Toshiba 50ul3a63dt Dolby+hdr10

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38
teşekkür ederim, ilgin bilgin alakan için iyi ki varsınız...
hocam şimdi aldığım tv bilgilerini
Hİ-LEVEL 55 UHL 960 ana konuya attım panel yapısını vs rica ediyorum.
toshibanin ekranini ben daha iyidir saniyordum, panelle alakali demekki. hrr10, dts, dolby olunca panelden mi kistilar acaba.

O Çevrimdışı

O1yasin

Yeni Üye
26 Haz 2020
13
43
Cok uzun suredir tv arastirdim. Toshibanin 55v6863 almanin ucundan dondum gecen ay. Dun bir anda esti a101 den 50ul3a63 aldim. Normalde toshibanin bu kod no ile tvsi yok. 49ul3a63 var 50ul3063 var. Bunu bize ozel mi urettiler bilmiyorum. Tvyi kendim actim kurdum. Sorun yok. Ultra mega bi tv degil fakat tum ihtiyaclarimi karsiladi. Genel goruntu kalitesi iyi fakat ne kadar iyi goruntu ile beslenirse okadar belli oluyor kalitesi. Normal tv yayini idare eder ama. Youtube 4k videolarda tv cosuyor. Bilen arkadaslar dolby vision acik olmasina ragmen dolby icerik actigimda aktif olmuyor bildirim cikmasi lazim cikmiyor. Hdr iceriklerde hdr diye bildirim cikmasi gerekmezmi? Birde tv yansitma telefindan kumanda beceremedim vestel uygulamasini indirdim. Bilenler yardimci olursa sevinirim. Bu arada aldigim yerde son tek kalmisti 8 tane satmislar dün.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
tv'nin wi-fi bağlantısı pek iştahlı değil gibi. 50mbit internet var hız testinde taş çatlasa 20mbit görüyor bu da youtube'dan 4k içerik izerken ara ara donmalara sebep oluyor. Sanırım uzun bi ethernet kablo döşeyeceğim.
Youtube uygulaması üzerinden 4k HDR Dolby Atmos ve Dolby Vision desteği barındıran videoyu takılmadan izledim.
Ayrıca dahili grafik kartına (İntel UHD 630) sahip bilgisayarımı HDMI 2.0 üzerinden bağlayıp 4K monitör olarak kullanabiliyorum.
LG IPS panele sahip Vestel 65U9000 TV mden daha sorunsuz diyebilirim.

O Çevrimdışı

O1yasin

Yeni Üye
26 Haz 2020
13
43
IMG_20200627_195212.jpg
arkadaslar ara sira bu uyari cikiyo. Sadecentv izlerken oluyo bu nedir??

A Çevrimdışı

ahmetahmet

Yeni Üye
20 Haz 2020
16
35
Arkadaşlar görüntü ile ilgili tv film spor bir kaç fotoğraf paylaşır mısınız ben aldım eve koydum izne çıktımama henüz kurmadım. Fikirlerinizi de belirtirseniz çok iyi olur almak isteyenler için.

M Çevrimdışı

Mbozkurt

Yeni Üye
28 Haz 2020
5
45
Bu TV den bende aldım.henuz kurduramadim.kurdurup kullananlar yorumlarını bizlerle de paylasabilirmi acaba ekran görüntüsüde atabilirmisiniz.

15933545065436862037374308647144.jpg

C Çevrimdışı

Cihat_ 

Aktif Üye
5 Kas 2017
78
Kısaca deneyimlerimden bahsedeyim. Tv yi perşembe gününden beri kullanıyorum. Hareketli sahneler başta baya kötüydü. Ayarlarla oynayarak sorunu çözdüm şuan gayet memnunum ancak 50hz panel kullandığımızı unutmamak gerek. Gözlemlediğim kadarıyla tvnin ekran ayarlarına konulan o cafcaflı özellikleri işlemci kaldırmıyor çoğu özelliği kapattım. Mb130t işlemci biraz güncelleme ile adam olacaktır. Panda panel beni memnun etti genel performans olarak. Dolby Vision (netflixte görüntüler gerçekten kaliteli) ve Onkyo sistemi kaliteli ve tok bir ses veriyo ben memnun kaldım. Ancak uydu yayını performansı beni tatmin etmedi. Kısacası Kaynak ne kadar kaliteli olursa tv o derece performans gösteriyor. Youtube ve Netflix stabil çalşmakta. İptv olarak ott playerdan memnun kaldım.

Geri
Üst Alt