VDSL modem önerisi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,545

Cevap için teşekkür ederim.
Router'ı inceledim. Anteni uzun gibi birazcık sonra hatun evden kovmasın :) , " Bu ne böyle insanın ağzına girecek gibi" deyip te.
2 tane 2dbi yada 1x2dbi+1x5dbi kombini yapabilirim gibi duruyor. 2 tane 2dbi kullandığımızı varsayarsak 9dbi gibi yinede duvarı delip evin sonuna sinyali ulaşabilir mi?
Ek olarak vdsl modem tavsiyeniz yok galiba. Herhangi bir şey olur mu diyorsunuz yoksa uyumlu olması açısından tp-link mi gideyim?
Herhangibir VDSL modemi bridge moda alıp arkasına router konumlandıracaksınız. (Modemle işiniz kalmayacak)

Modemler %99 100mw çıkış gücüne sahiptir. 841HP 1000mw :affet

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,545
Üstat peki 5GHz için hangi routeri önerirsin ?
kapalı ortamda 5ghz bana çok mantıklı gelmiyor. Sinyal çok fazla kırıma uğruyor.

Evimde 100/5mbit internet kullanıyorum. 2.4Ghz routerla 95+mbit rahatlıkla alabiliyorum. (Kopma-Dalgalanma yaşamadan)

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Herhangibir VDSL modemi bridge moda alıp arkasına router konumlandıracaksınız. (Modemle işiniz kalmayacak)

Anladım hocam, çok teşekkürler. Anten boylarına bakayım yine de. Kapı ağzında, daire girişinde konumlandıracağım için 2x2dbi gidebilirim.
Peki Modemi Bridge moda aldık diyelim. Bu Tp-link hangi mod da çalışacak?
Birde TV ve PC ye kablo ile dağıtacağım için, Tp -linke bağlamam lazım kabloları herhalde dimi? Modemden TP-Link'e sonra her yere şeklinde...

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
55
kapalı ortamda 5ghz bana çok mantıklı gelmiyor. Sinyal çok fazla kırıma uğruyor.

Evimde 100/5mbit internet kullanıyorum. 2.4Ghz routerla 95+mbit rahatlıkla alabiliyorum. (Kopma-Dalgalanma yaşamadan)
2.4Ghz routerla 95 mbit alıyorsunuz ancak o gerçek değerimi acaba? dosya indirirken o hıza ulaşabiliyormusunuz?

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34

Anladım hocam, çok teşekkürler. Anten boylarına bakayım yine de. Kapı ağzında, daire girişinde konumlandıracağım için 2x2dbi gidebilirim.
Birde TV ve PC ye kablo ile dağıtacağım için, Tp -linke bağlamam lazım kabloları herhalde dimi? Modemden TP-Link'e sonra her yere şeklinde...
Ek olarak 2.4Ghz bağlantıda 3,4 kişi sorunsuz video izleme vs yapabilir mi? Yoksa teklemeye başlar mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,545
Ek olarak 2.4Ghz bağlantıda 3,4 kişi sorunsuz video izleme vs yapabilir mi? Yoksa teklemeye başlar mı?
aktif 10 kullanıcı bağlı olan
tp841hp routerım var. (aylardır sıfır sıkıntı)

siz router modunda kullanacaksınız.
tum lan ve wifi vb işlerinizi 841hp üzerinden işlenecek.

kendi 841hp görüntü enson 53 gün önce reboot atmışım :kiskis

Screenshot_20210513-004231_Samsung-Internet.jpg

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
modem router markaları ve İSS operatörünüz nedir

Konuyu buraya açtım resimleri ekledim ama bir türlü sonuca ulaşamadım herşeyi doğru yaptığımı zannediyorum ama olmuyor bir yerde yanlış var :) ama nerde :deli

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Konuyu buraya açtım resimleri ekledim ama bir türlü sonuca ulaşamadım herşeyi doğru yaptığımı zannediyorum ama olmuyor bir yerde yanlış var :) ama nerde :deli
sen internet aldığın modemde ayar yapmayacaksın router üzerinde ayar yapacaksın ondan olmuyor modemle işin yok kablosuz köprü yapmıyorsan köprü modunda ikinci modeme yada router'e ayar yapılır modemle işin yok

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
aktif 10 kullanıcı bağlı olan
tp841hp routerım var. (aylardır sıfır sıkıntı)

siz router modunda kullanacaksınız.
tum lan ve wifi vb işlerinizi 841hp üzerinden işlenecek.

kendi 841hp görüntü enson 53 gün önce reboot atmışım :kiskis

Screenshot_20210513-004231_Samsung-Internet.jpg

TP-LINK TD-W9970 modemi alıp. Antenlerini TP-Link TL-WR841HP takıp ayarlamaları yapmam yeterli herhalde. Bu ikisi dışında başka cihaz gereksinim olmuyor değil mi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt