O Çevrimdışı

oznzkn

Yeni Üye
31 May 2022
4
29
Merhaba, 120 Hz Q70A alacaktım ama 2022 serileri geldiği için stoklar bir anda bitti ve alamıyorum, zaten düşünüp taşınıp Xbox/PS5 falan oynamayacağımı/oynasam da casual oynayacağımı anlayıp 60 Hz panellere bakmaya başladım. Yarın alacağım artık, ya fiyat artıyor ya stok bitiyor. 55Q70a yı 14.000 civarından kaçırınca açıkçası 20K para veresim kalmadı doğrusu :(

- Oturma mesafem 3,5 m civarında. O yüzden 65" düşünüyorum ama emin değilim, 55 de olabilir gibi.
- Köşe koltuktan izleyeceğim için uzanarak sanki IPS panel daha işime yarar gibi
- SONY BRAVIA KD65X81J 15.500 IPS
- PHILIPS 65PUS8506 16.000 IPS
- SAMSUNG 65AU8000 16.420 VA

Çok fazla uydu yayını izleyeceğimi sanmıyorum, zira 7 yıldır televizyon kullanmıyorum. Netflix, Youtube, Disney vb. uygulamalardan izleyeceğim. Gündüz zaten evde kimse yok. Günlük kullanımda zaten bu ortalamada Tvler aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum. Satış Sonra Hizmet (SSH) ile ilgili en ufak bir fikrim yok. Alayım sorunsuz kullanayım istiyorum. En sorunsuz en albenisiz cihaz hangisi sizce? Barış Bayraktar Barış Bayraktar, W Winston, Adem Helvacı Adem Helvacı

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba, 120 Hz Q70A alacaktım ama 2022 serileri geldiği için stoklar bir anda bitti ve alamıyorum, zaten düşünüp taşınıp Xbox/PS5 falan oynamayacağımı/oynasam da casual oynayacağımı anlayıp 60 Hz panellere bakmaya başladım. Yarın alacağım artık, ya fiyat artıyor ya stok bitiyor. 55Q70a yı 14.000 civarından kaçırınca açıkçası 20K para veresim kalmadı doğrusu :(

- Oturma mesafem 3,5 m civarında. O yüzden 65" düşünüyorum ama emin değilim, 55 de olabilir gibi.
- Köşe koltuktan izleyeceğim için uzanarak sanki IPS panel daha işime yarar gibi

Çok fazla uydu yayını izleyeceğimi sanmıyorum, zira 7 yıldır televizyon kullanmıyorum. Netflix, Youtube, Disney vb. uygulamalardan izleyeceğim. Gündüz zaten evde kimse yok. Günlük kullanımda zaten bu ortalamada Tvler aşağı yukarı aynıdır diye düşünüyorum. Satış Sonra Hizmet (SSH) ile ilgili en ufak bir fikrim yok. Alayım sorunsuz kullanayım istiyorum. En sorunsuz en albenisiz cihaz hangisi sizce? Barış Bayraktar Barış Bayraktar, W Winston, Adem Helvacı Adem Helvacı

Üçü arasından Sony.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800

Burda en önemli karar sizde ve ne izleyeceğiniz.
Au8000 alsanız. Büyük ihtimalle Sharp panel gelecek. Kontrastı siyahı iyi olur. Hareketli sahnelerde bulanıklığı olur. İzleme açısı tam karşıdan.
Sony alsanız. IPS panel. Kontrastı ve siyahı kötü ama hareket netliği daha iyi daha doğru renk üretimi alacaksınız. Gece lambanizi açık bırakırsanız olur. D.v formata yayınlarda dark ve light seçeneğiyle renk sıcaklığını ayarlayabilirsiniz bu az da olsa otomatik hdr a gecmede size bir artı sağlar.

T Çevrimdışı

tombombadil

Yeni Üye
23 Haz 2022
1
28
Selamlar herkese,

Bütçem en fazla 6.000₺
43' üzeri uzun yıllar kullanabileceğim smart televizyon tavsiyesi bekliyorum değerli üstadlarımdan. Yardımcı olabilir misiniz??

G Çevrimdışı

granma79 

Yeni Üye
24 Ağu 2020
2
45
Arkadaşlar merhaba. 65" olarak aşağıda yazdığım modeller nasıl? Sizin başka tavsiyeniz olur mu?

Sony 65X85J
Sony 65X89J
Sony 65X90J

Philips 65PUS9206

Sıralama nasıl olur?

M Çevrimdışı

MustafaNR

Yeni Üye
17 May 2021
3
28
Herkese merhaba. Evimde ilk televizyonum olacak bütçem dahilinde kendimce bir kaç model belirledim. Kullanım amacım dijital platform, oyun konsolu ve android stick ile olacak. Karasal yayın hiçbir şekilde bağlanmayacak. Genelde tam karşından izlenecek ama yeri geldiğinde sağdan soldan izlenecek ama öncelik her zaman karşıdan. Bu modellerin arasında gözle görülür bir fark olur mu ? Hangisini seçsem uzun süre sorunsuzluk alırım.

Aklımdaki modellerden bir kaçı şunlar

Vestel 55Q9900 ,Regal 65R854UQ , TCL 55C725 (Bu markaya servisinden ötürü güvenemiyorum.)​

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Bütçe 18000tl
izleme mesafesi en uzak köse 8mt
playstation 5 oyun oynanacak. smart özelliği olmalı.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
Arkadaşlar merhaba. 65" olarak aşağıda yazdığım modeller nasıl? Sizin başka tavsiyeniz olur mu?

Sony 65X85J
Sony 65X89J
Sony 65X90J

Philips 65PUS9206

Sıralama nasıl olur?
X90j
X89-85
9206

Herkese merhaba. Evimde ilk televizyonum olacak bütçem dahilinde kendimce bir kaç model belirledim. Kullanım amacım dijital platform, oyun konsolu ve android stick ile olacak. Karasal yayın hiçbir şekilde bağlanmayacak. Genelde tam karşından izlenecek ama yeri geldiğinde sağdan soldan izlenecek ama öncelik her zaman karşıdan. Bu modellerin arasında gözle görülür bir fark olur mu ? Hangisini seçsem uzun süre sorunsuzluk alırım.

Aklımdaki modellerden bir kaçı şunlar

Vestel 55Q9900 ,Regal 65R854UQ , TCL 55C725 (Bu markaya servisinden ötürü güvenemiyorum.)​

Bu bunun gibi sorunlar kişiye göre değişir. LCD lerde hep sorun vardır. Kişinin bunlara duyarlığı hangi noktada da olduğu önemli.
Baktığınız iki model aynı.iki panelde IPS ile gelir.arka aydınlatmalarda aynı.ufak tefek estetik bağlantı farkı olur.
C725 bunlardan tek farkı va panel kullanır. Yani tercihin Va mi IPS mi onu seçin. Kim ne derse desin. Tcl panel üretiminde csot yani. İyi üretim Va panel çıkarır. Auo panelleri kadar kaliteli. Sadece tcl yazılımla ilgili sorunları var.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Tayfunge

Yeni Üye
17 Şub 2022
3
38
Merhaba;
Sony Bravia KDL-32BX400 model televziyonda pembe ekran arızası meydana geldi. HDMİ kablosunu çıkarıp takında düzeliyor. Farklı bir cihazlada denedim aynı problemi tekrar ediyor. HDMİ girişinde mi bir problem var acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim.

WhatsApp-Image-2022-06-24-at-12.17.55.jpg
WhatsApp-Image-2022-06-24-at-12.17.54.jpg

G Çevrimdışı

granma79 

Yeni Üye
24 Ağu 2020
2
45
90J'ye güç yetmeyince 89J aldık. Teşekkür ederim.

X90j
X89-85
9206

Bu bunun gibi sorunlar kişiye göre değişir. LCD lerde hep sorun vardır. Kişinin bunlara duyarlığı hangi noktada da olduğu önemli.
Baktığınız iki model aynı.iki panelde IPS ile gelir.arka aydınlatmalarda aynı.ufak tefek estetik bağlantı farkı olur.
C725 bunlardan tek farkı va panel kullanır. Yani tercihin Va mi IPS mi onu seçin. Kim ne derse desin. Tcl panel üretiminde csot yani. İyi üretim Va panel çıkarır. Auo panelleri kadar kaliteli. Sadece tcl yazılımla ilgili sorunları var.
90J'ye güç yetmeyince 89J aldık. Teşekkür ederim.

S Çevrimdışı

Sofi7Kurban

Yeni Üye
15 Haz 2022
3
37
Merhaba arkadaşlar,

Forumdan bilgi almak anlamında çok faydalandım öncelikle bunun için sizlere teşekkür ederim. Takip ettiğim durum doğrultusunda 55" maksimum 7000 TL civarında televizyon bakmaktayım. Aslında sipariş vermiştim hepsiburada üzerinden ama kargodan gelen paketin hasarlı olmasından dolayı, orta kısmında delik ve üzerinde ayak izleri vardı, teslim alınmadı ve geri iade süreci başladı. Toshiba 55UL3C63DT model sipariş vermiştim. Android olması şart değil diye düşünerekten içerisindeki donanımla smart olarak linux tabanlı sistemin daha etkin kullanıldığını 1.5 GB ramin android için genel anlamda yeterli olmadığı söylenmekteydi. Bu yüzden MB180E anakartlı ve LG AUO BOE marka gibi panellerin çıkma ihtimali olan ürünlere yönelmiştim. ips olması tercihim ama yan açılardan sıkıntı olmayan VA türevleri de olabilir diye düşünüyorum. AUO nun da beğenildiği gördüğüm için olabilir dedim. Güncel olması açısından da en azından 2021 ürünlere bakmaya çalıştım. Aile genelde uydu yayınları izleyecek açılı izleme olacak, ben de daha çok film izlemek için kullanacağım tarayıcıdan falan izlemem zaten genelde arşivlik olarak 1080p izliyordum şimdi 4K durumunu da deneyeceğiz diyelim. Ara sıra laptop bağlarım, konsol bağlama ihtimalimde var ama nadir diyelim. Telefondan falan yansıtma vs olması da avantaj tabi artık...

Velhasıl kelam, Toshiba 55UL3C63DT kutunun hasarlı olmasından dolayı geri iade ediliyor. Tekrar aynı ürünü mü almamı önerirsiniz? panel bilgi hattında 2 kişinin sorduğunu ve MB180E anakartla birlikte birisinden LG panel diğerinden AUO panel çıktığını gördüm ama henüz yorumları pek olmayan bir TV

Diğer seçenek olarak Vestel 55U9600 modelini olabilir diye belirlemiştim onda da genel gördüğüm MB180E ve LG panel ama HKC panel çıkma ihtimalini de görmekteyim. Şuan bu 2 model aynı fiyata alınabiliyor 7000 TL olarak. HKC panel çıkma durumu açısından düşünceniz nedir?

Aslında Daewoo, NXN gibi seçeneklere de baktım ama sanırım biyerlerden kısıyorlar speaker box vb. gibi anladım tam emin olmamakla birlikte...

Vestel grubu konusunda bilgili olanlarınızdan ricam öncelikle Toshiba 55UL3C63DT vs Vestel 55U9600 karşılaştırmasında aynı fiyata hangisi neden seçilmelidir anakart ve panel dışındaki durumları da değerlendirirsek ses sistemi vb gibi hem kısılan donanım hem de yazılım anlamında sunulan pixelence, upscale başarımı vb açısından farklar nelerdir?

Bu sorulardan sonra ne düşündüğüm az çok anlaşılmıştır diye düşünüyorum ve bu doğrultuda tamam araştırmışsın incelemişsin ama şu da olur git bunu al dediğiniz maksimum 7000 TL olmak koşuluyla öneriniz varmıdır güncel olarak? Gerekirse Arçelik grubuna Grundig falan olarak da bakabilirim. Android olması veya olmaması çok kritik değil benim için yani kötü çalışan android olmasındansa iyi çalışan smart olması tercihimdir. ama androiddir ve verimli çalışıyordur o da olabilir. 50" de boyut olarak olabilir diye düşündüm ama genelde bu ve 58" boyutlarının panda chot va panel olmasından dolayı bakmadım diyebilirim, çerçevenin ince olmasından ziyade kasanın genel anlamda sağlam olması tercihim...

Biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın. Tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

MustafaNR

Yeni Üye
17 May 2021
3
28
Yanıtınız için teşekkür ederim kararım şuan İPS yönünde yılda bir iki hafta en fazla yan açıdan arkadaşlarla toplanıp turnuva akşamları yaparız başka zaman renk doğruluğu benim için önemli,eğer Regal olan modelle Vestel arasında çok fark yoksa servis kalitesinden ötürü yerliye yönelmek durumunda kalacağım gibi.
Ekleme Adem Helvacı abimin videosundan izlediğim kadarıyla Regal'in Sakai panelli hali tam aradığım gibi SRGB desteği de gayet iyiymiş. Birde mesela Sakai panelli bir Regal almak istesem satıcıya nasıl bir kod sormalıyım ki Sakai panelli bir ürün alma şansım olsun? Adem Helvacı Adem Helvacı
()

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

MaryJuana

Yeni Üye
28 Haz 2022
15
28
Merhaba, 55 inç tv arıyorum. Ekranı paneli renkleri görüntüsü çok iyi olsun istiyorum. Renk yırtılmaları dolby hdr sorunları olmayan tv var mıdır ? Smart veya 4k olmasına gerek yok sadece görüntünün güzel olmasını istiyorum ekstra özellik beklentim yok

Geri
Üst Alt