VESTEL 49UD8200 İADE EDİP SAMSUNG 49NU7300 ALMAK

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
DTS diyorsunuz da herkes te ses sistemi var mı yahu?
Bir bende mi yok :)
5+1 gibi ses sisteminiz yoksa etkilenmemeniz lazım.
Vestel'de Dolby Vision'da var Samsung'da yok.
Kullanılacak fonksiyonlarsa dikkate almaya değer.

Konu ses sistemine sahip olup olmamak değil. MKV formatında sunulan filmlerin çoğunun sesi DTS ile kodlanmış durumda. Televizyon DTS desteklemez ise bu sesi çözemiyor, kendi hoparlöründen veremiyor, o nedenle sessiz film izliyorsunuz. DTS desteği bu yönden önemli. Salt ses kalitesi, surround efekti falan değil. Eğer ben box ile izleyeceğim, DTS çözen ses sistemim var diyorsanız fark etmez, beğendiğinizi alın gidin. Sesi o cihaz çözecek, TV değil.

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
Konu ses sistemine sahip olup olmamak değil. MKV formatında sunulan filmlerin çoğunun sesi DTS ile kodlanmış durumda. Televizyon DTS desteklemez ise bu sesi çözemiyor, kendi hoparlöründen veremiyor, o nedenle sessiz film izliyorsunuz. DTS desteği bu yönden önemli. Salt ses kalitesi, surround efekti falan değil. Eğer ben box ile izleyeceğim, DTS çözen ses sistemim var diyorsanız fark etmez, beğendiğinizi alın gidin. Sesi o cihaz çözecek, TV değil.
Önemli bir bilgi, hızlıca denemek için ne yapmak lazım.
Şu ana kadar direkt olarak tv üzerinden hiç media oynatmadım nedeni basit önceki aptaldı ?

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
En azından Android'in yeteneklerini biliyoruz. MX Player yüklemen ile sorun çözülüyor :)
Direkt çözümü de varmış, teşekkürler.
Aptallığı çözmek için zaman zaman hdmi kabloyla bilgisayarı bağlıyordum. Bu arada servis eski hdmi kablo kullanmayın 4k olsun yoksa hdmi portları kullanılamaz hale geliyor dedi var mıdır doğrusu?

Reklamlardaki altyazı sorunuyla ilgili öneri, panel karşılaştırması yapabilecek var mı?
2 haftalık deneme sürecini iyi değerlendirmek istiyorum.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Direkt çözümü de varmış, teşekkürler.
Aptallığı çözmek için zaman zaman hdmi kabloyla bilgisayarı bağlıyordum. Bu arada servis eski hdmi kablo kullanmayın 4k olsun yoksa hdmi portları kullanılamaz hale geliyor dedi var mıdır doğrusu?

Reklamlardaki altyazı sorunuyla ilgili öneri, panel karşılaştırması yapabilecek var mı?
2 haftalık deneme sürecini iyi değerlendirmek istiyorum.
HDMI' ın diğer ucuna taktığınız cihazın donanım olarak 18Gbps limitine kadar sinyal vermesi lağzım. siz en iyisi HDMI 2.0 veya HDMI 2.0B alın en doğrusu bu olacakıtr , bu sorunu yeni başlık açın oradan bir daha cevap vereyim, sorunu olanlara çözüm olur.

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
Curved alma hocam oyun oynamayacağım diyordun, açı daralıyor ayrıca gerçi karşıdan izleyeceğim diyordun. Genelde oyuncular tercih ediyor.

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Curved alma hocam oyun oynamayacağım diyordun, açı daralıyor ayrıca gerçi karşıdan izleyeceğim diyordun. Genelde oyuncular tercih ediyor.
Dts desteği yokmuş zaten hocam unutmuşum onu. :(
Philps 50pus7303'e yönelicem galiba. Ondada panele toz kaçma ve vertical landing şikayetleri beni korkutuyor. Kararsızlık diz boyu.?

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Az önce bi gelişme oldu. Konuda ki son mesajımi kontrol et cumarbaz cumarbaz

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
dolbykoray dolbykoray Hocam kablo için konu açtım

Şu ana kadar beni rahatsız eden iki kısım var, biri reklamlardaki altyazı geçişleri
Diğeri de ortam ışığını fazla yansıtıyor gibi geldi.

Güzel test yapılmış burada, dediğimi doğruluyor gibi renk ayarı yapmadım henüz.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu ana kadar beni rahatsız eden iki kısım var, biri reklamlardaki altyazı geçişleri

Bu arada 7300 demişim bende ru7400 var, curved değil.
Resmi de telle dik çektim herhalde ondan yan çıktı. Yan çekince düzeldi eski resimleri kaldırdım.

C9BF92AF-719A-4467-9696-3ABDFF3BE536.jpg
7C7EE916-8C45-4440-85BC-652D8DDFE37E.jpg

Son düzenleme:
cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Bayağa fazla yansıtıyor hocam gerçekten ya

E4970A7F-8B9D-4E8D-8978-D7602EE4CB7D.jpg
823F45E8-86BA-48CE-A877-FE3D26AD2DCD.jpg

Bu arada 7300 demişim bende ru7400 var, curved değil.
Resmi de telle dik çektim herhalde ondan yan çıktı.

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
Ya sorma hanım iyi iyi diyor, ustalar ne diyecek bakalım belki de o kadar ışığa normal de diyebilirler.
Samsung 7 serisi benzer panel olarak siz ilgileniyorsunuz diye paylaşıyorum.

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Ya sorma hanım iyi iyi diyor, ustalar ne diyecek bakalım belki de o kadar ışığa normal de diyebilirler.
Sağolun hocam, ama edge panel ve dts desteği olmaması muhtemelen seçeklerden çıkarmama neden olacak.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Hocam TV yanlış yerde bunun sorumlusu siz değilsiniz yapıyı yapan insanların TV'yi pencerenin tam karşısına konumlandıracak şekilde yapmalarından kaynaklanıyor. bu arada dikkatimi çekti, TV'niz göz hizasında değil yüksekte kalmış...

Yok yok Samsung 'un Q serisi olmadığı sürece Samsung almayacağım.

Geri
Üst Alt