Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Sebebini bilemediğim bir şekilde (Bence temelinde spotçuların karakter yoksunluğu var) ikinci el konusuna hep ileri derece mesafeli yaklaştım ve mümkünse almadım, aldırmamaya da gayret gösterdim.

Letgo gibi bireysel satışların yapıldığı uygulamalardan GERÇEKTEN evindeki ürünü satan insanlardan alınan ürünlere lafım yok ancak işin içine maalesef ileri düzey sürüş tekniklerini aratmayacak çakallıkları bulaştıran küçük esnaf gurubunan özellikle böyle yüksek teknoloji ürünler alınmasına ben ASLA taraftar olmadım azizim.

Eğer o cesareti gösterecekseniz süreç ile ilgili bizleri de bildirmenizi gerçekten rica ediyorum sizden.

Tamam farkındayım fiyatlar aldı başını gitti lakin, yine de çözüm ikinci el olmamalı :ok

Anladım hocam 55mu7000 yada 55mu7400 dışında o aralıkta ne tavsiye edersiniz model olarak ?

o modellere eş değer modeller neler olabilir o konuda yardımcı olabilirseniz geri kalan süreç hakkında tabiki yazarım :)) bende sahibinden bulmak istiyorum ama şuanda tv sahipleri adam faturasını koymus 3.299 TL 'ye almıs fiyata 3.500 yazmıs 1 yıl kullanmıs tv yi nuh diyor peygamber demiyor.

65vu olsa 3.245'e alınır ama şu anda hiçbirşey yokki ortalıkta ondan 2.el alayım dedim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv geldi Adem Helvacı Ado hocam

Panel ve anakart nedir hocam.

IMG_20180914_231211.jpg

forumda var üstaıdım

V10109776 kodlu üretim LG IPS panel
V10112581 kodlu üretim SAMSUNG VA panel ile yapılmış

Sizin ürün ikinci nesil üretim (Yeni) ve SAMSUNG VA panel

Konu hakkında detaylı bilgilendirme

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-65ud8900-urun-incelemesi.485/

Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

İşin gerçeği ben hep sonuca baktım isme değil.

Daha önce yazdığım bir yazıda belirtmiştim. VESTEL in tedarikçisi olan 4 firma yani SAMSUNG LG CHİMEİ ve AUO markalarından CHİMEİ olanıinsana en çin malı hissi uyandırıyor. Yine enteresandır ki bu paneller içerisinde görüntü ekrandan fırlayacakmış gibi görüntü veren bir paneldir CHİMEİ

Mesela siz dediniz ki SAMSUNG olsun istemezdim. Ben de isterdim ki keşke AUO olsaydı sizin panel. (ciddiyim)

Yani markaya takılı kalmayın üründe benim yazılarımdan etkilenmeden gördüğünüz performansa odaklanın.

SAMSUNG panellere gelince;

VESTEL in 1 numaralı tedarikçisidir. VA yapıda üretilir (LG ler IPS dir)

VA ile IPS panelleri ayıran en temel özellikleri ise

VA = Yüksek kontrast ve Hızlı tepkime
IPS= zengin renk algoritması ve Daha geniş açıdan izleme olanağı

Yani Sizin tv açı duyarlıdır

Tam karşısından izlediğinizde aldığınız performans ile, yakın ve yandan izlediğinizde aldığınız performans farklıdır.
IPS panelde bu sorunu yaşamazsınız.

Sorun şu ki IPS apanellerin de tepkime hızı düşüktür. Yüksek hızlı sahnelerde ghosting efekti görme olasılığınız VA lara nazaran daha yüksektir (ki artık yazılımlarla bu sournlarıda çözdüler)

Yani sizin tv den daha iyi kontrast, Daha iyi tepkime süresi alırısnız, Renk algoritması IPS kadar yüksek değildir ve açı duyarlıdır aralarındaki temel fark budur ancak daha teknik detaylarında griden griye farklılıkları vs de vardır. :ok:

Y Çevrimdışı

YakamozKafe

Yeni Üye
13 Eyl 2018
2
46
Merhabalar, bu kadar emek - vakit ayırmak bravo ! epey süredir forumu takip edip okuyorum. benimde bir sorum olacak. salonumuza 65" bir tv düşünüyoruz. uydudan tv izlemek, internetten kaçırdığımız dizileri izlemek , kaliteli film indirebilirsem onları izlemek arada sırada pc bağlamak beklentilerimiz.. Fiyatı uygun olduğu için Vestel 65ud8900 (4170 tl) düşünürken fiyatları biraz arttı. Bu arada incehesapta Vestel 65ud9650t (4099 tl) diye bir model belirdi. bugünde internette gezinirken Hepsiburada da kampanya gördüm, Philips 65pus6703 (5500 tl)fiyatı makul göründü. Kısaca toparlarsak hangisini önerirsin üstadım ?

yardım yokmu?

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Hocam benim tv 48 FD 7300. Birkaç tane iptv denedim ama bazıları açılıyor bazıları ise açılmıyor. Sebebi nedir acaba uzantılar genelde aynı ama

Ücretsiz iptv linkler genelde kısa sürede iptal olabiliyor.
Bu nedenle aynı uzantıda olsa bile izleyememe durumunuz olabilir.
internet hızınız müsaitse aylık / yıllık iptv satınalmanızı öneririm.

G Çevrimdışı

guldali

Yeni Üye
12 Eyl 2018
2
39
Ado hocam. Annem icin 43 inch bi tv ariyorum. ozelliksiz duz bi tv. sadece goruntu iyi olsa ve sorun cikarmasa yeter. bide maksimum 2000 lira olursa sevinirim. bana onereceginiz bi tv varmi acaba, sizin oneriniz benim icin onemli. simdiden cok tesekkur ederim.

B Çevrimdışı

BatuhanTuf

Yeni Üye
18 Eyl 2018
2
29
Merhabalar, bir tanıdığımdan arızalanmış regal LD42F7441S model televizyon aldım. Mahalledeki televizyon tamircisine götürdüm, panel arızası var işine yaramayacaksa bende kalsın dedi, vermek istemedim. Televizyon çalışıyor gibi, kumandası bende yok, prize bağlıyorum televizyonun arkasındaki kontrol düğmesinden açıyorum görüntü olmayan bir şekilde açılıyor. Kapalıyken yanan kırmızı ışığı sönüyor ve arka beyaz led bar ışıklarının tamamı yanıyor. Fakat ekranda görüntü ve ses yok. Öylece kalıyor. Arkadaki düğmeden dilediğim gibi açma kapama yapabiliyorum ama hiçbir görüntü gelmiyor ekrana. Şuan araştırma içerisindeyim aynı sorunu LG marka bir tv de gördüm ve hdmi girişlerinin takıldığı ana kartı değiştirdi ve sorun çözüldü. Daha önce karşılaştığınız bir arızaysa çözüm yolu gösterebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. :)

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Merhabalar, bir tanıdığımdan arızalanmış regal LD42F7441S model televizyon aldım. Mahalledeki televizyon tamircisine götürdüm, panel arızası var işine yaramayacaksa bende kalsın dedi, vermek istemedim. Televizyon çalışıyor gibi, kumandası bende yok, prize bağlıyorum televizyonun arkasındaki kontrol düğmesinden açıyorum görüntü olmayan bir şekilde açılıyor. Kapalıyken yanan kırmızı ışığı sönüyor ve arka beyaz led bar ışıklarının tamamı yanıyor. Fakat ekranda görüntü ve ses yok. Öylece kalıyor. Arkadaki düğmeden dilediğim gibi açma kapama yapabiliyorum ama hiçbir görüntü gelmiyor ekrana. Şuan araştırma içerisindeyim aynı sorunu LG marka bir tv de gördüm ve hdmi girişlerinin takıldığı ana kartı değiştirdi ve sorun çözüldü. Daha önce karşılaştığınız bir arızaysa çözüm yolu gösterebilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. :)

tcon board da sorun var. Ankarada isen tamirci önerebilirim. Burda o yetenekte biri oldugunu sanmıyorum. Şunu şuraya lehimle ada değiştir v.s. diyecek :))

Geri
Üst Alt