VESTEL 49UD8200 İADE EDİP SAMSUNG 49NU7300 ALMAK

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
3 hafta önce gelen 49ud8200 televizyonumdan pek memnun değilim, bazı mkv dosyalarını açmıyor, smartı yavaş ve tarayıcı berbat, sizce bu ürünü iade edip 400 tl ekleyip samsung 49nu7300 almaya değermi?

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Eğer Panelden ve kasasından memnunsanız, bu tür bi değişiklik mantıklı olmaz, zaten aldığınız NU7300'un, yazılımsal performansı çok çok iyi olmayacak. Görüntü kalitesinden memnunsan . Xiaomi Mi Box S alıp, Android bi TV 'ye dönüşüm sağlayabilirsin.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada MKV, Korsan Film'in uzantısı olarak görüldüğü için Televizyon firmaları, bilinçlı veya özensiz bir biçimde kodek desteği sunabiliyorlar, hiç bir Televizyon firması MKV 'formatını sorunsuz çalıştıracağını garanti edemez, ayrıca televizyonunu kontrol ettiğimde Dolby Vision desteğinin olduğunu gördüm, bu televizyon satılmaz.

Son düzenleme:
cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Tv 3 hafta önce geldi demişsin anladığım kadarıyla Ürün açılmış servis kurulumu yapılmış. Bu durumda ürünü iade almazlar diye biliyorum.

Yanlış yazdım hocam 3 gün önce geldi.

Eğer Panelden ve kasasından memnunsanız, bu tür bi değişiklik mantıklı olmaz, zaten aldığınız NU7300'un, yazılımsal performansı çok çok iyi olmayacak. Görüntü kalitesinden memnunsan . Xiaomi Mi Box S alıp, Android bi TV 'ye dönüşüm sağlayabilirsin.

Bu arada MKV, Korsan Film'in uzantısı olarak görüldüğü için Televizyon firmaları, bilinçlı veya özensiz bir biçimde kodek desteği sunabiliyorlar, hiç bir Televizyon firması MKV 'formatını sorunsuz çalıştıracağını garanti edemez, ayrıca televizyonunu kontrol ettiğimde Dolby Vision desteğinin olduğunu gördüm, bu televizyon satılmaz.
Hocam siyah ekranlarda kenardan beyaz ışık sızmaları çok belli oluyor. Siyah ekranının kenarlarını beyaz filogranlı görüyorum adeta. Birde panel olarak tam istediğimi alamadım. Va panel istiyordum, satıcı ips yollamıştı. Bende iade ile uğraşmayıp kurdurmuştum.

İnternetten incelemeleri izlediğimde, smart performansının harika olduğunu gördüm. Benim tv de test ettik, 14 sn sürdü youtubenin açılması.

Değiştiemek istememin en önemli sebebi va panel istiyor olmam açıkcası hocam, sizde yol yordam gösterebilirseniz sevinirim.

Havale ile buradan almayı düşünüyorum. 3000 tl gibi bir fiyata geliyor.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Hocam, ne alacağınızı siz bilirsiniz de, yine pişman olup gelmeyin zira bu model Samsung tvlerde DTS ses desteği yok. İndirdiğiniz her MKV'yi virtualdubdan geçirmek sizi yormayacaksa alın derim. :)

MU kodlu bir önceki yılın modellerinde DTS desteği var.

C Çevrimdışı

creatures

Aktif Üye
17 Tem 2019
72
41
Hocam, ne alacağınızı siz bilirsiniz de, yine pişman olup gelmeyin zira bu model Samsung tvlerde DTS ses desteği yok. İndirdiğiniz her MKV'yi virtualdubdan geçirmek sizi yormayacaksa alın derim. :)

2018 ve daha yeni televizyonlarda DTS desteği yok diye biliyorum. MUda da DTS desteği olmaması lazım.
Bu arada cumarbaz cumarbaz
Bende 65"RU7300 var merak ettiğin bir şey varsa sorabilirsin.
Ben karşılaştırmayı Vestel'in UD9860'ı ile yapacaktım (VUHD) diye geçiyor çok detay gelmediği için ve indirim denk gelince samsung aldım.
smart özellikleri hızlı olumsuz bir durum gözlemlemedim 1-2 gün olduğu için daha çok kurcalama fırsatı bulamadım :)

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
2018 ve daha yeni televizyonlarda DTS desteği yok diye biliyorum. MUda da DTS desteği olmaması lazım.
Ben karşılaştırmayı Vestel'in UD9860'ı ile yapacaktım (VUHD) diye geçiyor çok detay gelmediği için ve indirim denk gelince samsung aldım.
smart özellikleri hızlı olumsuz bir durum gözlemlemedim 1-2 gün olduğu için daha çok kurcalama fırsatı bulamadım :)

Merhaba,

Arkadaşa TV alırken araştırmıştık. MU7000'de DTS desteği vardı. Aldıktan sonra da test edildi onaylandı. DTS desteği olmayan MU modeller de vardır belki, model bazında araştırmak lazım.

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Y

Ya hocam çok kararsiz kaldım , bütceyi zorladım 3.000-3.100 e kadar ne alabilirim, şöyle eksiği olmayan :)

Bu dts desteği olmaması nasıl sıkıntılar doğurur acaba hocam, siz ne tavsiye edersiniz?

Elimde modeli iade edip, va panel olan versiyonumu alsam acaba diye düşünmüyorda değilim.

Peki 49nu7100 modeli hakkında ne dersiniz, dts desteği de var galiba.

Adem Helvacı Ado sayın hocam senden de tavsiye istiyorum lütfen, bende senin gibi va panel seviyorum bütce max 3.200 ,49"-55" bir cihaz arıyorum. İki arada bir deredeyim. :)

Yada aynı 8200 modelinin 55", olan va panel versiyonunumu satın almalıyım?

Hocam va panel istiyorum ya, ips bana göre değil, satıcılarda anlamıyo hangi panel varsa yolluyo. :(

Son düzenleme:
dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
VA panel- IPS 'e göre daha fazla ışık sızması yapar, Siyahlar gri olur. ayrıca Samsung Q6FN modellerindeki siyah başarımı ve ışık sızdırmaması üst seviyede. bir de söyle bir durum var 3000TL TVler 550$ orta alt segment oluyor. Eğer çok çok iyi bir panel istiyorsanız, OLED2019 veya QLED2019 seçmeniz gerekecek, onların fiyatları da mukayese edilmeyecek düzeyde yüksek.

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
VA panel- IPS 'e göre daha fazla ışık sızması yapar, Siyahlar gri olur. ayrıca Samsung Q6FN modellerindeki siyah başarımı ve ışık sızdırmaması üst seviyede. bir de söyle bir durum var 3000TL TVler 550$ orta alt segment oluyor. Eğer çok çok iyi bir panel istiyorsanız, OLED2019 veya QLED2019 seçmeniz gerekecek, onların fiyatları da mukayese edilmeyecek düzeyde yüksek.

Q6fn olanlar çok güzel hocam fakat, fiyatlarıda güzel kendileri gibi. :)

Kontrast oranı ve siyahların daha siyah beyazların daha beyaz olması için va panel istiyorum aslında. Va paneller ledleri söndürüyor diye biliyorum siyah yerlede. Yanlışmı biliyorum acaba?
İps de siyahlar parlak gözüküyor hoşuma gitmiyor. Şu anda kullandığım serinin va olan versiyonunda samsung panel kullanılıyor bildiğim kadarıyla, sizce ondan memnun kalmazmıyım

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Q6fn olanlar çok güzel hocam fakat, fiyatlarıda güzel kendileri gibi. :)

Kontrast oranı ve siyahların daha siyah beyazların daha beyaz olması için va panel istiyorum aslında. Va paneller ledleri söndürüyor diye biliyorum siyah yerlede. Yanlışmı biliyorum acaba?
İps de siyahlar parlak gözüküyor hoşuma gitmiyor. Şu anda kullandığım serinin va olan versiyonunda samsung panel kullanılıyor bildiğim kadarıyla, sizce ondan memnun kalmazmıyım

Hayır yanlış biliyorsunuz, VA panelde ışık sızması olduğu gibi yan açıdan baktığınızda da renkler değişir. IPS panelde Siyahlar daha derin olabiliyor VA panele göre , ama en iyi siyah'ı OLED verir. Bu arada en doğru beyaz rengini IPS verir, VA panelin her noktası eşit beyaz olmaz,

SOL IPS- SAĞ VA

Contrast.png

cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Hayır yanlış biliyorsunuz, VA panelde ışık sızması olduğu gibi yan açıdan baktığınızda da renkler değişir. IPS panelde Siyahlar daha derin olabiliyor VA panele göre , ama en iyi siyah'ı OLED verir. Bu arada en doğru beyaz rengini IPS verir, VA panelin her noktası eşit beyaz olmaz,

SOL IPS- SAĞ VA

Contrast.png

Anladım hocam ya, şu ana kadar hep yanlış biliyormuşuz demek, ama iade işine girişmişken 49" dan 55" e çıkmayı düşünüyorum, sizin bilginizdende istifade etmek isterim. Ud8200 serisinde kalmamımı yoksa ud9360 serisindenmi almamı tavsiye edersiniz ürünü. Vesteli aradığımda doğru düzgün bir bilgi alamadım.

dolbykoray Çevrimdışı

dolbykoray 

Aktif Üye
29 Tem 2019
120
26
Bi yorum daha katayım, LED TV, OLED bir panel'e sahip değilse, her zaman ışık sızdıracak bu kesin bi bilgidir :) Full Array 'denilen optimize arkadan aydınlatmalı TVler bile ışık sızdırıyor :hoba1

Anladım hocam ya, şu ana kadar hep yanlış biliyormuşuz demek, ama iade işine girişmişken 49" dan 55" e çıkmayı düşünüyorum, sizin bilginizdende istifade etmek isterim. Ud8200 serisinde kalmamımı yoksa ud9360 serisindenmi almamı tavsiye edersiniz ürünü. Vesteli aradığımda doğru düzgün bir bilgi alamadım.
Vestel'de şöyle bi aksaklık var, panelin başarımı kağıt veride toplanmıyor. Kaç Lux HDR Peak Lümen nedir hiç bir şey bilmiyoruz. Siyah ekranda kaç lüx ışık sızdırıyor vs.

Ama VA panelde Quantumm (Samsung QLED) paneller iyidir. en azından renk konusunda tatmin eder. ama Smart işi yine başarısız olacaktır.

Bi yorum daha katayım, LED TV, OLED bir panel'e sahip değilse, her zaman ışık sızdıracak bu kesin bi bilgidir :) Full Array 'denilen optimize arkadan aydınlatmalı TVler bile ışık sızdırıyor :hoba1

Vestel'de şöyle bi aksaklık var, panelin başarımı kağıt veride toplanmıyor. Kaç Lux HDR Peak Lümen nedir hiç bir şey bilmiyoruz. Siyah ekranda kaç lüx ışık sızdırıyor vs.

Ama VA panelde Quantumm (Samsung QLED) paneller iyidir. en azından renk konusunda tatmin eder. ama Smart işi yine başarısız olacaktır.
Bir de şu modele göz atın.

Philips 50PUS7303/62 50"

Son düzenleme:
cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33

Bir de şu modele göz atın.

Philips 50PUS7303/62 50"
Hocam buda çok güzel duruyo ya, bütceyi aşıyo ama zorlamaya değermi sizce? :) Direct led mi kullanıyor onunla alakalı net bir bilgi göremedim. Edge ledleri pek tavsiye etmediler bana.

Siz daha önce deneyimledinizmi hocam bu televizyonu, vestelden geçmeye değermi sizce? Android olmasıda cezbeden yönlerinden bir tanesi :)

[SUP]Acaba kontrast olarak tatmin edermi[/SUP]
3.550 ye alınabiliyor havale ile istanbul bilişimden. :)

Geri
Üst Alt