B Çevrimdışı

BayCem

Yeni Üye
26 Ocak 2020
7
39
Arkadaslar ustadlar selam iki model arasinda kaldim sony 65xg8096 samsung ru7440 hangisi neden tercih edilmeli sizce cevaplar icin tesekkurler simdiden

D Çevrimdışı

dallas

Aktif Üye
6 Ocak 2020
130
49
D dallas, ustadim fikrini alabilirmiyim musaitsen ?
Performanslı bir 65 inç için bütçen yeterli değil
O Sony ips panel ve 50 hzdir.
Samsung 7440 ise VA panel olsa bile yine 50hzdir.
Bu yüzden sıradan bir kullanıcıysan her iki panelde işini görebilir ama
Detaycı bir kullanıcıysan ve 65 inç kriterinden ödün verebilirsen
7bin bütçe ile alabileceğin çok iyi 55inç bir panel var
Sony 55XF9005

B Çevrimdışı

BayCem

Yeni Üye
26 Ocak 2020
7
39
Biliyorum sony xf cok iyi ama 65 takintisi var bizimkilerde o yuzden bunlar arainda kaldim veya onerebilecegin varmidir bu butceye gore simdiden tesekkurler

A Çevrimdışı

Altay55

Yeni Üye
28 Ocak 2020
11
29
Selamın aleyküm hayırlı sabahlar üstadlar Vatandan gece indiriminde son anda 3350 tl ye vestel 55ud9500 aldım sizce nasıl? hala kurdurmadım tvyi belki iade ederim diye. Görüşlerinizi çok önemsiyorum.
Şimdiden teşekkürler
A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamın aleyküm hayırlı sabahlar üstadlar Vatandan gece indiriminde son anda 3350 tl ye vestel 55ud9500 aldım sizce nasıl? hala kurdurmadım tvyi belki iade ederim diye. Görüşlerinizi çok önemsiyorum.
Şimdiden teşekkürler
A Adem Helvacı
Led Backlıght Slim, Samsung VA panel, 1800hz rate, HDR+DV ile bakıyorum da iade etmenizi gerektirecek bir durum göremiyorum :) ü

Güzel günlerde kullanın lakin lütfen kurulum esnasında panel test yapmayı (Yaptırmayı) unutmayın.

Son zamanlarda servislerin bu testi yapmaktan kaçındıklarına dair söylemler geliyor kulağıma. Durum bu ise ve ileride tv lerin servis menülerinden bu uygulamayı kaldırmayı dahi düşünürler ise çok pis uğraşırım Vestel efendi ile, buradan açık ve net beyan ediyorum.

Vestel efendi kaldırsa dahi biz tüketiciler olarak kendi programımızı yazar o tv leri yine de test ederiz buradan ilanen duyuralım yetkililere.

Vatandaşa malı satıyorsanız, kontrol etmek de onların en doğal hakkı, üründe sorun var ise, kusur var ise o ilk test esnasında görecek ve almayacaklar, iade edecekler, değişim isteyecekler, bu tüketicilerin en doğal ve YASAL hakkıdır, gizli kapaklı da olsa bunu engellemeye kimsenin hakkı da yok, gücü de yetmez.

MENU 4725
DAİGNOSTİC
VİDEO PATTERN TEST

Adımları ile 9 adımda ekranı hem 7 renk üzerinde ölü pixel/canlı pixel, hem de beyaz ve siyah ekranda bulutlanma ve ışık sızması sorunlarına karşı kontrollerinizi mutlaka yapın arkadaşlar.

Durun aklıma gelmişken ben en iyisi çok sevdiğim bir kardeşimle görüşeyim, Bu video pattern test için basit bir uygulama yazabiliyor mu ona bakalım.

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Led Backlıght Slim, Samsung VA panel, 1800hz rate, HDR+DV ile bakıyorum da iade etmenizi gerektirecek bir durum göremiyorum :) ü

Güzel günlerde kullanın lakin lütfen kurulum esnasında panel test yapmayı (Yaptırmayı) unutmayın.

Son zamanlarda servislerin bu testi yapmaktan kaçındıklarına dair söylemler geliyor kulağıma. Durum bu ise ve ileride tv lerin servis menülerinden bu uygulamayı kaldırmayı dahi düşünürler ise çok pis uğraşırım Vestel efendi ile, buradan açık ve net beyan ediyorum.

Vestel efendi kaldırsa dahi biz tüketiciler olarak kendi programımızı yazar o tv leri yine de test ederiz buradan ilanen duyuralım yetkililere.

Vatandaşa malı satıyorsanız, kontrol etmek de onların en doğal hakkı, üründe sorun var ise, kusur var ise o ilk test esnasında görecek ve almayacaklar, iade edecekler, değişim isteyecekler, bu tüketicilerin en doğal ve YASAL hakkıdır, gizli kapaklı da olsa bunu engellemeye kimsenin hakkı da yok, gücü de yetmez.

MENU 4725
DAİGNOSTİC
VİDEO PATTERN TEST

Adımları ile 9 adımda ekranı hem 7 renk üzerinde ölü pixel/canlı pixel, hem de beyaz ve siyah ekranda bulutlanma ve ışık sızması sorunlarına karşı kontrollerinizi mutlaka yapın arkadaşlar.

Durun aklıma gelmişken ben en iyisi kardeşimle görüşeyim, Bu video pattern test için basit bir uygulama yazabiliyor mu ona bakalım.
A Adem Helvacı hocam bende philips 50pus7304 aldım, bunda panel testini nasıl yapabilirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem bey uzun süredir sizi takip ediyorum. TV tavsiyesi ile ilgili yazılarınızı gerek burada gerekse diğer bazı farklı platformlarda okudum. TV konusunda Okuduklarımdan az çok bir fikir sahibi de oldum.
Şu 3 TV arasında kaldım.
Samsung 50 ru 7440
Samsun 50q60
Lg sm 8000 veya 8200

LG nin servis sıkıntısını belirtmiştiniz. Lg yi samsung taki dts ses desteği olmadığından yazdım.
Konuyla ilgili Umut Barış bey de çok yardımcı oldu. O da direk led ve PlayStation dan dolayı 100 herz olsa iyi olur dedi.
Önerebileceğiniz farklı TV lerde olabilir.

Aslında çoğunlukla normal TV yayını izleyeceğiz. Arada da 4k film izlemek istiyoruz. İlerde de oğlan belki play station oynayabilir. Şuan evimde 2 TV var. Biri 82 ekran tüplü vestel. Birde mutfakta 32inç grundig. Sanırım. Şu an alacağım her TV bana çok güzel gelecek, ama işte almışken yukarıda belirttiğim isteklerimi de karşılasın istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.
Günaydın, İlginizden ötürü teşekkür ederek başlamak isterim.

82 tüplü Vestel dediğinize göre Vestel in bir dönem ürettiği 16:9 formatındaki ZETA televizyonundan bahsediyor olmasılınız, çok çok ciddi anlamda ileri derece güzel görüntüsü vardı o tv lerin, hey gidi. ?

Kullanıcı profilinize göre bakacak olursak zor beğenen bir karakteriniz yok lakin ben yine de seçtiğiniz tv lerin hiçö birisinde sizi yansıtacak özellikler göremedim.

Kaldı ki benim ilk kriterim izleme açınızdır ve o konu hakkında bilgi bulamadım.

Ben aslında LG yi severim ancak teknolojisini severim, Ülkemize dayattıkları satış sonrası hizmet politikalarını ASLA kabul etmiyorum bunu zaten biliyorsunuz.
Keşke LG nin panelleri ile Samsung üretseler de hepimiz rahatlasak aslında :)

Neyse ki LG nin panelleri ile üretim yapan Vestel var da, Bu konudaki açığı, mümkün olan durumlarda oradan kapatıyoruz.

8000 ve 8200 ikisini de çok yakından ve bazı aklıma takılanlarla birlikte inceledim, bir defa ilginç bir şekilde her ikisinin de renk algoritmaları farklı çalışıyor.
Q60 çıktığından beri mesafeliyim ancak Q6 a nazaran yine de önerdiğim kişiler oldu elbette lakin yine de mecbur değilsem 6/60 serisini tercih etmemeye çalışıyorum zira Quantum serisi aslında 7 de başlıyormuş da, durun yahu araya bir de 6 sıkıştıralım ve Quantum diye kaktıralım gitsin mantığında üretilmiş bir tv düşüncesi ile hep mesafe koydum araya.

Çoğu zaman Q60 yerine NU8000 tercih ettiğim dahi bilinir.

Yukarıdaki modelleri görüp de RU7440 kıyaslamak bana göre uygun olmaz zaten.

O yüzden bence baştan başlayalım, siz bana önce izleme açınızı ve bu tv yi kaç kişilik bir ailenin izleyeceğini yazarmısınız rica etsem :)

Sonra belki yine sizin listeye döner oradan seçeriz ancak yine de alternatifleri bir değerlendirsek fena olmaz :)

A Çevrimdışı

Altay55

Yeni Üye
28 Ocak 2020
11
29

MENU 4725
DAİGNOSTİC
VİDEO PATTERN TEST

Durun aklıma gelmişken ben en iyisi kardeşimle görüşeyim, Bu video pattern test için basit bir uygulama yazabiliyor mu ona bakalım.
İlginiz ve güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Erol bey selamlar

Çok fazla net ile işim olmuyor şu sıralar,eMail lerede fazla bakamıyorum,ancak eski
dostlarımın msg larını ayırdım,bir sürü şeyler sorulmuş olduğu için tek tek cevaplamak
açıkçası zamanımı alıyor,henüz tam toparlıyamadım,şimdi senin ana sorduklarına gelirsem
sırasıyla

>Samy KS85x/95x-2016 Model,bu seriler zaten heriflerin en son ürettiği "en iyi" serileri dir
daha sonra 2017 MU hikaye,2018 NU da hikaye! ama 2019 R ler ise tam hikaye dir!!

"Samsung" 2015(JS9xx/85xx) den sonra artık MARKA satıyor! sen parayı markaya veriyorsun
ve iyi güzel de bu herifler MARKA değil artık!
Aşırı pahalı ayrıca serileri!

Not;bak iyi oku,Samsung un en iyi panelleri(öyle kabul edelim)"QLED" ler dir ve bunları artık
bir tane Hintli ve bir sürü de Çin li alıp TV lerine takıyor! yakın da sanırım TR ye de geliyor!
Samsung ürettiği zaman QLED leri absürt pahalı satıyor ama bunarı Hint li ve Çin li taktığı
zaman tabiri caizse 3-utuz para gibi,lafım "anlayabilene"

Onun için sakın absürt rakamlar verip de Samsung ve Sony almayasın!!!
Sony/Samy nin o en üst modellerini yaklaşık 7-8 aydır kurdum/test ettim ve alt komşumda da
iki tane NU8000 ve XF9005 var yine çevrem de bir kaç kullanıcı daha var,beni bilirsin;öyle mağazaya
gidip de baktım süper panelmiş,yok böyle bir şey veya daha iyisi yok gibi "pazarlamacı" ağzıyla konuşmam!

Not;bahsettiğin forumlar dan her ikisini de "miktir" et gitsin!! benim de bayramlık ağzıma açtırma şimdi!
sen de lisan var,özellikle AVS ler ile Hi-Fi forumlar dan takip et,bak bakalım neler yazmış elin yabancıları;

sanırım Samsung özellikle Avrupaya en dandik-sorunlu panelleri gönderirken Türkiye ye de en krallarını
gönderiyor gibi bir algı çıkar okursan dikkatli!! hatta algı değil kesin sonuç çıkar

Senin gibi eski Pio cu adama zaten bunlar hiç gitmez ama mecburen eve artık panel alınınca el-mahkum 4K alınıyor!
sen ayrıca Pio ya da devam ettiğin için "FILM" olayını yine elin mahkum Pio ile kullanacaksın!

Samy den KS özellikle FILM de en iyisi ama M/N ve R felaket! sakın bunları göz ardı etme!
Ben aylardır M ve N de FILM için ne yaptıysam istediğim tadı alamadım!(2K için)
4K da ise kaynak çok çok az ve onu da test ettim,panelin "VA" olması da çok fazla artı getirmedi!

Hani bahsettiğin paneller 3-5 kağıt olsa amenna,ancak 10 kağıdın üstün de ve dahi 20/30 olanlar da var 65 üstünde!

Sonuç olarak o bahsettiğin satıcıyı ben çok eskiden TF den iyi biliyorum,sağlam adamdır,aç telefon benim verdiğim
rakamı teklif et;...Can abi böyle dedi... diye söyle kabul edecektir ve bu rakam da aslında senin için çok güzel dir
onun açısından ise yine güzeldir,kaldıki bu saat den sonra kim gidip de 2016 model panel alacak!! madem kullanmıyor
versin sana,madem satmaya karar vermiş,diğer satanı bilmiyorum,hani Pio cu olsa bütün kullananları bilirim ama
Samsung,Sony kim yaw! ancak ona da benden bahset,büyük ihtimalle beni tanıyor olabilir forumlar dan,istediği
rakam "manyak" aynen böyle söyle ona,ama benim söylediğimi söyle,Pio bile etmez o rakamlar artık,alt tarafı LCD
ve 2016 model ve garanti v.s de yok! aynı teklifimi ona da yap,adam "gerçek satıcıysa" verir,vermezse de canı sağolsun

++

4K-UHD/BD için de;ben sadece Sony X700 kullandım,800 için o farkı da vermeye kesinlikle gerek yoktur!
alet çok sıkı ve Panasonic den sonra en iyisi diyebilirim özellikle "parasına göre"! paraya kıyarsan direk
Pany alıyorsun! ne Pio ne Oppo ne de diğer MARKA olan markalar!! Pany kesinlikle en iyisi
4K lar da Uniphier chipset ler değişti! ve daha üst seviye bir chip taktılar!!

++

4K-UHD/Receiver için de iki en iyi alternatif vardır;TehniSat ve Humi gerisini itele gitsin!
Card-Sharing/EMU/IPTV v.s işlerini farklı cihazlar dan yaptığın için böyle yazdım!!
Biliyorsun Türkiye ye ilk bunları getirip kullanan kişi de bendim,ancak aylar sonra birileri isteyince
satmıştım biliyorsun bunu da,şimdi eşşekler gibi pişmanım,zira Döviz fiyatının artması sebebiyle artık
getirtmeye korkuyorum vergi ler de %40 oldu!

Şimdi ilk tercih Techni olmalıdır,Humi ikinci tercih dir!
ancak paraya kıyarsan tabi ki Pany olmalıdır kesinlikle>>bunların combo ları "BSR" diye geçen 4K Bluray+Satellite+Recorder
olan ve en popüler modeli dir!(bunun model numarasını sonra vereceğim) zaten Avrupa da bir tek Almanya da var başka
yer de bulunmuyor!

Not;"Media Player" olarak Pany ler hala bazı Lisanslama sıkıntısı sebebiyle bazı formatları açamıyor örneğin
WMV/ASF-VC1 gibi!!! o konuda alet sıkıntılı eskiden beri,zira bu heriflerin her bir şeyi "legal"!! dir,öyle Çin li
veya Koreli gibi değiller hatta Sony bile artık illegal destekler vermeye başlamıştır!

Arada sahibinden.com da Humi leri göreyorum ama hiç Techni görmedim!sanırım şı sıralar da var orada Humiler
pahalı da sayılmaz,yine bende bahset bir şekilde anlaşırsınız

Not;Bu yeni 4K panellerin "Dahili Uyduları" ne Tunerleri nede uyumlu yazılım/decoder v.s katları bana göre beş para etmez
panel ebatı da 43/49 dan büyükse çuvallama çok daha fazla olmaktadır SD&FHD yayınlar da! koca Türksat uydusunda ilaç için
1 adet 4K yayın var yaw!! iyi de 4K işi taaaa 2013 de başladı,şimdi kim neyi kaybetti acaba!

Sıkı bir Receiver kullanırsan bu falsoları kısmen kapatırsın!ancak bu saat den sonra 4K-Receiver almalısın! adresi verdim
gerisini sen düşün gari
Ancak 65 ve üstünde ise falsolar çok fazla olacaktır hala!!! burada devreye sıkı bir 4K Receiver "şart" dır!
2K takılırsan o zaman adres yine belli!!
Dahili ile bir bok olmuyor maalesef

Saygılar+CAN

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt