VESTEL 49UD9400 İkinci Nesil (Yeni Seri) MB130E anakart, Anakartların Yeni Kralı

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
Adem bey mb120 uretiminde scartsiz uretim var mi su ana kadar. Bu sekilde sorayim o zaman :) bayiler anca bu sekilde anliyor mevzuyu o acidan soruyorum..m

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
iyi günler Ado bey formu sürekli takip edıyorum yapılan yorumları okuyorum inanın kafam o kadar karıstıki hangı tv de hangı anakart kod numarasıyla ( m120 130E mi? hdr wcg var mı ? dıye şimdi bnm anlamadıgım bnde 48 ua 9300 M100 VA panel ve görüntü gercekten cok güzel (4k HD) bnm anlamadıgım bır sey oldu bn şimdi bu 49 ud 9300 alsam aynı görüntüyü alamıcakmıyım? illaki M120 li hdr wcg lı tv mi almalıyız ya da E130 nebiliyim hdr wcg dıye özellikli kod numaralarını bulup bu özellikler olan tv lere mi yönelmeliyiz .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey mb120 uretiminde scartsiz uretim var mi su ana kadar. Bu sekilde sorayim o zaman :) bayiler anca bu sekilde anliyor mevzuyu o acidan soruyorum..m

Ben hiç denk gelmedim zira fiziksel yapısı itibari ile zaten scart yerleştirmeye müsait MB120, ancak bana denk gelmeyen size denk gelir bu sefer sizi yanıltmış olurum :)

Yine de size cevap yzmadan evvel en az 20 tane MB120 ye baktım hepsinde scart vardı :)

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Aslında bunun sebebi size yardımcı olmaya çalışırken kafanızı karıştıran ben de olabilirim belki.

Bazı bilgilere oldukça erken ulaşıyor olmam, ancak bu bilgi sonucunun sahaya yansımasının gecikmesinden kaynaklanıyor bu durum.

Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde hem 9650 hem de bu ürün için sizlerle, artık sizlerin de ulaşabiliyor olduğu koşullarda sohbet ediyor oluruz :)
Adem bey bugün vestel müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bahsettiğiniz koda sahip tv leri sordum.Müsteri hizmetleri yetkilisi mb130e anakartlı televizyonların var olduğunu (9650 ve 9400 modellerinde) bu modellerin multi platform led tv olarak geçtiğini ancak bu yeni modellerin vestelin internet sitesinde olmadığı bilgisini paylaştı.Bende bu modelleri nasıl edilebileceğini sordum satış bölümünün benimle iletişime geçeceği bilgisini paylaştı.Ne diyorsunuz bu duruma.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
ud 9400 mb 130E anakartlı kod numarası nı paylasırmısınız Ado bey tsk ederim .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
iyi günler Ado bey formu sürekli takip edıyorum yapılan yorumları okuyorum inanın kafam o kadar karıstıki hangı tv de hangı anakart kod numarasıyla ( m120 130E mi? hdr wcg var mı ? dıye şimdi bnm anlamadıgım bnde 48 ua 9300 M100 VA panel ve görüntü gercekten cok güzel (4k HD) bnm anlamadıgım bır sey oldu bn şimdi bu 49 ud 9300 alsam aynı görüntüyü alamıcakmıyım? illaki M120 li hdr wcg lı tv mi almalıyız ya da E130 nebiliyim hdr wcg dıye özellikli kod numaralarını bulup bu özellikler olan tv lere mi yönelmeliyiz .

Yeni üretimlerde maalesef kılı kırk yarıyoruz bu nedenle kafanızın karışması normal.

Görüntü konusunda size kimse ama hiç kimse garanti veremez azizim.

Aynı model tv nin bile görüntülerinin farklı olduğuna defalarca şahit oldum üretim farklılıkları nedeniyle.

Yeni televizyon alacaksanız, özet ön bilgi alıp gözünüzle görüp almanız tavsiyemdir.

Dikkat ederseniz ÖZET ön bilgi diyorum azizim hammaddesine kadar araştırmanın anlamı yok kafanız bulanır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey bugün vestel müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bahsettiğiniz koda sahip tv leri sordum.Müsteri hizmetleri yetkilisi mb130e anakartlı televizyonların var olduğunu (9650 ve 9400 modellerinde) bu modellerin multi platform led tv olarak geçtiğini ancak bu yeni modellerin vestelin internet sitesinde olmadığı bilgisini paylaştı.Bende bu modelleri nasıl edilebileceğini sordum satış bölümünün benimle iletişime geçeceği bilgisini paylaştı.Ne diyorsunuz bu duruma.

Hiç size çok bilmişlik yapmayayım zira Multi Platform Led TV ne demek ben bilmiyorum.
Yani üretimin daha sahaya yansımamış olması anormal bir durum değil, daha önce de belirtmiştim sizlerin bu ürünleri görmesi 1-2 haftayı bulabilir belki geçebilir ona bir şey diyemem ancak üretildi ise ve iç piyasa ise kesinlikle bu ürünler bu ülkede satılacak demektir :)

Satıştan size geri dönüş yaptıklarında siz bize bilgi verirseniz bizlerde öğrenmiş oluruz hem multi platformun ne olduğunu hem de ürünlerin nerede satılacağını ;)

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Hiç size çok bilmişlik yapmayayım zira Multi Platform Led TV ne demek ben bilmiyorum.
Yani üretimin daha sahaya yansımamış olması anormal bir durum değil, daha önce de belirtmiştim sizlerin bu ürünleri görmesi 1-2 haftayı bulabilir belki geçebilir ona bir şey diyemem ancak üretildi ise ve iç piyasa ise kesinlikle bu ürünler bu ülkede satılacak demektir :)

Satıştan size geri dönüş yaptıklarında siz bize bilgi verirseniz bizlerde öğrenmiş oluruz hem multi platformun ne olduğunu hem de ürünlerin nerede satılacağını ;)
Elbette. Beni ararlarsa size geri dönüş yapacağım

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
Yeni üretimlerde maalesef kılı kırk yarıyoruz bu nedenle kafanızın karışması normal.

Görüntü konusunda size kimse ama hiç kimse garanti veremez azizim.

Aynı model tv nin bile görüntülerinin farklı olduğuna defalarca şahit oldum üretim farklılıkları nedeniyle.

Yeni televizyon alacaksanız, özet ön bilgi alıp gözünüzle görüp almanız tavsiyemdir.

Dikkat ederseniz ÖZET ön bilgi diyorum azizim hammaddesine kadar araştırmanın anlamı yok kafanız bulanır.
Tesekkür ederim.

L Çevrimdışı

lastdn

Yeni Üye
27 Mar 2018
2
34
giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Elbette. Beni ararlarsa size geri dönüş yapacağım
Ado hocam dün vestel müşteri hizmetleri satış departmanından aradılar mb130E anakartlı ikinci nesil multi platform tv lerin vestelin stoklarında olmadığını söylediler.Görüştüğüm bir bayi yetkilisi de katıldığı bayiler toplantısında bu ürünleri gördüğünü nisan sonu gibi piyasada olacağı bilgisini paylaştı.
Bende dün vestelden gelen bilgiye kızıp gittigidiyor daki teknsa kampanyasından Samsung mu 9000 sipariş ettim.Sizce yanlış mı yaptım?Siparişi iptal edip bahsettiğiniz cihazlarımı bekleyeyim.Tavsiyeniz nedir?

Geri
Üst Alt