Vestel 55u9500 Reklam Sorunu

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Disney' in smart tv desteği yok marka ile alakalı bir durum değil sadece android desteği var.
Vestele özgü değil sanırım Arçelik, Beko vb. Linux tabanlı cihazlarda böyle.
LG kendi smart yazılımında Disney var galiba.
Gelmemesi çok tuhaf gerçekten, sanki altında başka sebepler var. Normal şartlarda çoktan yapılabilirdi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vestele özgü değil sanırım Arçelik, Beko vb. Linux tabanlı cihazlarda böyle.
LG kendi smart yazılımında Disney var galiba.
Gelmemesi çok tuhaf gerçekten, sanki altında başka sebepler var. Normal şartlarda çoktan yapılabilirdi.
Disney uygulaması sorunlu bir uygulama .
Disney smart tarafına destek vermiyor ondan gelmiyor

A Çevrimdışı

Anthony

Yeni Üye
29 Eyl 2019
15
30
Böyle kepazelik görmedim. İllegal dizi izleme siteleri gibi reklam almışlar adamlar. Parasını verip satın aldığım tv'ye sonradan kafalarına göre kocaman banner şeklinde reklam atabiliyorlar. İnanılmaz gerçekten.
IMG_3743.jpg

A Çevrimdışı

Anthony

Yeni Üye
29 Eyl 2019
15
30
Uygulama içi reklam konusunda Xiaomi kınarken, şimdi de Vestel başladı. :hayir
Bayram tatilinden önce hiçbir şekilde bu veya benzer şekilde başka reklam durumuyla karşılaşmamıştım. Şimdi ev e gelip cihazı açtım ve direkt bununla karşılaştım. İşin garibi cihaz da fişten çekili şekilde kapalıydı modem de ve fişe takıp açar açmaz direkt bu ekran beni karşıladı. Demek ki bu reklam işinin "kökü" yeni bir şey değil, güncellemeyle alınan bir şey değil ve hep gömülü bir şekilde cihazın içerisinde bekliyormuş bu arka kapı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,771
Bayram tatilinden önce hiçbir şekilde bu veya benzer şekilde başka reklam durumuyla karşılaşmamıştım. Şimdi ev e gelip cihazı açtım ve direkt bununla karşılaştım. İşin garibi cihaz da fişten çekili şekilde kapalıydı modem de ve fişe takıp açar açmaz direkt bu ekran beni karşıladı. Demek ki bu reklam işinin "kökü" yeni bir şey değil, güncellemeyle alınan bir şey değil ve hep gömülü bir şekilde cihazın içerisinde bekliyormuş bu arka kapı.
adsense reklamına benzemiyor yani reklamı doğrudan Vestel gönderiyor.

Kullandığınız tv ağ ayarları kısmında dns ayarı var mı.?

Varsa şu adresi ekleyip denermisiniz
dns.adguard.com

A Çevrimdışı

Anthony

Yeni Üye
29 Eyl 2019
15
30
adsense reklamına benzemiyor yani reklamı doğrudan Vestel gönderiyor.

Kullandığınız tv ağ ayarları kısmında dns ayarı var mı.?

Varsa şu adresi ekleyip denermisiniz
dns.adguard.com
Cihazda dns ayarı var ancak sadece adres şeklinde eklenebiliyor. Otomatikten manuel'e çektim ve adguard'ın dns numaraları olan 176.103.130.130 ve 176.103.130.131 olarak değiştirdim, cihazı fişten çekip tekrar açtım ve reklam yine çıkıyor maalesef :/ Modem üzerinden bir şeyler yapmaya çalışacağım ama pihole tarzı trafik yakalayn bir alet olmadığı sürece bu da beni aşar ilk etapta :/

IMG_3745.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Cihazda dns ayarı var ancak sadece adres şeklinde eklenebiliyor. Otomatikten manuel'e çektim ve adguard'ın dns numaraları olan 176.103.130.130 ve 176.103.130.131 olarak değiştirdim, cihazı fişten çekip tekrar açtım ve reklam yine çıkıyor maalesef :/ Modem üzerinden bir şeyler yapmaya çalışacağım ama pihole tarzı trafik yakalayn bir alet olmadığı sürece bu da beni aşar ilk etapta :/

IMG_3745.jpg
Hımm, o zaman bir şey daha sorayım, reklamlar tv izlerken de geliyor mu yoksa sadece smart ekranı açınca mı geliyor,yani "dizi izliyorsun bir bakmışsın pat diye reklam" mı ,bir de sende de sağ üstte saat çıkıp sonra mı reklam geliyor :alala

A Çevrimdışı

Anthony

Yeni Üye
29 Eyl 2019
15
30
Hımm, o zaman bir şey daha sorayım, reklamlar tv izlerken de geliyor mu yoksa sadece smart ekranı açınca mı geliyor,yani "dizi izliyorsun bir bakmışsın pat diye reklam" mı ,bir de sende de sağ üstte saat çıkıp sonra mı reklam geliyor :alala
Şimdilik gördüğüm kadarıyla sadece smart tuşuna basınca geliyor reklam. "Ana Sayfa" menüsü hariç hiçbir yerde de çıkmıyor, yani üstlere, ayar veya uygulamalar menüsüne geçince de gelmiyor ama tekrar "Ana Sayfa" kısmına gelince reklam yine geliyor. Saat çıktığını hatırlamıyorum, ilk mesajda attığım şekilde direkt geliyor.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
1 hafta kadar önce regal 65r754u aldım ve genelde android box kullandığım için bu reklamı pek dert etmiyordum ama bu başlığı görünce konuyla ilgili çok şikayet olduğunu gördüm. Bende de aynı reklam mevcut. Smart menüsünde çıkıyor...

Geri
Üst Alt