Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

A Çevrimdışı

AKINA

Yeni Üye
15 Eki 2018
25
48
Sayın Ado Bey.En sonunda Vestel 55UD9300 Modelini dün Aldım.Servis Kurulumu yaptı,En Kısa zamanda,Şu Ayarları Yapıp,Forumda Kendi Açtığım Başlıkta Detaylı Tecrübelerimi Paylaşacağım.Fakat Uydu yayınlarda,HD Kanallarda Görüntü Ayarlarını Bir türlü Yapamadıkmı bilmiyorum.Kanallarda Görüntü,Puslu Gibi Net ve Canlı Değil.Bu Ayarlar En Güzel Nasıl Yapılır,Yada Sizce Televizyonda mı Bir Sorun var.Youtube den 4K video açıyorum,görüntü daha iyi fakat Kendi Uydusu üzerinden,Kanalların Görüntüsü,Puslu ve Cansız.Lütfen Bilgi Verir misiniz.Şimdiden Vakit Ayırıp Bilgi Verdiğiniz İçin Çooookk Teşekkürler.

IMG_20181027_160744.jpg
IMG_20181027_144350.jpg
IMG_20181027_144313.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın Ado Bey.En sonunda Vestel 55UD9300 Modelini dün Aldım.Servis Kurulumu yaptı,En Kısa zamanda,Şu Ayarları Yapıp,Forumda Kendi Açtığım Başlıkta Detaylı Tecrübelerimi Paylaşacağım.Fakat Uydu yayınlarda,HD Kanallarda Görüntü Ayarlarını Bir türlü Yapamadıkmı bilmiyorum.Kanallarda Görüntü,Puslu Gibi Net ve Canlı Değil.Bu Ayarlar En Güzel Nasıl Yapılır,Yada Sizce Televizyonda mı Bir Sorun var.Youtube den 4K video açıyorum,görüntü daha iyi fakat Kendi Uydusu üzerinden,Kanalların Görüntüsü,Puslu ve Cansız.Lütfen Bilgi Verir misiniz.Şimdiden Vakit Ayırıp Bilgi Verdiğiniz İçin Çooookk Teşekkürler.

IMG_20181027_160744.jpg
IMG_20181027_144350.jpg
IMG_20181027_144313.jpg

Selamlar;

Ürününüz hayırlı olsun. :ok

MB130P ve SAMSUNG panelde WCG desteği olmasına rağmen renkleri beğenmediyseniz öncelikle 3.62.13 sürüm yazılımı yükleyerek bir kontrol etmenizi rica ederim.

Sonrasında arzu ederseniz 3.62.29 ve 3.62.30 da deneyebilirsiniz ancak eğer şikayetiniz renk kaynaklı ise 62.13 ü beğenirsiniz diye düşünüyorum.

Uygulayarak bilgi vermenizi rica ederim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Ustam Merhaba, LG 50 LF 650 V marka tv 3 gün önce çalışırken kendiliğinden ekranın alt tarafında gölgelenmeler oldu tv yi kapatıp biraz bekledim ve tekrar açtım, bu sefer gölgeler ekranın farklı bölgelerinde oluştu, ertesi gün ise ekranın ortasında oluştu ve hiç değişmedi videosunu çektim ve bir kaç tane tv tamircisine gösterdim 2 tamirci PANEL arızası gittiği yere kadar bu şekilde kullan sonra at çöpe dedi 1 tamirci ise arızanın led'ten kaynaklandığını ve ledlerin TAMAMININ değişeceğini orijinal ledlerini takacağını ve ücretin 600 tl olduğunu tv yi bu şekilde kesinlikle kullanmamamı söyledi, hal böyle oluncada kafam karıştı iki farklı görüş aldım size danışayım dedim. bu konu hakkında sizin görüşünüzüde almak isterim sorun ledlerde mi yoksa panelde mi, ayrıca ledlerin orijinal olup olmadığını nasıl anlarım kanalınızdaki videoların bi çoğunu izledim (18 ekim 2018 tarihli
Led ve LCD TV Tamire vermeden önce Dikkat. Dolandırılmayın) konu başlıklı videodaki sorunlarla karşılaşmamak için, bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

ustam ekran görüntüsü için 2 video çektim 2. videonun 1.12 ci saniyesinde ekrandaki sorun daha net görünüyor gibi videoları sizin maile attım

Selamlar Azizim;

Sizin tv biraz çoklu organ yetmezliğinden mefta denecek duruma gelmiş :)

Şaka bir yana durum şu.

1- Led barlar %100 değişecek zira zaten hele ki LG tv lerin klasik hastalığıdır led hüzme kırıcıları yani halk tabiri ile led şapkaları düşmüş.
2- Muhtemelen chiplerin bir tanesinin patlaması sonucu polarizer katman deforme olmuş
3- Videolardan gördüğüm kadarıyla Hücre sağlam gibi duruyor yani çöpe atılmayabilir
4- led barların fiyatı 250 ile 350 arası değişkendir bu modellerde. 600 Abartılı bir rakam değil ancak
4-A) Mutlaka pazarlık ediniz 500'e kurtarırsa iyi olur sizin için (Burada emekçi ustalarımızın haklarını da korumaya çalışıyorum)
4-B) Her ne olursa olsun mutlaka öncesinde %100 panelde o siyah lekenin kalmayacağının garantisini alarak ücreti onaylayınız.

Şu videoda ve altındaki videoda şapkaları olan ve olmayan led barları görebilirsiniz.

Malzemeler kesinlikle orijinal olmayacak onun garantisini veririm size :)
Bu markanın servisi bile led barları nereden alıyor biliyoruz, Normal tamirci nereden buluyormuş orijinalini :kiskis

1 Yıl garanti isteyiniz :ok

Z Çevrimdışı

Zahit

Yeni Üye
27 Eki 2018
4
35
#avdo abı kolay gelsin mb91 versiyon yükseltimntelvizyon açılmıyor ne yapmam gerek

M Çevrimdışı

Memo60

Yeni Üye
8 Eki 2018
7
29
Ado hocam selamlar sizden öneri olarak 65 inç tv istemiştim siz Samsung 65 nu7100 ve 65 mu 7000 i önermiştiniz bütçeme göre (7000) ben geçen Vestel’in 75ud9650 sini gördüm sizce vestel mi Samsung mu? Konsol olarak bağlamasamda olur tv ye asıl önem verdiğim görüntü.

V Çevrimdışı

Viprance

Yeni Üye
28 Eki 2018
2
55
Selamlar Azizim;

Sizin tv biraz çoklu organ yetmezliğinden mefta denecek duruma gelmiş :)

Şaka bir yana durum şu.

1- Led barlar %100 değişecek zira zaten hele ki LG tv lerin klasik hastalığıdır led hüzme kırıcıları yani halk tabiri ile led şapkaları düşmüş.
2- Muhtemelen chiplerin bir tanesinin patlaması sonucu polarizer katman deforme olmuş
3- Videolardan gördüğüm kadarıyla Hücre sağlam gibi duruyor yani çöpe atılmayabilir
4- led barların fiyatı 250 ile 350 arası değişkendir bu modellerde. 600 Abartılı bir rakam değil ancak
4-A) Mutlaka pazarlık ediniz 500'e kurtarırsa iyi olur sizin için (Burada emekçi ustalarımızın haklarını da korumaya çalışıyorum)
4-B) Her ne olursa olsun mutlaka öncesinde %100 panelde o siyah lekenin kalmayacağının garantisini alarak ücreti onaylayınız.

Şu videoda ve altındaki videoda şapkaları olan ve olmayan led barları görebilirsiniz.

Malzemeler kesinlikle orijinal olmayacak onun garantisini veririm size :)
Bu markanın servisi bile led barları nereden alıyor biliyoruz, Normal tamirci nereden buluyormuş orijinalini :kiskis

1 Yıl garanti isteyiniz :ok

Verdiğiniz bilgilerden dolayı Teşekkür Ederim Adem Usta

D Çevrimdışı

Daviddilbura

Yeni Üye
3 Eki 2018
38
Adem Helvacı Ado adem abi bi canlı yayın açacaktın geçen hafta ne oldu soru cevap alındımı sayfayı bulamadım linki lazım.. laptopum bozuk giremiyorum şu sıralar

H Çevrimdışı

haldida

Yeni Üye
2 Eki 2018
13
34
Adem Helvacı Ado üstad merhaba;
sizin engin görüşlerinizi dikkate alarak geçen gün a101 deki toshiba 43L2863DAT tv den aldım. Tv gerçekten ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor, sizin paylaşımlarınız sayesinde bu modelde karar kıldım. Bunun için teşekkür ederim.
Tv de kafama takılan bir şey var. Bu tv ye kulaklık jack ından 5.1 hoparlör bağladım fakat tv kumandası üzerinden volume değiştiremiyorum.
Diğer tv olan vestel 40fb5050 de böyle bir sorun ile karşılaşmamıştım. fakat toshiba da 5.1 i takınca sesini tv kumandasından kısıp açmamıyorum. bir çözümü var mıdır Üstad?

A Çevrimdışı

AKINA

Yeni Üye
15 Eki 2018
25
48
Selamlar;

Ürününüz hayırlı olsun. :ok

MB130P ve SAMSUNG panelde WCG desteği olmasına rağmen renkleri beğenmediyseniz öncelikle 3.62.13 sürüm yazılımı yükleyerek bir kontrol etmenizi rica ederim.

Sonrasında arzu ederseniz 3.62.29 ve 3.62.30 da deneyebilirsiniz ancak eğer şikayetiniz renk kaynaklı ise 62.13 ü beğenirsiniz diye düşünüyorum.

Uygulayarak bilgi vermenizi rica ederim :ok
Sayın Ado Bey,Tatil gününüzde bile çooookk Değerli Vaktinizi Ayırıp,Bilgi verdiğiniz için Çooookkkk Teşekkürler.Kurulum Esnasında Servise,Yazılımla ilgili talebimi iletip,Kendilerinin Kurulumdan sonra,Televizyonu İnternete bağlayıp,Menü güncelleme ile Televizyonun Güncellemesini yapmalarını İstedim.Fakat bana,Garanti kapsamında olduğu için,Müşterilerin,Bu tür Şeyleri Yapmaları Sakıncalı Olduğu için,Televizyonun İlk Montaj,Kurulum Esnasında Bile,Ayarlardan,Otomatik Güncellemeyi Kapattıklarını,Kendilerinin,Daha Sonra Gelerek,Flash Bellekle Güncelleme Yapacaklarını Söylediler.Bende Sizin Buradan MB130 Anakart için 25.10.18 Tarihli Güncelleme Numarasını Söyledim.Bakalım ne olacak.Birde Vestelin Sitesinde 55UD9300 de HDR Var Gözüküyor.Fakat Benim Televizyonda PS4 PROyu Bağlandığımda,Televizyonunuz HDR Özelliğini Desteklemiyor,Yok Diyor.Servis Geldiğinde,HDR yi,Yükleme Yöntemiyle Yaptığında Sağlıklı Olurmu,Yani Ben Artık,Gönül Rahatlığıyla,Televizyonumda HDR Var diyip,Gerçek HDR Özelliğini Kullanabilirmiyim.Çok Uzun Oldu,Fakat İnanın,Sizin Fikirleriniz Benim İçin Çoookkk Değerli.İlgilenip Cevap Vereceğiniz için,Çooookk Teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam selamlar sizden öneri olarak 65 inç tv istemiştim siz Samsung 65 nu7100 ve 65 mu 7000 i önermiştiniz bütçeme göre (7000) ben geçen Vestel’in 75ud9650 sini gördüm sizce vestel mi Samsung mu? Konsol olarak bağlamasamda olur tv ye asıl önem verdiğim görüntü.
75UD9650 Almadan evvel kısacık zaman ayırıp şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim :ok

Sonra yine görüşelim sizinle :ok

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Bende olması lazım, pazartesi bana hatırlatın lütfen, bakıp cevap yazarım, var ise Salı günü kargolarım size :ok
Merhabalar Adem hocam . İlginize çok teşekkür ederim. P.tesi hatırlat demiştiniz. Kusura bakmayın vaktiniz olursa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Farklı yerlerde de sordum da sadece ayağa 2.el tv parası istiyor insanlar .

Müsait vaktinizde bir bakabilirseniz birde borcum ne kadar olur size göndereyim. Çok teşekkür ederim

32VH5906.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar Adem hocam . İlginize çok teşekkür ederim. P.tesi hatırlat demiştiniz. Kusura bakmayın vaktiniz olursa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Farklı yerlerde de sordum da sadece ayağa 2.el tv parası istiyor insanlar .

Müsait vaktinizde bir bakabilirseniz birde borcum ne kadar olur size göndereyim. Çok teşekkür ederim

32VH5906.jpg
Hmmm bunun aynısı yok ama bendekinin de vida yuvaları uyması lazım sizin tv ye.

Eğer oluyor ise sorun yok ben ücretsiz yollayacağım zaten. Sadece kargonuzu ödersiniz o kadar.

Forumda bu güne kadar hiç ticaret yapmadım azizim. Para alışverişleri benim karakterime ters biraz :ok

IMG_20181029_172631.jpg
IMG_20181029_172624.jpg

Vida delikleri yatay da 7cm, dikey de 3cm

Geri
Üst Alt