Ucuz klima kötü müdür?

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Eğer sadece soğutma için alacaksan ve sezonluk kullanacaksan ucuz - pahalı klima diğer ayrım yapmana gerek yok bence.

Ama ısıtma içinde kullanacaksan işte o zaman işler değişir.

Ben 3 yıl önce LG Titan marka klima aldım. 3 yıldır hemen hemen her ay çalışır. Sadece mevsim geçişlerinde çalıştırmıyorum. Son derece memnunum. Mesela kışın 3-4 ay sürekli açık kalır, haftada bir temizlik yapacağım zaman 5 dk lığına kapatırım.

Kafanızda ki denklem genellikle şöyle olsun,
Pahalı ürün eşittir Az yakan ürün
Ucuz ürün eşittir Çok yakan ve az verim veren ürün.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Eğer sadece soğutma için alacaksan ve sezonluk kullanacaksan ucuz - pahalı klima diğer ayrım yapmana gerek yok bence.

Ama ısıtma içinde kullanacaksan işte o zaman işler değişir.

Ben 3 yıl önce LG Titan marka klima aldım. 3 yıldır hemen hemen her ay çalışır. Sadece mevsim geçişlerinde çalıştırmıyorum. Son derece memnunum. Mesela kışın 3-4 ay sürekli açık kalır, haftada bir temizlik yapacağım zaman 5 dk lığına kapatırım.

Kafanızda ki denklem genellikle şöyle olsun,
Pahalı ürün eşittir Az yakan ürün
Ucuz ürün eşittir Çok yakan ve az verim veren ürün.

aynen öyle katılıyorum.Ama özellikle inverter teknolojisinden sonra bu fark gerçekten azaldı bence , bende de baymak var kar yağmadığı sürece ısıtmada defrosta girmiyor.Enerji tüketimi anlamında da kendisi 350 400 watt lara kada kısa biliyor.Ama dh da bir arkadaş attı onda Panasonic varmış baktım 200 250 watt lara kadar kısabiliyormuş.

Ama yine de dediklerinize katılıyorum pahalı markaların gerçek farkı uzun kullanım sürelerinde belli oluyor.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Arabeske devam edin.
Daha önce yazmıştım sinema bölümüne hesabım silinsin diye yıne yazıyorum hesabım silinsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri