Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

L Çevrimdışı

Linky

Yeni Üye
14 Eyl 2018
13
29
Hocam merhabalar,

https://tavsiyeforumu.com/konu/17mb211-0-56-1-0-surum-guncel-cekirdek-yazilim-13-06-2018.1782/unread

Bu linkte vermiş olduğunuz yazılım.

IMG_20180919_205639.jpg
IMG_20180919_205353.jpg

Bu tv'ye uyar mı? Yüklesem sorun olur mu?

Saygılarımla.

L Çevrimdışı

Lucifer

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
42
Merhaba pc monitoru olarak kullanmak,4K film izlemek oyun oynamak ve tv olarak da kullanmak üzere cihaz arayisindayim vestelin ud8400 modelini gozume kestirdim bu model bahsettigim kriterler acisindan fiyat performans olarak uygun mudur veya ayni yada yakin fiyat araliginda onerebileceginiz bir model var mi.

Son olarak 49 ud8400 internette taptigim arastirmalar da vestel sitesinde 3700 diger 3. Sinif online kaynaklarda 2700 tl arada ki 1000 tl fiyat farki olduk ca dusundurucu bu farkin sebebi ne olabilir
Simdiden tesekkurler .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba pc monitoru olarak kullanmak,4K film izlemek oyun oynamak ve tv olarak da kullanmak üzere cihaz arayisindayim vestelin ud8400 modelini gozume kestirdim bu model bahsettigim kriterler acisindan fiyat performans olarak uygun mudur veya ayni yada yakin fiyat araliginda onerebileceginiz bir model var mi.

Son olarak 49 ud8400 internette taptigim arastirmalar da vestel sitesinde 3700 diger 3. Sinif online kaynaklarda 2700 tl arada ki 1000 tl fiyat farki olduk ca dusundurucu bu farkin sebebi ne olabilir
Simdiden tesekkurler .

Lucifer'i görünce ''oh lucifer oh laisse-moi rien qu'une fois'' geldi aklıma :)) Eseri çok severim :ok

Bahsi geçen model stabil ve rüştünü ispat etmiş bir model ols ada, bu modele özgü benim eleştirdiğim handikap, üretimde kullanılan 2 panelden hangisinin size denk geleceğinin belli olmamasıdır.

VA 2 ayrı panel olsa yine anlarım lakin bu üretimde hem VA hem de IPS panel var, bu durumda zaten smr değerinin 1000hz olması nedeniyle , her ne kadar benim alt limitim olan 800hz üzerinde ols ada modele göre düşük bulmama ilaveten eğer IPS panelde 1000hz olarak gelirse oyun konusunda taleplerinizi karşılamayacağını düşünürüm. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar konuya cevaplarım çok gecikmiş, muhtemelen başka mecralarda da cevap yazmışım o nedenle diğer mesajlarınıza cevap yazmıyorum.

Güncel sorular var ise yine yazın lütfen elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :ok

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Helvacı Ado çamaşır makinelerinin kazan litre hacmi nasıl hesaplanır? Örneğin Altus 7100ML kaç litre dir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado çamaşır makinelerinin kazan litre hacmi nasıl hesaplanır? Örneğin Altus 7100ML kaç litre dir?
Aslında litre demek hacim demektir zaten, yani bir alanın hacmi ne kadar ise, alacağı litre de o miktardadır. Matematik formüllerini iyi bilen arkadaşlar destek verirse daha iyi çözeriz lakin burada yarıçapı çağı hesaplarına hiç girmeden bunu silindirik değil de kare olarak düşünseydik en x boy x yükseklik şeklinde hesaplardık.

Çamaşır makinesinde de bize tamburun ölçüleri lazım, ben çap yarıçap vs o kadar matematik bilgim yok lakin derinlik 32cm, genişlik 49cm ve silindir olduğu için doğal olarak yükseklik de 49cm desem ortaya 70 küsür litre çıkar ki yanıltıcı olur.

Önemli olan net ölçüleri bilmek.

Kapağın kapandığında içine giren kısmı HARİÇ olmak üzere tamburun ölçülerini biliyorsak net hacmini yani litresini de hesaplarız elbette :ok

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Ado hocam merhaba, daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama, kısaca paneller arasınfaki farkları sormak istiyorum, Direct Led VA, Edge Led VA, Direct Led Ips ve Edge Led Ips, temel olarak piyasada bu paneller var sanırım, oledleri falan konu dışı tutuyorum.

Bunlar arasında VA ile IPS de olduğu gibi farklar var mı, yoksa kullanıcıların farketmeyeceği ölçüde mi farklar ? Misal Direct Led VA ile Edge Led VA arasında gözle görülür bir fark var mı ?

Bir de zahmet olmazsa, eğer incelemen varsa Philips 55Pus7303 ve LG 55sj800v tvlerin videolarını / linklerini rica ediyorum.

Kolay gelsin, iyi forumlar herkese

D Çevrimdışı

Deknosman

Yeni Üye
9 Eki 2018
5
37
Adem hocam merhaba, geçen hafta evdeki sigorta ve buatlardaki gevşemeden dolayı televizyonun beslemesi yanmış, beslemeyi kontrol ettiğimde şu sizin çok sevdiğiniz malzemelerden olan Varistör( :) ) havaya uçmuş, sigorta da gitmiş (bkz.linkteki resim). Varistör ile sigortayı değiştirdim, Şimdi cihaz çalışıyor panelde görüntü var ancak arka aydınlatma çalışmıyor. Ledlere galiba voltaj gitmiyor.
Bir de girişteki 27Mf 400V kondansatörler miadını doldurmuş gibi şişmeye başlamış uçları (Onları değiştireceğim)
Hocam sizce nedendir ledlerin yanmaması.

Beslemenin modeli 17IPS19-3
Panel LG marka

Ayrıca hocam sizi ve forumu tesadüfen YouTube'daki bir videonuzdan tanıdım,
Ürünleri tanıtırken yüzeysel değilde, teknik detaylardan daha fazlasına, ürünlerin kalbine (içine, kartına, devrelerine, üretim şekillerine), üzerindeki etiketten ziyade genlerine(asıl üreticisine vs.) inmeniz çok hoşuma gitti.

(Bende yeni bir ürün alınca illa bi içine bakarım (veya garantiden dolayı açamazsam netten demonte ve detay video/resimlerine bakarım. Genel özelliklerinden çok teknik detaylar, üretim yeri, üzerindeki markadan çok, asıl üreticisi, içindeki teknoloji vs...)

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

Deknosman

Yeni Üye
9 Eki 2018
5
37
Adem hocam merhaba, geçen hafta evdeki sigorta ve buatlardaki gevşemeden dolayı televizyonun beslemesi yanmış, beslemeyi kontrol ettiğimde şu sizin çok sevdiğiniz malzemelerden olan Varistör( :) ) havaya uçmuş, sigorta da gitmiş (bkz.linkteki resim). Varistör ile sigortayı değiştirdim, Şimdi cihaz çalışıyor panelde görüntü var ancak arka aydınlatma çalışmıyor. Ledlere galiba voltaj gitmiyor.
Bir de girişteki 27Mf 400V kondansatörler miadını doldurmuş gibi şişmeye başlamış uçları (Onları değiştireceğim)
Hocam sizce nedendir ledlerin yanmaması.

Beslemenin modeli 17IPS19-3
Panel LG marka

Ayrıca hocam sizi ve forumu tesadüfen YouTube'daki bir videonuzdan tanıdım,
Ürünleri tanıtırken yüzeysel değilde, teknik detaylardan daha fazlasına, ürünlerin kalbine (içine, kartına, devrelerine, üretim şekillerine), üzerindeki etiketten ziyade genlerine(asıl üreticisine vs.) inmeniz çok hoşuma gitti.

(Bende yeni bir ürün alınca illa bi içine bakarım (veya garantiden dolayı açamazsam netten demonte ve detay video/resimlerine bakarım. Genel özelliklerinden çok teknik detaylar, üretim yeri, üzerindeki markadan çok, asıl üreticisi, içindeki teknoloji vs...)

Arkadaşlar sorun çözülmüştür,
Girişteki 27Mf 400V kondansatörleri yeniledim aydınlatma geldi.

L Çevrimdışı

Lucifer

Yeni Üye
15 Tem 2018
7
42
omu bumu derken vestel 55 UD 9300 almış bulunmaktayım inşaallah hayırlı olur :)

panel ve anakart bilgisi rica edebilirmiyim.

elimden geldiğince acemi görüşlerimi de hafta içinde iletmeye çalışacağım.

20181010_201403.jpg

Y Çevrimdışı

ysakay

Yeni Üye
10 Eki 2018
7
34
Hocam konu açmıştım ama bu soru cevap başlığını yeni farkettim. Buraya yazayım müsadenle. Adem Helvacı Ado

Merhabalar.

Tv bu. Aslında çok memnundum aletten. Geçen yıl garantisi bittikten hemen sonra elektrik gidip geldi ve televizyon birdaha açılmadı. Tamirciye götürdüm anakart değişicek dedi. 650₺ istedi. Servisi aradım tamir yapmıyoruz 750₺ anakart ücreti dedi. Bende tamir ettirebileceğim bir yer ararken 200₺ ye anakartı bulup sipariş verdim. Acilen şehit dışına çıkınca kargo gelmiş ve iş yerinde duruyordu. Bu yüzden iade edemedim. Gelen anakart tvyi çalıştırıyor. Ancak tvnin 3d ve wifi özelliği çalışmıyor. Çünkü anakartta takmam gereken diğer soket için bir giriş bulunmuyor.

Geçenlerde maç izlerken topu falan uzarken görmeye başladım. Eskiden de böylemiydi bilmiyorum. Açıkcası maç izlemişliğimde yoktu. IP tvdendir dedim. Laptobu bağlayıp maç açtım yine aynı. Mesela nat geo açıyorum herhangi bir problem yok. Ancak maç izlemek imkansız bildiğiniz gözüm yoruluyor.
Şimdi benim merak ettiğim.
- Bu sorun anakarttandan mı kaynaklanır?
- Eğer anakarttan kaynaklanıyorsa tamiri mümkün müdür?

Not: Eski anakartı takınca ekrana beyaz bir parlama gelip gidiyor. Tam beyaz bir ekran değil böyle bi tetikleyip gidiyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam merhaba, daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama, kısaca paneller arasınfaki farkları sormak istiyorum, Direct Led VA, Edge Led VA, Direct Led Ips ve Edge Led Ips, temel olarak piyasada bu paneller var sanırım, oledleri falan konu dışı tutuyorum.

Bunlar arasında VA ile IPS de olduğu gibi farklar var mı, yoksa kullanıcıların farketmeyeceği ölçüde mi farklar ? Misal Direct Led VA ile Edge Led VA arasında gözle görülür bir fark var mı ?

Bir de zahmet olmazsa, eğer incelemen varsa Philips 55Pus7303 ve LG 55sj800v tvlerin videolarını / linklerini rica ediyorum.

Kolay gelsin, iyi forumlar herkese

Selamlar;

panel üretiminde kullanılan modüller, chipler, likit hücrelerin dizilim şekilleri, katman kalınlıkları vs vs vs inanılmaz derecede fark var üretimlerde.

Mesela biz yüzeysel olarak konuya SAMSUNG VA panel diyoruz da daha derin bilgiyi ara ki bulasın herkes sır gibi saklıyor o nedenle elimden geldiğince hemen her panelin performansını videolardan size sunmaya çalışıyorum.

ELED DLED kıyaslamalarını ve görüşlerimizi çok tartıştık dorumda, her ikisinin de kullanım alanına göre avantaj ve dezavantajları var aynen VA TN IPS ayırmlarında olduğu gibi.

Bu konuyla ilgili bir gün canlı yayın yapalım, inanın yazmakla bitmez ve derdimizi de yine de anlatamayız buna emin olun :ok

Geri
Üst Alt