Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu

M Çevrimdışı

MyTechno

Yeni Üye
18 Ocak 2022
1
34
Selam herkese. Panel toz temizliği yaparken cof flexlerinden birine zarar verdim ve flexi hiç bir yerde bulamıyoruz. Elinde olan veya tavsiyesi olanlar yanıtlarsa çok sevinirim. Panasonic yedek parçalarını ülkemizde bulmak çok zor biliyorum ama elbet birilerinde vardır.

TV Modeli : Panasonic Viera TX-L37G10E Plazma

Basliksiz-1672812cb83ba781a.jpg

Son düzenleme:
Metaş Çevrimdışı

Metaş

Aktif Üye
16 Ara 2021
69
46
Ekran kırık Nexon tv çalışır vaziyette
Kumanda mevcut
nxn 24 inç slim led monitör diye geçiyor
Mb82s ana kart kullanılmış tunersiz.

D Çevrimdışı

diaBoLik

Yeni Üye
21 Ara 2021
3
31
WhatsApp-Image-2022-01-27-at-20.59.49.jpg

Navitech ld-22f-hd Marka model ledinde problem var. Biraz aradım ama bulamadım ledten var mı yardımcı olabilecek ?

F Çevrimdışı

fifa1978

Yeni Üye
7 Mar 2021
11
45
ARKADAŞLAR PHILIPS 40PFK5500/12 LED ANDROID TV NİN PANELİ KIRIK ARIZALI ELINDE AYNI MODELDEN ANAKARTI ARIZALI OLUP PANELİ SAGLAM ÇALISAN OLAN VARMI??? UYGUN BİR FİYAT OLMAK KOŞULUYLA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

F Çevrimdışı

firdovsi

Yeni Üye
1 Mar 2021
42
48
Selamun aleykum arkadaşlar,enteqre arıyorum hiç bi yerden bulamıyorum,satışı ve ya analogunu bilen varsa yardım ederse çok sevinirim.Önceden teşekkürler

1645075505122.jpg

1645075504483.jpg
1645075504718.jpg
1645075504989.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
MB130 anakart için uyumlu olan wifi ve bluetooth kartı ile kablosuna ihtiyacım var dostlar.

Elinde olan, kırık panelli televizyonundan bu parçaları değerlendirmek isteyenlerin bilgisine :ok

Hangi kartlar ve kablo olduğunun anlaşılması adına görselleri ekliyorum.

Vestel-BT-kart-V23499899.jpg
vestel-wifi-bt-kablo.jpg
Vestel-wifi-kart.jpg

Ö Çevrimdışı

Özgür Zafer

Yeni Üye
11 Mar 2022
3
36
İyi günler kolay gelsin.. Bende Philips 49PUS7101/12 marka televizyon var .. Ekranımda ışık sızması oluştu .. Büyük ihtimalle homojen tabaka çatlağı ve reflektör yanığından kaynaklı .. Bunları temin edebileceğim bir yer bilen var mı acaba ya da tamiri mümkün mü ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi günler kolay gelsin.. Bende Philips 49PUS7101/12 marka televizyon var .. Ekranımda ışık sızması oluştu .. Büyük ihtimalle homojen tabaka çatlağı ve reflektör yanığından kaynaklı .. Bunları temin edebileceğim bir yer bilen var mı acaba ya da tamiri mümkün mü ?
05439131519 Haydar Usta
Kendisi yurt Dışından getirtiyor bu malzemeleri.
Çıkma olanları muhtemelen aynı gevremeye maruz kalmış olacağı için homojen katmanların ikinci el alınması konusu biraz sıkıntılı olabilir.
Veya durumu çok iyi bilinmesi gerekir :ok

Ö Çevrimdışı

Özgür Zafer

Yeni Üye
11 Mar 2022
3
36
05439131519 Haydar Usta
Kendisi yurt Dışından getirtiyor bu malzemeleri.
Çıkma olanları muhtemelen aynı gevremeye maruz kalmış olacağı için homojen katmanların ikinci el alınması konusu biraz sıkıntılı olabilir.
Veya durumu çok iyi bilinmesi gerekir :ok
Anladım hocam .. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için en kısa sürede Haydar usta ile irtibata geçeceğim..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anladım hocam .. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için en kısa sürede Haydar usta ile irtibata geçeceğim..
Umarım çözüm bulursunuz. Philips bunun üretim veya mühendislik hatası olduğunu kabul etmese de, bunu dizayn eden mühendisin gerizaklılığının ceremesini vatandaş çekiyor ne yazık ki.

İşte o nedenle Direct Led diyoruz her zaman :ok

Ö Çevrimdışı

Özgür Zafer

Yeni Üye
11 Mar 2022
3
36
Umarım çözüm bulursunuz. Philips bunun üretim veya mühendislik hatası olduğunu kabul etmese de, bunu dizayn eden mühendisin gerizaklılığının ceremesini vatandaş çekiyor ne yazık ki.

İşte o nedenle Direct Led diyoruz her zaman :ok
Kesinlikle hocam .. Bu olayın olacağı kesin olan birşey ve bunu tasarlarken nasıl bunu göz ardı ediyorlar .. Belki de bilerek yapıyorlar .. Ömürlük olursa nasıl yeni tv satacaklar .. Düşünceleri ne olursa olsun dediğiniz gibi ceremesini biz çekiyoruz ..

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Merhaba mb211s

23512740 anakart elinde olan yadaanakart onarimi hakkinda yardimci olacak arkadaşımız varmi.uydu kablosu uzun sure kisa devrede kalmış sinyal seviyesi dusuk cogu kanal yok baska sistemdede denendi kartta patlak catlak gorunmuyor uydu problemli gorunuyor ...​

IMG-20220517-WA0000.jpg

MB130 anakart için uyumlu olan wifi ve bluetooth kartı ile kablosuna ihtiyacım var dostlar.

Elinde olan, kırık panelli televizyonundan bu parçaları değerlendirmek isteyenlerin bilgisine :ok

Hangi kartlar ve kablo olduğunun anlaşılması adına görselleri ekliyorum.

Vestel-BT-kart-V23499899.jpg
vestel-wifi-bt-kablo.jpg
Vestel-wifi-kart.jpg
A Adem Helvacı kullandığım tv de mevcut.wireless ve bluetooth kullanmiyorum.isterseniz söker gönderebilirim...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asbuasbu

Yeni Üye
26 May 2022
1
49
MERHABA LG 47LB652V LED TV İÇİN LED DEĞİŞİMİ YAPARKEN EKRAN-PANEL ZARAR GÖRDÜ EKRAN DA RESİMDEKİ GİBİ ÇİZGİLER OLUŞTU. ŞİMDİ PANEL DIŞINDA HERŞEYİ ÇALIIYOR. ELİNDE PANEL OLAN SATMAK İSTEYEN VEYA BENDEKİ PANEL HARİÇ KALAN PARÇALAR İÇİN ALMAK İSTEYEN VARSA İLETİŞİM BİLGİLERİ İLE BANA ULAŞABİLİR. SAYGILAR..

-----------------------------------------------
Sami Tayfur
+90 536 010 08 69

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba mb211s

23512740 anakart elinde olan yadaanakart onarimi hakkinda yardimci olacak arkadaşımız varmi.uydu kablosu uzun sure kisa devrede kalmış sinyal seviyesi dusuk cogu kanal yok baska sistemdede denendi kartta patlak catlak gorunmuyor uydu problemli gorunuyor ...​

IMG-20220517-WA0000.jpg

A Adem Helvacı kullandığım tv de mevcut.wireless ve bluetooth kullanmiyorum.isterseniz söker gönderebilirim...
Merhaba; Eğer size lazım olmayacaksa çok sevinirim. Bir de fiyat yazınız lütfen :)
Bu arada o anakartın MB211 olması lazım. Evde ölçüm yapabilecek bir aygıt var mı? LBN çıkış voltajları olan 13 ve 18 voltları kontrole debiliyormusunuz? Yani LNBP entegre mi arızalı yoksa başka bir durum mu onu anlayabilmek adına soruyorum. Duruma göre bana yollayacaklarınızla birlikte anakartı da yollarsınız bizim C Canberi ustaya baktırırız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri