albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Grundig gördüm teknosa da modele bakmamıştım cidden resim güzeldi şaşırdım demek albani hoca da dikkat etmiş bir inceleyin grundigleri heralde avrupa da satacakları için resim işleme engin kaliteli.

özellikle "MIDEON" markasıyla,Arçelik grubu çok fason mal üretiyor bunlara!
sanırım Vestel de üretiyor Mideon için(bu firma harcı alem mallar ürettirir genelde)
Grundig markası ile Almanya da hala MARKA dır ve insanlar zaten bunu alıyorlar!

Bence biraz daha iyi mal üretiyorlar özellikle Grundig markasıyla ama panel TV işi
artık belli bir yere kadar,daha fazlası olamıyor!

Saha da one göre çok kalite ayaklar yok artık:saskin

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
başka markalar da veya panellerde de sen de çıktığına göre belliki şanşın pek yaver gitmiyor
Grundig de sanırım VIP Servis sistemi pixel garantisi veriyordu bence 444 0 888 den ara bir görüş al!........"
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bildigim kadarı ile bu ayrıcalıklı hizmet 55" ve üstü için.

A Çevrimdışı

Ahmeterdinç

Yeni Üye
12 Kas 2019
1
37
Cvp: Televizyon Tavsiyesi Ana Konu

Ürün henüz gelmedi azizim, gelir gelmez 43MU7000 ve 40J5270 gibi onu da inceleyeceğ
Cvp: Televizyon Tavsiyesi Ana Konu

49UD9400 SAMSUNG VA panel ile size talep ettiğiniz tepkiyi smr1800 ün de büyük etkisi ile sunacaktır. Ancak panelin düz SAMSUNG olması nedeniyle sonra bize gönül koymamanız adına görerek almanızı tavsiye edebileceğim bir modeldir.

49UD9650 yi ise aslında inanılmaz farklar yaratacak bir model olarak görmüyorum 9400 karşısında ancak aradaki fark 100-150TL gibi rakamlar ise yine de 9650 tavsiyemdir, onun dışinda bütçeyi gereksiz zorlamanın bu özellikler için anlamı olmadığı görüşündeyim ?
adem hocam ekranın kösesınde mor bir görüntü olustu konsolda oyun oynuyordum bır kıs manzarası vardı oyunun sahnesınde ekran asırı beyaz oldu tekrar kendıne geldı ve bu mor leke olustu ekranda

0D2E5939-EDD8-4F81-93D6-AD9B2E579934.jpg

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
albenez ???????49vlx9750 aldım içinde ölü pixeller ve ışık sızması çıktı fabrikada depodan grundig satış ölü pixelsiz ışık sızmasız panel yapılamıyor mu illaki bunlara razı mı olacağız bir değil iki değil 5 tane ölü pixel vardı o sol alt tarafta kumanda ışığının olduğu yerden de güneş gibi ışık sızıyordu. Bunlar bana mı denk geliyor yoksa herkeste var farkında mı değiller .
Mesajınız Birleştirildi: Bugün 19:55

birde 3k- 4.5k ki daha fazla vermem tv izleyebileceğim ki özellikle futbol usbden veya internetten film izleyebileceğim (4k film ) oyun oynamayacağım. bir tv tavsiye edermisin. marka takıntım var . vestele ön yargılıyım. önerirsen düşünebilirim. daha önce 3 tv aldım ve hepsini iade ettim ölü pixellerden ve ışık sızması sorunlarından. bu tarz sorunların olmadığı yukarıda saydığım özelliklerde bir tv önerirsen sevinirim. birde sorum olacak 100 hz lik tv ler normal yayını 100 hz mi gösteriyor yani hareketli sahneler farklı oluyor mu? benim bildiğim tv yayınları 24 fps. bu yayın 100 hz lik tv de farklı mı görünecek. kısaca ferrrari alacağım (100 hz) kullanacak yol yok ( 50 hz yayın ) açıklarsan sevinirim. 100 hz lik tv ye para vermeye gerek varmı ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada arkadaşlar 55 inç mi tv5 pro çıktı çinde satış fiyatı 2960 tl türk lirası burayada gelse 4000 tl falan olursa alınabilecek bir tv çinde şu an satışta mi ye mail falan atın türkiyeye getirsin televizyonda samsn qled panel kullanılıyor. 4k 64 gb hafıza 4 gb ram var. android işletim sistemli kasa dizaynı mükemmel. ama türkiyeye geleceği söyleniyor. bekliyoruz umarım gelir . bu arada inceleme videosu bulanlar varsa türkçe versiyonu buradan paylaşırlarsa seviniriz saygılar . yani özelliklerine bakılınca

Son düzenleme:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
bu nasıl 55 yazıyor ama bir yanlışlık olmasın..https://www.beko.com.tr/televizyon/b55l-8900-5a-tv-ve-tv-unitesi

T Çevrimdışı

techmaniac

Yeni Üye
10 Kas 2019
10
62
Selamlar. Konulacak yerin dar olmasından dolayı 32 inch bir televizyon alacağım. Full HD olarak 1200-1650 tl aralığında hangisini tavsiye edersiniz.
Philips 32 PFS 4132
Philips 32 PFS 5800
Grundig 32 VLE 6730
Arçelik 32 L 6945

M Çevrimdışı

Mustafa4343

Yeni Üye
6 Kas 2019
23
29
TV alacağım 3500 civarında tv tavsiyesi almak istiyorum ip tv maç dizi belgesel izlemek istiyorum LG 49sm8000 nanocell bakıyorum başka önerisi olan varmı kara cuma günü tv alacağım yardımcı olun lütfen

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
nanocell ışık sızması gıbı sorunları oluyormuş..ben görmedim öyle ddiyorlar.. siyahları gri olarak veriyormuş.. sanki siyahın üstünde sis varmış gibi..bende ondan düşünmüştüm güzel şık televizyon ama bu problemler kafamı kurcalamadı değil..3000 .. bandında bişey bakıyorum bende... bu awoxlar var 4 k diyorlar ama baya kalitesiz geldi bana tv,yazılımla 4 k ya çıktığını soyluyorlar,sarı renklerde patlıyormuş hardal oluyormuş..1000 tl daha verip biraz daha guvenılır bırşeyler bakıyorum bende.. philipsler tozlu diyorlar ,sony varmış bitane xf9005 onu övüyorlar oda para 6500 liraymış mış mış..samsungun q 60 var diyorlar sonyi parçalar ona baktım oda 7000 tl.. doktor mühendis çocuguda değiliz hani gidip alalım,hani çok şükür gene isyan ettiğimiz yok halimizden memnunuz çok şükür rabbime ama gücümüz yetmiyor maddii anlamda diyelim..dediğim gibi 3000 tl ye giriş seviyesi bi cihaz bakıyorum bende bakalım yolculuk nerede son bulacak..bulacak derken umarım çabuk olur insanın kafasıınıda karıştırıyor bu kararsızlık..lg lere bakıyorum cihaz seni kendine çekiyor tamam,biraz daha bakıyorum renkler mat soluk siyahlar gri gibi ve mat siyah oluyor sanki buz dolabı gibi geliyor bana nedense lg..samsung bakıyorum kanım kaynıyor cıvıl cıvıl renkler siyahlar parlak siyah renkler baya sağlam ondada hafif yana doğru kaykılınca hafiften bir solma oluyor,budamı gol değil beeeee, deyiip başka modlllere geçiyorum .. sıradaki savaşçı kim diye mağaza da ki arkadaşa soruyorum .. abi philips var ambilagt özelliği var ışıklı,ooooowwwwww tamam diyorum.. yeni pozisyon sag taraftan orta gelecek voleyi kapat ALİ.. evi diyorum gazinoya çevireceğim,komşular pencereden ışıkları görünce, ne oluyor bu evin içinde 24 saaat gırgır şamata Hawaii fişekler hıdrellesmi kutlanıyor, diye düşünecekler derkeeeen, interneti açıp pliphips modelleriinin tv içinde tozların dans ettiğini ,örümceklerin ağlarını örüp evlerinden tv içinden bana aç bakalım trt belgeseli bizim atalarımız tarantulalar neler yapıyorlar, diyecekleri aklıma geliyor.. ve yine tekrar top dışarıda kale vuruşu ile oyun başlayacak..

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
nanocell ışık sızması gıbı sorunları oluyormuş..ben görmedim öyle ddiyorlar.. siyahları gri olarak veriyormuş.. sanki siyahın üstünde sis varmış gibi..bende ondan düşünmüştüm güzel şık televizyon ama bu problemler kafamı kurcalamadı değil..3000 .. bandında bişey bakıyorum bende... bu awoxlar var 4 k diyorlar ama baya kalitesiz geldi bana tv,yazılımla 4 k ya çıktığını soyluyorlar,sarı renklerde patlıyormuş hardal oluyormuş..1000 tl daha verip biraz daha guvenılır bırşeyler bakıyorum bende.. philipsler tozlu diyorlar ,sony varmış bitane xf9005 onu övüyorlar oda para 6500 liraymış mış mış..samsungun q 60 var diyorlar sonyi parçalar ona baktım oda 7000 tl.. doktor mühendis çocuguda değiliz hani gidip alalım,hani çok şükür gene isyan ettiğimiz yok halimizden memnunuz çok şükür rabbime ama gücümüz yetmiyor maddii anlamda diyelim..dediğim gibi 3000 tl ye giriş seviyesi bi cihaz bakıyorum bende bakalım yolculuk nerede son bulacak..bulacak derken umarım çabuk olur insanın kafasıınıda karıştırıyor bu kararsızlık..lg lere bakıyorum cihaz seni kendine çekiyor tamam,biraz daha bakıyorum renkler mat soluk siyahlar gri gibi ve mat siyah oluyor sanki buz dolabı gibi geliyor bana nedense lg..samsung bakıyorum kanım kaynıyor cıvıl cıvıl renkler siyahlar parlak siyah renkler baya sağlam ondada hafif yana doğru kaykılınca hafiften bir solma oluyor,budamı gol değil beeeee, deyiip başka modlllere geçiyorum .. sıradaki savaşçı kim diye mağaza da ki arkadaşa soruyorum .. abi philips var ambilagt özelliği var ışıklı,ooooowwwwww tamam diyorum.. yeni pozisyon sag taraftan orta gelecek voleyi kapat ALİ.. evi diyorum gazinoya çevireceğim,komşular pencereden ışıkları görünce, ne oluyor bu evin içinde 24 saaat gırgır şamata Hawaii fişekler hıdrellesmi kutlanıyor, diye düşünecekler derkeeeen, interneti açıp pliphips modelleriinin tv içinde tozların dans ettiğini ,örümceklerin ağlarını örüp evlerinden tv içinden bana aç bakalım trt belgeseli bizim atalarımız tarantulalar neler yapıyorlar, diyecekleri aklıma geliyor.. ve yine tekrar top dışarıda kale vuruşu ile oyun başlayacak..

hocam led tv'lerde:
-ölü piksel
-panelin türüne göre ve Işıklandırma durumuna göre az veya çok siyahların gri görünmesi
-ekranda bulutlanma, öbek şeklinde lekekenme(cloding)
-Alt,üst veya yanlardan ışık sızması
-Dikey bantlanma (vertical banding) aşağıdan yukarı ince veya kalın şeritler
Olabiliyor..
aldığınızda yoksa bile atıyorum her markada 3- 6 ay 1 yıl sonra bunlar az veya çok oluşabiliyor..
ben normal bir tv kullanıcısıyım burada ben daha tv işine hakim Ustalar var..

sizi panasonic'in son ürettiği neo plazmalar paklarmış bunların hiçbiri yok,
onlarda da yanık riski oluyordu ancak neo plazma ile o risk de az sanırım.
Önümüzdeki ay tam 7 sene olacak ben pana plazmayı alalı bende bir yanık durumu, iz kalma durumu olmadı çok şükür..
sadece 1 kere birgün açılmadı tv.. kartlardan 1-2 si patlamış 1-2 birşeyler değiştiricez demişlerdi ne olduğunu hatırlamıyorum şimdi onları tamir ettirdim hala kullanıyorum tv'yi..
neyse konuya döneyim dicem şu ki; bendeki gibi orta plazma modelleri bile hala övülüp, kullanılıyorsa. konuşuluyorsa bu bugünkü led tv'ler için bu birçok şeyi açıklar sanırım..
Maalesef üretmiyorlar bu plazma tv'leri artık.
plazmalarda 4k çözünürlük olsaydı nasıl olurdu acaba diye sorarım bazen kendime :)

Velhasıl led tv'ler de yukardaki problemlerin 1-2'si veya daha çoğu veya sadece 1 i az olması muhtemel..
Kardeşime sony almıştık 3 seneyi geçti onda bi problem çıkmadı.
amcaoğlum da samsung nu8000 vardı görüntüsü çok hoşuma gitmesede onda titreme hatiç bi problem olmamıştı yada çok dikkatlerini çekmiyordu bilemicem..
Şuan Q7fn var sanırım çok memnun.
Ben bi philips 50pus7303 almıştım 2 hafta olmadan bandingdi, cloudingdi gırla..
Vs, vs, bu lcd tv teknolijisinde bunlar çıkabiliyor
Üreticilerinin kendiside zaten bunlar olabiliyor diyor..
gülsek mi ağlasak mı bilemedim :)

Ş Çevrimdışı

Şesu1983

Yeni Üye
13 Kas 2019
1
41
Merhaba. Bugün gitti gidiyor da Telenova 40 inç led smart tv var satışta. Uydu alıcısı 4 k falan diyor. Bilgisi olan var mı cihaz ile ilgili. Vestel ürünümü, hangi paneli kullanıyor. Bu arada fiyat 1250 TL. Alınır mı sizce. Özellikle Adem hocama bu sorum.

Screenshot_2019-11-13-10-15-48-661_com.gittigidiyormobil.jpg

M Çevrimdışı

Mustafa4343

Yeni Üye
6 Kas 2019
23
29
Aynı şekilde ben de ne alacağımı şaşırdım 2800 bandındaydı sonra 3500 çektim şimdide nanocell bakmıştım kafam karıştı Samsung LG Philips arasında Ama daha bir sonuca varamadım bir model bile yok aklımda

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Nano-Cell diye takılmayın!
Kore liler güzel slogan üretirler

OLED çıktı(ama bu bir yeni teknoloji dir!) tam bu sıra da Samsung da boş durmadı HiEnd ler de daha iyi panellerine
QLED dedi! teknik olarak birbirine çok yakın bunlar... kısaca alayı hileli işler!

Alman değil karşın da ki adamlar! uyanık olun ltf

Şimdi panel ünitesi zaten daha üst seviye+kalite v.s olunca haliyle bunu yüksek fiyat dan tetiklemek için
illa ki bir slogan tanım bulunacaktır!

Örneğin Quantum-DOT da böyle dir!

Ama şu var,bunlar bugünkü pazar da üst seviye paneller oldukları için haliyle resim kaliteleri de iyi veya çok iyidir

Satıcıların veya okuduğunuz palavra-slogan türü lafları geçin bir kalem!

35 kağıda aldığınız panel de aynıdır veya 15 kağıda! tek fark Modül maliyetinin farkıdır!

Zaten bunlar çok az satılıyor,herifler dalga geçer gibi Araba parası istiyorlar yaw!

++
Yukarıda bahsettiğiniz sorunların da neredeyse hatta tamamı "hala bir risk" dir!
yaw "fıtratı" böyle bu teknolojinin ve uygulama tekniklerinin;o marka da iyidir bu markada dandikdir
bundan çıkmıyor v.s v.s bunlar da külliyen yalnış tanımlamalar dır!

Ama eskiden(2010 ve öncesi) durum böyle değildi caponlar da vardı sahada!Koreliler hep aynı dandik malları üretirlerdi!
Bazı caponlar ise ciddi manada iyiden öte süper diler!

Örneğin PDP lerin popüler v.s olduğu zamanlar da Kore liler saç-baş yoldururlar dı üstün teknolojleri ile ve hiç bir zaman da
iyi de olamadılar!
Pioneer/Yamaha lar ise PDP neredeyse sıfır hatalı üretim yapıyorlardı,al 10/15 sene kullan hem HW hem de SW süper di

TFT-LCD ler de hemen hepsi dandik idi hala da öyle dir!

Kısaca malzameden kaçıp da Çin işi min işi ucuz yollu mal üretmek istersen bu bahsettiğiniz sortunların hepsinin çıkma olasılığı
vardır hatta yüksek dir!

Full-Array LED dizilimi yaptılar bir tek Sharp(bu işi bulan adam)ile Toshiba FALD panel de sıfır hatalı ütetim yapabildi!

Bugün Araba parasına satılan Sony/Samy nin bilmem ne LED cart curt denilen panelleri bu teknik de neredeyse Allaha emanet gibi yaw
iyide Tosiba bunu 11/12 sene önce nasıl becerdi de sen beceremiyorsun acep??

FALD paneller günümüz de HiEnd en tepenin de en tepesi;hadi yaw geçin bunu o zaman

Direct-LED yaptılar bunlar da aybı bok

kısaca işin şansa kalıyor!

Pio alırdık şansa hiç ihtiyacın olmazdı!
Sharp veya bazı özel tosh lar alırdık şansa hiç gerek kalmazdı

ülen günümüzde ne alsak TV adına hepsi aynı risk de!

Niye diyorum bu meretlere sakın çok fazla para vermeyin diye!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
bu nasıl 55 yazıyor ama bir yanlışlık olmasın..https://www.beko.com.tr/televizyon/b55l-8900-5a-tv-ve-tv-unitesi

Beko ve Arçelik de 155 tane model-seri v.s var yaw bir şey bulmak adeta imkansız gibi ben hiç ilgilenmedim açıkçası
gerçi malların hepsi aynı tezgah dan çıkıyor ama belli ki malları gazlayabilmek adına bir alay seri/model atraksiyonu
yapmışlar;bence Arçelik/Beko dan uzak durun,kafanız karışır gidin direk "Grundig" kendi sitesinden girip TV leri
inceleyin,aslında çoğu aynı kalite mal ama seçim için diğerleri kafa sıyırtan şekilde çok karışık

Grundig ana sayfasından TV lere ulaşmak daha rahat;Grundig de bildiğim kadarıyla en üst serisi "UHD+"(veya UHD Plus)
diye geçiyor ama buna da fazla takılmayın ancak bunlar gerçekten iyi TV ler

Ben sadece CGU9800 modelini HiEnd olarak tavsiye ettim ama o absürt rakamları görünce "çüş" diyorum!
daha vasat/orta seviye olarak da hem de F/O olarak GCU8900(50 ve 58 lik olanları-bu seri de sanırım 49 yokdu?)
alt komşuma bunun 50 olanını aldık>>IPTV yoktur! Bluetooth desteği yoktur=sanırım 2,4 kağıda almıştık geçen ay
VA/50Hz-8-bit panel var üzerin de ama resim kalitesi bayağı iyi! belki şimdiler de 3 kağıda bulunabilir ki zaten bu paraya
bu mal bence oldukça iyi dir Not;"SmartTV" si de çok dandik dir! YouTube 2160 vardır,NetFlix de vardır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt