VESTEL den Klima Konusunda Müthiş Atak ve Performans. VESTEL FLORA serisi.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Listende yok ama kumtel daylux 12000

Hocam selam,

2. el klima alacaktım fakat sıfır almak daha mantıklı olacak gibi sonradan çıkabilecek ekstra sıkıntılara karşı. Oda 25-30 m² ve sadece soğutma amacıyla kullanılacak. 12,000 BTU gerekli fakat 9,000 BTU bütçem var.

Alternatif olarak aşağıdakiler var:
1. Regal RAC 5009,
2. Vessen VTXN25A,
3. Vestel Nature Plus 9,
4. Demirdöküm A4,
5. Tronic TRK09INVDMB,
6. Indesit EvolutionPlus SPIW409LIN,
7. Hotpoint-Ariston Elegant KIT3 SPIW409LHP,
8. Finlux FXAC 9

Vestel Flora LG kompresör olması nedeniyle tercihim. Bizi üzer mi kısa vadede? Bütçem maksimum bu kadar zaten üzerine çıkmam imkansız...

Odanın alanına göre 9,000 BTU cihaz çok mu yıpranır aşırı çalışmadan dolayı?

Ben Vessen kullanan biri olarak gönül rahatlığı ile alabilirsin diyorum ancak şunu da belirteyim klimayı yazın kullanmak sadece bir gün nasip oldu yazın tam deneyemedim yaz performansı hakkında bir yorumda bulunamıyorum pek. Kışın ise klimanın resmen canını çıkardım hiç üzmedi :) tabi sen ustaların sözünüde dikkate al, kendi kullandığım markayı görünce bir cevap yazmak istedim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben Vessen kullanan biri olarak gönül rahatlığı ile alabilirsin diyorum ancak şunu da belirteyim klimayı yazın kullanmak sadece bir gün nasip oldu yazın tam deneyemedim yaz performansı hakkında bir yorumda bulunamıyorum pek. Kışın ise klimanın resmen canını çıkardım hiç üzmedi :) tabi sen ustaların sözünüde dikkate al, kendi kullandığım markayı görünce bir cevap yazmak istedim :)
KIş mevsiminde üzmeyen klima, Yaz mevsiminde ikramiye gibi gelir :ok

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
A Ado hocam çeşitli yerlerde vestelle ilgili olumlu paylaşımlarını görünce bende dün sipariş verdim. Hemde kesinlikle airfel alacak iken. Sadece akşamları soğutma için istanbulda memnun kalacağımızı düşünüyorum

A Çevrimdışı

atilladuyan37

Yeni Üye
4 Tem 2018
5
28
Merhabalar Ado ustam, Vestel flora inverter 12000 btu klimayı aldım servis kuruluma geldi gayet güzel montaj yaptı yalnız vakum işlemini defalarca sorup söylememe rağmen el ile tornavida yardımı ile dış üniteden gaz çıkarımı yaptı kendisinin bu işlemi devamlı böyle yaptığını söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım. Teşekkür ederim
A Ado Sota Sota

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
A atilladuyan37, o tornavidayi alip agzina sokacaksin oyle adamin...

Supurme denilen yontemi uygulamis
Bu yontem vakum pompasinin olmadigi durumlarda tercih edilir.
O yetkili servisin elinde vakum pompasi yoksa
Allah Cezalarini versin baska ne diyeyim.

Bu yontemle klimanin icerisindeki gazin bir miktari disari atilarak nemin/havanin disari atilmasi saglanir
Ama
Vakumlama kadar etkili bir yontem degildir.
Hic vakit kaybetmeden musteri hizmetlerini ara olayi anlat vakumlama istedigim halde
Yapilmadigini belirt
Gelip yapsinlar derlerse kabul etmr
Cihaz icinde nemi artik alamazlar.
Dis unite degisim talebinden bulun. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar Ado ustam, Vestel flora inverter 12000 btu klimayı aldım servis kuruluma geldi gayet güzel montaj yaptı yalnız vakum işlemini defalarca sorup söylememe rağmen el ile tornavida yardımı ile dış üniteden gaz çıkarımı yaptı kendisinin bu işlemi devamlı böyle yaptığını söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım. Teşekkür ederim
A Ado Sota Sota

Selamlar Azizim;

lanet olsun ki şunun önüne geçemiyoruz ne yaparsak yapalım.

Her ortamda yazarım ki ''tamam kabul ediyorum bu şekilde klimanız çatlayıp patlamaz lakin, Bu işin mühendislik tarafı vakumlama yapılacak diyorsa o vakumlama yapılacak azizim''

Şimdi durum böyle olunca merak ettim, Elektrik devresine V otomat yani sigorta bağlandı mı acaba?
Bu soruma da cevap alayım yine yazacağım size :ok

D Çevrimdışı

dursunhkaya

Aktif Üye
2 Tem 2018
72
33
isim vermek istemiyorum ama aydında birtane teknik servis vakum yapmıyor. vakum yapıyormusunuz dediğim zamanda vakum mu ne vakumu iğneye bas havasını al diyorlar böyle bir mantıkmı olur bilmiyorum. ondan sonra yok klimam soğutmuyor yok ısıtmıyor gibi şikayetlerle karşılasıyorlar heralde. bilinçli kullanıcı yok aydında. peki hiç vakum soran olmuyormu diyorum yok olmuyor diyorlar. vakum cihazı çokmu pahalı birşey acaba ayrıca vakum yapacak zamanlarımı olmuyor anlamış değilim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
D dursunhkaya, isinin ehli,kafasi calisan bir personel vakumlamayi
Normal montaj suresi icinde bitirir.
Ekstra Sureye ihtiyaci olmaz.

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Arkadaşlar taklaşık bir aydır sürekli vestel mh ile görüşmelerim sonucu vakumlama “yapmamak” ta servisin bir hatsı yokmuş gibi bir sonuç aldım. Şöyle bir mesaj attılar en son.

Sayın BURAK IŞIKSAL , Servis Şikayeti ile ilgili geri bildiriminiz ilgili birimimizce incelendi. Süreçte hatalı bir yönlendirme olmadığı tespit edildi. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Vestel Müşteri Hizmetleri Mersis No:0925000262600024 B002

Tüketici haklaında sonuna kadar hakkımı arayacağım. Bilmiyorum bu konuda klimasını iade edebilen varmı. Ama son olarak şunu söylüyorum. “VESTEL ALMA ALDIRMA”

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Kardeşim Selam, Bu mesajını görmemişim kusura bakma. Son durum nedir?

Son durum şöyle oldu

Sayın BURAK IŞIKSAL , Servis Şikayeti ile ilgili geri bildiriminiz ilgili birimimizce incelendi. Süreçte hatalı bir yönlendirme olmadığı tespit edildi. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Vestel Müşteri Hizmetleri Mersis No:0925000262600024 B002

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
B burock2010 , vakumlamayi yapmak kimin gorevi. ? Servisin
Eger servis vakumlamayi yapmiyorsa kusur
Servisindir.

Hic zaman kaybetmeden
Tuketici hakem heyetine basvurun.

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
B burock2010 , vakumlamayi yapmak kimin gorevi. ? Servisin
Eger servis vakumlamayi yapmiyorsa kusur
Servisindir.

Hic zaman kaybetmeden
Tuketici hakem heyetine basvurun.
yarından itibaren başvuruyu yapacağım zaten. Bundan sonrada herkese tavsiyem şudur:
"VESTEL PİŞMANLIKTIR"

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt