Toshiba 43L2863DAT 43'' Full HD Smart Led TV 24 Mayıs A101 DE

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sanki gunes vurunca tv pek gozukmuyor gibi geldi bana psikolojik mi ne bundan önce tuplu tv vardı bu konu hakkında pek bilgim yok bugun kuruldu olmazsa iade edecem
Benim hoşuma giden bir televizyon. Hem özellik hem tasarım hem performans olarak beğendiğim ve önerdiğim bir tv. Tabi zevk ve renk meselesi
Ayrıca tüplü ile kıyaslama yaparsanız televizyon alamazsınız ?

T Çevrimdışı

Tahsin007

Yeni Üye
31 Ara 2018
6
41
Acaba ekran renk kontras ayarımı bozuk bi farklı geldi ya tuplu tv ye alişkın olunca

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Acaba ekran renk kontras ayarımı bozuk bi farklı geldi ya tuplu tv ye alişkın olunca
Ben ekran ayarlarından dinamik kullanıyor ve tavsiye ediyorum. Deneyiniz. Tuplu tv ekranı ile şu anki paneller kıyaslanamaz. Yapı gereği farklılıklar vardır. Zaten biz tecrübe sahibi insanlar tv yi cam karşısına koymayı tavsiye etmeyiz. Konu hakkında umarım ekran ayarları ve güncelleme ile düzelecektir.

T Çevrimdışı

Tahsin007

Yeni Üye
31 Ara 2018
6
41
Ekrani Fabrika ayarlarına getirdim dimanik kontrası actım tv kapattım actım görüntü mukemmel oldu ayarı yapıp tvyi kapattım actım bayıldık tvnin görüntüsüne tesekkur ederim

hduman Çevrimdışı

hduman 

Yeni Üye
2 Ocak 2019
19
40
Merhaba,

Yaklaşık 11 yıldır Arçelik Flat ekran tv kullanıyorum. Artık bazı sesler gelmeye başladı, açılma süresi de bayağı uzadı. Değiştirmek istiyorum. Bu zamana kadar hiç LCD Tv kullanmadım. Bu ürünü almayı düşünüyorum, özellik olarak aman aman bir beklentim yok. Dahili uydu olsun, HD yayın olsun, usb desteği oslun yeter. 10 ocak'ta A101'e 2099 TL nakit fiyatıyla geliyor. (3 taksit yapıyorlar ama benim max. 12 taksite kadar çıkmam lazım)

fakat bazı sorularım var;

1- USB'den yada Harici HDD'den film izlenebiliyor mu? İzlenebiliyorsa hangi formatta ve kalitede destekler? Birazda sırf bu özellik için alacağım :)
2- Yine USB'den yayınları kayıt etme özelliği varmı dır?
3- DLNA özelliği yok diye öğrendim, bu cep telefonunu Tv'ye bağlamaya yarayan bir özellik midir? (LG G4 Nougat 7.0 var)
4- Kurulumu kendimiz yaparsak, cihaz garanti dışı mı kalıyor? Yoksa kutuyu açtıktan sonra sadece servis kurulumu kapsamında mı kalıyor?

Sorularım şimdilik bunlar, vereceğiniz değerli bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Aykut

Yeni Üye
19 Ocak 2019
1
34
Sanki gunes vurunca tv pek gozukmuyor gibi geldi bana psikolojik mi ne bundan önce tuplu tv vardı bu konu hakkında pek bilgim yok bugun kuruldu olmazsa iade edecem
Merhaba bnde almayı düşünüyorum tv ye uygulama yükleniyormu
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Markalara takılmayın azizim zira iki markanında üreticisi aynı, VESTEL :ok

Yani ne aldığınız JVC, JVC
Ne de aldığınız TOSHİBA, TOSHİBA

Evet markaya özel specler var ancak VESTEL tv de kullanılan anakart ne ise bunlar da o :ok

Merhaba Toshiba tv de bnde almayı düşünüyorum tv ye uygulama yükleniyormu.

K Çevrimdışı

kutluhan_c

Yeni Üye
22 Ocak 2019
1
48
2gün önce Toshiba 43L2863 a101 den aldım.Bugün kurulumu nu yaptırdım.Görüntü ses kanal geçişlerinden memnunum.Tivibu iptv kullanıyorum ve kanal geçişleri son derece hızlı diyebilirim..Fakaattt bugün kü kurulumdan itibaren ne yaptım ne ettiysem birtürlü bu sorunu çözemedim. tivibunun ok yön tuşlarındaki alt tuşuna basınca televizyonu kapatıyor.neden böyle oluyor anlamadım..sorunun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.
Screenshot_20190122-230117_Video-Player.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
2gün önce Toshiba 43L2863 a101 den aldım.Bugün kurulumu nu yaptırdım.Görüntü ses kanal geçişlerinden memnunum.Tivibu iptv kullanıyorum ve kanal geçişleri son derece hızlı diyebilirim..Fakaattt bugün kü kurulumdan itibaren ne yaptım ne ettiysem birtürlü bu sorunu çözemedim. tivibunun ok yön tuşlarındaki alt tuşuna basınca televizyonu kapatıyor.neden böyle oluyor anlamadım..sorunun çözümü için yardımcı olursanız sevinirim.
Screenshot_20190122-230117_Video-Player.jpg
Kumandalar çakışıyor
Birinden feragat edeceksin ?
Yerinde olsam şöyle yapardım. Zaten tvibu kullanıyorsun. Tv nin önündeki lambaya bant koyardım kumanda algilamasin diye

F Çevrimdışı

felekman

Yeni Üye
2 Kas 2018
16
37
tv bence mükemmele yakın bir led tv. panel kalitesi güzel ayrıca kanal geçişleri ideal. ip tv oynatıyor. bu paraya bu özelliklerde bir televizyon almak imkansız. A101 olmasa biz bu televizyonu hiç göremezdik.

A Çevrimdışı

Akbaş

Yeni Üye
13 Mar 2019
1
37
Merhabalar Arçelik 49" TV ses var görüntü yok diye götürdüm teknik servis LED lerin değişeceğini söyledi 550 TL fiyat istedi dogrumudur acaba

D Çevrimdışı

drerdogan

Yeni Üye
24 Mar 2019
7
38
Merhaba arkadaşlar, geçen gün bu tvnın 49 olanını teslim aldım. İps görüntü sevdiğim için fena değil.

fakat şöyle bir sorunum var, hem kablolu hem kablosuz olarak bağlıyorum, menüde bağlandı diyor fakat herhangi bir uygulama açılmıyor, bağlantı ve ayarları kontrol edin diyor. Tv yi sıfırladım, ilk başta çıkan onayların hepsi işaretli. İnternette sorun yok bu arada, diğer cihazlardan bağlanıyorum. Telefondan internet paylaştım, sonuç yine aynı. Sorun hakkında fikri olan paylaşırsa çok mutlu olurum. Konuyla ilgili fotoğraflar ektedir.

IMG_20190324_132611.jpg

IMG_20190324_132751.jpg
IMG_20190324_132701.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba arkadaşlar, geçen gün bu tvnın 49 olanını teslim aldım. İps görüntü sevdiğim için fena değil.

fakat şöyle bir sorunum var, hem kablolu hem kablosuz olarak bağlıyorum, menüde bağlandı diyor fakat herhangi bir uygulama açılmıyor, bağlantı ve ayarları kontrol edin diyor. Tv yi sıfırladım, ilk başta çıkan onayların hepsi işaretli. İnternette sorun yok bu arada, diğer cihazlardan bağlanıyorum. Telefondan internet paylaştım, sonuç yine aynı. Sorun hakkında fikri olan paylaşırsa çok mutlu olurum. Konuyla ilgili fotoğraflar ektedir.

IMG_20190324_132611.jpg

IMG_20190324_132751.jpg
IMG_20190324_132701.jpg

Biraz bekleyip uygulama açmayı denediniz mi?
Belki henüz IP alamamıştır?

Onun haricinde nedeni nedir bilemem.
F fikoloji TEKNOwest teknovest size yardımcı olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt