VESTEL den Klima Konusunda Müthiş Atak ve Performans. VESTEL FLORA serisi.

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
Merhaba Arkadaşlar.
Foruma yeni üye oldum. Klimalarla ilgili verdiğiniz bilgi ve tavsiyler için öncelikle kendi adıma çok teşekkür ederim. Konu halen güncelmi bilmiyorum ama benim de klima konusunda yaşadığım bir sorun var. Yardımcı ve destek olabilirseniz çok minnettar olurum. Forumda ki yorum ve tavsiyeleri okuyarak vestelde karar kıldım ve vestel Flora 18000btu klima almaya karar verdim alalı da 3-4 hafta oluyor. İlk haftalar farketmedim ama Son 1 haftadır iç ünite fan sisteminde ultra sessiz mod da bile çok az da olsa tıkırdama şeklinde ses geldiğini farkediyorum. Fan dönerken az da olsa ses yapıyor. Sessiz modda iç ünite fanının yağ gibi akması ve ses cıkarmaması gerekmiyormu? Diğer bir hususda ilk kurulumda servis calışanları vakum yapmayı unuttular ve ben hatırlattıktan sonra (''aaa!! nasıl unuttuk yaa deyip ama yine de yapılabilir'') diyerek klima test amaçlı çalıştırıldıktan sonra durdurdular ve 15 dk vakumlama yaptılar. Klima Soğutma anlamında iyi diyebilirim fakat ultra sessiz mod da bile klimaya yakınkarında fan sesi duymak biraz üzücü geldi. Reklamı sessiz calışmak olan bir ürün böyle olmamalı değil mi arkadaşlar. Destek, tavsiye , öneri ve fikirleriniz için şimdiden teşekür ederim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Merhaba E erdem34, hosgeldiniz.
Enkısa sürede ultrasessiz modda cihazi dinleyecegim.
Arkadasima Flora 18lik almistim. :ok

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
Sota Sota, merhaba , hoşbulduk. Geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Bugün servis yazdırdım. Servisin bu durumu anlamasını ümit ediyorum. İnşallah bir çözüm yolu bulunur. Klimada toz filtrelerini temizleyip tekrar taktım ama çözüm olmadı. Bu arada Klima yüksek fan ayarında çalışırken hatta turbo modda iken rahatsız edici bir ses olmuyor sadece güçlü bi hava üfleme sesi duyabiliyorum. Bu durumu normal buluyorum lakin en düşük devirde fan neden tıkırdama yapar. 4-5 saat yüksek devirde ''fan hızında'' çalıştıktan sonra deviri düşürdüğümde anladım bu durumu. İç ünite ve dış ünite arasında 1metre var veya yok..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Hocam Klımalar calıstıgı esnada bır takım sesler cıkar.
Mesala gaz akıs sesi,fan sesi, ruzgar sesi ,kompresor sesi,vibrasyon vbb
orta ve yuksek fanda kullanırken bu seslerı duymamanız gerekır ama dusuk fanda kulak hassasıyetıne baglı olarak bazen duyan arkadaslarımız oluyor.

Sessız Mod, Ultra Sessız Mod gıbı Soylemlere Bıraz Degınmek Istıyorum Hepsı Marka Gozetmekesızın Pazarlama Hılesıdır
Bu Modların Kullanılmasını Tavsıye ETMIYORUM
Neden mı.

Klımanız odanızın havasını surkulettıgı kadar sogutur. kumandadan en dusuk fana yada sessız mod gıbı fonksıyonları kullandıgınızda surkulasyon duser.
surkulasyonun dusmesıyle bırlıkte klımanızın emıs yaptıgı hava hacmıde dusecek ufledıgı hava uzak koselere erısemeyecektır.

sonuc olarak oda yavas yavas ısınmaya baslayacak klımanızda bunu fark edıp klımanızın frenkansını arttıracaktır (dıs unıte kompresor devrı)
sonuc olarak tuketımınız artmaya baslayacaktır.

Klımanızda 5. kademelı Yanlıs Hatırlamıyorum 5. Kademe Rahatsız Edıyorsa 4. kademeyı deneyın gene rahatsız edıyorsa 3. deneyın :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
12 lik vestel flora Klimamım iç ünitesinden tık tık su damlama sesi geliyor etrafını kontrol ettim herhangi bir dışarıya kaçak yok iç üniteden geliyor su damlama sesi. gece yatarken rahatsız ediyor . iç ünitedeki filtreleri kaldırdım baktım evap çok sulanmış hava sıcak olduğundan , muhtemelen yukarıdan gider haznesine damlıyor . Bu sesi nasıl kesebilirim
A Ado
Selamlar azizim, inan su damlama sesi şikayeti ilk defa duydum :alala

Klima ultra sessiz olmalı ki bu derece bir su damlama sesi duyulabilsin, düşünüyorum ne yapılabilir diye lakin gözlemlemeden aklıma bir şey de gelmedi, drenaj tavasına damlayan su sesi ? Sota Sota ne diyorsun bu konuda ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ado hocam. evap drenaj tavası ıcerısıne kadar gırer damlanın dusup ses yapması mumkun degıl. :saskin

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota Sota, merhaba , hoşbulduk. Geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Bugün servis yazdırdım. Servisin bu durumu anlamasını ümit ediyorum. İnşallah bir çözüm yolu bulunur. Klimada toz filtrelerini temizleyip tekrar taktım ama çözüm olmadı. Bu arada Klima yüksek fan ayarında çalışırken hatta turbo modda iken rahatsız edici bir ses olmuyor sadece güçlü bi hava üfleme sesi duyabiliyorum. Bu durumu normal buluyorum lakin en düşük devirde fan neden tıkırdama yapar. 4-5 saat yüksek devirde ''fan hızında'' çalıştıktan sonra deviri düşürdüğümde anladım bu durumu. İç ünite ve dış ünite arasında 1metre var veya yok..

Fanın montajında bir sorun olmasın? Ya da temas eden bir kablo vs.

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
Umut Barış Umut Barış, Sota Sota vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ben sessiz Mod dedikleri teknolojiden kullağımın hissetmediği bir frekansta yağ gibi fanın çalışacağı mantığını gütmüştüm.. demek ki yanılmışım. :/ umut bey, ben fanla ilgili bir sorun da olabileceğini düşünüyorum açıkçası ama Sota beyin dedigi gibi bu tür hileler sanırım olabiliyor. Son kullanıcı için üzücü bir durum. :/

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, Sota Sota vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ben sessiz Mod dedikleri teknolojiden kullağımın hissetmediği bir frekansta yağ gibi fanın çalışacağı mantığını gütmüştüm.. demek ki yanılmışım. :/ umut bey, ben fanla ilgili bir sorun da olabileceğini düşünüyorum açıkçası ama Sota beyin dedigi gibi bu tür hileler sanırım olabiliyor. Son kullanıcı için üzücü bir durum. :/

Hocam Sota Sota nın bahsettiği frekans kompresör için geçerli. Kompresör devir yükseltince ona göre bir sesi olur ancak sizin ses iç üniteden geliyor.
Ben klima içini bilmediğim için acaba filtre sök tak sırasında vs. montaj kaynaklı bir sorun olmuş olabilir diye düşündüm.
Belki de fabrika da iç ünitede hatalı bir montaj söz konusu olmuş olabilir.
Servis çağırın incelesinler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ses algısı,Duyma esıgı kısıden kısıye degısmektedır.
Baska bırını cagırın ve yenı klıma aldım nasıl dıye sorun bırakın ıncelesın ama ses konusundan bahsetmeyın bakalım sızın duydularınız duyabılecek mı yada dıkkatını cekecek mı.
bır noktaya odaklandıgınızda yanı klımaya normalde beynın esgectıgı seslerı duymanıza neden oluyor :ok

E Çevrimdışı

erdem34

Yeni Üye
29 Ağu 2018
7
38
15356219500741160818698.jpg
1535621995858838133288.jpg
arkadaşlar birde klima da resimde ki gibi durumlar mevcuttu. Sıfır üründe böyle olurmu değiştirelim dedim. İsterseniz merkeze bildirelim ama sonuç alamazssınız dedi. Hakem heyetinden de sonuç alamazsınız diyince servisin samimi davranışına ikna oldum. Ben de bu vesile ile klima deneyimimi paylaşmış oldum arkadaşlar..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Bu Klımayı Nerden Aldınız

Govde Sacının Vıdalarını Neden Gevsek. Tozlanma Resmı Montaj Anında mı Cekıldı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt