Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

stevennaughton

Yeni Üye
29 Haz 2018
34
29
Ado bey merhaba,belki hatırlarsınız pus7503 almıştım.Son günlerde bazı kanallar çekmemeye başladı ama geliyodu görüntü sonradan falan.FOX HD kanalları falan şimdi komple silindi.Trt1 falan ve bir kaç kanal kaldı.Neyse otomatik kanal güncellemeyi kapattım ve kanalları tekrar yükle diyince kanallar geri geldi.Ama kanallar çekmiyor.TRT 1 de falan görüntü güzel çekiyor ama fox hd falan çekmiyor.Uydudan kaynaklı bir sorun değil ondan eminiz.Servisi mi çağırmam lazım ? Ne yapmam gerekli ?

R Çevrimdışı

ridvanbtmz

Yeni Üye
13 Ağu 2018
1
32
Merhaba Adı hocam bimden 50 inç jvc TV almıştım ölü piksel testi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Üstadım

3 sorum olacaktı

1-) JVC LT-49VU73T Ultra HD (4K)

nın 50vu73t ye göre ne farkı vardır?

birde 50vu73t için verdiğiniz haziran yazılımı guncel midir?

2 - ) ben bu tv den beinconnect hesabıma giriş yapıp mac izleyebilirmiyim ( smart olmadan )

3-) Mutfak için 24" - 27" yada 32" 1920x1080p tv önerirmisiniz. bim ve a101 baktım hd ready hep

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Captain

Yeni Üye
12 Ağu 2018
29
Adem Helvacı Ado

hocam netflix den film izlemek haber kanalları izlemek vs. maksadıyla 2100 tl ye seg 55scf7620 aldım smart full hd bir cihaz .
-Cihazda Spdif out mevcut o yüzden soundbarımı optik çıkışa bağlayabileceğim . Uygulamalarda da netflix ,blu tv ,tivibu vs. uygulamalar yüklüymüş.

Tek eksisi UHD ve 4K olmaması ama bunun dezavantaj olmadığını düşünüyorum . Sizin görüşünüz nedir acaba ?

S Çevrimdışı

serdargadder

Yeni Üye
30 Ocak 2018
19
54
Azizim dün tespit ettik ki, bilinçli midir değilimdir bilmiyorum bazı üyelerimiz yazılımı indirip kendisine aldıktan sonra başkalarının erişimine engel koyuyorlar. Ben de artık düzenleme seçeneğini kapattım maalesef.

Şu an dosyayı indirebiliyor olmanız gerekir :ok
evet hocam indirdim yükledim. şöyle bir sıkıntım var. yayın izlerken birden gidiyor sinyal ve kalite 0 a düşüyor ve 1 2 saniye içinde geri geliyor. çanak ve lnb yeni almıştım halbuki. televizyondan mıdır yoksa uydu sistemimde mi sorun var

A Çevrimdışı

ardyy

Yeni Üye
9 Tem 2018
8
37
Adem Helvacı Ado ustam
Vestel 65ud8900 satın aldım. Cuma kuruluma geliyorlar. Kapalı kutusunu görmedim. Bayii sahibi tüm ürünlerin aynı anda geldiği ve aynı seri numaralı olduğunu söyledi. Teşhir ürünü üzerinden baktığımda aşağıdaki bilgileri aldım. Panel hakkında bilgi alabilir miyim? Hangi testleri yaptirmam nerelere dikkat etmem gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim.
10112581 1805800381
Sn 8054367 800381

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado ustam
Vestel 65ud8900 satın aldım. Cuma kuruluma geliyorlar. Kapalı kutusunu görmedim. Bayii sahibi tüm ürünlerin aynı anda geldiği ve aynı seri numaralı olduğunu söyledi. Teşhir ürünü üzerinden baktığımda aşağıdaki bilgileri aldım. Panel hakkında bilgi alabilir miyim? Hangi testleri yaptirmam nerelere dikkat etmem gerekir ? Şimdiden teşekkür ederim.
10112581 1805800381
Sn 8054367 800381

Bütün seri numaralar aynı ise o zaman neden seri numarası basılsın ki ürünlere :kiskis

O zaman ülkeizdeki herkesin TC kimlik numarası da aynı :kiskis

Neyse boşverin bilgisiz satıcıları azizim, sizin bana verdiğiniz seri numarasında kullanılan panel LG IPS, Anakart MB130P dir :ok

Ürün geldiğinde ise aşağıdaki linkde anlattığım uygulamayı mutlak ayapınız ve hatta yazı okumaktan sıkılırsanız bir tv nin ilk kurulumu ve panel testini canlı canlı görerek anlayabileceğiniz video da ektedir. :ok

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.604/

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
evet hocam indirdim yükledim. şöyle bir sıkıntım var. yayın izlerken birden gidiyor sinyal ve kalite 0 a düşüyor ve 1 2 saniye içinde geri geliyor. çanak ve lnb yeni almıştım halbuki. televizyondan mıdır yoksa uydu sistemimde mi sorun var
LNB polariteniz kilitlenmemiş görünüyor. Evet çanak ve lnb yeni ancak ayarlar oturmamış :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado

hocam netflix den film izlemek haber kanalları izlemek vs. maksadıyla 2100 tl ye seg 55scf7620 aldım smart full hd bir cihaz .
-Cihazda Spdif out mevcut o yüzden soundbarımı optik çıkışa bağlayabileceğim . Uygulamalarda da netflix ,blu tv ,tivibu vs. uygulamalar yüklüymüş.

Tek eksisi UHD ve 4K olmaması ama bunun dezavantaj olmadığını düşünüyorum . Sizin görüşünüz nedir acaba ?

Anakartınız MB211 mi yoksa MB110 mu? :ok

(Menu4725 yapıp servis menü ekranını buraya da ekleseniz olur biz de bakarız sorun değil :ok )

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım

3 sorum olacaktı

1-) JVC LT-49VU73T Ultra HD (4K)

nın 50vu73t ye göre ne farkı vardır?

birde 50vu73t için verdiğiniz haziran yazılımı guncel midir?

2 - ) ben bu tv den beinconnect hesabıma giriş yapıp mac izleyebilirmiyim ( smart olmadan )

3-) Mutfak için 24" - 27" yada 32" 1920x1080p tv önerirmisiniz. bim ve a101 baktım hd ready hep

Selamlar azizim;

1- En önemlisi panelleri farklı
2- CI+ desteği var ancak bildiğim kadarıyla DT anlaşması olmaması nedeniyle izleyememeniz lazım, yine de emin değilim sizi yanıltmak istemem, bunun cevabı servis sağlayıcınızdadır. Yoksa üründe CI+ desteği olduğu için teknik olarak çalışır, Lisans ve yayın anlaşması olmadığından dolayı göstermemesi lazım diye düşünüyorum.
3- FHD ısrarınızın sebebi nedir o boyutlarda bir tv için? (Önermek zor değil hemen size Phılıps 32PFS4132 yazabilirim aslında)

:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem Bey.Seri no yukarda ekli.Teşekkürler.

Selamlar, herhangi bir güncelleme görünmüyor, halen 3.16.12.0

tercihinize gelince,

MB110S anakartlı ve LG IPS panelli gayet güzel televizyondur.

Bilindiği üzere IPS panel olması nedeniyle futbol maçlarında (Merakınız var ise) vertical banding negatif görseli ile karşılaşabilirsiniz, bunun dışında yan açı performansı ve renk algoritması ile gayet doğru bir tercih olmuş :ok

Asıl önemli olan sizin görüşünüz.

Siz nasıl buldunuz TV yi ? :alala

Geri
Üst Alt