H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Ben ud9500 ile gcu9800 i sormadımki, grundıg gcu 8900 u sormustum, yoksa 9800 i sormak elbette yanlış olur, sorduğum panellerin her 2 side "va" 50hz biri kenar biri direk aydjnlatma.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Ben ud9500 ile gcu9800 i sormadımki, grundıg gcu 8900 u sormustum, yoksa 9800 i sormak elbette yanlış olur, sorduğum panellerin her 2 side "va" 50hz biri kenar biri direk aydjnlatma.
evet şimdi gördüm,yaw Grundig numaraları insanın aklını karıştıyor biraz:bilmiyom

o zaman şöyle yazayım Grundig bir tık önde gider bana göre(50lik) 58 lik olarak tavsiye etmem!
fiyatlarına bakın bulursanız az buçuk inceleyin derim

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Ok. Acele etmeyeceğim, 9800 için peşinizden geliyorum, dediginiz fiyatlar olursa ok. Daha olmadı 8900 a bakarız.?☺

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Çok merak edip baktım şu 9800s e güzel TV gerçekten, ilginç olan Mediamarktta 5k kusur iken hepsi buradada 7k olması. Bit yeniği var biryerde

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Ok. Acele etmeyeceğim, 9800 için peşinizden geliyorum, dediginiz fiyatlar olursa ok. Daha olmadı 8900 a bakarız.?☺

50" olanını >>8900 F/P olarak düşünebilirsin!
NFlix OK
Smart çok dandik!
Bluetooth yok!
kasa masa arkası ayağı filan ehh idare eder,abi çok yakışıklı olsun dersen,öyle değil yaw :kiskis

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
50" olanını >>8900 F/P olarak düşünebilirsin!
NFlix OK
Smart çok dandik!
Bluetooth yok!
kasa masa arkası ayağı filan ehh idare eder,abi çok yakışıklı olsun dersen,öyle değil yaw :kiskis
Aynen, biraz tip lazım, 9800 onu da başarmiş, smart falan onemli değilde bluetooth bari olsaydı, neyse, buralarda pek yok ama görüp incelemeye çalışalım.?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Çok merak edip baktım şu 9800s e güzel TV gerçekten, ilginç olan Mediamarktta 5k kusur iken hepsi buradada 7k olması. Bit yeniği var biryerde

Bak kardeşim bit yeniği filan yoktur

Kaç gündür yazdım bunların "fiyatlandırma atraksiyonlarını"

Bu mal(2019 GCU serisi 9800 modelin den bahsediyorum şimdi) 55 lik fiyat 7,5 dir bazı net üzerin den satış yapanlar
200-300 kağıt filan düşüyorlar sen bunu yuvarlak hesap 7 kağıt olarak ele alacaksın 65 olanı da 9,5 kağıtdır,bunu da sanırım
300-500 üdşürüp satabilirler!

Bileni de Alanı da yok desem yeri dir;sanırım koca memleket de ilk defa bunlar "Tavsiye forumun" da tanıtıldı veya anlatıldı v.s diyelim

Şimdi birisi/bileri çıkıp da yaw yanılıyorsun,şurada burada v.s deyip de bana "marketing-tool" türü şeyleri anlatmayın,yemem ben onları!

Zaten dikkat ederseniz benim de parmak bastığım olayın biraz farklı olduğunu şak diye anlamanız gerekiyor!

İsim vermeden;birisine satmışlar "sıfır diye teşhir gelmiş";yaw abi burası TÜRKİYE ve bu işler bizde olur "yersen" hesabıyla

Ben de o rakamı görünce ve bu heriflerin fiyatlandırma süreçlerini iyi bildiğim için önce Allah-Allah dedim sanırım bir
yalnışlık var diye de aklıma hemen bu geldi! sonra manzarayı biraz çakazladım,devamını o kişi belki anlatır ama bu olay
herkesin başına gelebilir; ""zihniyet"" meselesi yani,bir de işin "Ahlaki" yani meselesi varmı peki,yorumu size kalmış gari

Geçmişte Arçelik bilmem ne serisiydi(unuttum gitti hangisiydi yaw)DH de yazmıştım o zaman sanırım 2014/15 gibiydi
ben yazdım "panel patladı" olayı oldu harbiden ve çok uzun zaman ne satılabilen ne de bilinen panel patladı gitti!
Ancak elde çok az vardı,sanırım ağırlık Almanya ya ihraç edilmişti,ben o elde kalanları sıfır/teşhir anın da bilerine aldırmıştım
en önemlisi de çok DUA almıştım,neyse ki panel de sağlam çıktı kimseleri uğraştırmadı

O panel 100Hz Samsung VA 10-bit ve teknik olarak çok iyiydi:ok

Ben o paneli de sanırım Almanya dan bir şeyler ararken bulmuştum;tesadüfen yaw:yeah
yoksa memleket de kimsenin haberi bile yoktu!

GCU9800 bana göre o seviye bir panel değildir!!! dalgaya düşmeyin,şimdi birileri çıkar da adam gaz veriyor diyebilir
o işler DH/TF/FT de olur bazı çakallar tarafından ki bunları da tek tek biliyorsunuz sanırım,benim Gazla cazla filan işim
olmaz,zaten olsaydı GAZ dan milyoner olmuştum yaw:mutlu
Allah korusun

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Bana göre yazılım sorunları da var!

O uyduruk "SmartTV" yi kaldır ya da Android e geç;Sony ve Philips ler gibi! ya da git bir Rusa sana ona göre Smart sistemi versin!

Diğer saçmalık şu dur;yaw Bluetooh artık bir "özellikmi" beyler??? bir seri de bir seride yok
NetFlix birin de var birinde yok! örneğin üst seriden bahsediyorum!

Voice kontrol v.s türü bir şey var benim işim yok ama benim kumanda da vardır ama işlevi yok!
9800 kumandasıyla aynı benimki ve sanırım işlev 9800 de yok,hadi ülen git işine böyle abuklukmu olur kardeşim

Adam uyanık aynı kumandayı bir sürü seri de kullanıyor(yalnış,ülen Çin de kaç paralık şey kumanda)

daha buna benzer bir sürü "saçmalık" var iyi de bu panel "UHD Plus" yani en üstü buymuş!

Bilmediğim toplama bir Smart işi var panel de;sanırım bir "İspanyola" bunu yaptırmışlar bir alay İspanyol siteleri v.s
alayı da paralı sistemler tabi ki

"Air-Mouse" benim panel de çalışmadı! genel de şu Çin işi kullandığımız daha çok TV Box lar da;genel de TV ler de
iş görmez,benimkini de biraz tanıdı biraz çalıştırdı ama full çalıştımıyor! söktüm tekrar denedikten sonra kumanda USB
gözünü

Satıcıları(Arçelik grubu) TV konusun da ilgisiz vede bilgisiz(Promotörleri bile hikaye yaw) Bozdolabı,Ankastre ürünler
Bulaşık Mak. filan işini iyi biliyorlar!

Zincir mağazalar da zaten pek yok,olsa da ilgi pek yok,bilgi de yok sayılır v.s

Teknosa/Vatan da bunlar üvey evlat,sanırım ekmek vermiyor Koç bunlara!
MediaMarkt sanırım biraz daha düzgün gibi geldi bana

Not;bugün TerraCity/Antalya MM ye gittim 55lik 9800 orada teşhir de vardı fiyat yalnış olmasın sanırım 5.669 gibi
küsüratlı bir rakamı vardı! elemanlar(bunlar MM nin kendi adamları dır,tanıyorum hepsini) fazla bir bilgi çıkmıyor!
arkadaşla baktım biraz,inceledim sonra ancak kısa sürdü ve sormadım sıfır fiyatımı teşhir fiyatımı,beni bildikleri için
sıfır KM işime yaramaz benim,şimdi bir kaç gün bekleyip yine gideceğim,bakalım ne olacak,ben bunu 3,5/4 kağıda almayı
düşünüyorum ama bu sene iş Forumlara düştüğü için(Grundig bazında)sanırım satacaklar dır!

Bazı mağaza çalışanı da bunları alıyor! adam eve geliyor forumları inceliyor ve olayı çözüyor!
Vatan/LARA dan bir eleman var tanıdığım ama eleman "TPVision"(Philips) Promotörü olmasına rağmen geçtiğimiz yaz sonların da
benim kullandığım 49VLX9750 yi kapmış mağaza personel indirimiyle 2,7 kağıda kapmış yaw ama millete paso Philips aldırmaya
çalışıyor:hihi

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
albanez albanez üstat 2 yıldır TV arayis içerisindeydim hem biraz maddi yönden vede 4k yeni yeni çıkmaya başladığından acele etmek istemedim

albanez üstat tavsiyesi üzerine 55gcu9800 model TV incelemek için 09.11.19 tarihinde Teknosa magzasina gittim ürünü gördüğümde çok şaşırdım ben plastik yada alüminyum kasa bekliyordum ama bildiğin oled qled gibi bir TV karşıma çıktı satıcı bir arkadaşa sordum bu model 9800 mu diye oda aynen öyle beyfendi dedi neyse arkadaşlar biraz bilgi aldım albanez hocam tavsiye ettiği için pek öyle incelemedim arkadaşa dedim bunun fiyatı ne olur biseyler daha yaparsanız alicam dedim ürün teknosada 5299 bana 5099tl ye verebiliriz dedi bende düz 5000tl ye verirseniz almayi düşünürüm diyerek arkadaş müdürün yanına gitti sonra geldi 5000tl ye bıraktılar
bende dedim peki sıfır kapalı kutumu gelecek dedim arkadaş tabiki sıfır kapalı kutu göndereceklerini söyledi 3 4 tane depoda olduğunu söyledi bende pazartesi günü gelip alicam deyip çıktım tabi arkadaşın isminide aldım ki o arkadaştan aliyim diye
10.11.19 tarihinde tekrar teknosaya gittim TV yi almak için pazartesiye beklemedim TV kalmaz diye gittiğimde arkadaş çalışma saati bittiği için evine gitmiş başka bir saticiyla konuştum durumu anlattım oda müdürüyle konuştu tabi ilk başta müdür olmaz gibilerinden tavırlari vardı sonrada tamam diyip ödemeyi yaptım
12.11.19 tarihinde servis geldi ben servisteki arkadaşlara şaka manasında tesir ürün getirmediniz değil mi diyerekten arkadaş evet tesir ürün getirdik demesiyle ben şaka yapıyorsunuz diyerekten çok şaşırdım bana Teknosa tesir ürünü yollamış hatta Grundig kutusuna koymayip Samsung kutusuna koyup göndermişler dalga geçer gibi ben hemen satın aldığım kişinin tel numarasını almıştım arayıp durumu anlattım beyfendi tesir ürün icin konusmamismiydiniz diğer çalışan arkadaşla deyip bende hayır bana kapalı kutu göndereceğini söyledi dedim sonra ilk gittiğim arkadaş aradı kusura bakma abi ben yoktum arkadaş sana tesir ürün göndermiş ben bugün izinliyim yarın senin işi halledecem dedi bende servisi geri yolladım kabul etmedim 300tl için kim tesir ürün alirki sıfırı varken tabi çakallar depodaki 3 4 tv yi satmışlar banada tesir ürün kalmış bugün konuştum arkadaşla konya magzasinda kapalı kutu varmış bugün kargoya vereceklermis banada cuma yada cumartesi kurulum yapilacak bu arada faturayada hiç dikkat etmedim altına tesir ürün satışı yapılmıştır yazısı varmış tekrardan sıfır TV satışı diye fatura kesilecek

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
albanez hocam beni pek takmıyosun 2 kez yazdım cevap vermedin :(
albenez ???????49vlx9750 aldım içinde ölü pixeller ve ışık sızması çıktı fabrikada depodan grundig satış ölü pixelsiz ışık sızmasız panel yapılamıyor mu illaki bunlara razı mı olacağız bir değil iki değil 5 tane ölü pixel vardı o sol alt tarafta kumanda ışığının olduğu yerden de güneş gibi ışık sızıyordu. Bunlar bana mı denk geliyor yoksa herkeste var farkında mı değiller .
Mesajınız Birleştirildi: Bugün 19:55

birde 3k- 4.5k ki daha fazla vermem tv izleyebileceğim ki özellikle futbol usbden veya internetten film izleyebileceğim (4k film ) oyun oynamayacağım. bir tv tavsiye edermisin. marka takıntım var . vestele ön yargılıyım. önerirsen düşünebilirim. daha önce 3 tv aldım ve hepsini iade ettim ölü pixellerden ve ışık sızması sorunlarından. bu tarz sorunların olmadığı yukarıda saydığım özelliklerde bir tv önerirsen sevinirim. birde sorum olacak 100 hz lik tv ler normal yayını 100 hz mi gösteriyor yani hareketli sahneler farklı oluyor mu? benim bildiğim tv yayınları 24 fps. bu yayın 100 hz lik tv de farklı mı görünecek. kısaca ferrrari alacağım (100 hz) kullanacak yol yok ( 50 hz yayın ) açıklarsan sevinirim. 100 hz lik tv ye para vermeye gerek varmı ?
Mesajınız Birleştirildi: Dün 23:16 da
bu arada arkadaşlar 55 inç mi tv5 pro çıktı çinde satış fiyatı 2960 tl türk lirası burayada gelse 4000 tl falan olursa alınabilecek bir tv çinde şu an satışta mi ye mail falan atın türkiyeye getirsin televizyonda samsn qled panel kullanılıyor. 4k 64 gb hafıza 4 gb ram var. android işletim sistemli kasa dizaynı mükemmel. ama türkiyeye geleceği söyleniyor. bekliyoruz umarım gelir . bu arada inceleme videosu bulanlar varsa türkçe versiyonu buradan paylaşırlarsa seviniriz saygılar . yani özelliklerine bakılınca
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

albanez albanez üstat 2 yıldır TV arayis içerisindeydim hem biraz maddi yönden vede 4k yeni yeni çıkmaya başladığından acele etmek istemedim

albanez üstat tavsiyesi üzerine 55gcu9800 model TV incelemek için 09.11.19 tarihinde Teknosa magzasina gittim ürünü gördüğümde çok şaşırdım ben plastik yada alüminyum kasa bekliyordum ama bildiğin oled qled gibi bir TV karşıma çıktı satıcı bir arkadaşa sordum bu model 9800 mu diye oda aynen öyle beyfendi dedi neyse arkadaşlar biraz bilgi aldım albanez hocam tavsiye ettiği için pek öyle incelemedim arkadaşa dedim bunun fiyatı ne olur biseyler daha yaparsanız alicam dedim ürün teknosada 5299 bana 5099tl ye verebiliriz dedi bende düz 5000tl ye verirseniz almayi düşünürüm diyerek arkadaş müdürün yanına gitti sonra geldi 5000tl ye bıraktılar
bende dedim peki sıfır kapalı kutumu gelecek dedim arkadaş tabiki sıfır kapalı kutu göndereceklerini söyledi 3 4 tane depoda olduğunu söyledi bende pazartesi günü gelip alicam deyip çıktım tabi arkadaşın isminide aldım ki o arkadaştan aliyim diye
10.11.19 tarihinde tekrar teknosaya gittim TV yi almak için pazartesiye beklemedim TV kalmaz diye gittiğimde arkadaş çalışma saati bittiği için evine gitmiş başka bir saticiyla konuştum durumu anlattım oda müdürüyle konuştu tabi ilk başta müdür olmaz gibilerinden tavırlari vardı sonrada tamam diyip ödemeyi yaptım
12.11.19 tarihinde servis geldi ben servisteki arkadaşlara şaka manasında tesir ürün getirmediniz değil mi diyerekten arkadaş evet tesir ürün getirdik demesiyle ben şaka yapıyorsunuz diyerekten çok şaşırdım bana Teknosa tesir ürünü yollamış hatta Grundig kutusuna koymayip Samsung kutusuna koyup göndermişler dalga geçer gibi ben hemen satın aldığım kişinin tel numarasını almıştım arayıp durumu anlattım beyfendi tesir ürün icin konusmamismiydiniz diğer çalışan arkadaşla deyip bende hayır bana kapalı kutu göndereceğini söyledi dedim sonra ilk gittiğim arkadaş aradı kusura bakma abi ben yoktum arkadaş sana tesir ürün göndermiş ben bugün izinliyim yarın senin işi halledecem dedi bende servisi geri yolladım kabul etmedim 300tl için kim tesir ürün alirki sıfırı varken tabi çakallar depodaki 3 4 tv yi satmışlar banada tesir ürün kalmış bugün konuştum arkadaşla konya magzasinda kapalı kutu varmış bugün kargoya vereceklermis banada cuma yada cumartesi kurulum yapilacak bu arada faturayada hiç dikkat etmedim altına tesir ürün satışı yapılmıştır yazısı varmış tekrardan sıfır TV satışı diye fatura kesilecek
oda aynı gelecek paranı iste ben 2 tane aldım sözde kapalı kutu ama teşhir çıktı servisçi söyledi. onlar o bantlar ısıtıp tekrar bantlamayı öğrenmiş basit olay

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
SEVGİLİ HALKIMIZA BURADAN UYARIM OLSUN :) başıma geldi tekrar anlatayım. Bu tksa firmasından 2 tv aldım biri teşhir biri bozuk ürün geldi. ve ikisininde kutusu açılmamıştı. sizce kutusu açılmamış bir kutuya teşhir tv nasıl konulur ? bunun cevabını ben araştırdım buldum. kutuyu açıyorlar ama bantlarını ısıtarak açıyıorlar yada kesiyorlar sonradan ısıtıp o kalan bantları çıkarıyorlar ( ben denedim bi saç kurutma makinesi alın bantın üstüne tutun yumaşayınca yavaş yavaş çekin bakalım açılıyor mu ? açılıyor) dolayısıyla neymiş öyle kapalı kutu olayına fazla güvenmeyin. Sıfır arçelikten aldım ana depodan geldi kendi kargolarıyla kendileri kurdu ölü pixeller ve ışık sızmaları mevcuttu onuda gönderdim . sonuçta hepsinin parasını aldım . Ama şu an güvenim kırıldı bütün satıcılara hem internettekilere hemde zincir kalite adı altında satış yapan mağazalara. Açık söylüyorum kimseye para kaptırmayın fazla para vermeye gerek yok . paranızla rezil oluyosunuz . hım soracaksınız hangi tv leri aldın kalitesiz miydi hayır 55nu8000 hemde 2 tane.. grundik vlx 9750 iki tv de 120 hz panel kaliteli diye satıyolar. Ama ŞANSMIŞ :) SEVSİNLER ŞANSINIZI BU KARAKTERSİZLER ÖZELLİKLE BÖYLE SATIYORLAR ...

Vanillasky1971 Çevrimdışı

Vanillasky1971

Yeni Üye
13 Kas 2019
1
53
Merhaba, ben forumda yeniyim 55 inch 4K bir tv almak istiyorum. Yerli markalara baktığımda özellikle smart uygulamaları olarak aradığımı bulamıyorum. Bütçem maximum 4000 TL Vestel Beko ve Grundig markalarında epey araştırma yaptım ama "budur" dediğim bir model bulamadım. Param yetmediği için Sony alamıyorum, Samsung'dan ağzım yandığı için yanına bile yaklaşmıyorum. Şu ara daha çok LG ile ilgileniyorum. Her türlü tavsiyeye açığım. :)

A Adem Helvacı albanez albanez

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
samsungdan ağzım yandığı için deme... sana sıkıntılı cihaz denk gelmiş.10 sene önce 46 d 6000 modeli led tv aldım,hala banamısın tık demedi.. ehh ledler yavaş yavaş sönüyor orası bir gerçek.. diyeceğim birkere bile servis yüzü görmedi tv..50ru 7400 ler şöyle 3500 falan derse, düşünebilirim..yalnız dts ses desteği yokmuş aklında olsun... en iyisini alacağım diye çırpınmıyorum. hadi en iyisini aldım 10 bin tl borçlandım bankalara eşe dosta,diyelim 2 ay sonra bir model çıkacak , artık ben varım hadi benide al bakalım diyecek. bende git la bu mahalleden diye koşturacağım onu..verdigimiz paranın hakkını versin, yanlış bir adım atmayalım diye bu telaş.. etimiz ne budumuz ne ona kalırsa.teknoloji ile sidik yarıştıramayız, herkes bunu farkındada işte 10 senede 1 tv alıyoruz oda adam akıllı uğraştırmayan bir şey servisi falan iyi bir şey olsun derdindeyiz kısaca..toparlıyorum samsunglar ı yine cebinde tut..diğer modeller için ustalar yol çizsin sana..

Geri
Üst Alt