Vestel 55u9500 Reklam Sorunu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar bir süredir tv her açtığımda ya da home tuşuna bastığımda ekranda bu piyango reklamı çıkıyor, önceleri kanal reklamı sandım ama değilmiş bu sizde de çıkıyor mu , ayarlardan hbbTv kapalı bu nasıl oluyor

IMG_20230420_203547.jpg
Bütün menüye reklam basmış bunlar saçmalık yahu.
By_Trol By_Trol TEKNOwest TEKNOwest siz ne diyorsunuz fazla olmamış mı uygulama.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Vestelin reklam yayımlayacağını sanmıyorum portal uygulamalarından biri reklam gönderiyordur. Menü/ Ayarlar/ Daha fazla/ Gizlilik ayarlarında en alt satırda pazarlama ile alakalı yazı varsa tiki iptal edip deneyin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Stok hali hocam. Vestel ne gönderdiyse o hiç ellemedim :)
Arada kanallarda da reklamlar çıkıyor. Ekranın yarısını kaplıyor falan
Vestel sistemi virüs yemesin android reklam virüsü gibi bir durum bu.
Uygulama yükleyince telin her yerinde reklam çıkıyordu zararlı uygulamayı kaldırınca sorun çözülüyordu.
Bence portalda sorunlu uygulama var Vestel tespit edip onu kaldırınca düzelir.

M Çevrimdışı

mehmetozsoy

Yeni Üye
22 Kas 2020
10
41
Sadece portal iznini kapatıp denediniz mi? O zaman netflix açılıyor mu?
Merhaba; Portal, çerez ve internetin üçü de seçili olmadan netflix'i açmıyor. Bu olay son bir kaç günde oldu. Çok sinir bozucu. İnternete bağlı olan tv'de demek ki izinsiz dilediklerini yapabiliyorlar. işletim sistemi regal in kendi sistemi, box bağlı değil. uygulamalar kısmında; dsmart go, mubi ve deezer da var ve silmeye izin vermiyor. bu arada bazen tvyi açıp kapatınca yüklemediğim uygulamalar (atv vb) ana ekrana yüklenmiş gibi geliyor kendiliğinden. dsmart ile bağlantılı olarak bu reklamı gönderiyor olabilir mi? malum ikisi de tüpçünün diye biliyorum. teknik servisten de pek ümidim yok. Dns vb bir ayar, bir çeşit reklam engelleme seçeneği olsa harika olurdu. sadece 4725 menüsünden başka bir detayını bilmiyorum. umarım yakında "biraz abarttık galiba, çok şikayet geldi" diye geri çekerler. bu arada konu ile ilgili arama yaparken şikayetvarda da böyle bir şikayet gördüm. demek ki benzer uygulamalar daha önce de yapılıyordu.

Ekran-Alintisi668b44a0699c26f4.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba; Portal, çerez ve internetin üçü de seçili olmadan netflix'i açmıyor. Bu olay son bir kaç günde oldu. Çok sinir bozucu. İnternete bağlı olan tv'de demek ki izinsiz dilediklerini yapabiliyorlar. işletim sistemi regal in kendi sistemi, box bağlı değil. uygulamalar kısmında; dsmart go, mubi ve deezer da var ve silmeye izin vermiyor. bu arada bazen tvyi açıp kapatınca yüklemediğim uygulamalar (atv vb) ana ekrana yüklenmiş gibi geliyor kendiliğinden. dsmart ile bağlantılı olarak bu reklamı gönderiyor olabilir mi? malum ikisi de tüpçünün diye biliyorum. teknik servisten de pek ümidim yok. Dns vb bir ayar, bir çeşit reklam engelleme seçeneği olsa harika olurdu. sadece 4725 menüsünden başka bir detayını bilmiyorum. umarım yakında "biraz abarttık galiba, çok şikayet geldi" diye geri çekerler. bu arada konu ile ilgili arama yaparken şikayetvarda da böyle bir şikayet gördüm. demek ki benzer uygulamalar daha önce de yapılıyordu.

Ekran-Alintisi668b44a0699c26f4.jpg
Yayın sırasında gösterilen ve görüntüyü downscale eden (küçülten) reklamlar genelde hbb tv uygulamasıyla geliyor. Ancak menülerdeki reklamla ilgili bayram sonrası vestel genel merkezle görüşmenizi tavsiye ederim. Hayırlı bayramlar.

Geri
Üst Alt