Toshiba 50ul3a63dt Dolby+hdr10

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
NetFlix de gerçek anlam da UHD olmaz! DVision/HDR sini boşverin işin

herifler 13/14Mb ile yayını iletiyorlar,bu data ile bu UHD nin kalitesi yakalanmaz!
bit-rate de haliyle düşüktür!

ana sebeb heriflerin "interneti" kullanması;utanmasalar 5/10Mb ile verecekler içeriği yaw:kiskis

Herkes UHD diye bir şeyler istiyor ama bunun bir kuralı vardır asgari değerler gibi
bu da min.50/60Mb dir 120Mb kadar yolu var adma gibi UHD olması için

Stream ile bunlar olamaz!
Baba iyi diyosun da soyle bir sey var.
Senin stream ettigin yerde fhd ve uhd secenegi var mi? Var.
Arada kalite farki var mi? Var.
Peki kaliteli olani izlemek icin televizyonun uhd desteklemesi gerekiyor mu? Gerekiyor.
Ne kadar gercek uhd olmasalar da mutlaka kalite farki icin bu ozellige ihtiyac var artik. Bu devirde 43 inc alti haric fhd pamel alinmamasi gerektigini destekliyorum sonuna kadar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
evet kalite farkı tabiki var,hatta bazı yerlerde bu fark bariz şekilde olabiliyor
42/43 altında UHD ye gerek olmaz zaten! çok yakında izlesen bile

ama adam gibi UHD içinde hem ebat büyüklüğü+yayının da kaliteli olması şartı vardır:ok

ya da bunla riçin günümüz pratik çözümü olarak da her ne kadar kaynaklar az da olsa
UHD-Bluray şart dır

Çok büyük ekran+UHD-BD+kaliteli UHD içerikler:ok

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
a101den dün dta kodlu olandan bir adet aldım eve getirdim kurulumunu kendim yaptım. meğer servis çağrılıyormuş bilmiyordum umarım garanti için bir sıkıntı olma.
tv ile ilgili yorumum
Netflxte hdr, dolbyvision, uhd içeriklerde renk detay ışık vs sorunsuz gayet yeterli.
prime video da Lucy filmini açıp izledim. blurey tadı veriyor bu kadar canlı ve detaylı bir film hiç izlememiştim. aynı filmi netflixte açtım ama prime videodaki gibi değil.
youtube standart youtube ancak 4k da takılıp, yükleniyor yazısı çıkıyor. internetten ötürü sanırım
ses yüksek tok bozulma patlama olmuyor gayet iyi
panelle yan açılardan renkler biraz soluyor ama dikkat edince anlayabiliyorsunuz. ekranda gölgelenme ve siyahlarda yırtılma olmuyor. renkler canlı ve net.
kumanda Her zamanki toshibanın pdun kumandası lg hassasiyeti hissiyatı beklemeyin.
cihazın tek handikapı çift çekirdek olması. örneğin netflixte film izlerken renk modunu değiştrmek istediğinizde sanki menü tuşuna hiç basmamışsınız gibi çok geç ağır işlem gerçekleştiriyor c

benim için avantajları
4 hdmı
Yüksek ve tok ses
youtube netflix prime video
canlı güzel ekran
lg veya samsung yada bir sonyden geçiş yapanlar beğenmeye bilirler orta segmentin üst oyuncusudur toshiba
Daha önce yazdığım yazıya ekleme yapmak istiyorum
50UL3A63DTA chot panel mb130t anakart
cihazın kumanda hassasiyeti işlemci ile alakalı. Kumanda full hd de gayet seri tepki veriyor. Ancak 4k içerik izlerken aşırı geç tepki veriyor. tv bütün gücünü 4k oynatmak için harcarken kumandaya tepki veremiyor. dolbyvision 4k hdr işlemek bu tv için fazla.
ikinci olarak hareketli sahneler özellikle el kol hareketlerinde bir dalgalanma hissediliyor, el hareketleri sanki kesik kesik gidiyormuş gibi. dalga dalga bu videodan videoya değişiyor. her videoda olmuyor.
ekranda açı hassasiyeti var va panel için normal.
sonuç
+ Renkler ve siyahlar gayet başarılı
+ Ses gayet başarılı
+ Giriş çıkış, hdmı portları avantaj
+ Broser da çökme olayını çözmüşler

- işlemci 4k için zayıf yetersiz
- hızlı sahnelerde bazen sorunlar var
- youtube de dolbyvision desteği yok
- kumanda da donma kasmalar

tavsiye edermiyim atmaca hi level kullanmış biri olarak beni mutlu etti

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
lemon lemon, hocam bu 4k videoardaki kasılma İnternet üzerinden izlenen içeriklerde mi yoksa USB uzerinden oynatılan içeriklerde mi yapıyor? Ayrıca menüde ki tru flow ayarını tamamen kapattiginizda dahi bu bahsettiğiniz takilmalari gözlemliyor musunuz ?

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
u
lemon lemon, hocam bu 4k videoardaki kasılma İnternet üzerinden izlenen içeriklerde mi yoksa USB uzerinden oynatılan içeriklerde mi yapıyor? Ayrıca menüde ki tru flow ayarını tamamen kapattiginizda dahi bu bahsettiğiniz takilmalari gözlemliyor musunuz ?
Hocam dikkat edin videoda sorun yok netfilx ve youtubede yüksek 4k filmleri oynatırken kumandaya cvp veremez hale geliyor tv
netflix Dolbyvision destekli içeriklerde kumanda resmen iptal oluyor
youtube HDR 4k'da da yine aynen kumandayı geç algılıyor. ama netflixe kıyasla daha iyi Tru Flow kapatıp açmamın pek bir etkisi olmadı. usb den 1080P de sorun yok. usb 4k hdr içerik nasıl needen bulabilirim?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu tv nin profilini paylasmaniz mumkun mudur acaba?
tabiki paylaşırım hocam da nasıl yapacağımı tarif eder misiniz

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
tabiki paylaşırım hocam da nasıl yapacağımı tarif eder misiniz
Dün Tv´nizden nasil profil dosyasi alacaginizi anlatan konu linki paylasmisti teraspy teraspy .Aldiginiz dosyayi herhangi bir dosya paylasim sitesine yükleyip ve linkini burada paylasmaniz yeterli,simdiden tesekkür ederim. .
Altta paylastigim konu linkindeki modlama bölümünde anlatildigi sekilde "mb211s " icin prime video eger sizin tv de "false" ise aktif edip tekrar kumanda ile calisyor mu deneyebilirsiniz.Konu mb230 kullanilarak anlatilmistir ama özelligi destekleyen tüm kartlar icin gecerlidir.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Dün Tv´nizden nasil profil dosyasi alacaginizi anlatan konu linki paylasmisti teraspy teraspy .Aldiginiz dosyayi herhangi bir dosya paylasim sitesine yükleyip ve linkini burada paylasmaniz yeterli,simdiden tesekkür ederim. .
Altta paylastigim konu linkindeki modlama bölümünde anlatildigi sekilde "mb211s " icin prime video eger sizin tv de "false" ise aktif edip tekrar kumanda ile calisyor mu deneyebilirsiniz.Konu mb230 kullanilarak anlatilmistir ama özelligi destekleyen tüm kartlar icin gecerlidir.

hocam akşam paylaşırım

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
lemon lemon, 4k içerikleri t.rrent sitelerinden indirebilirsiniz . Boyutlari 40-50 GB oluyor genelde.
Bende bu modelin 58 inch olanini düşünüyorum sadece 4k içerik için (film ve ps5 pro ) o nedenle sormuştum.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37

lemon lemon, 4k içerikleri t.rrent sitelerinden indirebilirsiniz . Boyutlari 40-50 GB oluyor genelde.
Bende bu modelin 58 inch olanini düşünüyorum sadece 4k içerik için (film ve ps5 pro ) o nedenle sormuştum.
dolbyvision destekli 4k da, kumanda kasıyor. bu sadece benim tvde de olabilir. Benden başka kimse de yok galiba

dolbyvision destekli 4k da, kumanda kasıyor. bu sadece benim tvde de olabilir. Benden başka kimse de yok galiba
film de sıfır sıkıntı sadece kumanda kasıyor

G Çevrimdışı

Gordi

Yeni Üye
9 Eyl 2020
32
33
lemon lemon, anladım hocam. Yazılım güncellemesi varsa bir deneyin hocam. Forumda yazılım bölümünde kontrol edin. Belki yazılımla alakalı oabilir.

S Çevrimdışı

semihcelik

Yeni Üye
29 Eki 2020
30
33
Daha önce yazdığım yazıya ekleme yapmak istiyorum
50UL3A63DTA chot panel mb130t anakart
cihazın kumanda hassasiyeti işlemci ile alakalı. Kumanda full hd de gayet seri tepki veriyor. Ancak 4k içerik izlerken aşırı geç tepki veriyor. tv bütün gücünü 4k oynatmak için harcarken kumandaya tepki veremiyor. dolbyvision 4k hdr işlemek bu tv için fazla.
ikinci olarak hareketli sahneler özellikle el kol hareketlerinde bir dalgalanma hissediliyor, el hareketleri sanki kesik kesik gidiyormuş gibi. dalga dalga bu videodan videoya değişiyor. her videoda olmuyor.
ekranda açı hassasiyeti var va panel için normal.
sonuç
+ Renkler ve siyahlar gayet başarılı
+ Ses gayet başarılı
+ Giriş çıkış, hdmı portları avantaj
+ Broser da çökme olayını çözmüşler

- işlemci 4k için zayıf yetersiz
- hızlı sahnelerde bazen sorunlar var
- youtube de dolbyvision desteği yok
- kumanda da donma kasmalar

tavsiye edermiyim atmaca hi level kullanmış biri olarak beni mutlu etti

Hocam az önce ilk defa browser kullandım fakat TV çöktü. Fişten çekmek zorunda kaldım. Duzelmemis sanırım

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hocam az önce ilk defa browser kullandım fakat TV çöktü. Fişten çekmek zorunda kaldım. Duzelmemis sanırım
girdiğiniz site ile alakalı çökebilir film modunda cayır cayır film izliyorum şuan

2018 de aldığım
girdiğiniz site ile alakalı çökebilir film modunda cayır cayır film izliyorum şuan
tos
2018 de aldığım toshiba 43L2863DAT la kıyaslayınca browser daha stabil hocam

hocam tvnin kenarında üzerinde altında her hangi bir açma kapama tuşu varmı gördünüz mü ben bulamadım bir türlü

IMG_20201105_010034.jpg

az önce bizim ana kartı googlede aratayım dedim amazon co. ukta yani ingiliz amazonda anakartın 17 sterline satıldığını gördüm ama farklı 49 '' bir model referans gösterilmiş. ardından o modeli arattım amazon ingilterede satılmış tükenmiş yorumlara bakayım dedim %28 olumsuz %50 olumlu sonra bu yoruma denk geldim. tv yazılımla filan uğraşcaktım vaz geçtim :)

IMG_20201105_010329dfd7fcb8b4f4f6d3.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt