VA panel mi yoksa IPS panel mi ? Yeni Video Eklendi

VA panel Mi yoksa IPS panel mi?

• VA panel

Oy: 169 43.8%
  • IPS panel

Oy: 158 40.9%
  • Benim için Fareketmez

Oy: 27 7.0%
  • İkisi de değil TN panel

Oy: 3 0.8%
  • O ne la ? :)

Oy: 29 7.5%

• Kullanılan toplam oy
    386
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
[SUP]Uzun zaman sonra selamlar, ankete Va panel dedim ama karanlık bir film izleyeceksem hemen yan odadaki plazmama geçiyorum keşke devam edebilseydi plazmalar [/SUP]
300 watt güç tüketimi, plazma sıcakken iyi verim veriyor ve ses çıkmasın diye fansız yapmak zorunda kalmaları yüzünden plazmanın hem faturaya tecavüz edip hem ömrünün kısa kalması -hem panel hem devre kartları- panellerin garanti geri dönüşlerini çok arttırıyordu. firmalar da bunu istemiyor. garanti bitsin tüketici naparsa yapsın mantığında oldukları için led e yöneldiler.

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
hangi malum marka o? bi sürü marka uyanıklık yapıyor da :)
üstüne bildiğim kadarı ile ips daha pahalı ya da en azından bize satışı daha pahalı yapılıyor. ama enerji sarfiyatı zaten va>ips>tn panel.
Malüm marka IPS denilince akla gelen markadır. Aynı Zamanda OLED panel üreten tek marka.Anlaşılmıştır sanırım...:sirit

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Guncelleme: Eski tvim ips panel bir Philips idi. Şimdi ise va panelli Vestel ud9360 kullanıyorum. Sadece seyir zevki olarak baktığımda va panellerde film izlemek daha keyifli. Çünkü eski tvimde alamadığım siyah ve koyu detayları alabiliyorum. İlk mesajda Adem hocamın eklediği 3. videoda da görebildiğim üzere ips panellerde konstrastın nispeten daha düşük olmasından mütevellit olduğunu düşündüğüm, renklerde genel bir koyuluk var. Ve bu film izlerken yer yer rahatsızlık verebiliyor. O yüzden ben tercihimi film izleme ve genel seyir zevki konusunda va olarak değiştiriyorum. Tabi yan açı olayına falan girmeden, optimum koşullarda.. ?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
50" IPS panel TV, 32" VA panel Monitör var. Önceden de 24" TN panel Monitör kullandım. IPS bence en iyi renk kalitesini sunuyor. VA da yakın sayılır. Ama TN panel sıkıntı.

İ Çevrimdışı

İlhami77

Yeni Üye
26 Ara 2019
1
54
Arkadaşlar 27" 1440p Ips freesync monitörüm var 144 hz 5 ms renkler oldukça canlı ve yanlardan bakınca görüntüde bozma yok.100 milyon dinamik kontrast oranı yeterli gibi,genel olarak memnunum fakat kafamı kurcalayan konu şu:Acaba VA freesync 2 Hdr 1 ms monitör daha mı iyidir?Upgrade yapsam buna değer mi? Hdr konusu ciddi kafama takıldı.Film,dizi izleyip oyun oynuyorum.HDR monitörleri tavsiye eder misiniz?Örneğin Qled HDR Va panel daha mı üstün?Benim monitörümde 16.7 milyon renk desteği varken,30 - 90 hz freesync destekliyorken 1 milyar renk desteğine sahip ve 144 hz e kadar freesync 2 ile çalışan az önce bahsettiğim qled monitörleri tavsiye eder misiniz?Yoksa upgrade için bir süre daha bekliyeyim mi?Bu arada freesync 2 li ekran kartım var.Tavsiyelerinizi bekliyorum..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

pardon 4 ms olacaktı 5 yazmışım

S.R.YILDIRIM Çevrimdışı

S.R.YILDIRIM 

Yeni Üye
11 Ara 2019
36
64
Aynı ebattaki IPS ve VA panelli televizyonların, aynı noktaya DARBE GELMESİ SONUCU; HANGİSİ DAHA ÇOK KIRILGANDIR?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt