Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam işim düştü size ne olur acil yardım tv bir anda çöktu izlerken kapandı acılmıyor yazılım coktu galiba ayarlarını menü 4725 yapıp tuhaf yerleri oynadım Hitachi 40 HT1600 FD Full yazılım elinizde varmı acaba ???:slap?
S/N 8049951800033
VPAZ:20273675
PNL:23398548
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Adem Helvacı hocam birde benim hanım 21 yasında ıslak bez ile ekranı silmiş sanırsam su girmiş ekrana dikey dikey çizgiler var yetkili servisiniz müsait mi adresiniz var mı yaptırsam bide kac tl tutar
Bu bahsettikleriniz farklı tv ler mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam işim düştü size ne olur acil yardım tv bir anda çöktu izlerken kapandı acılmıyor yazılım coktu galiba ayarlarını menü 4725 yapıp tuhaf yerleri oynadım Hitachi 40 HT1600 FD Full yazılım elinizde varmı acaba ???:slap?
S/N 8049951800033
VPAZ:20273675
PNL:23398548

Adem Helvacı Adem Helvacı hocam birde benim hanım 21 yasında ıslak bez ile ekranı silmiş sanırsam su girmiş ekrana dikey dikey çizgiler var yetkili servisiniz müsait mi adresiniz var mı yaptırsam bide kac tl tutar
Hocam Tv Yazılım bolumune konu acın.

Tavsiye bolumunde teknık destek taleplerıne gerı donus yapılmıyor.

R Çevrimdışı

RindTech

Yeni Üye
28 Ocak 2020
7
34
Merhabalar
Bugünlerde aileme bir tv almam gerekti. Siz bu işin üstadlarına bir danışmak mümkünse bir tavsiyenizi almak isterim. Gerekli bilgileri şöyle aktarayım.
-Tvyi Annem babam izleyecek. Dizi, tartışma programları, haberler, yarışma programları izlenecek. yani spor belgesel izlenmeyecek.
-Smart özelliği hiç kullanılmayacak. önemli olan görüntü kalitesi. Smartı olmayan tv olsa ve bir miktar daha ucuz olsa direk ona yöneleceğim.
-80 ekran tüplü tv den kısa süre önce 2. el 32" lg led tvye geçtiler fakat problem çıkarmış tv bana bir araştır bize tv al dediler hayhay dedim.
-kullanılacak oda 2x3 yada 2x3.5 gibi ölçülere sahip kısa kenara duvara monte edilecek tv. genellikle karşıdan ama bazen küçük bir açıyla yanlardan da izlenebilir. ips olması iyi olur yinede sanırım.
-Almak istediğim tv 48",49",50" 4k (55" odaya büyük olur düşüncesindeyim)
-Dahili uydu alıcı olmazsa olamaz değil.
-fiyat 2000-3000 arası (gerekirse bütçe zorlanıp 3500 e kadar çıkabilirim)

Alternatifler
Awox u5100str: fiyat iyi ama va panel olması biraz sıkıntı. yetkili servis bulunur mu kurulum nasıl olur muhatap bulunabilir mi bilemiyorum zira ev anadoluda biraz kırsalda.
Grundig birkaç modeli var ama bu fiyatıyla cezbediyor. arçelik güvenceside cabası.
Axen araştırmadım ama bazı girdiğim dükkanlarda parlaklığı renklerin canlılığı ile dikkatimi çeken bir marka.

ilk etapta çok sayıda alternatif arasından bunlar dikkatimi çekti.
Önerebileceğiniz modeller yada anlattıkların çerçevesinde şu markaya yönlen diyebileceğiniz marka var mıdır?

B Çevrimdışı

BayCem

Yeni Üye
26 Ocak 2020
7
39
Bir istisna yapıp SM8000 serisi bir LG önerecektim ancak Ülkemizde bu markanın yetkili servisleri ile ilgili REZALET tanımlamasında bulunmamız nedeniyle mesafeli duruyoruz ne yazık ki.

Karşıdan izliyor olmanız nedeniyle tereddüt etmeden RU7440 , Pahalı gelirse RU7100 önereceğim size.

Marka takıntınız yok ise 49UD9290 Vestel de araştırabilirsiniz. (Ekran belirtmemiştiniz yanlış hatırlamıyorsam :alala )
tesekkurler yorumunuz icin acikcasi xg8096 ve ru7440 arasinda kaldim 65 ekran alicam

Birde 65pus7304 yazmayi unutmusum

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar
Bugünlerde aileme bir tv almam gerekti. Siz bu işin üstadlarına bir danışmak mümkünse bir tavsiyenizi almak isterim. Gerekli bilgileri şöyle aktarayım.
-Tvyi Annem babam izleyecek. Dizi, tartışma programları, haberler, yarışma programları izlenecek. yani spor belgesel izlenmeyecek.
-Smart özelliği hiç kullanılmayacak. önemli olan görüntü kalitesi. Smartı olmayan tv olsa ve bir miktar daha ucuz olsa direk ona yöneleceğim.
-80 ekran tüplü tv den kısa süre önce 2. el 32" lg led tvye geçtiler fakat problem çıkarmış tv bana bir araştır bize tv al dediler hayhay dedim.
-kullanılacak oda 2x3 yada 2x3.5 gibi ölçülere sahip kısa kenara duvara monte edilecek tv. genellikle karşıdan ama bazen küçük bir açıyla yanlardan da izlenebilir. ips olması iyi olur yinede sanırım.
-Almak istediğim tv 48",49",50" 4k (55" odaya büyük olur düşüncesindeyim)
-Dahili uydu alıcı olmazsa olamaz değil.
-fiyat 2000-3000 arası (gerekirse bütçe zorlanıp 3500 e kadar çıkabilirim)

Alternatifler
Awox u5100str: fiyat iyi ama va panel olması biraz sıkıntı. yetkili servis bulunur mu kurulum nasıl olur muhatap bulunabilir mi bilemiyorum zira ev anadoluda biraz kırsalda.
Grundig birkaç modeli var ama bu fiyatıyla cezbediyor. arçelik güvenceside cabası.
Axen araştırmadım ama bazı girdiğim dükkanlarda parlaklığı renklerin canlılığı ile dikkatimi çeken bir marka.

ilk etapta çok sayıda alternatif arasından bunlar dikkatimi çekti.
Önerebileceğiniz modeller yada anlattıkların çerçevesinde şu markaya yönlen diyebileceğiniz marka var mıdır?
Anne Baba için alınacak ise, Hele ki bir de eski tv de sorun da yaşamışlar ise Axen Awox ve türevleri mantıklı olmaz bence.
Arçelik üretimlerine sıcak bakmasam da, (TV konusunda) Grundig markasından geri dönüşler kötü değil, Yalnız forumda Grundig satın alıp performans gerekçeli iade edenler de oldu. Elbette ki iade edilen birçok marka var.

Anne Baba Sözkonusu olunca satış sonrası hizmet daha da önem arzeder, bu durumda LG zaten eliyoruz o nedenle IPS panel olması için yine Arçelik ve Vestel üretimlerine bakmamız gerekir.

50PUS6704 modeli aslında ambilıght desteği ile Ailenizi mest edecek bir tv dir ancak Phılıps menüsü ne yazık ki kullanımı oldukça sıkıntılı bir üretimdir.

IPS omazsa olmazınız değil ise 49UD9290 Vestel de inceleyebilirsiniz.
IPS panel şart derseniz 49UHL650 halen bulabiiyorsanız 1999tl ye kaçmaz fırsat olur.
Daha büyük ekran LG IPS panel bir tv 2999tl düşünürseniz 3 yıl garantisi JVC 55U6905 de inceleyebilirsiniz.
VA panel de olsa olur derseniz RU7100 serisi Samsung
FHD olsun da yeter derseniz N5300 serisi Samsung

Smart, Akıl, Zeka, hiç bir şey olmasın, ekran da küçük olsun, 100 ekran olsa yeter derseniz hiç sorun çıkartmayacak tek Awox modeli olan U3900str de inceleyebilirsiniz ancak yukarıda verilen örneklerin yanında oldukça tüy siklet kalır :)

R Çevrimdışı

ragyu

Yeni Üye
2 Ara 2019
4
39
Adem 50 inç LG 50LF650V televizyonumuzun panelini oğlumuz kırınca yaklaşık 2 aydır sizin önerilerinizi takip ederek tv araştırıyorum.
Son olarak Philips 50PUS7304 almaya karar verdim ama şimdi yine so önerilerinizi okuduktan sonra içime kurt düştü :)
Bu modele yönelme nedenim "The One" olarak piyasaya sürülmesi ve farklı marka modeldeki tvlerde olan birçok özelliğin birleştirilmesi. Ayrıca ambilight özelliği hakkında hiç olumsuz bir yorumm duymadım ve bende kullanmak istedim.

Kullanma ortamımız şöyle;
3 metre karşıdan ve 5 metre çaprazdan izeleyeceğiz. Duvara monte olacak.
Öncelikle boyutunu büyük seçme nedenim bolca film izlemek için.
Oğlum çizgi film izler.
Limit en fazla 4bin tl.

Sizden tekrar bi öneri istiyorum. Vesteli öneriyorsunuz çoğunlukla ama Vestel'e bir türlü ısınamıyorum ve düşünmüyorum.
Teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem 50 inç LG 50LF650V televizyonumuzun panelini oğlumuz kırınca yaklaşık 2 aydır sizin önerilerinizi takip ederek tv araştırıyorum.
Son olarak Philips 50PUS7304 almaya karar verdim ama şimdi yine so önerilerinizi okuduktan sonra içime kurt düştü :)
Bu modele yönelme nedenim "The One" olarak piyasaya sürülmesi ve farklı marka modeldeki tvlerde olan birçok özelliğin birleştirilmesi. Ayrıca ambilight özelliği hakkında hiç olumsuz bir yorumm duymadım ve bende kullanmak istedim.

Kullanma ortamımız şöyle;
3 metre karşıdan ve 5 metre çaprazdan izeleyeceğiz. Duvara monte olacak.
Öncelikle boyutunu büyük seçme nedenim bolca film izlemek için.
Oğlum çizgi film izler.
Limit en fazla 4bin tl.

Sizden tekrar bi öneri istiyorum. Vesteli öneriyorsunuz çoğunlukla ama Vestel'e bir türlü ısınamıyorum ve düşünmüyorum.
Teşekkür ederim.
The One duyar duymaz servisi arkadaşımı aradım ve dedim ki ''bu ne?''

o da bana dedi ki ''One''

Yani 1 anlamında değil O ne abi yaaaa anlamındaydı bu soru :kiskis

Ben aslında sürekli Vestel öneren veya sürekli Samsung öneren veya Hep LG kötüleyen konumunda olmaktan ciddi rahatsızım zira özellikle Vestel ile ilgili çok ağır eleştirilerim de var hak ettikleri noktada. LG nin mühendislik kalitesini her fırsatta vurgularım vs.

Çok sayıda kişiye aynı yazıları yazınca siz de haklısınız bunlar üzerimize yapışıp kalıyor.

Ben fikrinizi değiştirmenizden yana değilim zira ne alırsanız alın bir kısmı eksik kalacak diğerlerine nazaran. Yalnız Phılıps söz konusu olduğunda ilerleyen zamanda yedek parça sorunu yaşayacağınız gerçeğini de görmezden gelmemeniz gerekiyor.

bakın ben tamı tamına 2 aydır bir Phılıps tv nin anakart sorununu nasıl çözebilirim diye uğraşıp durmama rağmen, servis arkadaşım destek olmak istemesine rağmen, MERKEZDEN bu konu bir türlü çözülemediği için daha 3 yaşında bir tv için bir Phılıps kullanıcısı 2 aydır evinde televizyonsuz duruyor.

Sıfır anakart yok, tamir edilsin diye vatandaşın kartını yolluyoruz onu da tamir edemiyorlar, İlla hukuk yollarına gitmek lazım ki o da ülkemizde bir dünya iş ve bir dünya zaman malum.

Bakın daha bu gün saat 16:00 da ziyaretime geldi Phılıps servisi arkadaşlarım ve sohbet esnasında kendilerine de aynı şeyi söyledim. Bu gün yerden yere vurduğumuz Vestel, yetkili servisin saat 16:00 ya kadar sisteme girdiği her yedek parçayı ertesi gün yetkili servisinin eline ulaştırıyor. yeter ki 16:00 ya kadar sisteme giriş yapmış olsun, 16:00 dan sonrakiler bir sonraki partiye transfer ediliyor.

Bu gün gelen arkadaşlarımdan birisi eski vestel servisidir ve hem benim bilgim dahilinde hem de kendisinin de doğrulaması ile şunu yazabilirim, 15 yıllık vestel çalışma hayatımda ben bir kere dahi bana tamirli veya kullanılmış anakart yollandığını görmedim.

Eğer vestel bir anakartı bulamıyor ise, bulamadığı modelin üstü ile ürünü değiştiriyor.

Phılıps de ise parasını verseniz dahi anakart alamıyorsunuz çünkü sıfır anakart diye bir şey yok.

Servislerden alınan eski kartlar onarılıp tekrar sahaya veriliyor. (İstanbulda tek merkezde yapılıyor tüm bu işlemler)

LG de malzeme bu kadar sıkıntı değil ama onlar da 2-3 katı fiyata satıyorlar o da ayrı sorun.

Samsung bu konuda daha iyi bir sistem oturtmuş durumda ülkemizde, gecikiyor mecikiyor ama şıkır şıkır yedek parçanız elinize ulaşır ve öyle araba parası da ödemezsiniz bir anakart için.

Yani benim kıstaslarım sizlerden farklı olduğu için bakış açılarımız da değişik oluyor.

Bu gün Samsung mühendisliğini Vestel oturtabilsin, (bence az kaldı) inanın bu ülkede bir tane Samsung LG satılmaz artık, aynı kaliteyi 3000e almak varken neden 5000 versin diye insanlar da düşünmeye başlayacaklar zaar.

Bu gün değil, halen değil biliyorum ama inanın bu bir gün olacak. Vestele olan eleştirilerim de düşman olduğumdan değil, bunu halen başaramamış olmalarına kızgınlığımdan kaynaklanıyor.

Phılıps markası görüntü işleme teknolojisinde ciddi söylüyorum LG den sonra en sevdiğim mühendisliğe sahiptir ancak eğer Phılıps satın alıyorsaız, 3 yıl sonra o parayı çöpe attığınızda acımayacak ekonomik özgürlüğe sahip olmalısınız. Şartlarınız bu ise samimiyetle yazıyorum kararınızı değiştirmeyin.

Zaten 5 yıl ömür biçiyorum ben bu meretlere, 3 yılı sorunsuz çalışırsa, 1 veya 2 yıl da piyangodan çalışırsa inanın siz zaten verdiğiniz paranın karşılığını aldınız demektir.

Ancak ''Alayım da şöyle 10 yıl kullanayım'' diyorsanız hiiiiiiç aklınızdan dahi geçirmeyin bunu :)

R Çevrimdışı

RindTech

Yeni Üye
28 Ocak 2020
7
34
Anne Baba için alınacak ise, Hele ki bir de eski tv de sorun da yaşamışlar ise Axen Awox ve türevleri mantıklı olmaz bence.
Arçelik üretimlerine sıcak bakmasam da, (TV konusunda) Grundig markasından geri dönüşler kötü değil, Yalnız forumda Grundig satın alıp performans gerekçeli iade edenler de oldu. Elbette ki iade edilen birçok marka var.

Anne Baba Sözkonusu olunca satış sonrası hizmet daha da önem arzeder, bu durumda LG zaten eliyoruz o nedenle IPS panel olması için yine Arçelik ve Vestel üretimlerine bakmamız gerekir.

50PUS6704 modeli aslında ambilıght desteği ile Ailenizi mest edecek bir tv dir ancak Phılıps menüsü ne yazık ki kullanımı oldukça sıkıntılı bir üretimdir.

IPS omazsa olmazınız değil ise 49UD9290 Vestel de inceleyebilirsiniz.
IPS panel şart derseniz 49UHL650 halen bulabiiyorsanız 1999tl ye kaçmaz fırsat olur.
Daha büyük ekran LG IPS panel bir tv 2999tl düşünürseniz 3 yıl garantisi JVC 55U6905 de inceleyebilirsiniz.
VA panel de olsa olur derseniz RU7100 serisi Samsung
FHD olsun da yeter derseniz N5300 serisi Samsung

Smart, Akıl, Zeka, hiç bir şey olmasın, ekran da küçük olsun, 100 ekran olsa yeter derseniz hiç sorun çıkartmayacak tek Awox modeli olan U3900str de inceleyebilirsiniz ancak yukarıda verilen örneklerin yanında oldukça tüy siklet kalır :)

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
fhd almak istemiyorum o seçeneği eledim.
49uhl650 a101 de tükenmiş başka yerde satışını bulamadım.
jvc 55u6905 tüm aramalarıma rağmen internette hakkında bilgi dahi bulamadım.
vestel 49UD9290 modelinin de satışı yok galiba onu da bulamadım. 49ud9280 var aynı ürün mü bilemiyorum ama.
philips 50PUS6704 o fiyat bandına çıktıktan sonra mantıklı bir seçenek. daha cazip bir ürün bulamazsam bunu alabilirim.
biraz daha araştırayım iyisimi. tekrardan teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
fhd almak istemiyorum o seçeneği eledim.
49uhl650 a101 de tükenmiş başka yerde satışını bulamadım.
jvc 55u6905 tüm aramalarıma rağmen internette hakkında bilgi dahi bulamadım.
vestel 49UD9290 modelinin de satışı yok galiba onu da bulamadım. 49ud9280 var aynı ürün mü bilemiyorum ama.
philips 50PUS6704 o fiyat bandına çıktıktan sonra mantıklı bir seçenek. daha cazip bir ürün bulamazsam bunu alabilirim.
biraz daha araştırayım iyisimi. tekrardan teşekkürler.
9290 çok çok çok yeni hatta günler önce üretilmiş bir model diyebilirim, benim radarıma da bir üyemiz sayesinde takıldı bu ürün. Özelliklerini ve özelikle de son zaman üretimlere pek eklemedikleri wide color gamut desteği ile dikkatimi çekti açıkçası.

PUS serisinde daha makul modeller de var ama anne baba ambiansı hissetsin istedim o nedenle 2 yollu olanlara yönelmedim bilerek.

Acil karar vermeyin, bir kaç kişinin dediğine bakarak ve en önemlisi ise gidip mağazada gözünüzle görmeden lütfen ürün almayın :ok

G Çevrimdışı

GökselSaraçoğlu 

DeDe
Aktif Üye
19 Haz 2019
137
57
Hem benim için, Hem de bu konuda sıkıntı yaşayabilecek tüm yeni tv satın alanlar için iyi bir şeye vesile oldunuz.

Uzun zamandır aklımdaydı ancak vakit bulamıyordum, Sizin mesajınız ve okuduğum 1-2 konu sonrası adım attım ve bu gün bir uygulama yazılımı için çok sevdiğim bir kardeşim ile irtibat kurdum.

İlk testlerini az önce yaptım bence gayet iş görür uygulama, yarın burada paylaşıma açarım diye düşünüyorum.

Bu noktadan sonra artık hiç kimse firmaların uygulama eklemesine mecbur kalmadan panel testlerini yapabilecekler :ok

Adem Helvacı Adem Helvacı bey kolay gelsin cevabınız için teşekkürler. Aslında kendi kendime alınmaya başlamıştım, sizi etiketlememe rağmen neden cevap vermiyor, neden dikkate almıyor falan diye. Ama baktım gördüm ki gerçekten başınız falan baya kalabalık, hatta bu günlere şükretmek lazım ilerde belki hiç foruma giremeyecek kadar yoğunlukta etkinliklere ve bizler için başka başka uğraşılara gireceksiniz sanırım.

Evet ben bu philips 50PUS7304 tviyi çok fazla araştırmadan aldım. Hatta bulabilseydim 55 UHL650 almaktı amacım ama bulamadım. Az biraz forum karıştırma, kullanıcı yorumları falan derken 50PUS7304 dikkatimi çekti, iyide bir indirim denk gelince aldım gitti. Benim özelliğim aldıktan sonra detay araştırma ve inceleme yaparım (hiç iyi bir özellik değil aslında ? ). Biraz araştırdım bu tvde menüye girmek için uzaktan kumandadan 123654 tuşlamak gerekiyormuş, dün tuşladım çıkanlara sadece baktım :saskin . şimdi de 062569 kodu ile girilen SDM/SAM menüsü varmış ??? bakalım bu akşam girince ne göreceğim.

Bu kadar az çaplı olumsuzluk kabul edilebilin “şeylerden” sonra tvye gelirsek; açıkçası VA panel hoşuma gitti (bu tv den önce kullandığım 40PF7070 vestel de VA panelmiş :fiskos ). Tam karşıdan baktığımda renkler ve siyah çok canlı ve detaylı. Zaten amacım filim ve dizi seyretmek, belki ilerde oyun oynamak. 50 inc ekranın panel hızı 60 Hz, yazılımsal olanı sanırım 1700, android 9 Pie işletim sistemi var. Netten aldığım bilgiye göre 16 GB bellek boyutuna sahip, 4K, sesli uzaktan kumanda, dört çekirdekli işlemci gibi iyi denecek özelliklerinin yanında daha saymadığım çok özellik var. The One demeleri sanırım bundan. Amma gel gelelim kumandaya ve menüye. Öyle her istediğinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir menü maalesef yok. Canım çıktı tvnin ayarlarına ulaşıncaya kadar, tvnin ayarları yazılım güncelleme menüsünün altına yerleştirilmiş ki bence ne alaka? Koy kumandaya bi kısayol hemen ulaş mantığı neden bunda yok anlamış değilim. Ben film seyrederken hemen ince ayarlara ulaşmayı seven biri olarak bu bana çok zahmetli geldi.

Şimdilik bu kadar olumsuzluk yazayım bakalım kullandıkça “bana göre” + ve – leri ne çıkacak bakıp göreceğiz. Ha bu arada sizden de destek almayı “zaman bulduğunuz takdirde” çok çok isterim.

Kolay gelsin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı bey kolay gelsin cevabınız için teşekkürler. Aslında kendi kendime alınmaya başlamıştım, sizi etiketlememe rağmen neden cevap vermiyor, neden dikkate almıyor falan diye. Ama baktım gördüm ki gerçekten başınız falan baya kalabalık, hatta bu günlere şükretmek lazım ilerde belki hiç foruma giremeyecek kadar yoğunlukta etkinliklere ve bizler için başka başka uğraşılara gireceksiniz sanırım.

Evet ben bu philips 50PUS7304 tviyi çok fazla araştırmadan aldım. Hatta bulabilseydim 55 UHL650 almaktı amacım ama bulamadım. Az biraz forum karıştırma, kullanıcı yorumları falan derken 50PUS7304 dikkatimi çekti, iyide bir indirim denk gelince aldım gitti. Benim özelliğim aldıktan sonra detay araştırma ve inceleme yaparım (hiç iyi bir özellik değil aslında ? ). Biraz araştırdım bu tvde menüye girmek için uzaktan kumandadan 123654 tuşlamak gerekiyormuş, dün tuşladım çıkanlara sadece baktım :saskin . şimdi de 062569 kodu ile girilen SDM/SAM menüsü varmış ??? bakalım bu akşam girince ne göreceğim.

Bu kadar az çaplı olumsuzluk kabul edilebilin “şeylerden” sonra tvye gelirsek; açıkçası VA panel hoşuma gitti (bu tv den önce kullandığım 40PF7070 vestel de VA panelmiş :fiskos ). Tam karşıdan baktığımda renkler ve siyah çok canlı ve detaylı. Zaten amacım filim ve dizi seyretmek, belki ilerde oyun oynamak. 50 inc ekranın panel hızı 60 Hz, yazılımsal olanı sanırım 1700, android 9 Pie işletim sistemi var. Netten aldığım bilgiye göre 16 GB bellek boyutuna sahip, 4K, sesli uzaktan kumanda, dört çekirdekli işlemci gibi iyi denecek özelliklerinin yanında daha saymadığım çok özellik var. The One demeleri sanırım bundan. Amma gel gelelim kumandaya ve menüye. Öyle her istediğinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir menü maalesef yok. Canım çıktı tvnin ayarlarına ulaşıncaya kadar, tvnin ayarları yazılım güncelleme menüsünün altına yerleştirilmiş ki bence ne alaka? Koy kumandaya bi kısayol hemen ulaş mantığı neden bunda yok anlamış değilim. Ben film seyrederken hemen ince ayarlara ulaşmayı seven biri olarak bu bana çok zahmetli geldi.

Şimdilik bu kadar olumsuzluk yazayım bakalım kullandıkça “bana göre” + ve – leri ne çıkacak bakıp göreceğiz. Ha bu arada sizden de destek almayı “zaman bulduğunuz takdirde” çok çok isterim.

Kolay gelsin.

Öncelikle sizler ve forum dünyası kadar önem verdiğim çok az şey olduğunu belirtmek isterim ve bu anlamda gecikmelerden dolayı hem sizden, hem de sizin nezdinizde tüm forumdaşlardan özür dilerim.

Geçenlerde bir sohbette konusu geçti, ne zaman ben sessizliğe gömülsem, altından mutlaka bir atak, bir gelişme, bir girişim ile geri dönüyorum zira dışarıda da artık bu sosyal medyaya sığmayan , taşan etkinliklerimizin girişimleri ve takipleri ile uğraşmak, koşturmak zorunda olduğum bir dünya var takdir edersiniz.

Eskiden oturduğumuz yerden yazarak destek olmaya çalışırken şimdi ise fiilen de insanlara destek olabilecek yolları araştırıyor, buluyor, bulunca bunlara kaynak arıyoruz vs.

Farkındayım sizleri bazen okusam da cevaplayamıyorum ancak inanın eve gittiğimde eşimle sohbet edip tv izleyerek geçireceğim zamanı dahi sosyal medyada biriken soruları cevaplayarak geçiriyorum.

Bu vesile ile anlayışınıza tekrar teşekkür ediyorum.

Garip bir durumdur ki ben de sizin gibiyim. Almadan önce araştırmak, araştırmayanları eleştiriyor olmama rağmen benğim de kötü bir huyum.

Evet yüzeysel bakarım lakin derin detaylarına aldıktan sonra girerim zira elimde olmayan bir şeyin derin detayına vakit ayırmak benim durumum için gereksiz gibi geliyor bana çünkü ciddi bir zaman sorunum var.

Bir noktadan sonra da ''Olduğu kadar, Olmadığı kader'' diyorum vallahi yalan değil :)

Aslında TV ile ilgili bir konu başlığı açabilir ve zamana yayarak tüm kullanıcı deneyimlerinizi bu başlıkta görseller ile destekleyerek de (tamamen isteğinize bağlı) 50PUS7304 kullanıcı kulübü dahi oluşturabilirsiniz. Ben de konuda mesaj atıp görüşlerimi yazarak destek verir, sizlerin kullanıcı deneyimlerinden de ben de bilmediklerimi öğrenebilirim.

Bu benim için cidden çok önemli çünkü sosyal ortamda en önem verdiğim konu GERÇEK kullanıcı deneyimleridir.

Televizyonunuzu güzel günlerde kullanmanızı dilerim. (Menü hakkındaki eleştirilerimi de desteklediniz bu yazdıklarınızla. Teşekkür ederim)

Görüşmek üzere.

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
bu tv tavsiyesi konusunda en net herkes için diyeceğim şey..
Kendiniz tv'leri mutlaka fiziksel olarakta görüp, inceleyin.
Ve
İster Va ister Ips ister 43 ister 70 ınch.
Edge led almayın arkadaşlar..
edge paneller ışık süzmelerine ve bulutlanmalara
çok müsait.

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
29
Adem Helvacı Adem Helvacı
Hocam merhaba
Sizin tavsiyenizle 49mu8000 almıştım yaklaşık bir sene önce. Televizyondan genel olarak memnunum ancak spor yayınlarında bi takılma oluyor geçişlerde 4 5 saniye süren. Dakikada bir tekrarlıyor. Sizce neden olabilir bu? Yanlış anlamayın tavsiyeniz kötü demiyorum tecrübeli olduğunuz için soruyorum.
2. Olarakta; TV yi aileme hediye edip yenisini almak istiyorum. 55 inç boyutunda açı sorunu olmayan, özellikle spor yayınları ve oyun konsollarında başarılı(özellikle yeni çıkacak ps5 için istiyorum) fiyatı 10.000e kadar bir TV tavsiyeniz var mı acaba?

Adem Helvacı Adem Helvacı hocam başınız kalabalık olduğu için belki gözünüzden kaçmıştır. Rica etsem fikirlerinizi sunma şansınız var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam başınız kalabalık olduğu için belki gözünüzden kaçmıştır. Rica etsem fikirlerinizi sunma şansınız var mı?
Merhabalar. TV de futbol haricinde bir akış testi yapmak faydalı olur düşüncesindeyim, Böylece asıl sorunun tv ve/veya panel kaynaklı mı yoksa yayının bitrate değerinden kaynaklı mı olduğunu anlamış oluruz.

Farklı bir konuda örnek vermek gerekirse, daha yeni 55'' JVC tv satın alan bir üyemizin tv nin yayın görsellerini bana ulaştırması üzerine bu görüntünün kabul edilemeyeceğini ancak tv mi yoksa yayın kaynaklı mı olduğunu anlayabilmek adına örnek bir video yolladım, kendisi de başka videolar ile test ettiğinde ''Vay be, tv nin kalitesini şimdi görebildim'' demesi ayrı bir mutluluktu bizim için :)

Diğer konuya gelince; Hem yan açı konusunda, hem de performans anlamında başarılı bir tv için ya nanocell, ya da quantumdot panellere bakalım derim bu bütçe ile.

Quantum serisine geçtiğimizde yan açı ile ilgili yaşadığımız sorunlar ciddi anlamda minimalize olduğundan dolayı tepkime süresi avantajından da feragat etmek istemedim o nedenle nanocell yerine quantımdot tercih ederek 55Q80 incelemenizi tavsiye edebilirim.

100hz donanımsal panel ile 3700hz rate değerine rağmen halen size futbol keyfi yaşatamaz ise bu tv, ben mesleği bırakır gidip balıkçı teknesinde miçoluk yaparım artık :kiskis

Aklıma gelmişken, her zaman yazdığım üzere, mağazalara gidip gözünüzle görün lütfen ürünleri.

Geri
Üst Alt