerine arayip sikayet edin diye kac defa yazdik.

Hicbir marka servisinin yaptığı hatayi cekmek gibi zorunlugugu olmadigini dusunuyorum.

Verirsiniz hakem heyetine buyuk ihtimal değişime karar verilecek.
Vestel size yeni urun gonderecek
Bunun faturasini servise kesecek.

A Ado sen nediyorsun.
Bence VESTEL inde suçu var. Birincisi ben servis elemanlarına defalarca söyledim ama beni dinlemedikleri gibi klimayı çalıştırdılar. Şikayet edeceğimide söyledim. Adamların ellerini ayaklarını da tutacak halim de yok. Bir şey olmaz bu modeller böyle siz şikayet etsenizde ordan birşey çıkmaz isterseniz edebilirsiniz dediler. Ayrıca vakumlama olmazsa olmazlardan. Buna rağmen VESTEL klima değişimi ile ilgili olumsuz yanıt veriyorsa demekki servislerde bunu bilip bu şekilde montaj yapmaya buradan kuvvet alıyorlar. Yoksa servis şikayet edebilirsiniz diyebilirmi. Tekrar diyorum eğer böyleyse VESTEL PİŞMANLIKTIR.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
nasıl suçu yok vestelin adam söylemiş vakum yapın diye dinlememişler.vestel burda hemen ağırlığını koyup bunu yapan servisin sözleşmesini gerekiyorsa fesh edecek.bir dahada hiç bir vestel elamanı vakumsuz cihaz monte etmeyecek.ama Vestel ne yapmış..sadecene tırtttttttttttttt.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Vestel babamın sirketi degıl, Vesteli savunma gıbı bır durumumda yok.
olaya nesnel yaklasıyorum.

vestelın bu olaynda bır sucu yok hala ısrarcıyım. hakem heyetı servısı tanımaz ısveren olması nedenıyle vestelı tanır. sız vestelı dava edeceksınız
haklı bulunursanız kı haklısınız
vestel ıade yada degısım yapıp faturayı servıse kesecek.
faturanın servıse kesılecegı bır durumda vestel nasıl suclu olacak ?

burda 40defa yazdık servıs vakumlama yapmak ıstemıyorsa ısı bıraktırın ve musterı hızmetlerını derhal arayın dıye
klıma sıze aıt ıster vakumlu ıster vakumuz ıstersenız en olmadık yere montajı yaptırmak hakkına sahıpsınız

servıste not duser musterının ıstedıgı yere montaj yapılmıstır dıye
sımdı sıze verılen servıs forumunda vakumlama yapılmıstır yazıyor mu yada kutucuklarda ısaretlı mı.

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47

vestelın bu olaynda bır sucu yok hala ısrarcıyım. hakem heyetı servısı tanımaz ısveren olması nedenıyle vestelı tanır. sız vestelı dava edeceksınız

burda 40defa yazdık servıs vakumlama yapmak ıstemıyorsa ısı bıraktırın ve musterı hızmetlerını derhal arayın dıye
klıma sıze aıt ıster vakumlu ıster vakumuz ıstersenız en olmadık yere montajı yaptırmak hakkına sahıpsınız

sımdı sıze verılen servıs forumunda vakumlama yapılmıstır yazıyor mu yada kutucuklarda ısaretlı mı.

Sota Sota hocam öyle olduya bittiye getiriyorlar ki biİm gibi son kullanıcılar olarak müdehale etme şansım o kadar dı. Ben vakum şöyle böyle derken onlar gazı basıp çalıştırdılar klimayı. Alta servis montaj fişinide ekliyorum. Ben imza bile atmadım fişe. Ben defalarca aradım Mh yi. Vestelin suçu yok diyorsun ancak bana servisi tekrar vakum için gönderen de vestel. Kabul etmedim tabiiki. Sevis fişinde vakum falan değil hiçbir şey yazmıyor. Ayrıca mh sadece çağrıları alıyor. Sonra eğer ararsa asıl karar veren vestel çözüm merkezi. O sa bir defa aradı ve bi size döneriz dedi. Haziran 20 de aldığım klima için bir defa aradılar. Sadece olayı benden dinlemek için. Kurulum yapan ekibin olayları çarpıttığındam(vakum gapmayı unutmuş servis desiler) zaten ben anlattığım zaman anladım. Ayrıca vakum yapılması gereken kullanım kitapçıklarında yazan bir işlem ama Vestel bunu kabul etmiyor. Ve servisi bir bakıma doğru iş yaptı diyor. Burda hata tamamen VESTEL in. Bence hala VESTEL KLİMA PİŞMANLIKTIR.

Not: klimanın su gideri bağlantısında da problem var. Resmini paylaşıyorum. Alttaki dükkan kapamadan klimayı açamıyorum. Aşağı sarkıtıp gittiler hatta ilk başta bir damacanaya koyalım dediler. Koyduktan 10 dk sonra klimadan su geldi çalıştırp gittikten sonra.

F7467607-016E-4E65-BFF3-03764B62452F.jpg

C01F6235-3919-4B9B-BAD5-7F1A2C02A0CF.jpg
82206B64-8D23-4978-A28C-1AD498870C98.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
balkon zemının sıfırından dısarı dogru duvar delınlerek borular balkon ıcıne borulanırız alınabılır bunu dert etmeyın

servısler tarafından katledılen klımalar hakkında onlarca yazı var forumumuzda, dunyaca unlu markalarda bıle bu durum yasanabılıryor

bu olay tamamen servısın ısguzarlıgı sonuc ıtıbarıyle ıhale olana kalacak gıden sızın degerlı zamanınız olacak

arayın musterı temsılcısını tekrardan yetkılı bırıyle gorusmek ıstedıgınızı belırtın olayı bırde yetkılı makama anlatın
defalarca uyarmanıza ragmen servısın vakumlama yapmadıgını belırtın.
degısım talebınde bulunun olumsuz gerı donuslerı olursa tuketıcı hakem heyetıne gıdecegınızı belırtın
sonucta elınızdekı servıs forumunda ımzanız yok m.h kayıt olusturdunuz artık top onlarda olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamalr

Sota Sota başkanın dediği gibi VESTEL babamızın malı veya markası değil, bize bir faydası yok, bize bir getirisi yok, götürüsü yok, önce bu konuda anlaşalım.

Ayrıca hemen yazayım ki böyle klasik TÜRK müşterilerin yaptığı gibi istediğiniz olmadığında hemen konuya en tepeden başlayıp VESTEL PİŞMANLIKTIR - ALMAYIN ALDIRMAYIN tarzı triplere girecekseniz hiç karşılıklı yazışmayalım. Siz hakem heyetine gidin, ürünü iade edin, A ataseven kardeşimiz gibi bulduğunuz her fırsatta sevmediğiniz markaları kendi kendinize gömecek yazılar yazın olsun bitsin.

Bu benim tarzım değil, marka eleştirilecekse eleştirilir, yollar aranır, müracaat edilecek başka merciiler araştırılır çıkış yolları aranır vs ama oturduğum yerden 3-5 karalama yazısı yazarak hiç kimse hiç bir yere varamaz zira öyle olsaydı ŞV de okuyacağınız binlerce şikayete istinaden bu markanın çoktan batmış gitmiş olamsı gerekirdi. Öyle bir dünya yok maalesef.

Bir gün Sota Sota başkan ile tam karşı fikirlerde olacağım ve Sota Sota VESTEL savunurken benim suçlayacağım hiç aklıma gelmezdi lakin Bu olayda maalesef bana göre VESTEL kesinlikle saçmalamış ve hatta kendisi ile çelişmiş. Yani bana göre de VESTEL hatalı.

Sota Sota başkanın haklı olduğu yer, gerçekten milyonlar harcanıyor (afedersiniz) size gelen bu öküzlerin eğitim faaliyetleri için. Bu anlamda ARÇELİK olsun VESTEL olsun üstüne düşeni fazlası ile yapıyor, sorun bizim insanımızda. Sorun bizim işgüzar çalışanlarımızda.

Sizin konuda ise, sizi bu konuda uyaran aynen Sota Sota başkanın da belirttiği gibi biziz. Vakum ve aluminyum konularında ise yine Ahmet kardeşimle fikirlerimiz biraz ayrılıyor, şöyle ki, EVET KESİNLİKLE VAKUM ŞARTTIR, ancak yıllardır ısrarla yazızıyorum ki vakum yapılmamış klimalar da çatlayıp patlamıyor. Evet BAKIR esastır ancak aluminyum kit ile montajı yapılmış klimalar çatlayıp patlamıyor, Yıllar süren testlerimin tecrübe ile sabit sonuçlarıdır verdiğim bu bilgiler.

Fakat, bu klimanın üretiminde mühendisler VAKUM YAPILACAK demiş mi? demiş. O zaman vakum yapılacak o kadar.

Şimdi size o bilgiyi veren zat-ı muhtereme ben teknik bir iki cevap ve 1-2 de bülten numarası verip ''Eminmisiniz?'' diye sorsam konu kapanır ancak malum kurum içi bilgiyi paylaşmak etik olmaz.

Size tavsiyem, yaşadığınız süreci tarkan@vestel.com.tr adresine yazıp bildiriniz ve o tahliye hortumunun vs resimlerini de maile ekleyip talebinizi dile getiriniz (Dış ünite değişimi)

Tabi karar sizindir, siz illa ki VESTEL PİŞMANLIKTIR modundan ilerlemek istiyorsanız yolunuz bahtınız açık olsun :ok

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
A Ado ve Sota Sota hocam . Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Sizler gerçekten bazı konularda bizleri uyarmasanız bizler bazı şeyleri belkide bilemeyecektik. Tabiiki herkes gibi bizlerde çalışıp biraz konfor için aldığımız klimanın en iyi şekilde montaj ve çalışmasının yapılmasını istiyoruz. 20 haziranda aldığım klimayı o tarihten beri hiç kullanamadım. Tabiiki durım böyle olunca kızarak bazı şeyleri belkide abartılı bir şekilde yaşayabiliyoruz. Tekrar sizlere teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı. THH sonrası bakalım durumlar ne olacak.

A Çevrimdışı

atilladuyan37

Yeni Üye
4 Tem 2018
5
28
Selamlar Azizim;

lanet olsun ki şunun önüne geçemiyoruz ne yaparsak yapalım.

Her ortamda yazarım ki ''tamam kabul ediyorum bu şekilde klimanız çatlayıp patlamaz lakin, Bu işin mühendislik tarafı vakumlama yapılacak diyorsa o vakumlama yapılacak azizim''

Şimdi durum böyle olunca merak ettim, Elektrik devresine V otomat yani sigorta bağlandı mı acaba?
Bu soruma da cevap alayım yine yazacağım size :ok

Ado ustam, servis talep ettim geçenlerde iç ünite ses yapıyor diye borulardan su akar gibi ses geliyor ultra sessiz modundayken bile gece rahatsız edici olabiliyor. Neyse ben vakumla olmamasından dolayı değişim talebi istemiştim vestel müşteri hizmetlerinden hala geri dönüş sağlanmadı. Neyse eve kurulumu yapan servis geldi abi bu ses olur. Borular evin içinde biraz uzun olduğu için dedi 1 mt kadar var. Vakumlamayı söyleyincede ben devamlı öyle yapıyorum vs ama isterseniz servis yazdırın gazı komple boşaltıyım vakumlama yapayım tekrar dedi bende değişim istediğimi söyledim. Bir sorum olcak vakumlama ile borulardan gelen sesin bir alakası varmıdır ? ilgiliniz için çok teşekkür ederim

A Çevrimdışı

atilladuyan37

Yeni Üye
4 Tem 2018
5
28
Elektik tesisatını ben çektim ustam lise ve üniversitede elektronik okuduğumdan dolayı biraz bilgim var :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado ustam, servis talep ettim geçenlerde iç ünite ses yapıyor diye borulardan su akar gibi ses geliyor ultra sessiz modundayken bile gece rahatsız edici olabiliyor. Neyse ben vakumla olmamasından dolayı değişim talebi istemiştim vestel müşteri hizmetlerinden hala geri dönüş sağlanmadı. Neyse eve kurulumu yapan servis geldi abi bu ses olur. Borular evin içinde biraz uzun olduğu için dedi 1 mt kadar var. Vakumlamayı söyleyincede ben devamlı öyle yapıyorum vs ama isterseniz servis yazdırın gazı komple boşaltıyım vakumlama yapayım tekrar dedi bende değişim istediğimi söyledim. Bir sorum olcak vakumlama ile borulardan gelen sesin bir alakası varmıdır ? ilgiliniz için çok teşekkür ederim

Selamlar azizim;

Belli oranda bir akış sesi kabul edilir ve bahsettiğiniz gibi ultra sessiz modunda bu duyulabiliyor, Bende de malum test için aldığım değişik markalar var her markada belli oranda vardır bu ses, kaldı ki borulardan olmasa eşanjörden bir şekilde bir miktar bu ses gelir ancak fan sesi baskın olduğundan duymazsınız, borular ise fan sesinin baskı alanından uzakta olduğu için hissedilmeye başlar. Sota Sota başkanın dediği gibi hatalı kıvrımdan kaynaklanan anormal püskürme sesini bu söylemlerimin dışında tutuyorum tabi ki :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado ve Sota Sota hocam . Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Sizler gerçekten bazı konularda bizleri uyarmasanız bizler bazı şeyleri belkide bilemeyecektik. Tabiiki herkes gibi bizlerde çalışıp biraz konfor için aldığımız klimanın en iyi şekilde montaj ve çalışmasının yapılmasını istiyoruz. 20 haziranda aldığım klimayı o tarihten beri hiç kullanamadım. Tabiiki durım böyle olunca kızarak bazı şeyleri belkide abartılı bir şekilde yaşayabiliyoruz. Tekrar sizlere teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı. THH sonrası bakalım durumlar ne olacak.
Tarkan Bey'e mail attınız mı acaba?

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Merhabalar
Tarkan Beye mail attım. Hatta iki tane attım. Bugün çözüm merkezi aradı. Mühendislerine sormuşlar. Vakum yapmaya karar vermişler. Tekrar geleceklermiş. Ama sizlere sormadan hiç bir şey yapmak istemedim. Bu arada size dm den mesajda gönderdim.
A Ado

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt