Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam merhaba.donanimhaber de klimayla ilgili baya başınizi agritmistim.simdi de daha once incelemesini yaptiginiz philips pus6262 ile ilgili bi sorum olacakti.tv yi actigimda cok hafif olarak eskiden tuplu televizyonlarda ilk acildiginda olan tiz bir ses geliyor.(nasil tarif etsem ınnnnnn gibi bişi :) )tv nin arkasina egilip dinlemeniz gerekiyor.bu normal midir? daha once herhangi bi lcd tv de bu sesi duymadim yada dikkat.etmemis olabilirim.

Hoşgeldiniz :ok
Osilatör sesi o azizim. Besleme kartındaki SMPS trafosu, Bulk Kapasitör ve/veya panelin kendisidir olası kaynaklar.
Normalde istisnasız HER TV de mutlaka vardır ancak ne derece duyulabildiği önemlidir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado bey merhaba,belki hatırlarsınız pus7503 almıştım.Son günlerde bazı kanallar çekmemeye başladı ama geliyodu görüntü sonradan falan.FOX HD kanalları falan şimdi komple silindi.Trt1 falan ve bir kaç kanal kaldı.Neyse otomatik kanal güncellemeyi kapattım ve kanalları tekrar yükle diyince kanallar geri geldi.Ama kanallar çekmiyor.TRT 1 de falan görüntü güzel çekiyor ama fox hd falan çekmiyor.Uydudan kaynaklı bir sorun değil ondan eminiz.Servisi mi çağırmam lazım ? Ne yapmam gerekli ?

aynı sorun bende de var 32 inc vestel tv
Son durum nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
2.cevabınız için çok teşekkür ederim

o zaman a101 - bim 'e yeni gelecek bir 27" - 32" hd ready ne önerirsiniz yada güncel şu - şu fiyattan girerse al diyeceğiniz bir tv ? hb yada farklı site de olur a101 - bim olursa karta taksit yaptırırım daha güzel olur

mutfağa alacagımız için şuan mevcuta LG FLATRON M2282 var ama residmdeki yere oturunca ekran karanlık oluyor izlenmiyor . Ondan dolayı bi uygun bişey alalım diyoruz tavsiyeniz olursa

X68zZR.jpg
Son durum nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hitachi ht1800ud kurulumu yapıldı. Televizyon ayağı TV ye sabit değil ve 20-30 cm açıyla TV sağa sola döndürülebilir bir özelliği var.
Gerçekten ince ve malzeme kalitesi güzel. Ekran ses uydu geçişi tam istediğim gibi.
Ölü piksel panel testini yaptırdım bir sorun yok.
Ama tek sorun TV yi sağa sola döndürdüğüm zaman görüntü donuyor ses kesiliyor 2-3 saniye kadar sürüyor.
Sonra görüntü ses düzeliyor. Servis gittikten sonra fark ettim.
Uydu yayını mı izlediğiniz?

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Umut Barış Umut Barış kardeşim chipset uyum sorunu mu dersin?

Hocam sizden gelen cevaba göre servis çağıracagım.

bu videoları da izledim. bunlarda adaptör id çıkıyor benim tv de Cİhaz adı JVC DEEEED Adaptör ID: DEEFED olarak çıkıyor. adaptör yerinden fln mı cıktı iç kısımda acaba tv kutusunu acarken fln. ama Telefon smartcast dan baglanıyor. wi-fi direct den baglanamıyorum 2.videodaki gibi olsa işim görülüyor :S

wi-fi adaptör'den kaynaklanıyorsa diye j2 nin wi-fi direct i ile de denedim sonuç aynı. farklı bir tv de wi-fi direct denemek lazım bunu zor aldık ztn ta istanbuldan buldum fln Sıkıntı :((

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Adem bey lütfen müsait vaktinizde cevap verebilirseniz sevinirim

J2 Telefonumdan ve Masaüstü PC'me (ekran kartı Miracast: Available, with HDCP [dxdiag da yazan], işlemcimde destekliyor ) Dark RangeMax WDN300HP2A wi-fi anteni yardımı ile wi-fi direct üzerinden pc görüntüsünü 50VU73T'ye yansıtmak istediğimde sürekli hata alıyorum. hiçbir şekilde bağlanamıyorum telefonda bağlantı diyor ekran siyah oluyor bir mouse imleci gelip sonra ekran kapkara bekliyorum hiç gelmiyor

videosu :

Fakat arkadaştan note 4 getirdim denedim. Screen Mirroring ile bağlanıyor. Telefondan baglanıyor PC'den yine baglanamıyorum

bu nasıl bir sorundur? nasıl çözebilirim. Servis mi çağırmam gerekir arızalı mı tv?.

HDMI ile görüntü aktarma derdinden kurtulurum demiştim ama :((

baglanilamadi.jpg

baglanilamadi2.jpg

ne yapmam lazım ? lütfen yardımınızı rica ediyorum

Miracast i kullandığınız ağ donanımının da desteklemesi lazım.
Yoksa takılmalar veya bağlanma sorunları olabiliyor bildiğim kadarıyla.
J2 telefonunuzu başka tv ye yansıtmayı denediniz mi?
Sizin videoda yapmaya çalıştığınız şey Wi-fi direct.
Yapmanız gereken ise Screen Mirroring veya Aynalama diye geçmesi lazım. (Samsung arayüzünde)
Wi-fi direct şifre girmeden ağa bağlanabilmek için yapılan birşey benim bildiğim.

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Miracast i kullandığınız ağ donanımının da desteklemesi lazım.
Yoksa takılmalar veya bağlanma sorunları olabiliyor bildiğim kadarıyla.
J2 telefonunuzu başka tv ye yansıtmayı denediniz mi?
Sizin videoda yapmaya çalıştığınız şey Wi-fi direct.
Yapmanız gereken ise Screen Mirroring veya Aynalama diye geçmesi lazım. (Samsung arayüzünde)
Wi-fi direct şifre girmeden ağa bağlanabilmek için yapılan birşey benim bildiğim.

Ağ donanımının destekleyip desteklemediğine nerden bakabilirim o zaman :S

Adaptör adı : JVC DEEFED Adaptör ID: DEEFED diyor burda bir sorun olmus olabilirmi deefed ne demektir mesela yok mu diyor ki :S

Kullandıgım ağ donanımı derken örneğin wi-fi adaptörü mü ? J2 de screen mirroring veya aynalama özelliği yok sadece wi-fi direct var . Note 4 de var zaten screen mirroring ile oluyor.

fakat wireless display diye google da arattım. widi cıktı karsıma o da wi-fi direct demek diye biliyorum . Örneğin 1 dosyayı atabiliyo olmam lazım tv ye yada şu videodaki gibi masaüstü pc den videodaki gibi windows + p ile wi-fi bağlı ekranı tv ye aktarabiliyor olmam lazım ama aktaramıyorum

TV'de sorun varsa alıp servis e götürmem lazım cunku servis eve gelse annem tarif edemez. adam yeni model telefonundan acar sizin tel eski der ama bu wi-fi direct ne işe yarar o zaman . wireless display yada :( çözemedim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Ağ donanımının destekleyip desteklemediğine nerden bakabilirim o zaman :S

Adaptör adı : JVC DEEFED Adaptör ID: DEEFED diyor burda bir sorun olmus olabilirmi deefed ne demektir mesela yok mu diyor ki :S

Kullandıgım ağ donanımı derken örneğin wi-fi adaptörü mü ? J2 de screen mirroring veya aynalama özelliği yok sadece wi-fi direct var . Note 4 de var zaten screen mirroring ile oluyor.

fakat wireless display diye google da arattım. widi cıktı karsıma o da wi-fi direct demek diye biliyorum . Örneğin 1 dosyayı atabiliyo olmam lazım tv ye yada şu videodaki gibi masaüstü pc den videodaki gibi windows + p ile wi-fi bağlı ekranı tv ye aktarabiliyor olmam lazım ama aktaramıyorum

TV'de sorun varsa alıp servis e götürmem lazım cunku servis eve gelse annem tarif edemez. adam yeni model telefonundan acar sizin tel eski der ama bu wi-fi direct ne işe yarar o zaman . wireless display yada :( çözemedim

Merhaba. TV'deki chip zaten desteklidir. Olmasa Vestel o özelliği çalıştıramaz hatta satamaz bile. Lisanslı işler bunlar sonuçta.

Wi-Di, Wireless Display demektir ve Intel'e ait bir teknolojidir.

Wi-Fi direct ise parola gerektirmeksizin ağa bağlanma özelliği diye biliyordum ancak yanlış biliyormuşum, aynı Wi-Fi ağı üzerinden iki cihaz arası yüksek hızda dosya aktarımı yapmaya yarıyormuş.

Sizin J2 telefonunuz aynalama/screen mirroring destekli değil. O yüzden bunu doğrudan yapamazsınız.
Varsa üçüncü parti bir program ile deneyin. Ben bu teknolojiyi kullanmadığım için size bir yazılım tavsiyesi veremem.

Adaptörden kastım bilgisayar için kullandığınız Dark marka adaptör.
Wi-Di İntel teknolojisi olduğu için sadece Intel marka ağ kartlarıyla ve işlemcilerle tam destekli diye biliyorum.

Cihazlarınızdaki görüntüyü tam anlamıyla aktarmak istiyorsanız Wi-Di için gereken koşulları sağlamanız gerekiyor.
Cihazdaki tarayıcıyı vs. aktarmasam da olur diyorsanız DLNA özelliğini kullanın derim.

Siz terimleri karıştırmışsınız kısacası.

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Merhaba. TV'deki chip zaten desteklidir. Olmasa Vestel o özelliği çalıştıramaz hatta satamaz bile. Lisanslı işler bunlar sonuçta.

Wi-Di, Wireless Display demektir ve Intel'e ait bir teknolojidir.

Wi-Fi direct ise parola gerektirmeksizin ağa bağlanma özelliği diye biliyordum ancak yanlış biliyormuşum, aynı Wi-Fi ağı üzerinden iki cihaz arası yüksek hızda dosya aktarımı yapmaya yarıyormuş.

Sizin J2 telefonunuz aynalama/screen mirroring destekli değil. O yüzden bunu doğrudan yapamazsınız.
Varsa üçüncü parti bir program ile deneyin. Ben bu teknolojiyi kullanmadığım için size bir yazılım tavsiyesi veremem.

Adaptörden kastım bilgisayar için kullandığınız Dark marka adaptör.
Wi-Di İntel teknolojisi olduğu için sadece Intel marka ağ kartlarıyla ve işlemcilerle tam destekli diye biliyorum.

Cihazlarınızdaki görüntüyü tam anlamıyla aktarmak istiyorsanız Wi-Di için gereken koşulları sağlamanız gerekiyor.
Cihazdaki tarayıcıyı vs. aktarmasam da olur diyorsanız DLNA özelliğini kullanın derim.

Siz terimleri karıştırmışsınız kısacası.

Anladım şefim. teşekkür ederim. Dark marka adaptörde bu özellik yok o zaman. Benim Masaüstü pc deki görüntüyü bu tv'ye kablosuz olarak aktarmamı sağlayacak bir adaptör varmı peki ? DLNA'yı nasıl kullanabilirim tarayıcı derken işte beinconnect uygulaması yokya tv de

pc den acıp hdmi kablosu ile aktarıyorum onun yerine kablosuz aktarayım dedim

Herşey için TEŞEKKÜR EDERİM.

sanırım masaüstünden aktarmak mümkün değil. Laptop dan da yalnızca intel wi-fi adaptörlü olanlardan aktarım yapılıyor anladıgım kadar

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Anladım şefim. teşekkür ederim. Dark marka adaptörde bu özellik yok o zaman. Benim Masaüstü pc deki görüntüyü bu tv'ye kablosuz olarak aktarmamı sağlayacak bir adaptör varmı peki ? DLNA'yı nasıl kullanabilirim tarayıcı derken işte beinconnect uygulaması yokya tv de

pc den acıp hdmi kablosu ile aktarıyorum onun yerine kablosuz aktarayım dedim

Ben tarayıcı derken şunu kastetmiştim, internetten film izlemek için bilgisayardan ya da telefondan tarayıcı açıp yansıtanlar oluyordu.
DLNA'yı telefonunuz destekliyorsa,

Kendinize bir dosya seçin (Müzik video vs)
Paylaş veya gönder gibi bir seçenek üzerinden TV'nize göndermeyi deneyin.

TV'de ayarlar > diğer ayarlar kısmında medya işleyici seçeneği açık olmalı. (Açık gelir büyük ihtimal.)

Telefonunuzda destek yoksa, Vestel Smart Center (arayüzü biraz karışıktır) ya da üçüncü parti DLNA uygulamalarını deneyin.
DLNA'yı da kullanmadığım için uygulama tavsiyesi veremiyorum.

DLNA için TV'niz ile kaynak cihaz aynı ağa bağlı olmalı.

Bilgisayarda Windows 10/8/8.1 kullanıyorsanız dosyaya sağ tıklayıp, şu cihazda yayınla gibi bir seçenek aracılığıyla, TV'ye gönderebilmeniz lazım.
Bilgisayarınız masaüstü ise Wi-Di için en azından işlemcinizin desteklenen Intel işlemcilerden biri olması gerekli.
(Ki işlemci Intel olsa bile tek başına yeterli değil, ağ kartının da tam performans verebilmesi için Intel olması gerekiyor.)

Masaüstünde zaten özel anakartlar olmadığı müddetçe Intel Wi-Fi adaptör kullanma şansınız yok.
Bilgisayarınız dizüstü ise ve Intel işlemci ise, ikinci el Intel Wi-fi kartı araştırabilirsiniz. (Belki işe yarar.)

Bu iş için size en kısa yol HDMI gibi görünüyor.
Kablosuz bir fare ile de işi çözebilirsiniz.

A Çevrimdışı

alisina

Aktif Üye
5 Ağu 2018
193
50
Adı hocam mrb. Hatırlatma babında 49ud9650t ihraç ürünü TV almıştım.Seri numarasına göre verdiğiniz bilgilere göre Samsung v panel ve MB 120 anakartli ürün demiştiniz. İzniniz olursa bilginize ihtiyacım var. Daha önceki yazılım konusundaki sohbetleri takip ettim ama anliyamadigim için soruyorum,benim tvb de diğer ayarlar menüsünden yazılım yükseltme v.2.40.14.0 uygulama sürümü v.1.4.0.3 yazıyor. Ne yapmalıyım?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adı hocam mrb. Hatırlatma babında 49ud9650t ihraç ürünü TV almıştım.Seri numarasına göre verdiğiniz bilgilere göre Samsung v panel ve MB 120 anakartli ürün demiştiniz. İzniniz olursa bilginize ihtiyacım var. Daha önceki yazılım konusundaki sohbetleri takip ettim ama anliyamadigim için soruyorum,benim tvb de diğer ayarlar menüsünden yazılım yükseltme v.2.40.14.0 uygulama sürümü v.1.4.0.3 yazıyor. Ne yapmalıyım?
Sakıncası yok ise seri paylaşırmısınız rica etsem :ok

Geri
Üst Alt