Vestel 50u9400 İncelenme - U9400 serisi teknik özellikler

U Çevrimdışı

Uğur Yavuzcan

Yeni Üye
11 Eyl 2019
21
44
Doğru yere yazmamış olabilirim ancak 50U9400 televizyonum bu akşam kuruldu.
HDMI v2.0 kablo ile bilgisayara bağladım.
Görüntü 4k olarak şu anda tv'de.Ancak ekranı tam kaplatamıyorum.
Yani üst ve alttan 1,5 parmak içeride duruyor görüntü.(Görüntü modu tam keranda şu anda)
Vestelin menüsünden 16:9 yapıyorum bu sefer görüntü taşıyor.Diğer modlarda da otomatik dahil hepsinde görüntü tam oturmuyor)
Ekran kartı AMD RTX 480 model.Onun ayar menülerinide kurcaladım ancak çözemedim.
Benzer bir sorunla karşılaşan var mı acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Doğru yere yazmamış olabilirim ancak 50U9400 televizyonum bu akşam kuruldu.
HDMI v2.0 kablo ile bilgisayara bağladım.
Görüntü 4k olarak şu anda tv'de.Ancak ekranı tam kaplatamıyorum.
Yani üst ve alttan 1,5 parmak içeride duruyor görüntü.(Görüntü modu tam keranda şu anda)
Vestelin menüsünden 16:9 yapıyorum bu sefer görüntü taşıyor.Diğer modlarda da otomatik dahil hepsinde görüntü tam oturmuyor)
Ekran kartı AMD RTX 480 model.Onun ayar menülerinide kurcaladım ancak çözemedim.
Benzer bir sorunla karşılaşan var mı acaba?
Bende benzer sorun yaşadım ama LCD televizyinumda, çünkü onda tam ekran modu yok
Bende ekran kartı ayarlarından manuel bir çözünürlük girerek ekranı kaplayan en iyi ayarı buldum. Not: diğer TV lerde tam ekran yapınca sorun olmuyordu. Bir de hdmı gelişmiş açık mi kontrol edin

B Çevrimdışı

bullyank

Yeni Üye
9 Ağu 2020
2
36
burdaki yorumlara güvenerek ve vestel kullanan(4K 3D 48UA9300) biri olarak sipariş verdim inşallah bu televizyondanda memnun kalırım.
fiyat şuan dip 2799

U Çevrimdışı

Uğur Yavuzcan

Yeni Üye
11 Eyl 2019
21
44
1 haftadır kullanıyorum.
Hem pc ekranı olarak 4k çözüznürlükte hem de hd uydu yayınları ile izliyorum.
Parasına göre bence gayet yeterli.
Netflixi biraz yavaş açıyor ilk başta o kadar.
İnternet bir kaç kesildi tv izlerken netflixte.
Bu durumda tv kitlendi.Ancak yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum.Hatta güncelleme bile verildi ancak yüklemedim.
hayırlı olsun.

H Çevrimdışı

hasan21 

Aktif Üye
1 Eyl 2020
53
mrb arkadaslar bu tv yi kullaniyorum netflix'de Dolby vision izledigimde parlaklik renk ayarlari kitli acilmiyor nasil yapabilirim renk ayarini

B Çevrimdışı

burakbaser

Yeni Üye
28 Ağu 2019
7
36
F fikoloji bey merhaba;
tavsiyeniz üzerine 65U9400 modelini satın aldım. Babamlara da stokta olmadığından daha küçük boyutlu 50U9500 modelini satın aldım. Yaklaşık olarak 1 aydır kullanıyoruz. 9400 modelinden genel olarak memnunum fakat smart menüde kumanda gecikmeleri yaşıyorum. 9500 modelinde tepkime sorunu yok. bu normal midir? netflixte youtubeda yön tuşlarına vs bastığımda milisaniye gecikmeler yaşıyorum. mb130 anakartta bu tarz şikayetler var mıdır? varsa çözümü var mıdır? 2 cihaza da otomatik yazılım güncellemesi yaptım. şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. görüntü kaliteleri muazzam bu arada bunu da belirtmek isterim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji bey merhaba;
tavsiyeniz üzerine 65U9400 modelini satın aldım. Babamlara da stokta olmadığından daha küçük boyutlu 50U9500 modelini satın aldım. Yaklaşık olarak 1 aydır kullanıyoruz. 9400 modelinden genel olarak memnunum fakat smart menüde kumanda gecikmeleri yaşıyorum. 9500 modelinde tepkime sorunu yok. bu normal midir? netflixte youtubeda yön tuşlarına vs bastığımda milisaniye gecikmeler yaşıyorum. mb130 anakartta bu tarz şikayetler var mıdır? varsa çözümü var mıdır? 2 cihaza da otomatik yazılım güncellemesi yaptım. şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. görüntü kaliteleri muazzam bu arada bunu da belirtmek isterim.
Teşekkürler. Evet mb130s mb230 göre bir tık smartta yavaştır. Normaldir.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Evet doğrudur. EXcomZkko EXcomZkko bu konuyu asabildik mi ?

Oradaki kilidi şu an için açmak mümkün değil, ama profil dosyasını bilgisayarda editleyerek renk ayarlarını vs değiştirebiliyoruz. Şu başlıkta bilgiler mevcut.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Oradaki kilidi şu an için açmak mümkün değil, ama profil dosyasını bilgisayarda editleyerek renk ayarlarını vs değiştirebiliyoruz. Şu başlıkta bilgiler mevcut.

Adamsın ?

F Çevrimdışı

Ferhat4506

Yeni Üye
11 Eyl 2020
1
30
Bende 50u9400 modelini sipariş verdim. Direk vestelin sitesinden aldım. Umarım pisman olmayız. Va panel olması biraz ürkütüyor yan acı performansindan dolayı.
hocam cihazdan mennun mıusunuz? bende almayı düşünüyorum. görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler :)

X Çevrimdışı

xfenk 

Yeni Üye
25 Haz 2019
36
hocam cihazdan mennun mıusunuz? bende almayı düşünüyorum. görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler :)
Merhaba ben genel anlamda memnunum. Netfilix ve YouTube sorunsuz çalışıyor.PC baglamadim şimdiye kadar ihtiyaç duymadım.
Yan açılardan renk solmasi oluyor ama o kadar yan açıdan da tv izlenmez zaten.
Kumandası her yerden her yönden alıyor direk tv ye yoneltmenize gerek yok.
Şimdiye kadar tek gördüğüm bazı karanlık sahnelerde piksellesme oluyor netfilixte onuda cok sorun etmiyorum. Ben tüplü eski bir tvden geçtiğim için bana göre gayet tatminkar.keske 55 yada 58 inç olanını alsaymışım diyorum.
Yinede yerinde görüp tecrübe etmenizi tavsiye ederim.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Merhaba ben genel anlamda memnunum. Netfilix ve YouTube sorunsuz çalışıyor.PC baglamadim şimdiye kadar ihtiyaç duymadım.
Yan açılardan renk solmasi oluyor ama o kadar yan açıdan da tv izlenmez zaten.
Kumandası her yerden her yönden alıyor direk tv ye yoneltmenize gerek yok.
Şimdiye kadar tek gördüğüm bazı karanlık sahnelerde piksellesme oluyor netfilixte onuda cok sorun etmiyorum. Ben tüplü eski bir tvden geçtiğim için bana göre gayet tatminkar.keske 55 yada 58 inç olanını alsaymışım diyorum.
Yinede yerinde görüp tecrübe etmenizi tavsiye ederim.

Netflix'in düşük bitrate ile yayın yapması sebebiyle ortaya çıkan bir durum. (Streaming servisleri için pek de anormal sayılmaz.)

S Çevrimdışı

slacker

Yeni Üye
17 Eyl 2020
2
24
Selamlar, ben de hepsiburada dan 58u9400 aldım forumdaki yorumlara bakarak. acikcasi cok ise yaradi. bugun yarin derken fiyatlar bir anda uctu. 3749a alabildim. gerci bu hafta vestel fiyat dusurdu 3999tlye indi 4899dan. tv daha elime ulasmadi.

daha once de sorulmus ama 58u9400 kullanıcılarından ricam ayak açıklık aralığını iletebilirler mi? sehpa alacağım ürün gelmeden fakat bilemiyorum elimdeki sehpa uyar mı diye. urun 130.5cm gorunuyor ama iki ayak arasının en uzun acikligi nedir ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt