G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
  • Merhaba arkadaşlar.
  • Tv alma aşamasındayım.65 inch bakıyorum.
  • Regal 65r754u
  • Lg 65un71006 modelleri arasında kaldım.Yaklaşık 1500 TL'lik fiyat farkı var.Regal'de Samsung-Boe VA panel ve mb 130s var.LG ise IPS.Deneyimi olan arkadaşlardan yardım alabilir miyim?

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Herkese selamlar, 14 yıldan beri 42 inc Philips 1024x768 plazma panelli bir tv kullanıyorum. Yıllardan beri bozulan kadar yeni tv almam diyordum ama bu tv nin bozulacağı yok. O yüzden artık yeni arayışlara girdim. A Adem Helvacı nin da önerdiği onvo markasını listeye ekledim. Çerçevesiz 55 inc modeli için ne düşünüyorsunuz? Arkadaşım 49 inç telefunken almış ama hareketli görüntüler bildiğin bulanık. Yani benim bozuk gözlerim bile bulanık olduğunu gördü. Sabit görüntüler cam gibi ama işin içine hareket girdi mi felaket. Onvo larda böyle mi acaba?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Herkese selamlar, 14 yıldan beri 42 inc Philips 1024x768 plazma panelli bir tv kullanıyorum. Yıllardan beri bozulan kadar yeni tv almam diyordum ama bu tv nin bozulacağı yok. O yüzden artık yeni arayışlara girdim. A Adem Helvacı nin da önerdiği onvo markasını listeye ekledim. Çerçevesiz 55 inc modeli için ne düşünüyorsunuz? Arkadaşım 49 inç telefunken almış ama hareketli görüntüler bildiğin bulanık. Yani benim bozuk gözlerim bile bulanık olduğunu gördü. Sabit görüntüler cam gibi ama işin içine hareket girdi mi felaket. Onvo larda böyle mi acaba?
Aynen öyle doğru diyorsunuz. Hareket girdi mi işin rengi değişir. TV lerde şu kural vardır.
Daha çok bulanıklık,daha az titreme.
Daha az bulanıklık, daha çok titreme.
Bu TV nin kuralıdır. Bunların azaltmanın yolu alınan yayınların kare sayısını artırmak ile olur. Daha çok kare bu sorunları azaltır. Uydu yayınları 1080i ile yapılır bu tarama şekli zaten 1080p ye göre bulanık olur harekette bu kendini gösterir. Yani TV lerden kaynaklanmaz herşey. Yayını TV ye nekadar kaliteli verebilrsek o kadar iyi olur biz izleyenler için.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ekran büyüdükçe her yıl bu alışkanlığınız artıyor. Daha büyük ekranlarda bu kusurları artık görüyoruz.

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
Herzaman model odaklı olmak en iyisidir. Onu belirleyip onu takip edip fiyat düşünce almaktadır. Örneğin iyi bir LCD
55Q95T en performanslı cihazı 2020 yılının bunu takip edip fiyatı bütçeme uygun düşerse almak en doğrusu. Yada daha alt model belirlersin ona odaklanmak en doğrusu.
Winston hocam Regal 65r754u için fikriniz ne olur lg 65un71006 ile karşılaştırdığımızda.1500 tl fark arada.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Aynen öyle doğru diyorsunuz. Hareket girdi mi işin rengi değişir. TV lerde şu kural vardır.
Daha çok bulanıklık,daha az titreme.
Daha az bulanıklık, daha çok titreme.
Bu TV nin kuralıdır. Bunların azaltmanın yolu alınan yayınların kare sayısını artırmak ile olur. Daha çok kare bu sorunları azaltır. Uydu yayınları 1080i ile yapılır bu tarama şekli zaten 1080p ye göre bulanık olur harekette bu kendini gösterir. Yani TV lerden kaynaklanmaz herşey. Yayını TV ye nekadar kaliteli verebilrsek o kadar iyi olur biz izleyenler için.

Ekran büyüdükçe her yıl bu alışkanlığınız artıyor. Daha büyük ekranlarda bu kusurları artık görüyoruz.
Cevap için teşekkürler. Valla şu anda kullandığım plazmada hareketli sahnelerde bulanıklık olmuyor. Plazmanin yapısından da olabilir tabi. O yüzden yeni alacağım tv dede bulanıklık olsun istemem.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Winston hocam Regal 65r754u için fikriniz ne olur lg 65un71006 ile karşılaştırdığımızda.1500 tl fark arada.
Bu boylarda LCD modellerde görüntüde çok sorun yaşarsın. Modellerin giriş seviyeleri. Üst serilerden alsanda çok para. Benim tavsiyem ebatini biraz düşür. 55 inc kere yonelmen daha iyi olur.

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
Bu boylarda LCD modellerde görüntüde çok sorun yaşarsın. Modellerin giriş seviyeleri. Üst serilerden alsanda çok para. Benim tavsiyem ebatini biraz düşür. 55 inc kere yonelmen daha iyi olur.
Anladım.
Regal mb130s anakartla gelecek sanırım.Yine de sıkıntı yaşar mıyım? Samsung veya Boe panelle geliyormuş.Yine de sizlerin fikrini önemsiyorum kesinlikle.

O Çevrimdışı

Odyolog21

Yeni Üye
15 Haz 2021
1
29
Merhabalar televizyon almak istiyorum. Adem beyin videolarını izledim. Bana uygun olan ips panel olan tvler. Televizyonların özellikleri kısmında panel bilgisi yer almıyor. Önerebileceğiniz 50-55 inç ips panel kullanılan markalar/modeller var mı acaba?

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
50 inch paneller VA dır
Peki aynı modelin 55 inch olanı VA mı?

Bildiğim kadarıyla 50 ve 58 inch paneller VA yapısında ve direct led oluyor, istisnalar olabilir tam olarak bilmiyorum. Bu panellerin üreticileri de Çinli oluyor. Tabiiki Çin her türdeki kalite skalasında ürün yapıyor onu biliyorum ama patent haklarıyla ilgili olsa gerek 50 ve 58 inch yoğunluğu belirli firmalarda ve kalite de limitli bir seviyede bu panellerde.

Benim panel yapısı tercihim kesinlikle VA yapısıdır. Duruma göre ips de kullanabilirim ama direct led olmak şartıyla. Kısa bir süre edge led ips kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki, filmleri altyazılı izleyen biriyseniz edge led ips panelden uzak durmalısınız.

50 ve 58 inch paneller kötü değildir ama 49 ve 55 ler onlardan daha iyi ve kalitelidir. Bütçe durumuna göre çok zorlamıyorsa 49 veya 55 tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eger butce sikintisi varsa ve bu paneller tercih edilecekse en azindan 3 yil sureyle garanti veren ureticiler tercih edinebilir.
İyi akşamlar.
Grundig Valencia 58 inch için bilginiz mevcut mu?
Mağazada gördüm ve renkler çok canlı bir IPS idi.
Acaba Grundig 65geu7830 ile bir kıyaslama yaparsak ne diyebiliriz?

İyi akşamlar.
Koç servisi ve rakamları ürünleri cazip tutuyor.

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

İyi akşamlar.

her iki cihazda ıps panel özellik olarak aynı 58'' panel yenileme hızı 65 göre biraz yüksek görünüyor

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586

İyi akşamlar.

58 inç lerde üreticiler Va panel kullanırlar. Grundig yada Arçelik fark etmez. Aynı TV ler., Kasa farkı var. Grundig 65 inç lerde genelde IPS panel koyar. Her iki model hız olarak 50 hz panel . Bakmışsın zaten görüntü olarak hangisi hoşuna giderse onu almanı öneririm. Smartinda fazla birşey bekleme. Grundig tarafında.

G Çevrimdışı

GKHN_01

Yeni Üye
6 Kas 2020
34
33
Arkadaşlar Vestel anakartlarda hangi iyi olur VA panel 49-55" arası TV arıyorum Toshiba Vestel ve diğer markaları içinde hangisini önerirsiniz fiyat performans olarak ?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Merhabalar televizyon almak istiyorum. Adem beyin videolarını izledim. Bana uygun olan ips panel olan tvler. Televizyonların özellikleri kısmında panel bilgisi yer almıyor. Önerebileceğiniz 50-55 inç ips panel kullanılan markalar/modeller var mı acaba?
55 inc IPS kullanılır. LG , Philips in 55 leri ips dir, Sony nin xh81-80 serileri IPS dir.

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
42
36
arkadaşlar herkese merhaba ,

6800 tl para verip philips 58pus8505 aldım . ama bin pişman oldum. hepsiburada saolsun 30 gün koşulsuz iade kampanyasına üye olmuştum sıkıntısız iade aldılar.

izleme mesafem 2 - 2.30 cm arası direkt karşıdan . 58 inç acayip gözlerimi yordu. 55 inç dede aynı sıkıntı yaşar mıyım acaba. yoksa ideal mi ?

gelelim pişman olduğum konuya. 58pus 4k içeriklerde inanilmaz titreme yapıyordu . hadi browser kodi vs geçtim . youtube ve netflix içeriklerde bile aynıydı. bütün görüntü ve hareket ayarlarını denedim.

biraz takıntılıyım bu konuda o kadar para vercem ama görüntü hasarlı film izleyeceksem ne anlamı kaldı.

velhasıl kelam sony xh 9096 yı tavsiye edermisiniz. android benim için olmazsa olmaz. tv android olmasa bile mi box çakarım yanına sorun değil. bu tv nin 4 içeriklerinden memnun musunuz.

bütçemi 7.000 den 9.000 lere çıkarmak durumunda kaldım bundan ötürü. çeyiz için alıyorum.

yine aynı sıkıntıları yaşayacaksam bu kadar para vermenin anlamı kalmaz malum. 4bine bi vestel/toshiba alır geçerim yoksa.

3 aydır araştırma yapmaktan kafam çorba oldu lütfen yardım edin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt