Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

confessions Çevrimdışı

confessions

Yeni Üye
30 Tem 2018
31
51
Ödeme belgesi, Vergi Usul Kanunu üzere kesilmesi zorunlu mali belgedir. Bunun tv ye verilen hizmetin teknik kısmı ile ilgisi yoktur.
Yani tv nizde ne yapıldığına dair servis raporu düzenlenmesi gerekir ki bunu istemek yasal hakkınız.

TV yi yine farklı bir yetkili servise gösterebilir, diğer servisin hatalı işlem tespiti söz konusu olursa kurum kanalıyla ücretsiz hizmet alabilirsiniz taa ki sorununuz kökten çözülene kadar.
Hitachi ht1800ud kurulumu yapıldı. Televizyon ayağı TV ye sabit değil ve 20-30 cm açıyla TV sağa sola döndürülebilir bir özelliği var.
Gerçekten ince ve malzeme kalitesi güzel. Ekran ses uydu geçişi tam istediğim gibi.
Ölü piksel panel testini yaptırdım bir sorun yok.
Ama tek sorun TV yi sağa sola döndürdüğüm zaman görüntü donuyor ses kesiliyor 2-3 saniye kadar sürüyor.
Sonra görüntü ses düzeliyor. Servis gittikten sonra fark ettim.

A Çevrimdışı

ardyy

Yeni Üye
9 Tem 2018
8
37
Bütün seri numaralar aynı ise o zaman neden seri numarası basılsın ki ürünlere :kiskis

O zaman ülkeizdeki herkesin TC kimlik numarası da aynı :kiskis

Neyse boşverin bilgisiz satıcıları azizim, sizin bana verdiğiniz seri numarasında kullanılan panel LG IPS, Anakart MB130P dir :ok

Ürün geldiğinde ise aşağıdaki linkde anlattığım uygulamayı mutlak ayapınız ve hatta yazı okumaktan sıkılırsanız bir tv nin ilk kurulumu ve panel testini canlı canlı görerek anlayabileceğiniz video da ektedir. :ok

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.604/

Bütün seri numaralar aynı ise o zaman neden seri numarası basılsın ki ürünlere :kiskis

O zaman ülkeizdeki herkesin TC kimlik numarası da aynı :kiskis

Neyse boşverin bilgisiz satıcıları azizim, sizin bana verdiğiniz seri numarasında kullanılan panel LG IPS, Anakart MB130P dir :ok

Ürün geldiğinde ise aşağıdaki linkde anlattığım uygulamayı mutlak ayapınız ve hatta yazı okumaktan sıkılırsanız bir tv nin ilk kurulumu ve panel testini canlı canlı görerek anlayabileceğiniz video da ektedir. :ok

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.604/

Ado ustam ürün geldi etiket bilgileri resimdeki gibi LG IPS panel galiba video izledikten sonra bu kanıya vardım. Tekrar kontrol edebilirsen sevinirim. Verdiğin destek içinde teşekkür ederim.

1534515421459..jpg

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
1- Günceldir, yeni yazılımları Eylül Ekim sonrası bekleriz artık :ok
2- O biraz kişisel yaklaşıma göre değişiklik gösterir. bana göre sabit bir rakama bağlamak pek doğru olmuyor.
3- 32" ürün için izleme mesafenizin de etkisi tabii ki var ancak ben FHD şart görmüyorum ki zevkleri tartışmayacağız elbette. Sorun şu ki üretimlerin azalmış olması nedeniyle FHD olarak o ebatta paneller pahalı maalesef. Ancak pro monitör tarzı ürünler FHD UHD çıkıyor fakat onların da fiyatları ortada :ok

2.cevabınız için çok teşekkür ederim

o zaman a101 - bim 'e yeni gelecek bir 27" - 32" hd ready ne önerirsiniz yada güncel şu - şu fiyattan girerse al diyeceğiniz bir tv ? hb yada farklı site de olur a101 - bim olursa karta taksit yaptırırım daha güzel olur

mutfağa alacagımız için şuan mevcuta LG FLATRON M2282 var ama residmdeki yere oturunca ekran karanlık oluyor izlenmiyor . Ondan dolayı bi uygun bişey alalım diyoruz tavsiyeniz olursa

X68zZR.jpg

Y Çevrimdışı

yeerken

Yeni Üye
13 May 2018
39
55
Ado bey merhaba,belki hatırlarsınız pus7503 almıştım.Son günlerde bazı kanallar çekmemeye başladı ama geliyodu görüntü sonradan falan.FOX HD kanalları falan şimdi komple silindi.Trt1 falan ve bir kaç kanal kaldı.Neyse otomatik kanal güncellemeyi kapattım ve kanalları tekrar yükle diyince kanallar geri geldi.Ama kanallar çekmiyor.TRT 1 de falan görüntü güzel çekiyor ama fox hd falan çekmiyor.Uydudan kaynaklı bir sorun değil ondan eminiz.Servisi mi çağırmam lazım ? Ne yapmam gerekli ?

aynı sorun bende de var 32 inc vestel tv

isowashere Çevrimdışı

isowashere

Yeni Üye
19 Ağu 2018
15
Adem Helvacı Ado hocam merhaba.donanimhaber de klimayla ilgili baya başınizi agritmistim.simdi de daha once incelemesini yaptiginiz philips pus6262 ile ilgili bi sorum olacakti.tv yi actigimda cok hafif olarak eskiden tuplu televizyonlarda ilk acildiginda olan tiz bir ses geliyor.(nasil tarif etsem ınnnnnn gibi bişi :) )tv nin arkasina egilip dinlemeniz gerekiyor.bu normal midir? daha once herhangi bi lcd tv de bu sesi duymadim yada dikkat.etmemis olabilirim.

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Adem bey lütfen müsait vaktinizde cevap verebilirseniz sevinirim

J2 Telefonumdan ve Masaüstü PC'me (ekran kartı Miracast: Available, with HDCP [dxdiag da yazan], işlemcimde destekliyor ) Dark RangeMax WDN300HP2A wi-fi anteni yardımı ile wi-fi direct üzerinden pc görüntüsünü 50VU73T'ye yansıtmak istediğimde sürekli hata alıyorum. hiçbir şekilde bağlanamıyorum telefonda bağlantı diyor ekran siyah oluyor bir mouse imleci gelip sonra ekran kapkara bekliyorum hiç gelmiyor

videosu :

Fakat arkadaştan note 4 getirdim denedim. Screen Mirroring ile bağlanıyor. Telefondan baglanıyor PC'den yine baglanamıyorum

bu nasıl bir sorundur? nasıl çözebilirim. Servis mi çağırmam gerekir arızalı mı tv?.

HDMI ile görüntü aktarma derdinden kurtulurum demiştim ama :((

baglanilamadi.jpg

baglanilamadi2.jpg

ne yapmam lazım ? lütfen yardımınızı rica ediyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey Merhaba.Tv bence güzel.Tek sıkıntı ıps ekranın cilvesi sanırım tv nin baktığı tarafta pencere varsa çok parlıyor.Yandan seyretme durumunda da sıkıntı yok.Smart özelliğini devreye sokamadım.O konuyla ilgili yeniden kurulum yaptıralım demiştiniz.Ne yapmalıyım.
Son durum nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey lütfen müsait vaktinizde cevap verebilirseniz sevinirim

J2 Telefonumdan ve Masaüstü PC'me (ekran kartı Miracast: Available, with HDCP [dxdiag da yazan], işlemcimde destekliyor ) Dark RangeMax WDN300HP2A wi-fi anteni yardımı ile wi-fi direct üzerinden pc görüntüsünü 50VU73T'ye yansıtmak istediğimde sürekli hata alıyorum. hiçbir şekilde bağlanamıyorum telefonda bağlantı diyor ekran siyah oluyor bir mouse imleci gelip sonra ekran kapkara bekliyorum hiç gelmiyor

videosu :

Fakat arkadaştan note 4 getirdim denedim. Screen Mirroring ile bağlanıyor. Telefondan baglanıyor PC'den yine baglanamıyorum

bu nasıl bir sorundur? nasıl çözebilirim. Servis mi çağırmam gerekir arızalı mı tv?.

HDMI ile görüntü aktarma derdinden kurtulurum demiştim ama :((

baglanilamadi.jpg

baglanilamadi2.jpg

ne yapmam lazım ? lütfen yardımınızı rica ediyorum

Umut Barış Umut Barış kardeşim chipset uyum sorunu mu dersin?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Geri
Üst Alt