Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam konu açmıştım ama bu soru cevap başlığını yeni farkettim. Buraya yazayım müsadenle. Adem Helvacı Ado

Merhabalar.

Tv bu. Aslında çok memnundum aletten. Geçen yıl garantisi bittikten hemen sonra elektrik gidip geldi ve televizyon birdaha açılmadı. Tamirciye götürdüm anakart değişicek dedi. 650₺ istedi. Servisi aradım tamir yapmıyoruz 750₺ anakart ücreti dedi. Bende tamir ettirebileceğim bir yer ararken 200₺ ye anakartı bulup sipariş verdim. Acilen şehit dışına çıkınca kargo gelmiş ve iş yerinde duruyordu. Bu yüzden iade edemedim. Gelen anakart tvyi çalıştırıyor. Ancak tvnin 3d ve wifi özelliği çalışmıyor. Çünkü anakartta takmam gereken diğer soket için bir giriş bulunmuyor.

Geçenlerde maç izlerken topu falan uzarken görmeye başladım. Eskiden de böylemiydi bilmiyorum. Açıkcası maç izlemişliğimde yoktu. IP tvdendir dedim. Laptobu bağlayıp maç açtım yine aynı. Mesela nat geo açıyorum herhangi bir problem yok. Ancak maç izlemek imkansız bildiğiniz gözüm yoruluyor.
Şimdi benim merak ettiğim.
- Bu sorun anakarttandan mı kaynaklanır?
- Eğer anakarttan kaynaklanıyorsa tamiri mümkün müdür?

Not: Eski anakartı takınca ekrana beyaz bir parlama gelip gidiyor. Tam beyaz bir ekran değil böyle bi tetikleyip gidiyor.
Selamlar; Anakartların koları %100 uyumlu değil sanırım :alala

Eğer durum böyle ise performans sorunları yaşamanız normaldir lakin IPS panel ve smr değerinin düşük olması nedeniyle ben yaşadığınız ghosting effect sorununu anakarta bağlamak istemem ilk planda. IPS panellerde sıklıkla gördüğümüz vertical banding ve ghosting effect sorunlarına yabancı değiliz zira.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
omu bumu derken vestel 55 UD 9300 almış bulunmaktayım inşaallah hayırlı olur :)

panel ve anakart bilgisi rica edebilirmiyim.

elimden geldiğince acemi görüşlerimi de hafta içinde iletmeye çalışacağım.

20181010_201403.jpg

SAMSUNG VA
MB130P

:ok

Y Çevrimdışı

ysakay

Yeni Üye
10 Eki 2018
7
34
Selamlar; Anakartların koları %100 uyumlu değil sanırım :alala

Eğer durum böyle ise performans sorunları yaşamanız normaldir lakin IPS panel ve smr değerinin düşük olması nedeniyle ben yaşadığınız ghosting effect sorununu anakarta bağlamak istemem ilk planda. IPS panellerde sıklıkla gördüğümüz vertical banding ve ghosting effect sorunlarına yabancı değiliz zira.
Yorumunuz için teşekkürler. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Gerekirse orjinal anakart alıcam. Eğer sorun başkaysa boşuna para vermekte istemiyorum açıkcası.

L Çevrimdışı

Lucifer

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
42
Ustad cevaplarin icin tesekkur ederim tv dun aksam teslim edildi aksam tv yi kapatirken gozume birsey ilisti fotograf taki durum normal mi yoksa bir kusur mu var birde ekrani temizlemek icin ne kullanmaliyiz

20181010_221938.jpg

zembla Çevrimdışı

zembla

Yeni Üye
20 May 2018
32
45
Adem bey merhaba

4500 tl bütçem var biraz daha zorlayabilirimHafta sonu tv almak ıstıyorum.sizin önerdıgınız bır televizyonu alabılırım.İnternete baglanıp fılım izlerim.İleriki zamanlarda ps4 alabılırım.Bunların harıcınde extra bişi yok.Yardımcı olmanızı rica ederim.

Son düzenleme:
X Çevrimdışı

xenofx

Yeni Üye
8 Eki 2018
39
42
Adem bey merhaba, bir tv nin özelliklerine bakacaktınız ips panel olup olmadığı gibi.

55uhl600
vpaz: 20273894
sn: 8014556 800788

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yorumunuz için teşekkürler. Sorun sizce neyden kaynaklanıyor olabilir? Gerekirse orjinal anakart alıcam. Eğer sorun başkaysa boşuna para vermekte istemiyorum açıkcası.
Yanlış anlaşılmasın buradan %100 doğru teşhis koymak mümkün değil takdir edersiniz, bu nedenle öncelikle teyit etmek şart, ancak belirttiğim üzere ıps panellerde ve smr değeri düşük ürünlerde bu zaten bilinen ve yaşanan bir durumdur :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado abi benim sorum başka :) Fethiye'de mi yaşıyosun :)
Hayır ama yakınım :ok

Önceden Fethiyede yaşıyordum Tuzla mahallesinde. Ondan önce Milasta, Ondan önce yine Fethiye de, Ondan önce Bodrumda Turgutreiste, Ondan önce İzmir Buca, Ondan önce Kuşadası, Ondan önce Didim, Ondan önce yine Kuşadası, Ondan önce İzmir, Ondan önce Eskişehir :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey merhaba

4500 tl bütçem var biraz daha zorlayabilirimHafta sonu tv almak ıstıyorum.sizin önerdıgınız bır televizyonu alabılırım.İnternete baglanıp fılım izlerim.İleriki zamanlarda ps4 alabılırım.Bunların harıcınde extra bişi yok.Yardımcı olmanızı rica ederim.
Hoşgeldiniz Azizim;

Yan açılardan izlemeniz olacak mı?
PS4 düz mü yoksa pro mu?

Geri
Üst Alt