Ucuz klima kötü müdür?

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Merhaba arkadaşlar. Yazlık için klima düşünüyorum. 18.000btu. (Kışın 15-20 gün ısıtma için de lazım olacak)
Premium markalar neredeyse şahin parası istiyor.

Ucuz olup da kaliteli malzemelerden üretilen klima markaları var mı?
Yoksa ucuz etin yağnisi yavan mı oluyor.

Teşekkürler

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bence araştırılıp baymak,airfell gibi ürünler güvenle alınabilir.Netice de beyaz eşya larda olduğu gibi klimalar da marka bağımsız kalite düşmesi görülüyor.Dandik dedikleri vestel platinum klimayı babam 12 yıldır kullanıyor.

Ben baymak kullanıyorum tam tersi ısıtmasından daha memnun kaldım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bence araştırılıp baymak,airfell gibi ürünler güvenle alınabilir.Netice de beyaz eşya larda olduğu gibi klimalar da marka bağımsız kalite düşmesi görülüyor.Dandik dedikleri vestel platinum klimayı babam 12 yıldır kullanıyor.

Ben baymak kullanıyorum tam tersi ısıtmasından daha memnun kaldım.
Vestel platinium 24k babamın evde takılı 14 yıldır, geçen iç ünite su damlatmış, yapılacakları söyledim ama düzelmemiş servis gelmiş iç ünite deki tahliye borusu çatlamış, onu değiştirmişler, bir de temizlik, aynen devamke ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Vestel platinium 24k babamın evde takılı 14 yıldır, geçen iç ünite su damlatmış, yapılacakları söyledim ama düzelmemiş servis gelmiş iç ünite deki tahliye borusu çatlamış, onu değiştirmişler, bir de temizlik, aynen devamke ?
okadar da olur yani.?Demek istediğim herkes ister daikin, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic klima almak ama durumlar malum yani.Ben tavsiye isteyenlere fiyat/performans neticesinde baymak, vestel, airfell öneriyorum.Arkadaş bim den regal aldı 3 senedir çok memnun.Bu markaları yerden yere vuranları anlamıyorum , hepsinin ortak teknoloji gaz ve kompresör teknoloji artık belli.Fark ömür deseniz görüyoruz dandik dedikleri vesteller niye 12 14 yıldır çalışıyor o zaman?Almayın arkadaşlar almayın ülkemizin bu zor zamamında gidin yerli markalar alın.Hiç birimiz bu cihazları yılın 365 günü kullanmıyoruz sezonluk kullanım için bu markalar hatta bilindik çoğu marka yeterli.Ha dükkan için alırsınız ,evde doğalgaz yok kış boyunca ısınıcam derseniz tamam iyi birşey alın derim ancak çoğu iyi markada bile sıkıntılar görülebiliyor artık.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
okadar da olur yani.?Demek istediğim herkes ister daikin, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic klima almak ama durumlar malum yani.Ben tavsiye isteyenlere fiyat/performans neticesinde baymak, vestel, airfell öneriyorum.Arkadaş bim den regal aldı 3 senedir çok memnun.Bu markaları yerden yere vuranları anlamıyorum , hepsinin ortak teknoloji gaz ve kompresör teknoloji artık belli.Fark ömür deseniz görüyoruz dandik dedikleri vesteller niye 12 14 yıldır çalışıyor o zaman?Almayın arkadaşlar almayın ülkemizin bu zor zamamında gidin yerli markalar alın.Hiç birimiz bu cihazları yılın 365 günü kullanmıyoruz sezonluk kullanım için bu markalar hatta bilindik çoğu marka yeterli.Ha dükkan için alırsınız ,evde doğalgaz yok kış boyunca ısınıcam derseniz tamam iyi birşey alın derim ancak çoğu iyi markada bile sıkıntılar görülebiliyor artık.
Zaten seni teyit için yazdım bunu ben de katılıyorum sana

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bence kötüdür ben sırf ucuz diye 2-3 sene önce 12lik fujıplus klimayı 1500 tl aldım.çok kötü çıktı .adanada kurluk mühendislik diye bir şirket çinde yaptırmış fakat kime yaptırmış ev altındamı yaptırmış çok dandik.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bence kötüdür ben sırf ucuz diye 2-3 sene önce 12lik fujıplus klimayı 1500 tl aldım.çok kötü çıktı .adanada kurluk mühendislik diye bir şirket çinde yaptırmış fakat kime yaptırmış ev altındamı yaptırmış çok dandik.
sende iyice gözünü çıkarmışsın hocam fujiplus nedir :) akılları sıra fuji ismi ile japon algısı yaratmak istemişler :)

Lafın özü bilindik , yaygın servis ağı olan markaları tercih edebilirsiniz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam 3000-4000 civarı max.

ikinci elde 1500-2000 verebilirim.
şahsen virüs lerin çirit attığı bu dönemde 2. el klima temiz bile olsa önermem.N11 gittigidiyor indirimlerimi takip edin derim.Birde marka takıntınız yoksa vestel in vsoutlet sitesi var takip edin.Orta halli olsun sıfır garantili olsun?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Görüşlerine saygı duyuyorum ama katılmıyorum... Klima, otomobil, asansör, yürüyen merdiven vb yerlerde virüs yaşıyorsa olay bambaşka bir boyuttadır ve bulaşmadığı insan kalmaz... :bye
bunca uzmanın yalan söylecek hali yoktur herhalde hocam?Ayrıca şahsen evimde başkasının nasıl hangi ortamda ne şekilde kullandığı bir aleti evimde istemem. Bunu sadece korona virüs için söylemiyorum binbir çeşit mikrop virüs var.Herkesin imkanı derecesi farklı ama klima, buzdolabı ,çamaşır bulaşık makinesi gibi şeylerin 2. elini alıp kullanan insanlara hayretle bakıyorum.Arkadaş 950 1000 liraya makineler var hemde 3 yıl garantili sıfır varsın programı kg su az olsun.Klima , kombiye gelince yahu iyisi kalitelisi diye alıcan bozulacak gidecek.Allah ömür versin 82 yaşında nineme almadım 2. el buzdolabı zaten kendisi istemezdi.

Tamir dönemini kapattığımız şu yıllarda bence 2. el olayıda bitmeli hatta bakanlık yasak getirmeli bence.Bir takım insanlar hurda makineler üzerinden kayıtsız vergisiz iyi gelir elde ediyorlar.Benim kiracı gitmiş 600 liraya yanları çürümüş ariston marka çamaşır makinesi almış ,yazık olmuş dedim söyleseydin 900 liraya sıfır alırdık taksitle dedim.Oda pişman oldu tabi.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt