ismai.l Çevrimdışı

ismai.l 

Aktif Üye
28 Haz 2021
65
PML9008 yazık edilmiş bir model, aslında teknik olarak fena değil.

LG'nin QNED serisi Mini Led oluyor fakat hepsi aynı kalitede değil. LG alacaksanız ya OLED alın ya da QNED serisinden QNED90 alın. Belki QNED86 da olabilir. 816RE almayın, kötü bir model. 816 serisinde 6 bölgeden karartma var ve siyah kalitesi çok kötü. Qned90 serisinde ise yaklaşık 1.000 bölgeden karartma var.

Bence sizin bütçenizde şu an alabileceğiniz en iyi televizyon TCL 65C755;

C755 bahsettiğiniz bütün modellerden daha iyi görüntü verir.
Teşekkür ederim C755 düşünüyorum

A Çevrimdışı

anemonx

Yeni Üye
23 May 2024
16
47
Teşekkür ederim C755 düşünüyorum
C755 i bende düşündüm .. ama doğru dürüst inceleme videosu bulamadim.. sanırım bazı bölgelerde c805 olarak geçiyor.. bulduğum inceleme videosunda ve bazı yorumlarda hareketli sahnelerde sorun var deniyordu.. bi kaç ayarla düzeltiliyormus ama ne kadar düzelir soru işareti.. bu yüzden listem den çıkardım.. zaten yeni çıktığından fiyatı biraz yüksek ..

Andy teknologia tv .. YouTube kanalinin tv incelemelerini beğeniyorum... bekledim ama biturlu c755 i incelemeye almadı .. 😀

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

etzell

Yeni Üye
24 May 2024
8
124
50C755 aldim MM gece indiriminden. sv685 seyrediyorduk 12 yildir falan cok memnunum. hala calisiyor. 4K biseyler actik internetten C755 le baska boyuta gectik sanki. Dun servis kurulumu yapti ilk izlenim cok iyi. Burayi tv yi aldiktan sonra kesfettim tavsiye kismet olmadi ama biraz zaman gecince 755 hakkinda kullanici olarak yazmaya calisirim.

A Çevrimdışı

anemonx

Yeni Üye
23 May 2024
16
47
Bu arada vatan bilgisayar tv kurulumu yapılmışsa 14 gunluk cayma hakki kapsaminda iade almiyor haberiniz olsun.. 10 kere düşünün burdan alışveriş yaparken... tüketici hakem heyetiyle pek ugrasasim yok.. ( pml 9008 hakkında fikrim değişti fiyatina göre iyi olsada benim gibi talepkar insanlari pek tatmin etmiyor 48c3oled alsaymisim keşke)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,398
39
Bu arada vatan bilgisayar tv kurulumu yapılmışsa 14 gunluk cayma hakki kapsaminda iade almiyor haberiniz olsun.. 10 kere düşünün burdan alışveriş yaparken... tüketici hakem heyetiyle pek ugrasasim yok.. ( pml 9008 hakkında fikrim değişti fiyatina göre iyi olsada benim gibi talepkar insanlari pek tatmin etmiyor 48c3oled alsaymisim keşke)
C3 Oled daha pahalı olduğu için belki Vatan Bilgisayar iade alabilir, bunu verip C3 alacağınızı söyleyin. Denediniz mi hiç ?

S Çevrimdışı

serkanadp

Yeni Üye
19 Tem 2021
29
44
C755 i bende düşündüm .. ama doğru dürüst inceleme videosu bulamadim.. sanırım bazı bölgelerde c805 olarak geçiyor.. bulduğum inceleme videosunda ve bazı yorumlarda hareketli sahnelerde sorun var deniyordu.. bi kaç ayarla düzeltiliyormus ama ne kadar düzelir soru işareti.. bu yüzden listem den çıkardım.. zaten yeni çıktığından fiyatı biraz yüksek ..

Andy teknologia tv .. YouTube kanalinin tv incelemelerini beğeniyorum... bekledim ama biturlu c755 i incelemeye almadı .. 😀

Burada var hocam gayet detaylı tavsiye ederim..Gerçi cihaz almışsınız ama ilgilenen arkadaşlara yardımcı olur belki.

Söyledim yerine c3 alabilirim dedim.. ama umursamadilar.. sitede iade haklarınız yaziyo deyip durdu..
direk müşteri hizmetlerini arayın bence biraz tantana yapın.

A Çevrimdışı

anemonx

Yeni Üye
23 May 2024
16
47

Burada var hocam gayet detaylı tavsiye ederim..Gerçi cihaz almışsınız ama ilgilenen arkadaşlara yardımcı olur belki.

direk müşteri hizmetlerini arayın bence biraz tantana yapın.

Zaten genel merkez hattindan iade kısmını tuşlayarak ilgiliyle görüştüm.. çalışan bu konuda talimatli belli.. ne desen olmaz .. böle yaparak kısa vadede kar yapayim derken uzun vadede müşteri kaybederler...

direk müşteri hizmetlerini arayın bence bira

C 755 de Hareketli film sahnelerinde hareketin geçişi esnasinda bulaniklik yada 480p çözünürlük gibi anlik kötü görüntü oluyormu bir bak bakalım merak ettim.. bu arada senin tv 35 e düşmüş internette bence gayet güzel fiyat..

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serkanadp

Yeni Üye
19 Tem 2021
29
44
Zaten genel merkez hattindan iade kısmını tuşlayarak ilgiliyle görüştüm.. çalışan bu konuda talimatli belli.. ne desen olmaz .. böle yaparak kısa vadede kar yapayim derken uzun vadede müşteri kaybederler...

C 755 de Hareketli film sahnelerinde hareketin geçişi esnasinda bulaniklik yada 480p çözünürlük gibi anlik kötü görüntü oluyormu bir bak bakalım merak ettim.. bu arada senin tv 35 e düşmüş internette bence gayet güzel fiyat..
35 düşen hangisi hocam.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
Beyler bana sürekli şu sıralar özelden ve mail den TCL soruluyor ancak bu marka ile hiç işim yok
zira tüm değerleri benim için full falso yaw:hayir

-sanırım geçenlerde yazmış olmam geçmiş msg lar içinde,burada bir Rus arkadaşım var 65C805 getirmişti
diye(daha doğrusu Rusya da aldı aylar öncesinde buraya geç getirdi)

bazı seriler Rusya pazarına bizden çok evvel çıkar!

ben bu paneli geçen hafta kurdum,daha öncede bir başka Rus a kurmuştum,tamamen palavra bir panel!
yok illa TCL düşünenler varsa gidip şimdilerde ucuzlayan 745 lerden alsın parası cebinde kalsın gerçi
bu da bana göre ederinin çok üstünde satılıyor

-miniLED +FALD v.s sonra şu kadar dimming zone v.s v.s bunlar küllüm kağıt üstü değerlerdir
hele markası da TCL ise hepsi palavra değerler

-miniLED için bugün ne Philips ne de TCL beş para etmez,paranızı sokağa atmayın ltf!

-TCL de verdikleri katalog bilgilerinden özellikle NIT değerleri yine palavra örneğin 1000 görürseniz bunu karşılığı
ölçümlerde 620/670 gibidir! 2000 görürseniz(c8x serileri örneğin) 1000/1200 gibidir!

-resim kalitesi(c805 de) bildiğiniz suluboya efekti gibi,ben bir türlü natural resim alamadım gitti yaw
üstelik UHD-Bluray kullandığım halde!(Sony X700) genel de zaten TCL böyledir

-Bloomimg/Haloing+HDR de tone-mapping v.s çok kötü!

-herifler 400 yok 560 yok bilmem kaç zone var diyorlar,FALD diyorlar ama panel fald diye sıçıyor bu kolnuda!

not;ancak Gamer lar için panel çok hızlı:ok biz PS4 ve 5 ve XBox ile defelarca test ettik,sorun sıfır!
Text yazılarda kötü(Monitör olarak hi,ç tavsiye etmem)

Rus arkadaşın evinde salonda zaten LGE OLED var 65"G3 bu yeni TCL 805 de şimdi yazlığa postalandı yerine
Samsung 65QN85 geliyor haftaya

++

Piyasada ederinin üstünde satılan TCL paneller özellikle miniLED serilerinde bu fiyatlar tam tavan yapıyor yaw:hayir
TPV nin 9x serisi miniLED leri de yaramaz(IPS veya VA)

TCL zaten normal de "Baclit ünitesi" konusunda kötü,yani bidiğiniz başarısız ve kötü!
TPV de aynen böyle

dikkat ederseniz her sene miniLED lerinde FALD yapacağım diye de zone/led sayısı/ v.s sürekli değişikliğe
gidiyor neden?
bir türlü stabil ve performanslı Baclit sistemini beceremediler,en büyük nedeni ise "maliyet"
yani dandik ve sadece ismi FALD/miniLED sistmei için fason da kötü ucuz üniteler yaptırıyorlar

not;TCL kendisi de bunları yapabiliyor,ama "maliyet" ön plana çıkınca sıçıyor sistem!

Not;Baclit sistemini örneğin LGE çok iyi yapar ama kendisi de maliyet hesabıyla fasona kaçıyor yaw!
sadece bir tek QNED9x serisini kendileri üretiyor ve "süper"

Panasonic(TR de yoktur) o da fason yaptırıyor!

TV üreticileri böyle zor ve maliyetli işlerden kaçıyorlar işin Türkçesi

"Baclit-unit system" süper kimde var "dı";Sharp,Toshiba,Hitachi başka da yok "du"!
Tosh; "FALD" sistem çalıştırma mucidi idi
Sharp;FALD sistemin gerçek mucidi idi ama Tosh ondan daha stabil ve performanslı çalıştı,yani Boznuz kulağı geçti misali oldu:hihi
Hitachi;FALD nasıl kağıt gibi ince kasaya oturtulur ve süper çalıştırılır,işte bunu buldu

iyi de bunlar MAZİ oldu yaw en 2013 de bu bahsettiğim sistemler bitti yani dükkan kapadılar hepsi

şu kadar zone diyor TCL,ülen o kadar zone olsa bu kadar rezil baclit çalışmasımı olur dingil
millet Zone+ FALD sayısına bakıyor yok LocalDimming şöyler oluyormuş bakıyor,aslında olan sizin cepten
çıkan paraya oluyor yaw

++

Yüksek rakamlara "LCD" panel bakıyorsanız tek adres Samsung dur o da 8/9 serileri,diğerleri vasat haybeye MARKA ya para vermeyin
LGE den TR de olan bir alınası serisi de yoktur(9x serisi hariç)
TPV den miniLED yaramaz!
TCL den ise hiç birisi yaramaz ama illa TCL alınacaksa miniLED olmayan seriler olabilir

++
son zamanlarda bazıları nalet forumlardan sanırım Gazı fazla yutmuşlar ve buradan özellikle sazcı-gazcı satıcı tiplerinde
itelemesiyle bir kaç marka dan bir kaç seriye milleti yemliyorlar!
kaç gündür emaillere bakmadım,bugün bakayım dedim,ülen o ne be millet dayanmış maillere
ülen ne oluyor dedim be,telaş yapmayın beyler zaten bunları sizlere "beleş" vermiyor yaw
anlamıyorum nedir insanların telaşı,sankim parayı tarladan toplamışlar

++

son iki gündür bir şeymi oldu acaba?
yani herkesin zaten DH/TF de üye olduğunu biliyorum ama acaip bir durum var gibi!

++

şimdi gördüm sanırım o da belki benim tavsiyemle almış olabilir Toshiba SV685 kullanıyor;bak sevgili kardeşim
bu panel var ya,kendisi 2008 Modeldir(USA=2008/Avrupa=2009 mdoel) şu anda dünyada canlı olarak
görebileceğin en başlarılı ""FALD"" paneldir!!!
Bu FALD sistemin "mucidi" olan Sharp dan bile daha başarılı FALD panel yapan tek ana üreticiydi!
yıl olmş 2024 be hala geçeni yok anla gari

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,276
ancak benim 4 senedir tek tavsiyelerim sadece ve sadece OLED ler içindir!
LCD ler içinde tavsiyem filan aslında olmaz
sadece bazı bilgilenmdirmeler ve eski dostlar için bir takım konuları LCD olarak
gündeme taşırım+

++

bir arkadaş buradan DM atarak maile bak demiş ama sanırım silmiş olabilirim o kadar
fazla msg arasından okumadan
yeniden gönder mail ile ltf

canozy@yahoo.com

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt