Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Günaydın. Stok görebilme imkanım yok maalesef ancak üyelerimiz ülkemizin her yerinden olduğu için arkadaşlarımız kendi illerindeki mağazalardan görürse bilgi verirler. Sorun şu ki ürün zaten yok sattı, bulunacağı konusunda pek umut taşımıyorum :alala

Anladım hocam

mağazada hem 49 hem 50" kuzu kuzu yatıyordu karar veremedim. TV idare ediyor dedik sonra kaldık ortada encard ın taksit olayı varmıs sonradan jeton düştü sizin yorumları fln görünce ama baya gecikmişim ^_^

bu özelliklerde 2000TL ye tv yok sanırım suan degil mi ? marka takıntım yok

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ado hocam selamlar,

Nasılsınız? Umarım beni DH'den hatırlamışsınızdır. Şu an 2,5 yıllık televizyonum 48ua9300'le alâkalı bir sorun yaşıyorum.

Fazla detaya girmeden anlatayım. 2 sene kadar önce Tv'nin ekranına ayran sıçramış çercevenin arasından aşağı sızmıştı. Sonrasında o bölgede dikine çizgiler çıkmış ve servisin yolunu tutmuştuk. Servis 400-500 lira gibi bir ücretle o bölgenin temizleneceğini, panel kurtulursa garantinin aynen bozulmadan devam edeceğini söylemişti.

Dedikleri gibi oldu, temizleme işlemini yaptırıp TV'yi teslim aldık. 2 senedir de sorunsuz kullandık.

Soruna gelince; 1 hafta kadar önce aynı bölgeden dikine boydan boya bir çizgi tekrar çıktı. Çok kisa süreler kayboluyor (Günde 1 saat kadar) sonra tekrar beliriyor.

3-5 gün takip ettikten sonra servisi çağırdım. (Tam da çizginin kaybolduğu anda geldiler.) Çektiğim fotoğrafları gösterdim ve durumu anlattım. TV'yi test için alıp gittiler.

Şimdi;

Beni nasıl bir süreç bekliyor? Belli ki bu arızanın nüksetme olasılığı yüksek. Açıkçası 5 ay garantisi kalmış TV'nin, yeniden temizlenip tamir edilmesini istemiyorum. TV değişimi ya da en azından panel değişimi için yapabileceğim bir şey var mıdır?

Aydınlatırsanız sevinirim.

TV seri no: 7474742 500520

C Çevrimdışı

compass3548

Yeni Üye
27 Tem 2018
25
33
Merhabalar,
Öncelikle daha önce açılan bir konu var ise kusura bakmayın araştırmam neticesinde olmadığını düşündüğüm için açtım.
MB91 V.3.3.8c kullanıyorum ancak VEWD APP STORE yada DİGİTURK PLAY gibi seçenekler olmadığı için smart özelliğini düzgüncene kullanamıyorum. En azından VEWD APP STORE uygulamasını yapabilsek bazı şeyleri çözümlemiş olacağım. vesteldriver sitesinde 3.6.6s sürümü var ancak bunu kursam istediğim şeyleri yapabilirmiyim ?

Bana yol gösterecek akıl verecek var ise çok sevinirim. Alakanız için çok teşekkür ederim. Herkese selamlar.

YardımSeverr Çevrimdışı

YardımSeverr

Yeni Üye
29 Tem 2018
26
Arkadaşlar Merhaba;

Bu konuyu açma gereği duydum zira son zamanlarda gerek benim yoğunluğumdan ve gerekse forumuzun maşallah yoğunluğundan dolayı bazı soruları kaçırdığımı fark ettim.

Sonrasında fark edip bazı kardeşlerimize geç de olsa cevap döndüğümde ise ''Abi bir kusur işledim de ondan yazmıyorsun sandım''' gibi cümleler duydum ve üzüldüm, bu nedenle hem sizleri üzmemek hem de normal konularda kaçırdığım sorular olursa buradan görebilmek adına bu konuyu açtım ve yularıya tutturacağım.

Sizlerden ÖNEMLİ ricam ise şu dur.

Lütfen ve yine lütfen forumdaki normal akışa devam edelim, yani olması gereken soruları olması gereken başlıklar altına yazalım ve ben yine oradan cevaplayayım, Ancak ola ki bir soruyu kaçırdıysam veya yoğunluk nedeniyle atladıysam o zaman bu konuya yazınız. Bunun için de sizlerle ortak bir süre belirleyebiliriz, Mesela 24 saat boyunca cevap vermemişsem veya 2 gün boyunca cevap vermemişsem buraya yazmak gibi.

Bunlar dışında @sahin50 Kardeşimizin durumunda olduğu gibi VESTEL den arayıp bir teklifte bulundular ve acil cevap dönmeniz gereken durumlar var ve bana bir türlü ulaşamadıysanız yine bu konuyu da kullanabilirsiniz.

Bu güne kadarki gecikmelerimden ötürü hepinizden özür diler, bundan sonraki süreçte daha hızlı ilerleyebilmek adına desteğinizi rica ederim.

Sevgi Saygı Selam ile :ok

Ado hocam merhabalar, forum donanımdan size ulaşamadım baktımki sizler burdadınız çok güzel bir forum olmuş ellerinize sağlık dün geceden beri forumdan çıkamadım okumaktan incelemekten çok hoş olmuş çok bilgili mesajlar var, hocam benim size sorum benim tv deki panel hangi panel acaba ve yazılım iyimi başka yazılım arıyorum tv bulmuyot güncel diyor, tv modelim : 48ua8900 4K SmartTV mb120 10+10+12=32w ses özellikli tv iyimidir nasıldır neler tavsiye edersiniz

PNL: 23297543
VPAZ: 20271082

0E969F49-C896-4144-840E-CD15983CB3BB.jpg
74DCC320-AE27-4BE8-900B-1D512E36B628.jpg

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Ado hocam merhabalar, forum donanımdan size ulaşamadım baktımki sizler burdadınız çok güzel bir forum olmuş ellerinize sağlık dün geceden beri forumdan çıkamadım okumaktan incelemekten çok hoş olmuş çok bilgili mesajlar var, hocam benim size sorum benim tv deki panel hangi panel acaba ve yazılım iyimi başka yazılım arıyorum tv bulmuyot güncel diyor, tv modelim : 48ua8900 4K SmartTV mb120 , tv iyimidir nasıldır neler tavsiye edersiniz

Merhaba tv niz için güncel yazılım 2.45.12.2 aynı isimli konu başlığından indirebilirsiniz yazılımı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Günaydın.Ilk led tv tecrübem.Tuplu tvden gecis yaptık.Onun icin bana iyi göründü.

Selmlar bakınca anşıldı sebebi :kiskis

LG IPS panel veMB110S anakart. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

merak ettiğiniz daha derin detaylar var ise siz yazın, ilk fırsatta cevaplarım mutlaka :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ado hocam merhaba sn: 7062786 300017 vestel 3d smart 32ph8010d 32'' çöktü .kardeşim yanlış programı yüklemiş tv açılmıyor. format atacak full güncel yazılım yada orjinal yazılım ihtiyacım için desteğini rica ederim saygılar
Selamlar, yaz yoğunluğu nedeniyle forumda çok aktif değilim bu nedenle geç görüyorum bazı mesajlarınızı kusura bakmayınız. Son durum nedir? Ona göre bir yol bulalım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ADEM HOCAM VESTEL48UA9300 MB100 KARTLI TV YE SÖYLEDİGİNİZ GİBİ FULL YAZILIMI YÜKLEYİP ÇEKİRDEK YAZILIM 2.7.0.0 ATTIM.ANCAK YİNE OPERA BROWSER YAZILIMI KABUL ETMEDİ.SADECE YER İMLERİNDE KAYITLI SAYFALARA GİREBİLİYORUM.KLAVYE AÇIP ARAMA YAPTIRMIYOR.ARAMA KUTUSUNUN YANINDAİ KİLİT İŞARETİ VAR.YANİ MB100 KART OLMASINA RAGMEN 2.7.0.0 YAZILIM OLMUYOR.TEKRAR 1.34.25 DÖNDÜM.BİLGİ VERMEK İÇİN YAZDIM HOCAM.AYRICA SMART TV BROWSERDA GEZİNİRKEN ZANNEDERSEM REKLAM SAYFALARINA ATTIGI İÇİN TELEVİZYON KAPANIP AÇILIYOR

Selamlar azizim;

Eğer bizim müdahalemiz ile sorun çözülmüyor ise uzman desteği almak gerekir. anakar MB100 olunca merak ettim tabi, Garanti devam ediyor mu? :alala

C Çevrimdışı

compass3548

Yeni Üye
27 Tem 2018
25
33
Merhabalar,
Öncelikle daha önce açılan bir konu var ise kusura bakmayın araştırmam neticesinde olmadığını düşündüğüm için açtım.
MB91 V.3.3.8c kullanıyorum ancak VEWD APP STORE yada DİGİTURK PLAY gibi seçenekler olmadığı için smart özelliğini düzgüncene kullanamıyorum. En azından VEWD APP STORE uygulamasını yapabilsek bazı şeyleri çözümlemiş olacağım. vesteldriver sitesinde 3.6.6s sürümü var ancak bunu kursam istediğim şeyleri yapabilirmiyim ?

Bana yol gösterecek akıl verecek var ise çok sevinirim. Alakanız için çok teşekkür ederim. Herkese selamlar.
Adem hocam vaktin olur ise banada cevap verirsen çok memnun olurum. Saygılarımla

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam merhabalar, forum donanımdan size ulaşamadım baktımki sizler burdadınız çok güzel bir forum olmuş ellerinize sağlık dün geceden beri forumdan çıkamadım okumaktan incelemekten çok hoş olmuş çok bilgili mesajlar var, hocam benim size sorum benim tv deki panel hangi panel acaba ve yazılım iyimi başka yazılım arıyorum tv bulmuyot güncel diyor, tv modelim : 48ua8900 4K SmartTV mb120 10+10+12=32w ses özellikli tv iyimidir nasıldır neler tavsiye edersiniz

PNL: 23297543
VPAZ: 20271082

Selamla Azizim;

Aragorn Aragorn kardeşimiz gibi bizler de artık biraz daha sakin, nezih, kendi halinde bir ortamda ve üzerimizde bir baskı olmadan yazma ortamı bulup bu platformu oluşturduk, sizlere bir nebze faydası oluyor ise ne mutlu bizlere diyelim, Hoşgeldiniz :ok

Değerli kardeşim;
SMR değeri 1000hz olan, SAMSUNG VA panelli MB120 anakartlı, WİFİ WİDİ BT HBB DLNA CI+ PİXELLENCE İNTERNAL SUBWOOFER CEC_ARC gibi destekler sunan oldukça gizel ve stabil bir tv ye sahipsiniz.

Umuyorum uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız. @Aragorn kardeşimizin tavsiye ettiği yazılımı yüklemeniz sonrası üründe görsel performans olarak değişiklik hissedeceksiniz lakin her değişiklik bazen her kullanıcıya hitap etmeyebiliyor, bu durumda eski versiyona dönebilir, farklı sürümleri de deneyimleyebilirsiniz :ok

Tekrar ''hoşgeldiniz'' diyorum, Görüşmek üzere :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem hocam vaktin olur ise banada cevap verirsen çok memnun olurum. Saygılarımla
Hemen okuyorum azizim, 5 dakika müsaade ediniz :ok

EDİT: hmmmm maalesef MB9X seri kullanıcılarımızdan birisiniz.

Azizim çok uğraştık bu konular ile lakin, Söz konusu MB9X ailesi anakartlar olunca maalesef günümüz uygulamalarında istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Bu anakartların üzerinde belleklerin kapasitesi sınırlı, üzerinde fazla oynayamadıkları için arge de bu konuda destek olamıyor maalesef.

3.6.6 sürümü bir çok üyede hüsrana uğrattı, TV ler çöktü ve kurtarmak için hep birlikte sürekli uğraştık.Kurtarmayı Başaramadıklarımız da oldu ne yazık ki.

''Riske girmeye değer'' derseniz seri numaranızı verin yine de bir kontrol edeyim :ok

C Çevrimdışı

compass3548

Yeni Üye
27 Tem 2018
25
33
Hemen okuyorum azizim, 5 dakika müsaade ediniz :ok

EDİT: hmmmm maalesef MB9X seri kullanıcılarımızdan birisiniz.

Azizim çok uğraştık bu konular ile lakin, Söz konusu MB9X ailesi anakartlar olunca maalesef günümüz uygulamalarında istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Bu anakartların üzerinde belleklerin kapasitesi sınırlı, üzerinde fazla oynayamadıkları için arge de bu konuda destek olamıyor maalesef.

3.6.6 sürümü bir çok üyede hüsrana uğrattı, TV ler çöktü ve kurtarmak için hep birlikte sürekli uğraştık.Kurtarmayı Başaramadıklarımız da oldu ne yazık ki.

''Riske girmeye değer'' derseniz seri numaranızı verin yine de bir kontrol edeyim :ok

35CA506D-D19D-433E-8F5C-B96EC0B76F35.jpg
6221CA67-9090-4F09-936E-BAC4CE2F96FD.jpg

Adem hocam cevap için teşekkürler az biraz kullanışlı bir hal alsa ss iptv falan kullanabilsem bana yetecek gene bakarsınız sevinirim önerirseniz yaparız.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam selamlar,

Nasılsınız? Umarım beni DH'den hatırlamışsınızdır. Şu an 2,5 yıllık televizyonum 48ua9300'le alâkalı bir sorun yaşıyorum.

Fazla detaya girmeden anlatayım. 2 sene kadar önce Tv'nin ekranına ayran sıçramış çercevenin arasından aşağı sızmıştı. Sonrasında o bölgede dikine çizgiler çıkmış ve servisin yolunu tutmuştuk. Servis 400-500 lira gibi bir ücretle o bölgenin temizleneceğini, panel kurtulursa garantinin aynen bozulmadan devam edeceğini söylemişti.

Dedikleri gibi oldu, temizleme işlemini yaptırıp TV'yi teslim aldık. 2 senedir de sorunsuz kullandık.

Soruna gelince; 1 hafta kadar önce aynı bölgeden dikine boydan boya bir çizgi tekrar çıktı. Çok kisa süreler kayboluyor (Günde 1 saat kadar) sonra tekrar beliriyor.

3-5 gün takip ettikten sonra servisi çağırdım. (Tam da çizginin kaybolduğu anda geldiler.) Çektiğim fotoğrafları gösterdim ve durumu anlattım. TV'yi test için alıp gittiler.

Şimdi;

Beni nasıl bir süreç bekliyor? Belli ki bu arızanın nüksetme olasılığı yüksek. Açıkçası 5 ay garantisi kalmış TV'nin, yeniden temizlenip tamir edilmesini istemiyorum. TV değişimi ya da en azından panel değişimi için yapabileceğim bir şey var mıdır?

Aydınlatırsanız sevinirim.

TV seri no: 7474742 500520

Selamlar Azizim;

Elbette hatırladım sizi, Umarım iyisinizdir :ok

Cuma günü yazmışsınız, Cumartesi bir cevap gelmiş olacağını sanmıyorum o nedenle ben size yine de düşüncelerimiz yazayım, sonrasında herhangi bir şekilde servise hiç bir şey ile ilgili acil bir cevap vermeyin lütfen. Önce size önerilerini dinleyin, düşüneceğinizi söyleyin, benimle irtibat kurun ona göre ilerleyelim.

Bu arada önemli bir sorum var. İlk işlem için toplamda kaç lira bedel ödediniz?

Bundan sonraki süreç ile ilgili ise, hiç bir şekilde ücretli işlem yapılmaması, garanti dahilinde panel değişimi olması, panelş tedarik sorunu var ise ürün değişimi yoluna gidilmesi gerekmektedir ancak konu biraz karışık tabi ki. baka süreç bu şekilde ancak işin akışı detaylara göre değişiklik gösterebiliyor :ok

Sizden bilgi bekliyorum

Geri
Üst Alt