B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Merhabalar A Adem Helvacı , Youtube da sizi görüp foruma yeni üye oldum.
İlk mesajım hayırlı, uğurlu olsun :)

Yaza evlenip, yeni eve geçiş yapacağım. TV izleme mesafem 3.5m - 4m civarında gibi. Bu sebeple 65" bir TV düşünmüyorum. En uygunu 55" ve 58" olduğunu düşünüyorum.

Kendim araştırma yapıp bir kaç model belirledim. 6500TL yi geçmek istemiyorum. Harcamalarım zaten çok fazla :(
Bu modellerin dışında tavsiyeleriniz varsa da hepsine açığım, teşekkürler.
Philipse biraz soğuk ve kırgın olduğum için listeye dahil etmedim. Yoksa göz ucuyla bakınca güzel modeller var gibi.

Teşekkürler,

58” İÇİN ;
Samsung 58TU7000

Toshiba 58UA3A63DT
Toshiba 58UA2063DT

55” İÇİN ;
LG 55UN81006LB

Samsung 55TU7000
TCL 55C715

S Çevrimdışı

ssylmz

Yeni Üye
16 Nis 2021
4
33
Arkadaşlar merhaba
Durumum acil bu yüzden doğru yere yazmamış olabilirim, kusura bakmayın
Bir alışveriş sitesinden 55U9501 modelini 4200 liraya sipariş satın aldım, henüz yolda. Aldıktan sonra araştırdığımda İPTV sıkıntısı olduğunu öğrendim. Kullanan bilenlere sormak isterim;
1. m3u dosyası olarak iptv listem var. Bunu bu tv de kullanabilir miyim? Ayrıca iptv uygulaması benim iptv içerik listem güncellendiğinde o da kendisini güncelliyor mu?
2. Kumandada kısayola ssiptv uygulaması seçilebiliyor mu?
3. Odam gündüz direkt güneş ışığı alıyor. Bu tv bu şartlarda mantıklı mıdır?
4. Anakartı sorunlu diye yazılıyor hep ama nedir bu sorun?

Arkadaşlar ben maç, dizi vs izleyen bir kullanıcıyım. Bu cihaz yerine 55tu7000 almaya değer mi?
Ben 4200 e aldım. tu7000 ise 5500 civarı
Eğer iade kararı alırsam ürünü hiç teslim almadan geri göndereceğim. Bu sebeple acele etmem lazım. Herkese iyi günler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Arkadaşlar merhaba
Durumum acil bu yüzden doğru yere yazmamış olabilirim, kusura bakmayın
Bir alışveriş sitesinden 55U9501 modelini 4200 liraya sipariş satın aldım, henüz yolda. Aldıktan sonra araştırdığımda İPTV sıkıntısı olduğunu öğrendim. Kullanan bilenlere sormak isterim;
1. m3u dosyası olarak iptv listem var. Bunu bu tv de kullanabilir miyim? Ayrıca iptv uygulaması benim iptv içerik listem güncellendiğinde o da kendisini güncelliyor mu?
2. Kumandada kısayola ssiptv uygulaması seçilebiliyor mu?
3. Odam gündüz direkt güneş ışığı alıyor. Bu tv bu şartlarda mantıklı mıdır?
4. Anakartı sorunlu diye yazılıyor hep ama nedir bu sorun?

Arkadaşlar ben maç, dizi vs izleyen bir kullanıcıyım. Bu cihaz yerine 55tu7000 almaya değer mi?
Ben 4200 e aldım. tu7000 ise 5500 civarı
Eğer iade kararı alırsam ürünü hiç teslim almadan geri göndereceğim. Bu sebeple acele etmem lazım. Herkese iyi günler
alttaki konudan destek alınız

M Çevrimdışı

Mrtcpgl

Yeni Üye
16 Nis 2021
4
28
Herkese Merhabalar,

Bir tv almak istiyorum ancak epey kararsız kaldım.

Bütçe : 4500 TL
İzleme Mesafesi : 3.50 m
Kullanım : Netflix, Prime vs., PS4 (Uydu yayını izlemeyeceğim.)
Tercihler : VA panel ve Direct LED

Seçenekler :
İkisinin de fiyatı aynı gözükmesine rağmen, Grundig de faizsiz kredi seçeneği ile bana reel geliş değeri 3800 TL oluyor. (Paranın zaman değeri)
Philips ise çok daha kaliteli bir görüntüye sahip tabi ki.

Yardımcı olabilecek, tavsiye verebilecek olursa da çok memnun olurum.

albanez albanez hocam zamanınız olursa sizin de grundig ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

E Çevrimdışı

ensei

Yeni Üye
14 Şub 2021
2
49
Beko 65L 9880 modeli 7000 TL ye düşmüş nasıldır kullanan araştıran yorum yapabilecek varmıdır?

2 Çevrimdışı

2easy

Yeni Üye
18 Nis 2021
2
29

Toshiba 58UL3A63DT arkadaşlar A101'den bu ürünü almayı planlıyorum 55 inc bandına bu fiyat aralığında (4.449TL) önereceğiniz başka bir cihaz varsa önerilere açığım. Gerçekten pek anlamadığım bir konu yardımcı olursanız sevinirim​

2 Çevrimdışı

2easy

Yeni Üye
18 Nis 2021
2
29

Toshiba 58UL3A63DT arkadaşlar A101'den bu ürünü almayı planlıyorum 55 inc bandına bu fiyat aralığında (4.449TL) önereceğiniz başka bir cihaz varsa önerilere açığım. Gerçekten pek anlamadığım bir konu yardımcı olursanız sevinirim​

Aldım.

M Çevrimdışı

Merdoderdo

Yeni Üye
18 Nis 2021
1
31
Beko 65L 9880 modeli 7000 TL ye düşmüş nasıldır kullanan araştıran yorum yapabilecek varmıdır?
Ben de merak ettim biraz önce gördüm. İnceleyen arkadaşlar oldu mu?

Açıkçası biraz eski seri galiba, android değil ama mibox vb bir cihazla android gibi kullanabilirim diye düşündüm.Panelini çok beğendim.

İlgili arkadaşlarımızın yorumunu merak ediyoruz
Teşekkürler

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Merhaba,

55-58inç aralığında 4-5 bin bandında tv bakıyorum. Benim için smart, android çok önemli değil. Mi tv stick ile veya box ile hallederim zaten. Bu fiyatlara hangi tv'yi önerirsiniz. Yapılacaklar; Film izleme, ps4,xbox vb. ile oyun oynama. Televizyon izlemiyorum zaten. uydu önemsiz. Android veya smart olması çok sorun değil tv stick box alırım .Ancak onları aldırmayacak bir ürün olursa tabi parası cebimde kalır daha mutlu olurum :)

Genelde bulunan modeller. Seçin beğenin alın. Ayrıca herkese fikirde verir burası. Bilindik marka varsa 5100,5200'lük öneride olabilir(Samsung gibi)

Vestel 55-58 u9500 ve 9501 -> 4200-4800 arası
Vestel 55UA9600 -> 4600
Onvo 55f350 -> 3600
Regal 55R754U -> 3966
Regal 55-58 RH0LU-> 4300
Tcl55P8M -> 5000
Toshiba 55UL3B63-> 4550
Toshiba 55UL3B63DT->4600

N11-gg-hepsiburadanda alışveriş kredisi ile alacağım. 4 taksit almayacağım. Öneri verecek arkadaşın içi rahat olsun kötü veya iyi çıkması onun sorunu değil :)

Poyraz2015 Çevrimdışı

Poyraz2015

Yeni Üye
24 Eyl 2020
22
39
Merhaba, herkeze hayırlı ramazanlar 3000 - 3500 TL civarı 4k ve android hangi tvyi önerirsiniz önerilerinize çok ihtiyacım var teşekkür ederim

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
merhaba arkadaşlar,

20 gün önce sony 55xh8096 modelini aldım,
TV de garip bir şekilde kanallar kayboluyor, TV kısmına geçince kullanamıyorum

servis gelip kurdu kanal listesini de USB den yükledi kaç gün geçti bilmiyorum ama bir süre sonra kanal listesi yok kayıp,
forumda konusu var bir arkadaş açmış oradan kanal listesini indirdim yükledim ama olmadı nedense,

TV nin kendisinde aratıp kurdum kanalları sıralamasını falan yapınca USB ye yedek aldım, öyle kullanıyordum birkaç gün sorna garip bir şekilde TV bölümüne girince kanallar açılmıyor,

smart kısmında TV yazan bölümde son kullanılan kanalların üstüne gelince küçük ekranda kannal çalışıyor ama TV kısmına girince açılmıyor, siyah ekran öylece kalıyor,

ayarlardan kanal listesine giriyorum kanallar var ama TV bölümünde hiçbirşey yok, USB ye ettığım yedekten kanalları tekrar yükledim dünden beri kullanıyorum bakalım tekrar kanallar gidecek mi,

sizlerinde böyle bir şey başına geldi mi acaba, ne yapmam gerekir servisi mi çağırsam yoksa başka bir yöntemi var mıdır.

Teşekkürler,

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
merhaba arkadaşlar,

20 gün önce sony 55xh8096 modelini aldım,
TV de garip bir şekilde kanallar kayboluyor, TV kısmına geçince kullanamıyorum

servis gelip kurdu kanal listesini de USB den yükledi kaç gün geçti bilmiyorum ama bir süre sonra kanal listesi yok kayıp,
forumda konusu var bir arkadaş açmış oradan kanal listesini indirdim yükledim ama olmadı nedense,

TV nin kendisinde aratıp kurdum kanalları sıralamasını falan yapınca USB ye yedek aldım, öyle kullanıyordum birkaç gün sorna garip bir şekilde TV bölümüne girince kanallar açılmıyor,

smart kısmında TV yazan bölümde son kullanılan kanalların üstüne gelince küçük ekranda kannal çalışıyor ama TV kısmına girince açılmıyor, siyah ekran öylece kalıyor,

ayarlardan kanal listesine giriyorum kanallar var ama TV bölümünde hiçbirşey yok, USB ye ettığım yedekten kanalları tekrar yükledim dünden beri kullanıyorum bakalım tekrar kanallar gidecek mi,

sizlerinde böyle bir şey başına geldi mi acaba, ne yapmam gerekir servisi mi çağırsam yoksa başka bir yöntemi var mıdır.

Teşekkürler,
Bunu ayrı bir konu olarak, problem olarak ilgili yere açarsanız daha çok kişi görecektir, belki yaşayıp çözen yada fikir veren çokça kişi çıkabilir.

U Çevrimdışı

ufukkk

Yeni Üye
20 Nis 2021
1
44
Arkadaşlar eşim salon takımını (yemek odası) değiştirmeye niyetlendi. Bir de TV ünitesi gelecek. Ben de bu vesileyle uzun yıllardır kullandığımız 50" LG Plazma TV'yi oturma odasına alarak, salona yeni takımla birlikte yeni bir TV almayı ve oturma odasındaki, 12 yıldır kullandığım 102 ekran Samsung LCD'yi bir yakınıma hediye etmeyi düşünüyorum. (12 yıldır neredeyse sürekli kullanıldığı -bakıcı ablamız sağ olsun- halde tık demeyen Samsung LCD'ye de hürmetlerimi sunuyorum)
Ekran boyutu olarak 58-65" arası düşünüyorum, 70" de olabilir.
Bütçemin kesin bir üst sınırı yok ama kesin bir ihtiyacımız olmadığı, mevcut TV'miz bizim için yeterli kalitede ve büyüklükte olduğu için, yani biraz keyfe keder bir alışveriş olduğu için ekonomik bir model düşünüyorum. Bu yüzden 6000 lira altında olması iyi olur. (Ancak, biraz daha pahalı bir model 6000 liralık bir modelden çok net biçimde üstünse daha üste de çıkabilirim.) İlk olarak aklımda Toshiba modelleri vardır ama biraz araştırıp Adem Bey'in videolarını da inceleyince hemen karar vermemenin doğru olduğunu gördüm.
TV'ye mini PC bağlayacağım, sadece PC'den film izlenecek, bunun dışında bu TV'de sadece takımımın maçlarını izliyorum. Kısaca TV sadece film izlemek için kullanılacak, smart özellikleri ya da uydu alıcı özellikleri hiç önemli değil. Film izlerken yıllardır kullandığım ampli'li bir ses sistemim olduğundan, ses kalitesi de belirleyici değil. Bu bağlamda bana bir marka model tavsiye edebilir misiniz. Lütfen tavsiyenizi gerekçesi ile yazınız. (x modeli öneririm çünkü aynı fiyat aralığındaki y,z modellerden ...... yönünden üstün gibi)
Bu işten anlıyorum ama model tavsiyesi veremem/vermek istemem diyenlere de şöyle bir sorum olacak; 5-6000 liralık Grundig-Vestel-Toshiba gibi markaların LED TV'leri, 8-9000 lira civarındaki LG-Samsung-Philips gibi markaların muadil ürünlerine göre görüntü kalitesi açısından çok geride mi? Yoksa arada sadece dikkatli gözlerin fark edebileceği ufak farklar mı var?
Teşekkürler.

V Çevrimdışı

volkansariii

Yeni Üye
20 Nis 2021
1
25
Üsteki arkadaşla aynı şeyleri düşündüm 8 9 bin tl vermek istemedim adem beyede ulaşamadım çoğu yerden yarın tv alacağım toshiba 65ua3a63dt 6600tl vs regal 65r754ua9 5900 tlya alabiliyorum android olmaları benim için önemli şu iki tvden hangisi alınmalı. Veya 65 inç smart tv öneriniz varmı? A Adem Helvacı F fikoloji

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri