Ucuz klima kötü müdür?

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Ucuz klima kötü olduğu anlamina gelmez önemli olan kompresör markasi ve yazilimi ben evde fluo marka kullaniyorum aux üretimi kışın ısıtması yeterliydi.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sene 1980 değil. Vereceğim tek cevap bu. :haha1
Emekli ve zengin abimiz ile forumda bu minvalde karşılaşmamız olduğunda, varlığına ve mal varlığına, variyetine saygı duyarak rastlaşmamaya özen gösterdim. Sonra teraspy teraspy emmi bu emekli abinin şahsına özel konu açtı ve konunun kilitlenmesi hızlı olunca tuhaflık hissettim (belki de yanıldım) sonra bi yerde bana hitaben yazılan ve ilgisiz yersiz mesajı bana yazıldığından mütevellit (düşmanımın düşmanı, dostumdur) beğendiğini görünce, "yok say" dım...

Ne yazdıklarını görmüyorum ama yukarıdaki monologlardan tahmin edebiliyorum...

Açılan konunun ışık hızıyla kilitlenmesindeki ve yok saymamdaki kerameti şimdi daha net anlıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Emekli ve zengin abimiz ile forumda bu minvalde karşılaşmamız olduğunda, varlığına ve mal varlığına, variyetine saygı duyarak rastlaşmamaya özen gösterdim. Sonra teraspy teraspy emmi bu emekli abinin şahsına özel konu açtı ve konunun kilitlenmesi hızlı olunca tuhaflık hissettim (belki de yanıldım) sonra bi yerde bana hitaben yazılan ve ilgisiz yersiz mesajı bana yazıldığından mütevellit (düşmanımın düşmanı, dostumdur) beğendiğini görünce, "yok say" dım...

Açılan konunun ışık hızıyla kilitlenmesindeki ve yok saymamdaki kerameti şimdi daha net anlıyorum.

Hiç bir şey anlamadım şu an. Şekerim yükseldi muhtemelen. :hihi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bakamayacağım çocuğu yapma. > Bunda haklısın , ama ülkemizin eğitim seviyesi belli :(
Altından kalkamayacağım yükün altına girme. > Böyle diyorsun ama konunun asılı millete pahalı kaliteli klima al kredi çek diyorsun :)
Fakir ailede doğdum çalışarak köşe oldum. > Nedense çalışarak zengin olmuş bir kişi görmedim .Arkadaşın babası demir ustası , kendi bile diyor çalışarasak zengin olunsaydı babam banker olurdu ki haklı da babası gece gündüz hastalık demeden çalışıyor. Ameliyat oldu 1 hafta sonra doğru işine gitti adamcağız.

Çalışmak, okumak zor geliyor sanırım. > kimseye zor geldiği yok ki memleketin gençlerin çoğunun maşallah hepsi üniversiteli işsiz.

Eşim üniversiteyi bitirdiği gün önüne binbir kapı açıldı. > Üniversite ile serginin ne alakası var?El emeği ,resim vs. beceri ise zaten diplomaya kimse bakmıyor.
Sergi açamadığı yerler buyrun demeye başladı.

Kahve köşelerinde, doya boya saçma sapan programlarda vakit kaybetme çalış. >Buna bende karşıyım.

Bir insan 30 yıl asgari ücret alıyorsa sorun sistemde değil onda. > evet sende haklısın :clap2:clap2:haha

1980 li yıllarda millet pişpirik oynarken ben gece tifdruk, flekso öğrenmeye gidiyorum. > Helal olsun matbaa bilgim yok ama çalışan arkadaş vardı matbaa teknojisinin sürekli geliştiği eskisi gibi şu program biliyorum bunu yaparım diyenin kıymeti kalmadı diyordu.

Sende çalış, yap maaşın 35.000 TL olsun. > Kazandığım üniversitede 2010 da okumaya başladığımdan beridir yemekhane , teknik servis , kantin gibi yerlerde çalıştım sonra bilgi işleme geçtim 3 sene taşeron çalıştım şimdi kadroya geçtik şükür halimize zenginde değilim çok şükür fakirde ama kaç tane genç benim gibi farkedilip elinden tutuluyor?

Kim engelliyor. > Valla kimse engellemiyor ama ülkenin sunduğu imkanlar ortada.

Bırakın artık bu arabesk lafları. > Arabesk sevmem çok şükür kafam da düşünce yapımda modern çağdaştır :)

Fakir ama 8 çocuklu. ??? >Allah henüz bana evlat sahibi olmayı nasip etmedi kısmet ama 8 çocuk düşünmüyorum 1 tane olsun vatana millete hayırlı olsun.

Fakirlik kader değil bilinçli bir tercihtir. > sanmıyorum kimse fakir olmak istemez heralde :)

Bunu 6 ay düşünmekten yanıtla. > Yooo 6 sn de düşündüm yazdım :)

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Ucuz klima kötü olduğu anlamina gelmez önemli olan kompresör markasi ve yazilimi ben evde fluo marka kullaniyorum aux üretimi kışın ısıtması yeterliydi.
Yaşa hocam diyorum ki inverter olduğu sürece vereceği performans belli .Kalite konusunda da birazcık araştırma ile marka bağımsız uygun modeller bulunabiliyor.Misal vestel in birçok modeli kötülenirken flora ve sonraki serileri gerçekten güzel çıktı.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

"Emekli ve zengin abimiz ile forumda bu minvalde karşılaşmamız olduğunda, varlığına ve mal varlığına, variyetine " şuraya koptum .:sirit:ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ucuz klima düşünenler kaçırmasın derim.

3850 liraya ucuz ama güzel klima?

n11.com'dan WINDSOR 24K A++ KLİMA seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

n11 den de 150 tl çek yükleyin

Bayramda Mobil Uygulamada Geçerli Tık Hızında Kupon Kampanyası

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ucuz klima düşünenler kaçırmasın derim.

3850 liraya ucuz ama güzel klima?

n11.com'dan WINDSOR 24K A++ KLİMA seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

n11 den de 150 tl çek yükleyin

Bayramda Mobil Uygulamada Geçerli Tık Hızında Kupon Kampanyası

Yok arkadaş :alala

3000tl ye Beko dan 12000btu aldırm kayınvalidelere daha yeni.

ben de sevgili Mertin dikkatini çeken bu klima ile ilgili en azından önemli bir detay gireyim.
15,6 lık LG kompresör ile üretilmiş bu R410 klima :kas

Bu Kompresör aynı zamanda VESTEL 24000btu Bio plus cool modelde kullanılmıştır.

Kompresör kodu GAT156MBA dır dileyen LG sitesinden teknik özelliklerine bakabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt