VA panel mi yoksa IPS panel mi ? Yeni Video Eklendi

VA panel Mi yoksa IPS panel mi?

• VA panel

Oy: 168 43.8%
  • IPS panel

Oy: 157 40.9%
  • Benim için Fareketmez

Oy: 27 7.0%
  • İkisi de değil TN panel

Oy: 3 0.8%
  • O ne la ? :)

Oy: 29 7.6%

• Kullanılan toplam oy
    384
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yeni mini led li tv ler çıkıyormuş bilgisi olan var mı. Oled ve Qled paneller den daha üstün olduğu yazılmış.
Zamanında full LED TV Ler vardı aynı mantık kullanıldı maliyet nedeni ile pek tercih edilmemişti. Yine tutarmi bilmiyorum ama inanılmaz bir teknoloji idi, ledlerin her biri o an görüntüye göre kendini kısıp açıyor ve kontrast mükemmele yakındı. Bence sadece adı değişmiş

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Zamanında full LED TV Ler vardı aynı mantık kullanıldı maliyet nedeni ile pek tercih edilmemişti. Yine tutarmi bilmiyorum ama inanılmaz bir teknoloji idi, ledlerin her biri o an görüntüye göre kendini kısıp açıyor ve kontrast mükemmele yakındı. Bence sadece adı değişmiş
Doyurucu bir içerik var, mikro led ve mini led tvler hakkında

frkn4knc Çevrimdışı

frkn4knc

Aktif Üye
29 Ocak 2020
96
en iyi ve en canlı gösteren panel türü hangisidr ve vestelin hangi televizyonunu öneririsiniz.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
TV, Netflix vs için IPS oyun için en az 144 Hz TN.

Yalnız IPS'in siyah performansı VA'ya göre çok kötü. Gece sahnelerinde sahneyi seçemiyorsun.

Film için en iyisi 3lcd dlp projeksiyon deyip geçiyorum :) Led projeksiyonlar oyuncak gibi.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Zerre kadar oyun oynamıyorum. Oyunla hiç bir ilgim yok. Sırf film seyretmek için TV kullanıyorum. TV yayınları, Netflix, orijinal DVD ve orijinal Bluray filmlerim var. Onları izliyorum. 40 inc Samsung panel Vestel TV var. Buna karşılık 55 inc IPS panelli Grundig TV var.

İkisinde de film seyrediyorum. Bir fark göremiyorum. Valla bana göre VA panel de, IPS panel de iyi. Bana yetiyor.

K Çevrimdışı

kizilok

Yeni Üye
24 Haz 2023
1
47
Ben karanlıkta film izliyorum diyorsanız İPS panel çöp. Tv de siyah rengi yok

T Çevrimdışı

topaz42

Aktif Üye
11 May 2020
103
54
Bende CMYLMZ DVD'si var. Eğer fırsat bulabilirsem akşam her iki TV'de de deneyeceğim. Bakalım hangisi daha siyah gösterecek.

CMYLMZ stand up gösterisi tümüyle siyah dekor önünde yapılıyor ve Cem yılmaz da tamamen siyah kıyafetler giymiş şekilde stand up yapıyor.

Siyah performansını denemek için en ideal DVD.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Bu kıyaslamanın sağlıklı yapılması için her iki paneli de en iyi şekilde temsil eden üst düzey televizyonlar kullanılmalı. Mesela atıyorum VA panel için Samsung QN90, IPS için QN85 veya LG QNED91 gibi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri