Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

A Çevrimdışı

ahmetkartal89 

Yeni Üye
25 Haz 2018
18
35
Hocam benim tv 48 FD 7300. Birkaç tane iptv denedim ama bazıları açılıyor bazıları ise açılmıyor. Sebebi nedir acaba uzantılar genelde aynı ama

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar hocam,

Telefunken 50FB5050 modelini almayı düşünüyorum. Aklıma bir soru takıldı. Vestelle konuştum fakat böyle bir model göremiyoruz sistemde dediler. Anlam veremedim. Size sorayım dedim.

Hocam benim TV almaktaki amacım Netflix ve IPTV. Bu TV bu ikisini karşılar mı tatmin edici düzeyde? Smartı nasıl yani onu merak ediyorum.

Bir de bu model yerine aynı boyut ve fiyat bandında alternatif öneriniz var mı?

Şimdiden teşekkürler. (link eklemek yasak mı bilmiyorum modeli googlea yazınca tek site satıyor zaten :)

Selamlar;

Telefunken modelleri teknik olarak TF ve XT olarak ilerler azizim, FB ise VESTEL marka gurubuna ait bir tanımlama stilidir. Bu anlamda ne olduğu belli olmayan ürünlere her zaman olduğu gibi bulaşmamanızı tavsiye ederim.

50'' ürün bakyorsanız eğer, A101 de satılan 49'' TOSHİBA ürünü incelemenizi önerebilirim. Ancak IPTV konusunu @Umut Barış kardeşimiz bir irdelemeli :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tv geldi Adem Helvacı Ado hocam

Panel ve anakart nedir hocam.

IMG_20180914_231211.jpg

Selamlar;

LG IPS ve MB130P :ok

M Çevrimdışı

mdirgin

Aktif Üye
5 Eyl 2018
74
43
Ado Üstad merhaba

A101 den toshiba 43L2863dat model tv aldım. Tv nin seri numarası 8082329 801222’dir. Benim tv nin panel bilgisini paylaşabilirmisiniz. Birden tvnin yazılım versiyonu 1 18 50’dir. Tv yeni yazılım güncellemesi geldi dedi versiyon 1.24.00. Bu güncelleyemeyi yapmadım. Nedeni ise forumda bir arkadaş 49L2863 tvsine yüklemiş ve tvnin ekranı siyah ekran olarak kalmış. Yeni gelen 1.24 sürümlü yazılımı yükleyelimmi, bekleyelimmi. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Üstad merhaba

A101 den toshiba 43L2863dat model tv aldım. Tv nin seri numarası 8082329 801222’dir. Benim tv nin panel bilgisini paylaşabilirmisiniz. Birden tvnin yazılım versiyonu 1 18 50’dir. Tv yeni yazılım güncellemesi geldi dedi versiyon 1.24.00. Bu güncelleyemeyi yapmadım. Nedeni ise forumda bir arkadaş 49L2863 tvsine yüklemiş ve tvnin ekranı siyah ekran olarak kalmış. Yeni gelen 1.24 sürümlü yazılımı yükleyelimmi, bekleyelimmi. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem güncellemeyi kendisi çektiyse ve ekran karardıysa zaten sizin tedirgin olmanızı gerektiren bir durum yok, o firmanın sorunu. Lakin ilgili güncellemeden açıkçası benim haberim yok. Yazılım kaynağı belirtilirse ona göre bir soruşturabilirim. Ancak dediğim gibi Televizyon sistemden kendisi çektiyse benim bilgimin olmaması da normaldir :ok

T Çevrimdışı

tvacemisi

Yeni Üye
13 Eyl 2018
7
43
Sn Adem Helvacı Ado hocam, A101de satışta olan Toshiba 43L2864dat için bu seferki seride panelin farklı olabilme durumundan bahsedilmiş, rica etsem fotodaki bilgilerle kontrol edebilir misiniz TVyi, VA panelse tercih etmeyelim mi tecrübe sahibi olmadığımız dan dolayı, anakart olarak 43L3763 ten çok eksikliğini yaşarmıyız, lütfen cevaplar mısınız?

IMG_20180913_0902121b4647bf4a945d48.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sn Adem Helvacı Ado hocam, A101de satışta olan Toshiba 43L2864dat için bu seferki seride panelin farklı olabilme durumundan bahsedilmiş, rica etsem fotodaki bilgilerle kontrol edebilir misiniz TVyi, VA panelse tercih etmeyelim mi tecrübe sahibi olmadığımız dan dolayı, anakart olarak 43L3763 ten çok eksikliğini yaşarmıyız, lütfen cevaplar mısınız?

IMG_20180913_0902121b4647bf4a945d48.jpg
Selamlar azizim;

Öncelikle bilginizin kaynağını rica ediyorum sizden.

43L2863 model tv şu an için TEK KOD üzerinden üretilmektedir ve sadece ama sadece LG IPS panel kullanılmaktadır.

:ok

T Çevrimdışı

tvacemisi

Yeni Üye
13 Eyl 2018
7
43
Sn. Adem Helvacı Ado hocam, geçtiğimiz günlerde Umut Barış hocamızın forumda paylaştığı
'Sanırım bu seferki üretim karışık.
Geçen Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado hocamla konuşmuştuk bu konuyu.
Siz almadan evvel kodu alıp sorarsanız daha iyi olur. '
mesajına istinaden bilgi istemiştim, teşekkür ederim.
Ayrıca dikdörtgen bir odada pencere karşısına konumlandırmayı düşündüğüm bu TVden yeterli verim alır mıyım panel itibariyle?
Hocam bilgi eksikliğimizi mazur görün lütfen, inanın öğrenmek maksadındayım, anakart mevzusunda ne dersiniz, yazılım almayacak nitelikte midir, fazlaca başınızı ağrıttım, tekrar teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sn. Adem Helvacı Ado hocam, geçtiğimiz günlerde Umut Barış hocamızın forumda paylaştığı
'Sanırım bu seferki üretim karışık.
Geçen Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado hocamla konuşmuştuk bu konuyu.
Siz almadan evvel kodu alıp sorarsanız daha iyi olur. '
mesajına istinaden bilgi istemiştim, teşekkür ederim.
Ayrıca dikdörtgen bir odada pencere karşısına konumlandırmayı düşündüğüm bu TVden yeterli verim alır mıyım panel itibariyle?
Hocam bilgi eksikliğimizi mazur görün lütfen, inanın öğrenmek maksadındayım, anakart mevzusunda ne dersiniz, yazılım almayacak nitelikte midir, fazlaca başınızı ağrıttım, tekrar teşekkürler.

Hiç bir şekilde baş ağrısı yok azizim içiniz rahat olsun.

Bu tv nin bana göre tek eksisi ses performansı bir tık daha iyi olabilridi diye düşünmem, onun dışında gerek kozmetik yapısı, gerek LG IPS paneli, Gerek MB211S anakartı ve yazılım mühendisliği ile bu fiyata alınabilecek en ideal tv lerdendir :ok

T Çevrimdışı

tvacemisi

Yeni Üye
13 Eyl 2018
7
43
Hiç bir şekilde baş ağrısı yok azizim içiniz rahat olsun.

Bu tv nin bana göre tek eksisi ses performansı bir tık daha iyi olabilridi diye düşünmem, onun dışında gerek kozmetik yapısı, gerek LG IPS paneli, Gerek MB211S anakartı ve yazılım mühendisliği ile bu fiyata alınabilecek en ideal tv lerdendir :ok
Yardımınız için çok teşekkür ederim Adem Helvacı Ado hocam, kurulum sonrası umarım herşey istenilen düzeyde gerçekleşir, iyi çalışmalar dilerim. :ok :mutlu

Geri
Üst Alt