Toshiba 50ul3a63dt Dolby+hdr10

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba. Ben a101den 50ul3a63dta modelini alicam persembe gunu. Servisi eve kuruluma cagirmadan once kendim gidip duvar aski aparati satin almali miyim? Yoksa ucretli veya ucretsiz olarak servisten aski aparati talep edebiliyo muyum? Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji
Ucretli şekilde servisten de talep edebilirsiniz.
Vestel aparatları biraz dandik duruyor plastiktir fakat düşen kopan görmedim sadece hafif sarkıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

• Peki hocam chot panel panda panele gore daha iyidir diyebilir miyiz? Veya chot panelin bilinen kronik sorunlari var mi? Bu hafta almayi dusunuyorum bu tv'yi kalite olarak panel hakkinda goruslerinizi bekliyorum.
AUO
SAMSUNG
LG
CMO
HKC
BOE DİSPLAY
CHOT
PANDA

Benim sıralamam bu, Aslında Samsung ve LG yi aynı klasmanda da değerlendirebilirim yani onları yanyana da düşünebilirsiniz.

HKC teknik olarak CMO dan yukarıda olabilir ancak ülkemizde henüz CMO kadar uzun yıllardır ürünler üzerinde gördüğümüz bir üretici değil o nedenle bir altına yerleştirdim.

Bunların dışında daha çok panel üreticisi var mesela CSOT gibi, Chine Star Opto da kalifiye üretici gibi görünse de yine ülkemizdeki bilinirliği zayıf olması nedeniyle uzak duruyoruz.

Panda için de algoritmalarda değişiklik yapılırsa yani sahadan gelen tüketicinin sesini üreticiler duyarsa ileride çok daha farklı yorumlar yapabiliriz.

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
AUO
SAMSUNG
LG
CMO
HKC
BOE DİSPLAY
CHOT
PANDA

Benim sıralamam bu, Aslında Samsung ve LG yi aynı klasmanda da değerlendirebilirim yani onları yanyana da düşünebilirsiniz.

HKC teknik olarak CMO dan yukarıda olabilir ancak ülkemizde henüz CMO kadar uzun yıllardır ürünler üzerinde gördüğümüz bir üretici değil o nedenle bir altına yerleştirdim.

Bunların dışında daha çok panel üreticisi var mesela CSOT gibi, Chine Star Opto da kalifiye üretici gibi görünse de yine ülkemizdeki bilinirliği zayıf olması nedeniyle uzak duruyoruz.

Panda için de algoritmalarda değişiklik yapılırsa yani sahadan gelen tüketicinin sesini üreticiler duyarsa ileride çok daha farklı yorumlar yapabiliriz.
Tesekkur ederim yanitiniz icin. Peki sey sorabilir miyim? 49ll2a63dt modelinde samsung panel var ama full hd. Bu hafta a101e gelen urunde ise chot panel olmasina karsin uhd panel ve hdr destegi de bulunuyor. Sizce hangi ekran daha kaliteli goruntu saglar? Teshirde de gorme sansimiz olmadigi icin a101de, insan ister istemez muallakta kaliyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tesekkur ederim yanitiniz icin. Peki sey sorabilir miyim? 49ll2a63dt modelinde samsung panel var ama full hd. Bu hafta a101e gelen urunde ise chot panel olmasina karsin uhd panel ve hdr destegi de bulunuyor. Sizce hangi ekran daha kaliteli goruntu saglar? Teshirde de gorme sansimiz olmadigi icin a101de, insan ister istemez muallakta kaliyor.
İlginç bir şekilde her mecradan bana bu soru yağmur gibi geliyor aynı modelleri ile.

Hepsinde de tereddütsüz 49LL dedim.

Yalnız bununaltında yatan nedenler var.

Elinizde yüksek kalitede TB boyutlarında UHD film arşivi var ve bunu izleyecekseniz panelin Panda manda olmasına bakmayın UHD olanı alın elbette, sorun yaşamazsınız.

Özellikle upscale devreye girince afedersiniz altına kaçırıyor bu paneller :))

O nedenle standart bir kullanıcı olarak akşamları oturup FOX TV vs izleyecek olanlar FHD panel tercih etmeli bu kıyaslamada. :ok

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
İlginç bir şekilde her mecradan bana bu soru yağmur gibi geliyor aynı modelleri ile.

Hepsinde de tereddütsüz 49LL dedim.

Yalnız bununaltında yatan nedenler var.

Elinizde yüksek kalitede TB boyutlarında UHD film arşivi var ve bunu izleyecekseniz panelin Panda manda olmasına bakmayın UHD olanı alın elbette, sorun yaşamazsınız.

Özellikle upscale devreye girince afedersiniz altına kaçırıyor bu paneller :))

O nedenle standart bir kullanıcı olarak akşamları oturup FOX TV vs izleyecek olanlar FHD panel tercih etmeli bu kıyaslamada. :ok

IMG_20201028_092649.jpg

Sizin oneriniz dogrultusunda 49ll2a63dt modelini aldim. Ogle saatlerinde servis gelip kurulumunu yapicak. Urun hakkinda yorumlarimi eklerim ilerleyen saatlerde.

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
IMG_20201028_092649.jpg

Sizin oneriniz dogrultusunda 49ll2a63dt modelini aldim. Ogle saatlerinde servis gelip kurulumunu yapicak. Urun hakkinda yorumlarimi eklerim ilerleyen saatlerde.
Tv kurulumu gerceklestirildi. Anten kablom olmadigi icin normal yayinlar hakkinda yorum yapamayacagim. Ama youtube netflix ve amazon prime deneyimlerime gore televizyon ekran kalitesi gayet basarili. Uygulamalar arasi capraz gecislerde ve ilk baslatmalarda biraz yavaslik dikkatimi cekti. Bu da mb211 den kaynaklaniyor galiba. Ses performansi da yeterli denebilir ama bir tik daha iyi olabilirdi bence o da.

Genel olarak baktigimizda fiyat etiketine gore gayet basarili buldum ben televizyonu. Ekran goruntu kalitesi beni tatmin etti. 4k olmamasina ragmen ve yaklasik 2.5m mesafeden izlememe ragmen ben oldukca kaliteli ve canli buldum ekrani. Tavsiye ederim. Sorulariniz olursa da severek yanitlayabilirim.

C Çevrimdışı

cengizkaya

Yeni Üye
31 Ara 2018
5
59
Tv kurulumu gerceklestirildi. Anten kablom olmadigi icin normal yayinlar hakkinda yorum yapamayacagim. Ama youtube netflix ve amazon prime deneyimlerime gore televizyon ekran kalitesi gayet basarili. Uygulamalar arasi capraz gecislerde ve ilk baslatmalarda biraz yavaslik dikkatimi cekti. Bu da mb211 den kaynaklaniyor galiba. Ses performansi da yeterli denebilir ama bir tik daha iyi olabilirdi bence o da.

Genel olarak baktigimizda fiyat etiketine gore gayet basarili buldum ben televizyonu. Ekran goruntu kalitesi beni tatmin etti. 4k olmamasina ragmen ve yaklasik 2.5m mesafeden izlememe ragmen ben oldukca kaliteli ve canli buldum ekrani. Tavsiye ederim. Sorulariniz olursa da severek yanitlayabilirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle güle güle kullanın. Ayaklar arasındaki mesafeyi ölçme şansınız var mı acaba?

S Çevrimdışı

sahmelik

Yeni Üye
18 Eki 2020
29
40
Merhaba televizyonla ilgili ilk izlenimlerinizi paylaşırmısınız?
Tabiki.kasa kalitesi güzel kumanda kaliteli.uydu yayinlari eh iste.netlix filmleri gayet guzel seyrettiriyor.kanal gecisleri yavasin bir tik üstü fena degil.seside fena degil.bu paraya alinir ben memnun kaldim

Olu piksel cikmadi bulutlanma vs ekran kalitesinin gerektirdigi kadar cok az var gibi.sonuc bence alinir

Telefon ekran yansitma basarili

YouTube ve Netflix e şifre koyabiliyormuyuz çocukların girmemesi icin?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt