Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado bey merhaba,belki hatırlarsınız pus7503 almıştım.Son günlerde bazı kanallar çekmemeye başladı ama geliyodu görüntü sonradan falan.FOX HD kanalları falan şimdi komple silindi.Trt1 falan ve bir kaç kanal kaldı.Neyse otomatik kanal güncellemeyi kapattım ve kanalları tekrar yükle diyince kanallar geri geldi.Ama kanallar çekmiyor.TRT 1 de falan görüntü güzel çekiyor ama fox hd falan çekmiyor.Uydudan kaynaklı bir sorun değil ondan eminiz.Servisi mi çağırmam lazım ? Ne yapmam gerekli ?
Selamlar azizim;

Eğer düşük sinyal kalitesi ve/veya oturmamış bir lnb polarite sorununuz var ise sistem güncelleme yapmaya çalışırken paketleri eksik alıyor olabilir. Biliyorsunuz tek bir frekans üzerindeki paket ile aslında size onlarca kanal geliyor, paketlerin tek birisini almaması dahi en çok izlenen kanallarda sorun yaşamanıza neden olabilir.

Çanağın önünü belli aralıklarla kapatan bir şey, Çanak standının (Borusunun) sallanıyor olması, lnb polaritesinin oturmamış olması, çanak yönünün oturmamış olması vs vs .

ÇANAKTAN KESİN EMİNİM SORUN YOK diyorsanız elbette burada bir uzman görüşünüze ihtiyacınız olacaktır zira yerinde sorun teşhisi gereken bir durum kalır geriye :ok

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adembey selamlar gerci size cokmesaj yazdım ama görmediniz 55 ud 9400 tv aldım panel bilgisi lütfen verirmisniz bırde kutu uzerinde hdr yazıo

IMG_20180813_163222f6a72034014bc6c7.jpg

IMG_20180813_164824353747d151d44e64.jpg

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
Selamlar, herhangi bir güncelleme görünmüyor, halen 3.16.12.0

tercihinize gelince,

MB110S anakartlı ve LG IPS panelli gayet güzel televizyondur.

Bilindiği üzere IPS panel olması nedeniyle futbol maçlarında (Merakınız var ise) vertical banding negatif görseli ile karşılaşabilirsiniz, bunun dışında yan açı performansı ve renk algoritması ile gayet doğru bir tercih olmuş :ok

Asıl önemli olan sizin görüşünüz.

Siz nasıl buldunuz TV yi ? :alala
İyi günler, sanırım yarın Hitachi 49ht1800ud televizyonum teslim edilir.
Daha önce de Vestel servis ile sorun yaşadığımı yazmıştım. Televizyonumu alalı 10 yıl oldu ve değişim zamanı da gelmişti. TV uyku modunda ve açılmıyordu. Önce kendi kendine uyku moduna geçiyordu.

Servisi çağırdım. Servis gelerek nesi var dedi ve anlattım. TV servise gitmesi gerek dedi. Yeni bir televizyon alacağım, görüntü kalitesi olarak tavsiye edeceğiniz bir model var mı diye sordum.
Aman Allah'ım, dediğime pişman oldum. Tenezzül ederek yarım ağız mağazalarda var benzeri bir cevap verdi ve TV alıp gittiler.
3-5 gün sonra yaptık anakart değişimi oldu ücret olarak toplam 400 TL civarında ücret diye getirdiler.
TV yine açtılar. Görüntü TV ekranına oturmuyor.
Görüntü titriyor.
Zamanla düzelir dediler.
Anakart değişimi yaptık dediler. Teslim fişini imzalayın dediler. Teslim fişlerine gördüğüm hataları yazdım ürünü teslim almayacağımı söyledim.
TV yine alıp geri götürdüler. Bir hafta sonra getirip teslim ettiler.
Yine görüntü tam oturmuyor haber izlerken uydu alıcısı kullandığım için kanal bilgisi ekranın sol alt yanında yarısı görünür ve haber vb izlerken geçen alt yazılar görünmüyordu.
Neyse uydu alıcısı ayarlarından uğraşarak ekran görüntü ayarlarından ekranı oturtmayı başardık.
Bu sefer de yine televizyon yine açılmamaya başladı. Açıldığı zaman uyku moduna bir süre sonra geçiyor.
Ekran da renkler bir birine karışıyor ve pikseller belli olmaya başladı. Bir süre sonra ekran düzeliyor. Kapatıp TV yi yine açınca yine aynı sorunlar başlıyor.
Yine servisi çağırdık.
Servis geldi. TV artık eski olduğu böyle hatalar olacağını, parçasının bulunamayacağını, anakart dan kaynaklanmadığını başka yerlerinde çıkan arıza olduğunu söylediler.
Ekran da renkler bir birine girmiş iken pikseller görünürken TV altında Vestel yazan yere hafifçe vurarak görüntü yine eski haline geldi.
Yani TV'ye görüntü güzel olsun diye yumruk atıyoruz.
Açılırken uyku modundan çıkması için uğraşıyoruz, TV izlerken birden uyku moduna yine geçiyor.
Anakart dan kaynaklanıyor ve anakart değişti ise bu arızalar neden oluyor? Parça garantisi kapsamında yine anakart değişimi istenmeli miyim?

Hitachi kurulumu için yine aynı servisi çağıracağım.
Televizyon kurulumu sırasında yapması gereken kontroller, ortaya çıkacak arıza eksiklik ile iade değişim gerekecek durumlar nelerdir?
Servisten, yeni aldığım TV nin değişim tamir vb durumu olursa bu süre içinde kullanacağım bir TV isteme hakkına sahip olmalımıyım?

Bu konularda bilgi rica ediyorum. Çünkü; burada ki servis de ciddiyet görmüyorum. İnsanlar umarsız davranıyorlar.
Eşim yanımdaydı tüm bunlar olurken.
Görmüş olduğumuz ekmeğine çalışan insanlara karşı saygı empati ile bunun yanında terbiye ve eğitim gereği bir erkek yanında kadını varsa kedi gibi olmalı. Tartışma kavga sürecine girmemesi gerekir.
Vestel'e de yazacağım. Daha önce yazdım. Kısacası biz de hata yok dediler.
inşallah eşim yanımda olmaz da içim de kalan sinirimi boşaltırım.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adem bey benım sorumolucak gerci bilmiyorumm tv 55 ınc olmasındanmı kaynaklanıo WCG HDR bu özellikler var ıse tv de daha net göstermesı gerekmezmı , 2016 aldıgım 48 ua 9300 ıle hemen hemen aynı görüntü daha iyi olabılırımıydı bılmiyorum görüntü . Aldıgıma pişman degılım ama (WCG-HDR) gibi teknolojınin sagladıgı görüntü bana sunması gerekmezmıydı . bu tv lerde tv de youtube den 4k vıdeolar gercekten hakkını verıo, güzel ama hd kanallrda 55 ınc oldugundanmı hafıf bozulmalar oluyo sd yayınlar zaten normal sürümü servis 13.0 yükselltık su bı gercekki tv ekranı büyüdükce görüntü kalıtesı düşüyor bu sadece vestelde mı yoksa tüm tvlerde mı tsk ederim

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
Az önce kargo aradı, teslim etmeye geliyorlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20180816_1317572a8cb388701fc88d.jpg
resim yükleme hata veriyor. Neyse yükledim umarım olmuştur. Model seri bu. Teslim ettiler ve servisi aradım. Yarın servis gelip kurulumu yapacak. Umarım müşterilerinin velinimet olduğunu hatırlarlar.

IMG_20180816_132143.jpg
IMG_20180816_132053.jpg
IMG_20180816_13201237b7b60d3e2ec1f1.jpg

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Captain

Yeni Üye
12 Ağu 2018
29
Cihaz mb211 anakart hatta dün geldi ve forumdan yazdığınız şekliyle yeni versiyon attım . Netflix kapalıydı onu açtım mis gibi oldu. Panel markasını merak ediyorum bir de .

Seri numarası 7889584 700044

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35

Cevap için teşekkürler

2-3 sorum daha olacak

1-) haziran yazılımı güncelmidir?

2-) Daha önce 55" kullanıyordum duvar ile oturma koltuğu arası mesafe 4.5 mt 50" cok kücük gelmez herhalde değil mi ? yoksa 55" bakınayım tekrar

3-) 750-800 tl civarı birşey yokmu 32" :)) full hd olması görüntüler az canlı olsun karıncalı olmasın diye

Geri
Üst Alt