Toshiba 50" 50U5863DAT Smart Sat Uhd Led Tv 7 Haziran A101

M Çevrimdışı

Moon Star Turkey

Yeni Üye
13 Eki 2018
25
44
Merhaba,
Konuyu tam bilmiyorum ama eğer üründen kaynaklıysa problem ve değişim gerekiyorsa aynı ürünü, eğer aynı ürün ellerinde yoksa daha üst bir modeli sunmaları gerekiyor..
Eğer ücret iadesi yaparlarsa kesinlikle kabul edeceğim. Maalesef TV den hiç memnun kalmadım.
Yanlış anlaşılma olmasın ama 4 sene önce aldığım samsung full hd tv bundan daha seri ve daha iyi görüntü veriyordu.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Eğer ücret iadesi yaparlarsa kesinlikle kabul edeceğim. Maalesef TV den hiç memnun kalmadım.
Yanlış anlaşılma olmasın ama 4 sene önce aldığım samsung full hd tv bundan daha seri ve daha iyi görüntü veriyordu.

bu sözü çok duymuşsunuzdur ama ben yine tekrar edeyim. elektronik işi biraz da şans işi. bu üründe şansızlık yaşamışsınız, ama diğerleri de bu şekilde olacak diye düşünmeyin.. bende geçen Mayıs ayında BİM'den JVC aldım ve çok memnun kaldım.. tabi sizin gibi birkaç arkadaşta şanssızlık yaşadı bu üründe..

hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden. İnşallah istediğiniz gibi sonuçlanır:ok

M Çevrimdışı

Moon Star Turkey

Yeni Üye
13 Eki 2018
25
44
Geçmiş olsun hocam inşallah isteğiniz yönünde bir karar çıkar o zaman.
Teşekkürler hocam iyi dilekleriniz için.

bu sözü çok duymuşsunuzdur ama ben yine tekrar edeyim. elektronik işi biraz da şans işi. bu üründe şansızlık yaşamışsınız, ama diğerleri de bu şekilde olacak diye düşünmeyin.. bende geçen Mayıs ayında BİM'den JVC aldım ve çok memnun kaldım.. tabi sizin gibi birkaç arkadaşta şanssızlık yaşadı bu üründe..

hakkınızda hayırlısı olsun şimdiden. İnşallah istediğiniz gibi sonuçlanır:ok

Açıkçası bu TV aldığımda çok büyük beklentilerim yoktu. Zaten kilitlenme olayı olmasaydı bir şekilde idare ediyordum. Smart için MiBox S aldım ve onunla işimi görüyordum. Fakat her ne kadar TV nin smart özelliğini kullanmasam da bu sefer karşıma farklı bir şekilde çıktı. TV ses açıp kapatırken bile donması baya can sıktı. Şu an serviste ve 2 gündür TV yok. Bu şekilde olmasını kesinlikle istemiyordum. Bir şekilde bir an önce işimiz bir şekilde hallolur umarım. Amacım üst seri yada para iadesi değil. Sadece para iadesi bir temenni.

Bir hata yaptım Lenovo i3 işlemcili PC aldım ve işimi görür dedim. Her gün pencereden atasım var. :) Bir hata yaptım ucuza General Mobile telefon aldım ve defalarca servise gittim. Şimdi telefon kenarda duruyor ve kullanılmıyor. Bu televizyon içinde aynı şeyleri düşünmeye başladım. Şanstan öte, göre göre lades olmakta var. Mesela bazı görüntüler bana çok kötü geliyor. Aynısını başkası izleyince güzel diyor. Telefon içinde, güzel telefon diyor, fakat telefon bana oldukça yavaş geliyor. Bu kişiden kişiye değişiyor.

Ayrıca gelen servis elemanı, bu tv için esprili şekilde beyinsiz demiş. :)

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40

Açıkçası bu TV aldığımda çok büyük beklentilerim yoktu. Zaten kilitlenme olayı olmasaydı bir şekilde idare ediyordum. Smart için MiBox S aldım ve onunla işimi görüyordum. Fakat her ne kadar TV nin smart özelliğini kullanmasam da bu sefer karşıma farklı bir şekilde çıktı. TV ses açıp kapatırken bile donması baya can sıktı. Şu an serviste ve 2 gündür TV yok. Bu şekilde olmasını kesinlikle istemiyordum. Bir şekilde bir an önce işimiz bir şekilde hallolur umarım. Amacım üst seri yada para iadesi değil. Sadece para iadesi bir temenni.

Bir hata yaptım Lenovo i3 işlemcili PC aldım ve işimi görür dedim. Her gün pencereden atasım var. :) Bir hata yaptım ucuza General Mobile telefon aldım ve defalarca servise gittim. Şimdi telefon kenarda duruyor ve kullanılmıyor. Bu televizyon içinde aynı şeyleri düşünmeye başladım. Şanstan öte, göre göre lades olmakta var. Mesela bazı görüntüler bana çok kötü geliyor. Aynısını başkası izleyince güzel diyor. Telefon içinde, güzel telefon diyor, fakat telefon bana oldukça yavaş geliyor. Bu kişiden kişiye değişiyor.

Ben yine bu işin şans işi olduğunu tekrar edeceğim.. orta halli Lenovo bilgisayar almıştım Vatan'dan, yıllarca yoğun bir şekilde kullandım taki çocuk ekranı kırıncaya kadar.. öncesinde bir ton para verip HP almıştım elimde kalmıştı laptop... GM5 Plus aldım 800 tl'ye eşime inanılmaz memnun aylardır kullanıyor (öncesinde lg üst segment ve iphone kullanmasına rağmen).. 2000 liraya 4k 50 inch tv aldım BİM'den çatır çatır çalışıyor ve görüntüsünden de çok memnunum:hihi (maşallah diyin)

dediğiniz gibi burada kişisel beklentiler ve yorumlar değişken..

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36

Hocam benim aslında bu tv ile ilgili en çok merak ettiği çift çekirdekli bir cihaz mı yoksa 4 çekirdekli mi, ben de almak için 2300 bandına fiyatının inmesini bekledim (2800tl iken) sonra 2300 bandına indi ama stok bulamadım Ankara'da. Sonra da nasip değilmiş dedim ama içten içe hep acaba gerçekten çift çekirdekli mi cihaz diye de mrak etmişimdir.

M Çevrimdışı

Moon Star Turkey

Yeni Üye
13 Eki 2018
25
44
Hocam benim aslında bu tv ile ilgili en çok merak ettiği çift çekirdekli bir cihaz mı yoksa 4 çekirdekli mi, ben de almak için 2300 bandına fiyatının inmesini bekledim (2800tl iken) sonra 2300 bandına indi ama stok bulamadım Ankara'da. Sonra da nasip değilmiş dedim ama içten içe hep acaba gerçekten çift çekirdekli mi cihaz diye de mrak etmişimdir.

Çekirdek olayını bilmiyorum. Servis ben evdeyken getirirse sorarım.
Bu arada beni en sevindiren olay Vestel servisinin oldukça ilgili olması. 10 üzerinden 10 iş yapıyorlar.
Benim televizyonun parçası değişecekmiş. Hangi parçanın olduğu belli değil. Benim tv gelene kadar beni mağdur etmemek için ücretsiz tv getirecekler.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
arkadaşın dediği gibi elektronik şans işi. her modelde her markada hatalı sorunlu bir ürün olabilir. herhangi bir ürün için alışveriş sitelerindeki yorumlara bakın, ürünü övenlerde olur ürüne sövenlerde, oysa teoride herkese aynı malzeme gönderilir ama şikayet edenlerin ürünleri belki sorunludur belkide kişisel beklentiyi karşılayamamıştır.

televizyonda sorun olduğunu düşündüğünüz için servis desteği talep etmişsiniz, parça değişimi sonrası sıkıntı devam ederse önce ücret iadesi yada değişim için servis kaydı oluşturun, talep olumsuz sonuçlanırsa tüketici hakları hakem heyetine ayıplı/kusurlu mal olarak dava açın, kazanırsınız.

aynı televizyonu kullanıyorum ve 1-2 ufak sorun dışında göze batan rahatsız eden herhangi bir sıkıntıya denk gelmedim. o bahsettiğim 1-2 sıkıntıda kendi gereksiz kurcalamalarım sonucunda olan sıkıntılardı. şu anda tv fiyatları fizan olmuş, 2250 liraya bu kalitede bu ebatta 3 yıl garantili 50" uhd tv bulursam bir tanede yedek alırım, 43" toshiba fhd a101de 2200 lira olmuş, o yüzden alınan mal her zaman iyidir, iyi ki o dönemde denk getirip almışım diyorum.

narsilbjk Çevrimdışı

narsilbjk

Aktif Üye
27 Eki 2018
56
41
Bu aralar netflix veya youtube donma sorunu yaşayan var mı acaba ? Ayrıca yeni sürüm gibi gelme gibi durum var mı acaba ?

juxbox Çevrimdışı

juxbox 

Aktif Üye
9 Tem 2018
154
42
Bu aralar netflix veya youtube donma sorunu yaşayan var mı acaba ? Ayrıca yeni sürüm gibi gelme gibi durum var mı acaba ?
netflix ve youtubede sorun yaşamadım hiç aksine youtubede gağlantı yavaş olsa bile hiç bir takılma sorunu yaşamadım. şuanki son sürüm https://tavsiyeforumu.com/konu/mb130-toshiba-qui-v43580-yeni-yazilim.2975/

bakabilirsin yanlız bu sürümde 2 sefer tv açıldıktan sonra renklerde soluk ve karışıklık sorunu yaşadım ekran ayarlarından modları değişince düzeldi sanırım çekirdek yazılım ile ilgili bir hatadan kaynaklı diye düşünüyorum mod değişince düzeliyor ben tv yi spor modunda kullanıyorum tv özellikle fhd ve 4k filimler çok iyi görüntü kalitesi var torrentleech sitesinden hdr 10 filimleri indiriyorum mükemmel görüntü ile izliyorum.

not : alt yazı sorunu yaşayan arkadaşlar filimle indirdikleri alt yazı isimlerini aynı yaparlarsa hiç bir sorunla karşılaşmazlar.

hdr 10 formatlı filimler fat 32 formatlı usb bellekler kopyalama izni vermiyor ntfs olarak biçimlendirip o şekilde yükleyin toshiba ntfs yi rahatlıkla okuyor

narsilbjk Çevrimdışı

narsilbjk

Aktif Üye
27 Eki 2018
56
41
netflix ve youtubede sorun yaşamadım hiç aksine youtubede gağlantı yavaş olsa bile hiç bir takılma sorunu yaşamadım. şuanki son sürüm https://tavsiyeforumu.com/konu/mb130-toshiba-qui-v43580-yeni-yazilim.2975/

bakabilirsin yanlız bu sürümde 2 sefer tv açıldıktan sonra renklerde soluk ve karışıklık sorunu yaşadım ekran ayarlarından modları değişince düzeldi sanırım çekirdek yazılım ile ilgili bir hatadan kaynaklı diye düşünüyorum mod değişince düzeliyor ben tv yi spor modunda kullanıyorum tv özellikle fhd ve 4k filimler çok iyi görüntü kalitesi var torrentleech sitesinden hdr 10 filimleri indiriyorum mükemmel görüntü ile izliyorum.

not : alt yazı sorunu yaşayan arkadaşlar filimle indirdikleri alt yazı isimlerini aynı yaparlarsa hiç bir sorunla karşılaşmazlar.

hdr 10 formatlı filimler fat 32 formatlı usb bellekler kopyalama izni vermiyor ntfs olarak biçimlendirip o şekilde yükleyin toshiba ntfs yi rahatlıkla okuyor

Şuan aynı sürümdeyim netflix de %20 gelince donma youtube video açınca direkt donma gibi sorunlar başladı 2-3 gündür.

narsilbjk Çevrimdışı

narsilbjk

Aktif Üye
27 Eki 2018
56
41
hayır sadece tivibu cihazım var o bağlı ethernet kablosunu da değiştirdim wifi den de bağladım , modem değiştirme denedim sorun aynı. Tv 'den hız testi yapıyorum 14/16 çıkıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt