albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,234
Bana sorduğunuz özellikle Vestel ler hk.bilgim yok!
Ben geçenler de sadece UD9500 izlemiştim hepsi o
ve o fiyata göre bence güzel bir panel+

Ayrıca Smart ve diğer bir sürü özellikler(TV nin asli görevi hariç!)yine hiç bir bilgim yok
çünkü hiç ilgim yok bu özelliklerine+

Elini sallasan modele değiyor yaw,hemen hepsi aynı tezgah dan çıkmış malları bunlar küçük
oynamalar ile(biraz yazılım+biraz ayağı filan kozmetik işleri)ve bir sürü atraksiyonlar yapılarak millete
yeni-yeni yeni diye yutturulan paneller bunlar,hepsini geçtim şimdi bir de araya Bakkal dükkanı
gibi her sokakta bulunan malum Marketler de devreye girince vatandaşın kafası tam ambele oldu gitti

Sonuç ne;orta da aman aman denilecek zaten panel filan yoktur,absürt rakamlara satılan panelleri de
arayan adam zaten Forumlar da dolaşmaz;geriye bir tek şu kalıyor;gidin kafanıza gözünüze en iyisi
ve de en önemlisi cebinize hangisi hitap ediyorsa alın gitsin,bu işin de boku çıktı artık+

O Çevrimdışı

ozket

Yeni Üye
12 Kas 2019
11
35
Arkadaşlar herkese selamlar...
Acil alınacak 32'-40'-43' NETFLIX YOUTUBE 1080p TV BÜTCE 1500 için önerilerinizi bekliyorum..
en fiyat performans hangisiyse?

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
albanez albanez hocam 55gcu9800 TV bugün aldım 5bin TL ye yanında 2 yıl ek garantide yaptırdım ilk 1 yıl panel kirilmasina karşı kaskolu yarın servis gelip kuracak TV hoşuma gitti açıkçası görünüşü benim için panel önemli sizin dediğiniz gibi boş TV olsa hiç farketmez bana özellik lazım değil smart olmasa da olurdu kumandada ses li komut ozelligide var her halde ses ile de komut vere biliyoruz galiba

hayırlı olsun hocam..
geçen gün teknosa'da ben biraz buna bakmıştım
4k videolarda diğer tv'lerin yanında direk dikkat çekiyordu
doyurucu etkileyici bi görüntüsü vardı. bi bunun birde sony'nin xf9005 modelinin.
sanırım bu tv'nin renk gamı çok üst seviyede..
ayrıca benim baktığım teknosada sadece teşhir kaldı demişlerdi.. çok incelemedim ama bu tv üzmez gibi :)
güle güle kullanın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar herkese selamlar...
Acil alınacak 32'-40'-43' NETFLIX YOUTUBE 1080p TV BÜTCE 1500 için önerilerinizi bekliyorum..
en fiyat performans hangisiyse?

fiyat/performanslar mı bilemem hiç kullanmadım bunları ama amazon da dün 40 ınch. dediğiniz özelliklere uyan 1800 tl'ye bi toshiba vardı ama bitmiş.

şuan 1683 tl. civarlarınde 32 ınch. bi philips var yine h.b de ve amazonda.

bunlar iyimidir kötümüdür bilmiyorum. görüntüsü smart özellikleri nasıldır bi bilgim yok.
bu tv'lere olumlu veya olumsuz alamda bi önerim yok.
sadece bu fiyat aralığında araştırılabilir sanırım.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

AdrenalSurge

Yeni Üye
8 Kas 2019
5
32
Arkadaşlar merhaba, Philips 55 pus7504/62 modelini almaya niyetim vardi da bilgisi olan yazabilir mi? Önerir misiniz? Hangi panel kullanıyor ve panel açısından sıkıntı yaşar mıyım yazabilirseniz çok memnun olurum.

Eğer olur da önerirseniz alıp kullanıcı yorumumu bırakırım. Teşekkürler.

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
hayırlı olsun hocam..
geçen gün teknosa'da ben biraz buna bakmıştım
4k videolarda diğer tv'lerin yanında direk dikkat çekiyordu
doyurucu etkileyici bi görüntüsü vardı. bi bunun birde sony'nin xf9005 modelinin.
sanırım bu tv'nin renk gamı çok üst seviyede..
ayrıca benim baktığım teknosada sadece teşhir kaldı demişlerdi.. çok incelemedim ama bu tv üzmez gibi :)
güle güle kullanın.
Teşekkürler Teknosa da inceledim oled qled lerle kiyasladim eş değer bir ürüne benziyor kullanınca gorecem bugün servis gelip kuracaklar albanez hocam a güveniyorum o bişey oneriyorsa hemen o TV ye yöneldim gönlüm Vestel bir TV almaktı ama 100 Hz panel kullanmıyor neden kullanmaz onuda anlamış değilim aklımda TV almakda yoktu fiyatı uygun olunca dayanamadım aldım hemen ?

S Çevrimdışı

scobu

Yeni Üye
12 Kas 2019
9
34
Selamlar evdeki tv yi çocuk kırdı.(49ub8300 vestel)
Şimdilik bütçe sıkıntım var ve kış dolayısıyla çocuk odasındayız oda küçük.
Buraya idareten bir tv almayı düşünüyorum. İlerde mutfağa koyabiliriz yada burda kalabilir. Genellikle haber çizgi film ve youtube izlenecek evde wifi var.
32-40 inç arası bakıyorum. Bir iki ay daha mı bekleyeyim yoksa
awox 32000 str 700tl hd
Awox 40000 str 1100tl fhd
Grundig 32 vle6730bp fhd smart 1350tl
Bunlardan hangisi veya başka model ne olabilir. Beklemek mi mantıklı olur. Fikirlerinizi bekliyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,234
>"Grundig" TV ler resim işleme de kesinlikle en iyisi(IPS/VA olarak) Beko/Arçelik için de pek aynı şeyleri söylemiyorum!
Ancak bazı Beko/Arçelik(en üst serileri)serileri de Grundig ile ya aynı ya da çok çok yakın gibi

>Tek sorun bunların hepsini bir arada görmek v.s adeta imkansız!

>Diğer sorun;herifler iyi mal yapıyorlar(TV olarak) ama sankim bizim işimiz bu değil gibi havaları var,Buzdolabı ve
Çamaşır Mak.filan satmak istiyorlar,belli ki ekmek oradan geliyor!

>"SmartTV" leri her kime yaptırdılarsa "beş para etmez" adamı sinir eder sadece;Grundig panel alırsanız gidin bir de Android
TV Box alın hem daha iyi hem de o kadar sinir olmazsınız!

>Oled/UHD+ Serileri absürt pahalı;hatta bedlki Oled leri kısmen fena değil desem bile,UHD+ Serileri(en üst)manyak pahalı!
taktik şu;herifler 10 kağıt fiyat çekiyorlar sonra 5/6 kağıda düşürüyorlar;hep aynı "filim"!

>Bunların;bana göre UHD+ serileri sadece Teşhire kalıp da aradan 8/10 ay geçince veya 1 yılı geçince anca satılabiliyor ki
zaten ben de öyle aldım,5 kağıtlık paneli 3 kağıda ama bana göre zaten bu da en fazla 3 kağıt ederdi benim paramla!

Sırada 55GCU9800 var,nasip artık,yaza kalırsa ve 3/4 kağıda düşerse kaparım bir tane daha?

>Bir de şu var(en üst serileri için) amannn diyeyim Arçelik Bayilerin den almayın bu paneli;hatta sormayın bile zira orada
fiyat inmez tam geçirmece rakama çakarlar!
Malı bu seriler de çok az üretiyorlar,zaten sıfırları da hemen bitiyor,Teşhirleri de bir sene kadar kalıyor! şansınız varsa bu meretleri
bulup da alabilirsiniz,Almanya ya da ihraç ettikleri için yerli piyasa için fazla uğraşmıyorlar zaten bu işi sevmiyorlar laf aramız da
hani çeşit olsun diye yapıyorlar gibi!!

>Geçen sene en üst seriler Vatan da kalmıştı(büyük çoğunlukla)ben de Vatan dan almıştım,Teknosa da tek tük vardı ama fiyatı
daha fazla düşürmediler! ben aldım,sonra hiç bir yer de yazmadım,hatta söylemedim bile ama Vatanın elinde kalan sanırım 10 tane
kadar VLX9500 ler benden bir hafta sonra hiç kalmadı adeta buhar oldu yaw! ülen 8-12 ay hatta 15 aydır duran paneller ben aldıktan
sonra anında bitti?

Dolayısıyla,bulup almak,sonra uygun fiyata bulmak v.s biraz zor ve sıkıntılı bir durum,"Teşhir" de 1 sene dir duran paneli
örneğin Niğde veya İzmir veya Adana dan 6 ay uğraştım bir türlü Antalya-Lara Vatan mağazına getiremedim paneli,önce parasını
öde getirelim dediler hep;ülen 1 yıllık teşhir paneli görmeden ellemeden alacak salak varmı memleket de Pio mu bu be
böyle garip işler oluyor bizim memleket de

>MediaMarkt da sanırım satıyor(bir ara vardı) Kasım da Grundig yeni modeller gelecek demişlerdi bana ama göremedim henüz!
2020 model olarak illa ki en üst seri bir panel çıkaracaklar,merakla bekliyorum;ben artık Samsung/Sony yi bıraktım,LGE le zaten işim
olmaz,dolayısıyla Vestel/Arçelik olarak takipteyim:hoba1

A Çevrimdışı

AdrenalSurge

Yeni Üye
8 Kas 2019
5
32
Arkadaşlar merhaba, Philips 55 pus7504/62 modelini almaya niyetim vardi da bilgisi olan yazabilir mi? Önerir misiniz? Hangi panel kullanıyor ve panel açısından sıkıntı yaşar mıyım yazabilirseniz çok memnun olurum.

Eğer olur da önerirseniz alıp kullanıcı yorumumu bırakırım. Teşekkürler.

2. Sorum oldu bu pek takan yok...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,234
2. Sorum oldu bu pek takan yok...
valla bana soruyorsan bilgim yok sorduğun panel hk.
ben Philips e biraz uzağım,arada bazı yıllar çok güzel seriler çıkar
dıkları zaman ancak o zaman takip ederim+

Panellerinin %90 ı IPS dir ve en üst serisi kaliteli/üst seviye panel takılıdır diğerleri vasat!
arada sadece en üst seriler için VA takarlar,bunlar da çok iyi çıkıyor ve sanırım 2016/17 den
sonra böyle bir panelleri de çıkmadı

Philips ler de genel de "resim kalitesi" sorunu çıkmaz! ancak HW/SW sıkıntıları ve yapım kaliteleri
ve şu meşhur PowerBoard sorunları ne hikmetse hiç bitmez=bana göre "kalitesiz" mal yapıyor bunlar!

Ama fiyatı "çok tatlı olursa" o zaman yanaşabilirim+

IPS de Açı sorunu olmaz!
VA da olur

Hangi panel diye şayet bunu soyuyorsan tabiki

++
Ve panelini kim üretiyor diye soruyorsan;bence onu sorma!

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Arkadaşlar awox u5600str almayı düşünüyorum. Benim için en önemlisi istediğim uygulamayı yükleyebilme ve telefon ekranını yansıtma kullananlar bu 2 durumda hiç sorun yaşıyolar mı ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,234
Bir de şu TV ler var Grundig(2019 model orta-seviye) 50/58 VA tip 50Hz/8-bit CMO
Komşuma aldık 50 olanı sanırım 3,4 kağıda +3 yıl içinde 360 kağıt gibi ödedi(toplam 6 yıl Garanti)

Resim kalitesini oldukça beğendim! o paraya zaten böyle paneller alınabilir,NetFlix var diğer Smart işleri
Grundig ler de dandik dir! Bluetooth bile yok yaw

F/P denebilecek bir aday olur

Tam model no.su 50/58GCU8900 (9800 ler ile karıştırmayın ltf,bunlar UHD+ en üst seri dir!)

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
albenez 49vlx9750 aldım içinde ölü pixeller ve ışık sızması çıktı fabrikada depodan grundig satış ölü pixelsiz ışık sızmasız panel yapılamıyor mu illaki bunlara razı mı olacağız bir değil iki değil 5 tane ölü pixel vardı o sol alt tarafta kumanda ışığının olduğu yerden de güneş gibi ışık sızıyordu. Bunlar bana mı denk geliyor yoksa herkeste var farkında mı değiller .

birde 3k- 4.5k ki daha fazla vermem tv izleyebileceğim ki özellikle futbol usbden veya internetten film izleyebileceğim (4k film ) oyun oynamayacağım. bir tv tavsiye edermisin. marka takıntım var . vestele ön yargılıyım. önerirsen düşünebilirim. daha önce 3 tv aldım ve hepsini iade ettim ölü pixellerden ve ışık sızması sorunlarından. bu tarz sorunların olmadığı yukarıda saydığım özelliklerde bir tv önerirsen sevinirim. birde sorum olacak 100 hz lik tv ler normal yayını 100 hz mi gösteriyor yani hareketli sahneler farklı oluyor mu? benim bildiğim tv yayınları 24 fps. bu yayın 100 hz lik tv de farklı mı görünecek. kısaca ferrrari alacağım (100 hz) kullanacak yol yok ( 50 hz yayın ) açıklarsan sevinirim. 100 hz lik tv ye para vermeye gerek varmı ?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
Grundig gördüm teknosa da modele bakmamıştım cidden resim güzeldi şaşırdım demek albani hoca da dikkat etmiş bir inceleyin grundigleri heralde avrupa da satacakları için resim işleme engin kaliteli.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,234
başka markalar da veya panellerde de sen de çıktığına göre belliki şanşın pek yaver gitmiyor
Grundig de sanırım VIP Servis sistemi pixel garantisi veriyordu bence 444 0 888 den ara bir görüş al!

Ölü pixel de Sony en meşhuru idi geçmişte ve çok yakın zamanlar da!
Marka ile alakası yok bu olayın öncelikle

Sıfır hatalı pixel garantisi bir zamanlar Sharp da vardı(bazı seriler de) ve yine bazı markalar da(daha çok Monitör tipler de)
ama bunlar kalmadı artık!

Işık sızması bende de aynen senin anlattığın yer den az da olsa var takılmadım artık!
ancak bahsettiğin 9750 için bütün bunlar total de bir "değişim" sebebi dir,ayayıp görüştünmü ne iştir diye??

MARKA takıntısı eskiden olurdu veya vardı v.s amannn diyeyim böyle şeyleri artık unut,çünkü öyle paneller üretilmiyor artık
ki arkasına takılıp gideceğin!

Yakın geçmişte Vestel den ben bir tek UD9500 olarak biraz dikkatimi çekti diğerleriyle çoktandır alakam yoktur
belki de bundan daha iyi olanı da vardır?

100/120-50Hz/60Hz baclit tarama da size gerekiyor! ancak yazılımla çoğu şeyi de aşabildikleri için bazı ayrıntılar
gözden kaçıyor takılma buna da,yayın sistemiyle filan da alakası yoktur bunun! Satıcılara bir şey sormayın!!

TV yayınları EU-PAL de 25Hz dir
USA-NTSC sistem de 30Hz dir

Stream de ise EU-50Hz,US 60Hz dir

senin bahsettiğin ise Film dedir 23.976(24fps) Bluray/DVD

yaw bunlara takılmayın ltf,panelin adam gibi bunları işliyormu buna bakın!
Miiletin kafasını allak-bullak ediyor bazı kişiler veyua forumlar v.s

Geri
Üst Alt