VDSL modem önerisi

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
Turknet kullanıcısıyım. 150-200 lirayı aşmayacak VDSL modem önerilerinizi bekliyorum.

Sinyal gücü olabildiğince fazla olsa güzel olur.

Bir de VDSL ile VDSL2 arasındaki farkı belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Hazır başlık açılmışken bende sorulrımı sorayım.

Superonline VDSL kullanıyorum. Superonline ile gelen modem bana göre vasat bir modem. Menzin konusunda yetersiz. Biraz fazla kullanıcı WİFİ bağlandığında donma yapıyor. her hafta muhakkak kapatmam gerekiyor yoksa durduk yere modem donuyor. Kısacası 3/10 puan ancak veriyorum.

Şimdi Turkten e geçmek istiyorum. Turknet kullanıcılarına 200 TL ye Asus DSL-AC51 veriyor. Bu modemi almak mantıklı yoksa farklı bir modem önerirmisiniz.

Ha birde mikrotik ürünlerine baktım o biraz profesyonel bir düzenek gibime geldi. Birde ayarlar çok karışık sanki. MaLiyetlide :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
E emin616, Mikrotik Kullanmasını Ogrenırsen Tadından Yenmez
AG Uzerınden Neredeyse Herseyı Yapabılırsın Tek Bır Cıhazla
Haa Fıyatıda Oyle Abartlıda Degıl
Gecen Deimos Deimos Hocamada Aldık Kullanıyor

Turksat Kablo Modemı DHCP Cokmesıyle Meshurdur Yanı Senın Cektıgın Sıkıntı Wifi Degıl DHCP
Ana Modemı Tek Ip Cıkısı Alıp
Tum Yuku Router yada Mıkrotık Gıbı Cıhazlara Verırsen Sorunsuz Kullanırsın

Benım Mıkrotık Baglı Kullanıcılar

mikro.png

Basitce Benim Ag Yapısı

20171013_160759.jpg

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
Pro Kullanıcı Degılse Wıfı Menzıl için Tplınk Router Onerecem :kas

Evet wifi menzili kastetmiştim. Yakın çevrede letgoda tp-link w9970 model modemi 100 liraya buldum. Henüz 5 aylıkmış, 2 yıl 7ay daha garantisi var diyor. Onu almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Evet wifi menzili kastetmiştim. Yakın çevrede letgoda tp-link w9970 model modemi 100 liraya buldum. Henüz 5 aylıkmış, 2 yıl 7ay daha garantisi var diyor. Onu almayı düşünüyorum ne dersiniz?
H hsener mevcut elinizdeki Modem mevcut altyapınızı destekliyorsa Modem+Wifi kombi modem almanıza gerek yok. Modem arkasına Sota Sota hocanın belirttiği "TP-Link TL-WR841HP " güçlü antenli Access Point alıp takın gitsin. Mevcut modemi Bridge modda çalıştırıp her şeyi Access Point Router üzerine yıkarsınız. Modemli Wi-fi anten güçleri düşük olur genelde. Ya da pahalı.

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
TP- w9970 100mw Cıkıs Gucune Sahıp Standart Bır Router'dur

TP-Link TL-WR841HP Incele Derım 1000mw Cıkıs Gucu Var :kas

Peki öyleyse ikisinin de aynı fiyatta olma sebebi nedir? Ya da w9970 gibi standart bir modeme sinyal gücünü arttırmak için takılabilecek bir aparat var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Malesef Modemlerın Cıkısı Gucuyle Oynayamazsanız

w9970 Modem
WR841 Router

Bırbırınde Farklı Cıhazlardır, Turknet Kullanıcısıyım Dedıgınız ıcın Router Onerdım
Cunku Elınızde Hazırda Modem Var Sonucta.

H Çevrimdışı

hsener

Yeni Üye
26 May 2018
16
26
Malesef Modemlerın Cıkısı Gucuyle Oynayamazsanız

w9970 Modem
WR841 Router

Bırbırınde Farklı Cıhazlardır, Turknet Kullanıcısıyım Dedıgınız ıcın Router Onerdım
Cunku Elınızde Hazırda Modem Var Sonucta.

Turknet kullanıcısıyım ama modemin bozuldu. Arkadaştan w9970 aldım ancak iki üç duvar ötedeki odada sinyal 1 dişe iniyor. Bunu en verimli hale bahsettiğiniz cihazı almakla mı çıkarabiliriz yoksa başka alternatifler de var mı ne önerirsiniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ustte Bahsettım w9970 Wifi Cıkısı Gucu 100mw , 841HP 1000mw
w9970 Modemdır Buyuk Beklentılerınız Olmasın
Alan Genısletme yada Fazla Kullanıcı Baglanacagı Durumlarda Yuksek Cıkıs Guclu Router Eklemenız Gerekır Sısteme

Kendı Evımde 100mw Access Poıntler Arka Odalara Sınyalı Ulastırırken Zorlanırken
Suan Kullandıgım Mıkrotık 1000mw
Evın Her Kosesınde Hıc Takılmadan Nette Gezınme Keyfı Saglıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt